Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και βασικα που ειναι το σερβις εδω στην αθηνα...εγω το κινηυτο το εχω 1 χρονο και 8 μηνες.....ελεος....και πραγματικα φοβαμαι οτι θα μου πουνε δικαιολογιες του τυπου υγρασια κ.τ.λ.

 

http://www.smartec.gr/

 

θα παω αυριο...αν και φοβαμαι οτι θα βριζω μετα....ειναι και μακρια....τεσπα....κριμας παντως....και δεν ξερω τωρα τι να παρω

 

Επισης αν θελει καποιος να μου πει με πμ αν εχει αογρασει απο κοσμοντατα και αν ειναι επισημης αντιπροσωπειας....

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

θα παω αυριο...αν και φοβαμαι οτι θα βριζω μετα....ειναι και μακρια....τεσπα....κριμας παντως....και δεν ξερω τωρα τι να παρω

 

Εάν πας αύριο για ενημέρωσε :)

Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησε φίλε... θα πας αύριο στο σέρβις και αφού είσαι ακόμα στην εγγύηση θα γίνει ότι χρειάζεται δωρεάν... Φρόντισε μόνο να είναι σε εργοστασιακή κατάσταση αν τυχόν είχες ασχοληθεί ποτέ με πειράγματα κλπ

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησε φίλε... θα πας αύριο στο σέρβις και αφού είσαι ακόμα στην εγγύηση θα γίνει ότι χρειάζεται δωρεάν... Φρόντισε μόνο να είναι σε εργοστασιακή κατάσταση αν τυχόν είχες ασχοληθεί ποτέ με πειράγματα κλπ

 

εχω περασει την ics Την ισπανικη.....αλλα δεν νομιζω να καταφερουν να το ανοιξουν...και με jig δεν παιρνει μπρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αν ειστε μεσα στην εγγυηση ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ, μην αγχωνεστε, θα σας κανουν δωρεαν αλλαγη πλακετας...

Το επαθα κι εγω τον χειμωνα... το κακο ειναι οτι μου αλλαξαν και το module της καμερας και σε κλειστο χωρο τα αποτελεσματα δεν ειναι οπως πριν... (αν κανετε ενα search θα δειτε διαφορες συζητησεις για αυτο το θεμα).

Τωρα το πως θα τους το εξηγησετε αυτο και αν θα το καταλαβουν, ειναι αλλη ιστορια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά κόλησε και δείχνει οτι φορτίζει ενώ δεν είναι στην πρίζα.

Όταν το συνδέω στο pc δεν το αναγνωρίζει, σα να μη δουλευει το usb καθόλου (πριν 1 ώρα το είχα και φόρτιζε κανονικά)

Καμιά ιδέα?

 

Edit: το καθάρισα λίγο με οδοντοβουρτσα και έστρωσε αυτο με την φόρτιση, αλλα συνεχίζει να μην το διαβάζει to pc σαν usb συσκευή

Edited by Glx90
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά κόλησε και δείχνει οτι φορτίζει ενώ δεν είναι στην πρίζα.

Όταν το συνδέω στο pc δεν το αναγνωρίζει, σα να μη δουλευει το usb καθόλου (πριν 1 ώρα το είχα και φόρτιζε κανονικά)

Καμιά ιδέα?

 

Edit: το καθάρισα λίγο με οδοντοβουρτσα και έστρωσε αυτο με την φόρτιση, αλλα συνεχίζει να μην το διαβάζει to pc σαν usb συσκευή

 

Αν είναι θέμα του usb port, και είσαι εκτός εγγύησης, είναι πολύ εύκολο να το αλλάξεις και μόνος σου..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οδηγία σε όσους δείχνει ότι φορτίζει ενώ δεν φορτίζει, ή δεν σβήνει, ή ανάβει μόνο του, ή αναβοσβήνει: ΣΤΗΝ ΥΠΟΔΟΧΗ USB Η "ΓΛΩΣΣΑ" ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΕΙΤΕ ΠΑΝΩ ΕΙΤΕ ΚΑΤΩ. ΚΟΥΝΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΠΑΛΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΤΗΣ.

Φωνάζω για να το ακούσουν όλοι. Εμένα αυτό είχε και νόμιζα ότι τα είχε παίξει. Δοκιμάστε το

Link to comment
Share on other sites

Εχω το S2 εδω κ 1 χρονο περιπου κ ειμαι υπερευχαριστημενος,με ελαχιστα προβληματα.Εχω βρει ενα νεξους 4 σε πολυ καλη τιμη,150-200 ευρω μαξιμουμ,ολοκαινουργιο και σκεφτομαι να το παρω.Απ την αλλη ομως μου ποναει να δωσω το S2,μ αρεσει πολυ το συγκεκριμενο κινητο :D...Αχχχχ....δυσκολη αποφαση...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το S2 εδω κ 1 χρονο περιπου κ ειμαι υπερευχαριστημενος,με ελαχιστα προβληματα.Εχω βρει ενα νεξους 4 σε πολυ καλη τιμη,150-200 ευρω μαξιμουμ,ολοκαινουργιο και σκεφτομαι να το παρω.Απ την αλλη ομως μου ποναει να δωσω το S2,μ αρεσει πολυ το συγκεκριμενο κινητο :D...Αχχχχ....δυσκολη αποφαση...

