Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χθες μου επεσε απο το τσεπακι το κινητο, υστερα το πατησα με το ποδι και ραγισε μπροστα η προσοψη / πλαστικο οθονης / γοριλα γλασσ. Κατα τα αλλα δουλευει κανονικα.

 

Πως ακριβως λεγεται το ανταλλακτικο? Αν εχει καποιος υποψην του τιμες/καταστημα, οπου μπορω να το προμηθευτω, παρακαλω να μου πει.

ευχαριστω πολυ.

 

Κοίταξε στο νημα για προβλημα οθόνης. Έχω βάλει κάποια βίντεο που δείχνουν ότι δυστυχώς δεν αλλάζει μονό το γκοριλα και ας το πουλάνε και σκετο στο ιμπει. Πηγαίνει πακέτο γκοριλα-ντιτζιταιζερ-οθονη. Είναι ένα σώμα. Από ελλάδα είναι γύρω στα 150-180 ευρώ και από ebay γύρω στα 120. Αν σου έχει λυγίσει και το μέταλλο γύρω γύρω από την οθόνη τοτε θέλεις αλλαγή όλη την πρόσοψη με λιγο παραπάνω κόστος. Αν πιάνουν τα χέρια σου μπορεις να αλλάξεις και μονός σου. Τσεκαρε τα βίντεο. Δυστυχώς σου καθησε ακριβή ζημία.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλες γιορτες με υγεια

θελω να ρωτησω το s2 Yυποστηριζει το 4G δικτυο?Πρεπει να κανουμε κατι?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλες γιορτες με υγεια

θελω να ρωτησω το s2 Yυποστηριζει το 4G δικτυο?Πρεπει να κανουμε κατι?

Ευχαριστω

 

Mόνο το iphone 5, η έκδοση lte του galaxy s3 και το optimus g από όσο ξέρω. Συσκευή πιο παλιά από αυτές, καμία.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Ποια εκδοση Android εχεις?
Mόνο το iphone 5, η έκδοση lte του galaxy s3 και το optimus g από όσο ξέρω. Συσκευή πιο παλιά από αυτές, καμία.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Ποια εκδοση Android εχεις?

 

Tα unbranded έχουν 4,0,3 και τα cosmote/vodafone 4,0,4 εξαιρούνται οι custom roms. Εγώ έχω 4,0,4.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το CSC σου έχει αλλάξει και δεν είναι πια "EUR".. Πάτησε στον dialer << *#272*Device IMEI# >> , όπου device IMEI πρέπει να πληκτρολογήσεις πάλι στον dialer << *#06# >>. Δες εάν το CSC σου είναι κάποιο άλλο εκτός του EUR, εάν ναι, πατάς στο EUR και αλλάζεις.. και μετά μου λες..! :happy:

 

sales code μεσα σε κουτακι EUR

απο κατω κενο μαυρο και εχει επιλογη να γινει πρασινο.

παταω install και μου λεει must be three chars..

Link to comment
Share on other sites

sales code μεσα σε κουτακι EUR

απο κατω κενο μαυρο και εχει επιλογη να γινει πρασινο.

παταω install και μου λεει must be three chars..

 

Πες μου ποια έκδοση έχεις ακριβώς, μπορεί να μην έχει EUR.. Για να βρούμε τη λύση.

 

Edit: Είσαι σε αυτή ε?

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Πες μου ποια έκδοση έχεις ακριβώς, μπορεί να μην έχει EUR.. Για να βρούμε τη λύση.

 

Edit: Είσαι σε αυτή ε?

 

ναι σε αυτη ειμαι.:)

 

απο εδω την κατεβασα http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9100&pcode=COS&os=1&type=1#firmware

την πρωτη-πρωτη

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ .Πως δεν περασες αλλη εκδοση?
Tα unbranded έχουν 4,0,3 και τα cosmote/vodafone 4,0,4 εξαιρούνται οι custom roms. Εγώ έχω 4,0,4.
Link to comment
Share on other sites

ναι σε αυτη ειμαι.:)

 

απο εδω την κατεβασα http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9100&pcode=COS&os=1&type=1#firmware

την πρωτη-πρωτη

 

Λοιπόν, σου έχει επιλογές για κάποιο άλλο csc? Βάλε ένα άλλο, κάνε reboot και μετά κάνε πάλι τη διαδικασία και βάλε EUR..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σου έχει επιλογές για κάποιο άλλο csc? Βάλε ένα άλλο, κάνε reboot και μετά κάνε πάλι τη διαδικασία και βάλε EUR..

