Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 9100G δεν υπαρχει τροπος να περασω την Ελληνικη ICS;Αν χρειαστω το σερβις τι κανω;

Το κινητο πρεπει να ειναι Γερμανικο γιατι οταν το εκανα restore με ξεκινησε με Γερμανικα.Με καλυπτει η εγγυηση;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα πάνω αριστερά στην status bar μου έχει βγάλει ένα τρίγωνο με θαυμαστικό που λέει προειδοποίηση χρήσης δεδομένων το οποίο δε μπορώ να το διώξω έκανα επανεκκίνηση έκλεισα το τηλέφωνο αλλά παραμένει ξέρει κανείς πως να το διώξω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πάνω αριστερά στην status bar μου έχει βγάλει ένα τρίγωνο με θαυμαστικό που λέει προειδοποίηση χρήσης δεδομένων το οποίο δε μπορώ να το διώξω έκανα επανεκκίνηση έκλεισα το τηλέφωνο αλλά παραμένει ξέρει κανείς πως να το διώξω;

 

Ρυθμισεις Συστήματος - Χρήση Δεδομένων και πατησε το αριστερο πληκτρο αφης για να σου βγαλει επιλογες. Απο εκει μάλλον εχεις τικαρει το περιορισμο δεδομενων κ εχεις βαλει καποιο οριο κ γι'αυτο κ σε προειδοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις Συστήματος - Χρήση Δεδομένων και πατησε το αριστερο πληκτρο αφης για να σου βγαλει επιλογες. Απο εκει μάλλον εχεις τικαρει το περιορισμο δεδομενων κ εχεις βαλει καποιο οριο κ γι'αυτο κ σε προειδοποιεί.

Ευχαριστώ πολύ φίλε να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις Συστήματος - Χρήση Δεδομένων και πατησε το αριστερο πληκτρο αφης για να σου βγαλει επιλογες. Απο εκει μάλλον εχεις τικαρει το περιορισμο δεδομενων κ εχεις βαλει καποιο οριο κ γι'αυτο κ σε προειδοποιεί.

 

και εγω το ιδιο προβλημα με τον φιλο που του απαντησες εχω,παρολο που εχω δοκιμασει και απο εκει που ειπεσ εσυ αλλα και επειδη ειμαι root κοιταξα μηπως κανω απο εκει κατι και την σβησω αλλα τιποτα!αν ξερει κανεις κανενα τροπο να φυγει το τριγωνακι απο εκει...!

 

Edit:

ολα καλα τελικα!ηταν πολυ ευκολο τελικα και τοσο καιρο εψαχνα να δω πως βγαινει!!

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις Συστήματος - Χρήση Δεδομένων και πατησε το αριστερο πληκτρο αφης για να σου βγαλει επιλογες. Απο εκει μάλλον εχεις τικαρει το περιορισμο δεδομενων κ εχεις βαλει καποιο οριο κ γι'αυτο κ σε προειδοποιεί.

 

Το ιδιο προβλημα εχω κι εγω, μονο που δεν εχω τιποτα τικαρισμενο!!! Εχω βαλει βεβαια καποιο οριο το οποιο εχει τελειωσει, αλλα δεν εχω ζητησει να με ειδοποιει... (γενικοτερα, λιγο δυσχρηστο δεν ειναι αυτο?)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες.Άν έχω custom rom μπορώ να αλλάξω Kernel και να βάλω κάποιον άλλο;Ότι γίνεται σαν διαδικασία το ξέρω.Θέλω να πώ.Θα επηρεάσει την rom σε θέμα λειτουργίας η lag κ.τ.λ;

 

Καλησπέρα σε όλους!! Έχετε δοκιμάσει του wannam?? Ποια βρε παιδιά είναι καλή και σταθερή με καλή μπαταρία εκτός από Ω? Μάλλον θα χρειαστεί να την αλλάξω στο κινητό του αδερφού μου γιατί δεν ακούει τίποτα στο viber ενώ εγώ τον ακούω κανονικά.. Εδώ και καιρό βέβαια μιλούσαμε κανονικά τώρα το κανει οπότε μήπως να την ξαναπεράσω από πάνω?