200 ευρώ maximum για Nexus 4 ολοκαίνουριο; :X Τσίμπα το χωρίς δεύτερη σκέψη. Τζάμπα είναι και αξίζει πολύ γι' αυτή τη τιμή. Όσον αφορά το S2 μπορείς να το χρησιμοποιείς σαν δεύτερη συσκευή αν και με το Nexus 4 δύσκολα θα χρειάζεσαι και δεύτερη συσκευή καθώς είναι πλήρης και απόλυτα smooth. Πολλοί λεν ότι το smoothness του N4 δεν το 'χει ούτε το Galaxy S4. Και αν ασχολείσαι με custom ROMs + kernels έχει τεράστια υποστήριξη.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εχω το S2 εδω κ 1 χρονο περιπου κ ειμαι υπερευχαριστημενος,με ελαχιστα προβληματα.Εχω βρει ενα νεξους 4 σε πολυ καλη τιμη,150-200 ευρω μαξιμουμ,ολοκαινουργιο και σκεφτομαι να το παρω.Απ την αλλη ομως μου ποναει να δωσω το S2,μ αρεσει πολυ το συγκεκριμενο κινητο :D...Αχχχχ....δυσκολη αποφαση...

 

μεγάλη ευκαιρία τα <200ευρώ για Ν4. απλά θα πρέπει να προετοιμάσεις τον εαυτό σου για έλλειψη SD, για μια μπαταρία που δεν βγαίνει, και η δυνατότητα OTG είναι διαθέσιμη μετά απο root.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

μεγάλη ευκαιρία τα <200ευρώ για Ν4. απλά θα πρέπει να προετοιμάσεις τον εαυτό σου για έλλειψη SD, για μια μπαταρία που δεν βγαίνει, και η δυνατότητα OTG είναι διαθέσιμη μετά απο root.

..θα ελεγα οτι δεν εχει και ραδιο fm,εκτος και κανω λαθος.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

..θα ελεγα οτι δεν εχει και ραδιο fm,εκτος και κανω λαθος.

 

Και βιντεο κληση...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

200 ευρώ maximum για Nexus 4 ολοκαίνουριο; :X Τσίμπα το χωρίς δεύτερη σκέψη. Τζάμπα είναι και αξίζει πολύ γι' αυτή τη τιμή. Όσον αφορά το S2 μπορείς να το χρησιμοποιείς σαν δεύτερη συσκευή αν και με το Nexus 4 δύσκολα θα χρειάζεσαι και δεύτερη συσκευή καθώς είναι πλήρης και απόλυτα smooth. Πολλοί λεν ότι το smoothness του N4 δεν το 'χει ούτε το Galaxy S4. Και αν ασχολείσαι με custom ROMs + kernels έχει τεράστια υποστήριξη.

 

Το ξέρω οτι είναι ευκαιρία,γι αυτό κ θα το πάρω το ν4.Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να κρατήσω το s2,θα το πούλησω κ θα βάλω απ την τσέπη μου το υπολοιπο ποσο για το νεξους.Το έχω πιασει στα χέρια μου κ μου άφησε πολύ καλες εντυπώσεις.Όσο για τα παραπανω σχόλια των φίλων,για τις ελλείψεις του νεξους,δεν μ χαλάνε αφού κ στο s2 δεν έχω κάρτα sd,δεν ακούω ράδιο κ ουτε χρησιμοποιώ βίντεο κλήση,οποτε μια χαρά...Απλως είμαι υπέρ ευχάριστημένος με το s2 και αν είχα την οικονομική δυνατότητα,δεν θα το πουλουσα καν...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εντελώς ξαφνικά μου έχασε όλες τις φωτογραφίες από τις επαφές μου, ενώ στο gmail μου βλέπω ότι υπάρχουν κανονικά. Κανάς τρόπος να τις επαναφέρω γρήγορα αντί για μια μια;;;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εντελώς ξαφνικά μου έχασε όλες τις φωτογραφίες από τις επαφές μου, ενώ στο gmail μου βλέπω ότι υπάρχουν κανονικά. Κανάς τρόπος να τις επαναφέρω γρήγορα αντί για μια μια;;;

 

Ενεργοποίησε το συγχρονισμό και μπες ρυθμίσεις - λογαριασμός google και κάνε συγχρονισμό στις επαφές σου, θα στις επαναφέρει το gmail.:)

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το συγχρονισμό και μπες ρυθμίσεις - λογαριασμός google και κάνε συγχρονισμό στις επαφές σου, θα στις επαναφέρει το gmail.:)

Το πρωτο πραγμα που έκανα αλλά @@@

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο πραγμα που έκανα αλλά @@@

 

Δοκίμασε τότε να μπεις στις επαφες και πάτησε το αριστερό πλήκτρο αφής. Μόλις σου βγάλει το μενού επέλεξε κάτω κάτω το "επαφές για εμφάνιση" και τσέκαρε, είναι επιλεγμένες οι επαφές απ'τον λογαριασμο σου στο gmail;