 

δεν εχει καποιο αλλο εκτος απο EUR.

για σου κανω μια περιγραφη:

sales codes και διπλα του ακριβως σε λευκο πλαισιο η λεξη EUR

απο κατω,μαυρο πλαισιο και στα δεξια του μια κουκιδα λευκη,που εαν πατηθει γινεται πρασινη.

παταω install και μου βγαζει το μηνυμα must be three chars

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καποιο αλλο εκτος απο EUR.

για σου κανω μια περιγραφη:

sales codes και διπλα του ακριβως σε λευκο πλαισιο η λεξη EUR

απο κατω,μαυρο πλαισιο και στα δεξια του μια κουκιδα λευκη,που εαν πατηθει γινεται πρασινη.

παταω install και μου βγαζει το μηνυμα must be three chars

 

Κάτι παίζει με το ότι είναι Cosmote Branded. Δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται.. Και εσύ γιατί έβαλες αυτή?? :p Δοκίμασε και με αυτό μπας και.. Σε κάθε περίπτωση, να ξέρεις πως εάν αλλάξεις το CSC γίνεται και factory reset μαζί..

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου γραψει καποιος ενα link για να κατεβασω 4.2 η νεωτερη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1891222 εδώ είσαι, αυτήν έχουμε πολλοί εδώ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με το ότι είναι Cosmote Branded. Δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται.. Και εσύ γιατί έβαλες αυτή?? :p Δοκίμασε και με αυτό μπας και.. Σε κάθε περίπτωση, να ξέρεις πως εάν αλλάξεις το CSC γίνεται και factory reset μαζί..

 

τι αλλο να εβαζα χωρις να πειραξω ρομ και λοιπα?

ενα απλο firm ηθελα να κανω την δουλεια μου.

δεν εχει αναφερθει αλλου προβλημα με την 4.0.4 του cosmote για αυτο και προχωρησα.

δεν ηξερα οτι θα εχω τετοιο θεμα..!!

υπαρχει καμια αλλη 4.0.4 του οτε?

στην χειροτερη μπορω να γυρισω στην μαμα και πως?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ ποιο http ποιο συγκεκριμενα αν θελεις ειμαι ασχετος .Πρεπει να γινω και root?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1891222 εδώ είσαι, αυτήν έχουμε πολλοί εδώ
Link to comment
Share on other sites

τι αλλο να εβαζα χωρις να πειραξω ρομ και λοιπα?

ενα απλο firm ηθελα να κανω την δουλεια μου.

δεν εχει αναφερθει αλλου προβλημα με την 4.0.4 του cosmote για αυτο και προχωρησα.

δεν ηξερα οτι θα εχω τετοιο θεμα..!!

υπαρχει καμια αλλη 4.0.4 του οτε?

στην χειροτερη μπορω να γυρισω στην μαμα και πως?

 

Ούτε εγώ ήξερα κάτι τέτοιο, γι'αυτό και ταυτόχρονα ψάχνω λύση.. Κοίταξε, εάν η "μαμά" που είχες ήταν 4.0.3, άστο.. Μπορείς όμως να περάσεις μία 4.0.4 άλλη, έχει λίστα με firmwares εδώ.. Θα σου πρότεινα κάποια εκ των XWLPT 4.0.4 Aγγλικό & XWLPY 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware.. Μπορείς όμως και το XWLQ2 4.0.4 που είναι ότι νεότερο..

Δοκίμασε όμως και το προγραμματάκι που σου έδειξα πριν και βλέπεις..

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ ήξερα κάτι τέτοιο, γι'αυτό και ταυτόχρονα ψάχνω λύση.. Κοίταξε, εάν η "μαμά" που είχες ήταν 4.0.3, άστο.. Μπορείς όμως να περάσεις μία 4.0.4 άλλη, έχει λίστα με firmwares εδώ.. Θα σου πρότεινα κάποια εκ των XWLPT 4.0.4 Aγγλικό & XWLPY 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware.. Μπορείς όμως και το XWLQ2 4.0.4 που είναι ότι νεότερο..

Δοκίμασε όμως και το προγραμματάκι που σου έδειξα πριν και βλέπεις..

 

του εκανα ενα ρισετ μπας και αλλα δεν...

θα δοκιμασω το προγραμματακι σε λιγο.

εαν βαλω την αγγλικη που λες,εχω Ελληνικη γραφη?