 

Αν μπορεί κάποιος mod να το μεταφέρει στις Τροποποιησεις.. Δεν ξέρω πως μου ξέφυγε έτσι και έγραψα εδώ, ζητώ συγνώμη :)

 

Φίλε εγώ την wannam lite έχω 4.0.4 Φαίνεται stable και μοιάζει ακριβώς με την stock.Έχει βέβαια και την έκδοση Blue ICS Theme.Έχω δεί και πιό γρήγορες roms.Αλλά γενικά καλά τα πάει

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Έχετε δοκιμάσει του wannam?? Ποια βρε παιδιά είναι καλή και σταθερή με καλή μπαταρία εκτός από Ω? Μάλλον θα χρειαστεί να την αλλάξω στο κινητό του αδερφού μου γιατί δεν ακούει τίποτα στο viber ενώ εγώ τον ακούω κανονικά.. Εδώ και καιρό βέβαια μιλούσαμε κανονικά τώρα το κανει οπότε μήπως να την ξαναπεράσω από πάνω?

 

Αν μπορεί κάποιος mod να το μεταφέρει στις Τροποποιησεις.. Δεν ξέρω πως μου ξέφυγε έτσι και έγραψα εδώ, ζητώ συγνώμη :)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Παίδες.Άν έχω custom rom μπορώ να αλλάξω Kernel και να βάλω κάποιον άλλο;Ότι γίνεται σαν διαδικασία το ξέρω.Θέλω να πώ.Θα επηρεάσει την rom σε θέμα λειτουργίας η lag κ.τ.λ;

 

Μπορείς να αλλάξεις Kernel. Ο developer στα χαρακτηριστικά του kernel αναφέρει σε ποιές rom μπορείς να τον φλασάρεις. Καλό είναι προτού περάσεις τον νέο kernel να φλασάρεις από CWM τον Ultimate Kernel Cleaning Script για να καθαρίσει το κινητό από οτιδήποτε μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις Kernel. Ο developer στα χαρακτηριστικά του kernel αναφέρει σε ποιές rom μπορείς να τον φλασάρεις. Καλό είναι προτού περάσεις τον νέο kernel να φλασάρεις από CWM τον Ultimate Kernel Cleaning Script για να καθαρίσει το κινητό από οτιδήποτε μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα.

 

Το έκανα φίλε.Είδα στο xda και έγραφε αυτό που είπες.Ευχαριστώ

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα φίλε.Είδα στο xda και έγραφε αυτό που είπες.Ευχαριστώ

 

Φίλε σου έβαλα κατά λάθος άλλο σύνδεσμο για το Ultimate Kernel Cleaning Script το σωστό είναι αυτό. Διόρθωσα και το πάνω ποστάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, δεν εχω καταλαβει καποια πραγματακια...

Κοιταζω αρκετη ωρα στο site των xda's τις διαφορες roms και αναρωτιεμαι για τα εξης:

 

Το κινητο μου ειναι root με τα εξης στοιχεια:

 

Εκδοση βασικου φασματος:

Ι9100ΧΧLPS

 

Εκδοση Kernel:

3.0.15-I9100XWLP7-CL340913

dpi@DELL134 #3

 

Τι ακριβως σημαινουν ολα αυτα (LPS, LP7)? Οι roms που τσεκαρω, εχουν εντελως διαφορετικα χαρακτηριστικα (LQ6, LPH κτλ.), αλλα απ'οτι εχω καταλαβει, μπορω ανετα να τις περασω, οπως επισης μπορω ανετα να περασω οποιονδηποτε kernel θελω...

 

Μπορει καποιος φιλος να μου εξηγησει τι σημασια μπορει να εχουν ολα αυτα τα στοιχεια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο dialpad οταν πληκτρολογουμε ενα αριθμο για κληση πως γινεται να απενεργοποιησουμε τον αντιαισθητικο ηχο του πατηματος των αριθμων??Ειμαι με ressurection και Apex...Ευχαριστω...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Στο dialpad οταν πληκτρολογουμε ενα αριθμο για κληση πως γινεται να απενεργοποιησουμε τον αντιαισθητικο ηχο του πατηματος των αριθμων??Ειμαι με ressurection και Apex...Ευχαριστω...

 

Ρυθμισεις\Ηχος\Ηχοι πληκτρων (ξετικαρεις)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, δεν εχω καταλαβει καποια πραγματακια...

Κοιταζω αρκετη ωρα στο site των xda's τις διαφορες roms και αναρωτιεμαι για τα εξης:

 

Το κινητο μου ειναι root με τα εξης στοιχεια:

 

Εκδοση βασικου φασματος:

Ι9100ΧΧLPS

 

Εκδοση Kernel:

3.0.15-I9100XWLP7-CL340913

dpi@DELL134 #3

 

Τι ακριβως σημαινουν ολα αυτα (LPS, LP7)? Οι roms που τσεκαρω, εχουν εντελως διαφορετικα χαρακτηριστικα (LQ6, LPH κτλ.), αλλα απ'οτι εχω καταλαβει, μπορω ανετα να τις περασω, οπως επισης μπορω ανετα να περασω οποιονδηποτε kernel θελω...

