Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου φαινεται καθολου καλο... Μπορεις να postαρεις ενα snapshot?

 

 

Και εμένα δεν μου φαίνεται καλό.Το περίεργο είναι ότι μία το κάνει μία όχι.Επαναφορά εργ. ρυθμίσεων θα βοηθούσε ή τσάμπα ο κόπος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω που εχω srock 4.1.2 ls8 και θλω να βαλω την μπλε ποια κατεβαζω?

για στοκ κατεβαζεις την odex εκδοση και μεσα απο το αlliance kontrol aλλαζεις οτι θες χρωματα οτι θες μπλε κοκινο ειναι το τριτο και τελευταιο αρχειο και το φλασαρεις.to φτιαχνεις οπως θες εσυ.και βαζεις οποιο μοντ θες

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

για στοκ κατεβαζεις την odex εκδοση και μεσα απο το αlliance kontrol aλλαζεις οτι θες χρωματα οτι θες μπλε κοκινο ειναι το τριτο και τελευταιο αρχειο και το φλασαρεις.to φτιαχνεις οπως θες εσυ.και βαζεις οποιο μοντ θες

 

Οκ φιλος.το κατεβασα και ειδη το δοκιμαζω..

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου φαίνεται καλό.Το περίεργο είναι ότι μία το κάνει μία όχι.Επαναφορά εργ. ρυθμίσεων θα βοηθούσε ή τσάμπα ο κόπος?

 

Φοβαμαι οτι ειναι hardwar-ικο το προβλημα, δεν μπορω ομως να ειμαι και σιγουρος... Κανε factory reset αν δεν σε "χαλαει" που θα πρεπει να ξαναστησεις το τηλεφωνο σου, αλλα δεν ξερω αν θα βοηθησει...

 

(περιμενε λιγο πριν προχωρησεις, μηπως καποιος αλλος φιλος εχει κατι διαφορετικο υπ'οψιν του)

 

Γενικα το εχεις "πειραγμενο"? (custom roms, mods, κλπ.κλπ.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για στοκ κατεβαζεις την odex εκδοση και μεσα απο το αlliance kontrol aλλαζεις οτι θες χρωματα οτι θες μπλε κοκινο ειναι το τριτο και τελευταιο αρχειο και το φλασαρεις.to φτιαχνεις οπως θες εσυ.και βαζεις οποιο μοντ θες

 

αναφερεται σε ενα προβληματακι που χανεται λεει σε πολλους η status bar .. σας εχει τυχει ??? με αυτο το πακετο mods αλλάζει απο την αρχη το τηλεφωνο ή απλα δινει και αλλες επιλογες στα μενου για αλλάγη εμφανισης , χρωματα , lock screen κτλ κτλ???

Link to comment
Share on other sites

αναφερεται σε ενα προβληματακι που χανεται λεει σε πολλους η status bar .. σας εχει τυχει ??? με αυτο το πακετο mods αλλάζει απο την αρχη το τηλεφωνο ή απλα δινει και αλλες επιλογες στα μενου για αλλάγη εμφανισης , χρωματα , lock screen κτλ κτλ???

 

Μου ετυχε εμενα..οτι επελεξα απο το απλο μενου δουλεψαν! Οτι επιλεγω μεσα απο το ota δεν μου δουλεψε..

Link to comment
Share on other sites

αναφερεται σε ενα προβληματακι που χανεται λεει σε πολλους η status bar .. σας εχει τυχει ??? με αυτο το πακετο mods αλλάζει απο την αρχη το τηλεφωνο ή απλα δινει και αλλες επιλογες στα μενου για αλλάγη εμφανισης , χρωματα , lock screen κτλ κτλ???

το δευτερο δινει περισσοτερες επιλογες.σε στοκ εβαλα κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο δινει περισσοτερες επιλογες.σε στοκ εβαλα κανενα προβλημα

 

Τι διαδικασια κανεις για να βαλεις mods απο το ota?μηπως κανω κατι λαθος!

Link to comment
Share on other sites

Τι διαδικασια κανεις για να βαλεις mods απο το ota?μηπως κανω κατι λαθος!

to οτα αφηστε το για την ωρα. mesa στο custom settings ειναι ολα οτι χρειασεστε

Link to comment
Share on other sites

to οτα αφηστε το για την ωρα. mesa στο custom settings ειναι ολα οτι χρειασεστε

 

Οκ.επειδη εχω περσσει μερικα mods απο οτα που δεν δουλευουν θα πρεπει να κανω κατι για να τα σβησω?

Link to comment
Share on other sites

Οκ.επειδη εχω περσσει μερικα mods απο οτα που δεν δουλευουν θα πρεπει να κανω κατι για να τα σβησω?