Link to comment
Share on other sites

του εκανα ενα ρισετ μπας και αλλα δεν...

θα δοκιμασω το προγραμματακι σε λιγο.

εαν βαλω την αγγλικη που λες,εχω Ελληνικη γραφη?

 

Με οποιαδήποτε Official 4.0.4 έχεις κανονικά.. η Cosmote όμως.. είναι δοκιμασμένες ρομ. Θα είσαι μια χαρά.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Με οποιαδήποτε Official 4.0.4 έχεις κανονικά.. η Cosmote όμως.. είναι δοκιμασμένες ρομ. Θα είσαι μια χαρά.. :happy:

 

κατσε για ακομα τραβαει απο τον google.

τι τραβαει κανα 5λεπτο τωρα δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Με οποιαδήποτε Official 4.0.4 έχεις κανονικά.. η Cosmote όμως.. είναι δοκιμασμένες ρομ. Θα είσαι μια χαρά.. :happy:

 

εβαλα το προγραμματακι αλλα δεν κανει τιποτε παραπανω απο αυτο που κανει ο συνδιασμος στο πληκτρολογιο.

κατι σαν συντομευση δηλαδη.

υπαρχει καποιος με cosmote 4.0.4 να μας πει εαν υπαρχει λυση?

ελληνικο firmware χωρις ελληνικη γραφη και δεν το εχει παρατηρησει κανεις...?:confused:

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το προγραμματακι αλλα δεν κανει τιποτε παραπανω απο αυτο που κανει ο συνδιασμος στο πληκτρολογιο.

κατι σαν συντομευση δηλαδη.

υπαρχει καποιος με cosmote 4.0.4 να μας πει εαν υπαρχει λυση?

ελληνικο firmware χωρις ελληνικη γραφη και δεν το εχει παρατηρησει κανεις...?:confused:

 

βρεθηκε λυση...!(πιστευω σωστη..)

απλα ενεργοποιησα το swype και εχω κανονικα και ελληνικη γραφη.

ελπιζω να μην χαλασε κατι αλλο...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Γιατι σε ορισμενα κινητα οταν στελνω μηνυμα με εισαγωγη λειτουργιας gsm αλφαβητο, σε καποιους το μηνυμα πηγαινει με συμβολα

και σε αλλους κανονικα?

Το Θεμα ειναι οτι με gsm λειτουργια εχουμε και 160 χαρακτηρες διαθεσιμους, ενω ας πουμε με την αυτοματη λειτουργια εισαγωγης εχουμε

70 χαρακτηρες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο μενου ενεργες εφαρμογες δειχνει συνεχεια οτι το ψαχνει(το κυκλακι ξερετε) ναι μεν αν εχω ανοιχτες εφαρμογες τις δειχνει κατω αλλα ειναι φυσιολογικο να δειχνει συνεχεια το κυκλακι σαν να εχει κολλησει και να μην γυρναει καν?

 

Οταν λεω πρωτη φορα δεν εννοω την πρωτη φορα που ανοιξα τo gps αλλα την πρωτη φορα καθε φορα που θα ανοιξω το κινητο.

 

Δηλαδη πες π.χ.

 

Ανοιγω το κινητο - gps - sygic κανει κοντα στα 5 λεπτα μπορει και 6 να βρει σημα στο gps αν το κλεισω και το ξανα-ανοιξω το gps και το προγραμμα θα βρει σημα στο 1-2 λεπτα.

 

Αν τωρα αφησω ανοιχτο το κινητο δεν θα εχω θεμα θα βρισκει σε 1-2 λεπτα αν το κλεισω ομως και το ξανανοιξω τοτε θα θελει παλι 5-6 λεπτα να βρει στιγμα την πρωτη φορα.

 

Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Φιλε το προβλημα που ειχες το ειχα κι εγς οταν ειχα περασει μια 4.0.4.

 

Δες στα παλιοτερα ποστ μου και θα δεις.

 

Τελικα γυρισα παλι στην επισημη ελατωματικη μεχρι να βγει επισιημα η 4.1.2 που λενε οτι διορθωνει αρκετα προβληματα.

Καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ .Πως δεν περασες αλλη εκδοση?

 

Αν και δεν είναι chat, έχω αποφασίσει μέχρι να έρθει και η τελευταία επίσημη έκδοση θα μείνω και μετά ανάλογα τι θα φέρει η επόμενη θα πάω σε custom. Πάντως 4,2 δεν υπάρχει. 4,1 υπάρχει που είναι η jb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...