 

Μπορει καποιος φιλος να μου εξηγησει τι σημασια μπορει να εχουν ολα αυτα τα στοιχεια?

 

Οι διαφορετικές roms που βλέπεις είναι όλες συμβατές με το κινητό!Απλά ο κάθε developer που φτιάχνει μια custom rom βασίζεται σε official της Samsung.Τα LPH και LQ6 είναι διαφορετικές εκδόσεις που προορίζονται και για διαφορετικές χώρες!Θεωρητικά όσο πιο καινούργια είναι η έκδοση,τόσο πιο σταθερή είναι,χωρίς να είναι απαραίτητο.Εγώ που εχω περασμένη την LQ6 έχει κανονικά ελληνικά και στις επαφές και στα μηνύματα.Τώρα για kernel βάζεις ότι σου χρειάζεται περισσότερο!Έχουν βγει kernel για αυτονομία,για επιδόσεις,για να κάνεις overclock τον επεξεργαστη κτλ.Απλά διαλέγεις και φλασαρεις ότι θέλεις παραπάνω.Αυτα είναι από την μικρή μου εμπειρία στο android.Αν μπορεί κάποιος άλλος να βοηθήσει....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις Kernel. Ο developer στα χαρακτηριστικά του kernel αναφέρει σε ποιές rom μπορείς να τον φλασάρεις. Καλό είναι προτού περάσεις τον νέο kernel να φλασάρεις από CWM τον Ultimate Kernel Cleaning Script για να καθαρίσει το κινητό από οτιδήποτε μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα.

 

Φίλε σου έβαλα κατά λάθος άλλο σύνδεσμο για το Ultimate Kernel Cleaning Script το σωστό είναι αυτό. Διόρθωσα και το πάνω ποστάρισμα.

 

Ναι καλα εκανες και το διορθωσες καλε μας φιλε.. Τωρα ειναι σωστο..

Αλλα σας δινω να διαβασετε και τα παρακατω,οσοι απο εσας αρεσκεσται,στην χρηση του συγκεκριμενου script..!!

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27151019postcount=14

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27511413&postcount=2588 = αυτο δεν ειναι το ουσιαστικο του προβλημα και δεν σχετιζεται με το script,αλλα πολυ καλα εκανε αυτος ο κυριος dev..!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4160774#post4160774 = αυτος εχει αλλαξει οτι kernel υπαρχει απο τοτε που εχει την συσκευη (σχεδον 1,5 χρονο),χωρις αυτο το script.. Και φυσικα δεν ειχε ποτε προβλημα..

 

Εχουμε κανει διαφορες αναφορες πριν κανα χρονο αν θυμαμαι καλα και σε αλλα threads για αυτο το θεμα,αλλα και σε αλλα forums.

Αν χρειαστει θα προσθεσω και αλλα περισσοτερα..!!!

 

Hacre = I could go even further into how utterly retarded this zip file's existence is, but to do so is a severe devaluation of my time because of just how hilariously a waste of time your "tool" or "kernel cleaner" is.

 

Ειχε γραψει και ενα αλλο δικο μας μελος για αυτο το script και το τι ακριβως κανει (Γιωργος),πριν γραφουν τα παραπανω..

Αλλα δυστυχως δεν υπαρχει το post (αυτο και καποια αλλα του),για να σας τα παραθεσω. Μαλλον απο οτι Θυμαμαι,τα διεγραψε ο ιδιος.

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Θελω τη βοηθεια και τις γνωσεις σας: ειχα ρουτ το τηλεφωνο,στοκ 4.0.3 και εκανα backup τις εφαρμογες με το titanium.. επειδη η8ελα να περασω τη στοκ 4.0.4 της Αγγλιας εκανα wipe data πριν και μετα την εγκατασταση.. Τωρα ρουταρα κανονικα με το 1ο τροπο,ξανακατεβαζω το titanium,αλλα στα restore ειναι ολα μηδεν,λες και δεν εκανα ποτε backup.. επειδη σχετικα προσφατα αρχισα να ασχολουμε με ρουτ κτλ πειτε μου σας παρακαλω τι δεν εκανα σωστα....??
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις...οταν μιλατε στο τηλ και σας ερχεται sms δεν σας κουφαινει με αποτελεσμα να μην μπορειτε να ακουσετε τον συνομιλιτη σας...?

 

Ειναι καμια ρυθμιση που μου ξεφευγει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις...οταν μιλατε στο τηλ και σας ερχεται sms δεν σας κουφαινει με αποτελεσμα να μην μπορειτε να ακουσετε τον συνομιλιτη σας...?