Αν δεν επηρεαζουν τα αλλα απο το custom settings oxi μην πειραζεις τιποτα.το οτααποτι βλεπω ειναι για custom rom γιαυτο δεν παιζουν στην στοκ

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν επηρεαζουν τα αλλα απο το custom settings oxi μην πειραζεις τιποτα.το οτααποτι βλεπω ειναι για custom rom γιαυτο δεν παιζουν στην στοκ

 

Μεταφερω καποιες εφαρμογες με titanium στην sd (sdcard0) και οταν κανω επανεκκινηση εχουν απεγκατασταθει, μονο στην μνημη του τηλ/νου ειναι ενταξει, τι να παιζει αραγε..? μηπως το τηλ/νο μπερδεψε τα partitions..? Eσωτερικη και εξωτερικη καρτα..? Εχει κανεις το ιδιο προβλημα..? (Ισπανικο ΧWLS8)

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

εγω το κατεβασα το ξεζιπαρα για custo rom την ισπανικη..θελω το κλειδωμα με το νερο..ποιο περναω για αυτο...?
Link to comment
Share on other sites

εγω το κατεβασα το ξεζιπαρα για custo rom την ισπανικη..θελω το κλειδωμα με το νερο..ποιο περναω για αυτο...?

αυτο το φλασαρεις ολοκληρο και μετα πηγαινεις μεσα στο settings/ alliance control/custom settings kai τικαρεις τα μοντ που θελεις

Link to comment
Share on other sites

πωσ το φλασαρο ολοκληρο?με odin?χωρισ να το ξεζιπαρο?

oxi με οντιν απο ρεκοβερι πρεπει νασαι ρουτ.και ουτε το ξεζιπαρεις το φλασαρεις ετσι οπως το κατεβασες σε ζιπ μορφη

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν επηρεαζουν τα αλλα απο το custom settings oxi μην πειραζεις τιποτα.το οτααποτι βλεπω ειναι για custom rom γιαυτο δεν παιζουν στην στοκ

 

Οκ φιλος!! Και με τα απλα settings κανεις πολλα!! Καλη δουλεια για stock rom.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ειπώθηκε παραπάνω με την status bar μου το έκανε και εμένα. Εξαφανίστηκε. Το έψαξα για να την επαναφέρω άλλα δεν τα κατάφερα. Δοκίμασα το ζιπάκι odex αφού φλάσαρα χθες την ισπανική και το ρούταρα. Διάβασα παραπάνω ότι και άλλα παιδιά έχουν το ίδιο πρόβλημα. Αν βρήκε κανείς λύση ας μας πει γιατί δεν βλέπουμε την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ειπώθηκε παραπάνω με την status bar μου το έκανε και εμένα. Εξαφανίστηκε. Το έψαξα για να την επαναφέρω άλλα δεν τα κατάφερα. Δοκίμασα το ζιπάκι odex αφού φλάσαρα χθες την ισπανική και το ρούταρα. Διάβασα παραπάνω ότι και άλλα παιδιά έχουν το ίδιο πρόβλημα. Αν βρήκε κανείς λύση ας μας πει γιατί δεν βλέπουμε την μπαταρία.

 

Σε μενα διορθώθηκε με wipe!

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι οτι ειναι hardwar-ικο το προβλημα, δεν μπορω ομως να ειμαι και σιγουρος... Κανε factory reset αν δεν σε "χαλαει" που θα πρεπει να ξαναστησεις το τηλεφωνο σου, αλλα δεν ξερω αν θα βοηθησει...

 

(περιμενε λιγο πριν προχωρησεις, μηπως καποιος αλλος φιλος εχει κατι διαφορετικο υπ'οψιν του)

 

Γενικα το εχεις "πειραγμενο"? (custom roms, mods, κλπ.κλπ.)

 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Όχι δεν το έχω καθόλου πειράξει.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα διορθώθηκε με wipe!

 

Και wipe data ή μόνο wipe cache και dalvic cache;

 

Edit:Οκ επανήλθε μόνο με wipe cache και dalvic cache. Απλά πρέπει να περιμένεις λιγάκι δεν επανέρχεται αμέσως.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Και wipe data ή μόνο wipe cache και dalvic cache;

 

Edit:Οκ επανήλθε μόνο με wipe cache και dalvic cache. Απλά πρέπει να περιμένεις λιγάκι δεν επανέρχεται αμέσως.

 

χανετε τιποτα με τα wipes τωρα που ειναι σεταρισμενο το κινητο η δεν επηρεαζεται τιποτα???

Link to comment
Share on other sites

χανετε τιποτα με τα wipes τωρα που ειναι σεταρισμενο το κινητο η δεν επηρεαζεται τιποτα???

 

Με wipe cache και dalvic cache δεν χάνεις κάτι .

Αν κάνεις ομως wipe data /factory χάνεις οτιδήποτε υπάρχει στην εσωτερική sd.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...