 

Ειναι καμια ρυθμιση που μου ξεφευγει?

 

Να υποθεσω οτι εχεις πολυ δυνατα τους ηχους ειδοποιησεων? Το να εχεις χαμηλα π.χ. τον ηχο κλησεων, δεν σημαινει οτι θα ειναι χαμηλα και οι ειδοποιησεις... για κοιταξε το...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα εκανες και το διορθωσες καλε μας φιλε.. Τωρα ειναι σωστο..

Αλλα σας δινω να διαβασετε και τα παρακατω,οσοι απο εσας αρεσκεσται,στην χρηση του συγκεκριμενου script..!!

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27151019postcount=14

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27511413&postcount=2588 = αυτο δεν ειναι το ουσιαστικο του προβλημα και δεν σχετιζεται με το script,αλλα πολυ καλα εκανε αυτος ο κυριος dev..!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4160774#post4160774 = αυτος εχει αλλαξει οτι kernel υπαρχει απο τοτε που εχει την συσκευη (σχεδον 1,5 χρονο),χωρις αυτο το script.. Και φυσικα δεν ειχε ποτε προβλημα..

 

Εχουμε κανει διαφορες αναφορες πριν κανα χρονο αν θυμαμαι καλα και σε αλλα threads για αυτο το θεμα,αλλα και σε αλλα forums.

Αν χρειαστει θα προσθεσω και αλλα περισσοτερα..!!!

 

Hacre = I could go even further into how utterly retarded this zip file's existence is, but to do so is a severe devaluation of my time because of just how hilariously a waste of time your "tool" or "kernel cleaner" is.

 

Ειχε γραψει και ενα αλλο δικο μας μελος για αυτο το script και το τι ακριβως κανει (Γιωργος),πριν γραφουν τα παραπανω..

Αλλα δυστυχως δεν υπαρχει το post (αυτο και καποια αλλα του),για να σας τα παραθεσω. Μαλλον απο οτι Θυμαμαι,τα διεγραψε ο ιδιος.

 

Μπορείς να μας πεις στα ελληνικά με λίγα λόγια τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Με δύο λόγια απλά και Ελληνικά για το καλό μου φιλαρακι,αυτό το script είναι μια π@π@.. ρία και μισή. Παντελώς άχρηστο για την συσκευή μας. Που άσχετοι dev/sef/μεφ :lol: και super duper kamerouniarides,έκαναν μόδα (βλ. αργεντινούς κ.λ.π.). Σίγουρα δεν κάνει ζημία στην συσκευή μας,αλλά θεωρώ γελοία και περιττα,τα όσα ισχυρίζονται ότι κάνει.Όσο αφορά τον κύριο lippol94 και την πατέντα του,εχω κάποιες αμφιβολίες και ας τον κάνουν και elite,αλλά και Αβραάμ Πάπα μαζί. Κατά τα άλλα σεβαστός και αυτός μαζί με τους άλλους και τις φοβερές δουλειές του..

(ταπεινή μου άποψη,όλα τα παραπάνω..:shifty:)

Χωρίς να εχω καμία απόλυτος διάθεση να προσβαλω,όποιον το χρησιμοποιεί και το εμπιστεύεται..

Σεβασμό σε όλους.

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι εχεις πολυ δυνατα τους ηχους ειδοποιησεων? Το να εχεις χαμηλα π.χ. τον ηχο κλησεων, δεν σημαινει οτι θα ειναι χαμηλα και οι ειδοποιησεις... για κοιταξε το...

 

Οχι ο ηχος ειδοποιησεων ειναι πιο κατω απο την μεση..τι κουλα πραματα ειναι αυτα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δειτε αυτο

 

http://www.sammobile.com/2012/08/06/jelly-bean-updates-by-samsung-for-sgsii-sgsiii-note-and-note-ii/#.UB939Gir9G4.twitter

 

Αφορα την περιπτωση αναβαθμησης του κινητου μας σε JB...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δειτε αυτο

 

http://www.sammobile.com/2012/08/06/jelly-bean-updates-by-samsung-for-sgsii-sgsiii-note-and-note-ii/#.UB939Gir9G4.twitter

 

Αφορα την περιπτωση αναβαθμησης του κινητου μας σε JB...

 

Οποτε δηλαδη δουλευει καλα στο κινητο μας η 4.1 και το πιθανοτερο ειναι να μας την δωσουν, αν δεν την δωσουν τελευταια στιγμη, θα κυκλοφορησει καποιο pack που θα μπορεσουμε να φλασαρουμε?

Αυτο λεει ουσιαστικα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...