 

Και κάτι ακόμα που σκέφτηκα μόλις πάνω στην προηγούμενη απόπειρα με τον συγχρονισμό, μήπως δεν είναι τσεκαρισμενο το κουτάκι των επαφών για συγχρονισμό; Ακόλουθα τα βήματα..:

 

Κατέβασε μπάρα ειδοποιησεων και επέλεξε τον συγχρονισμό να ενεργοποιηθεί (είσαι σε jelly bean; )

Μπες ρυθμίσεις ξανά και πήγαινε στους λογαριασμούς, ώρες τον λογαριασμό της google και πατά πανω του.

Μπες στο τάδε@gmail.com και δες το κουτάκι για τον συγχρονισμό των επαφών ξανά..;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τότε να μπεις στις επαφες και πάτησε το αριστερό πλήκτρο αφής. Μόλις σου βγάλει το μενού επέλεξε κάτω κάτω το "επαφές για εμφάνιση" και τσέκαρε, είναι επιλεγμένες οι επαφές απ'τον λογαριασμο σου στο gmail;

 

Και κάτι ακόμα που σκέφτηκα μόλις πάνω στην προηγούμενη απόπειρα με τον συγχρονισμό, μήπως δεν είναι τσεκαρισμενο το κουτάκι των επαφών για συγχρονισμό; Ακόλουθα τα βήματα..:

 

Κατέβασε μπάρα ειδοποιησεων και επέλεξε τον συγχρονισμό να ενεργοποιηθεί (είσαι σε jelly bean; )

Μπες ρυθμίσεις ξανά και πήγαινε στους λογαριασμούς, ώρες τον λογαριασμό της google και πατά πανω του.

Μπες στο τάδε@gmail.com και δες το κουτάκι για τον συγχρονισμό των επαφών ξανά..;)

 

Δυστυχώς είναι το αμέσως επόμενο που έκανα και πάλι δεν έγινε δουλειά. Ήταν τικαρισμένα και τα 2. Τέσπα από ότι βλέπω πάμε για χειροκίνητα...στο gmail γιατί παραμένουν δεν καταλαβαίνω...

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα νεα...μετα απο επισκεψη στην σμαρτεκ και αναμονη 2 ωρων ....το κινητακι μου δουλευει κανονικα...γραφανε αλλαγη ηλεκτρονικου ανταλλακτικου....φανταζομαι πλακετα μαλλον...ευτυχως ολα μεσα στην εγγυηση..
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα νεα...μετα απο επισκεψη στην σμαρτεκ και αναμονη 2 ωρων ....το κινητακι μου δουλευει κανονικα...γραφανε αλλαγη ηλεκτρονικου ανταλλακτικου....φανταζομαι πλακετα μαλλον...ευτυχως ολα μεσα στην εγγυηση..

 

Χωρις να θελω να σε αγχωσω, τσεκαρε και την καμερα, οχι μονο βγαζοντας φωτογραφιες, κοιτωντας απλα την οθονη κυριως σε κλειστο χωρο... Ειναι ιδια με πριν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει αντιμετωπίσει ποτέ κανείς θέμα με το GPS του. Πριν από λίγες μέρες το παρατήρησα που χρειάστηκα πλοήγηση. Δεν ενεργοποιείται. Το ανοίγω και δεν κάνει τίποτα. Έχουν δοκιμαστεί reboot, απενεργοποίηση ρύθμισης λήψης θέσης μόνο μέσω wifi/3g, και οτιδήποτε άλλο στις εφαρμογές έχει να κάνει με το GPS είναι στο ενεργό. Αλλά δεν έχουν αλλάξει ρυθμίσεις, έστω και έτσι θα έπρεπε τουλάχιστον να ενεργοποιείται όταν το ανοίγω. 4.1.2 official, stock kernel, root. O launcher δεν νομίζω να παίζει ρόλο κάπου, ε;

Link to comment
Share on other sites

Χτες σε κολλητο μου ενω το κινητο του δουλευε παντα χωρις κανενα μα κανενα φαινομενο s.o.d. χτες ενω ειχε απενεργοποιηση το wifi οταν το ενεργοποιησε απλα κολλησε στο εικονιδιο πριν γινει ολοκληρωτικα πρασινο το αφησε ετσι λοιπον στη home screen χωρις να εχει συνδεθει στο ιντερνερ και δεν το δουλεψε το κινητο για κανα 3-5λεπτο και του παρουσιασε το s.o.d. για πρωτη φορα.

Εννοειτε οτι δεν εχει περασει ποτε αλλη ρομ απο αυτη που ειχε το κινητο εξ αρχης δηλαδη την 4.0.3.

 

Πως το εξηγειτε κατι τετοιο ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Χτες σε κολλητο μου ενω το κινητο του δουλευε παντα χωρις κανενα μα κανενα φαινομενο s.o.d. χτες ενω ειχε απενεργοποιηση το wifi οταν το ενεργοποιησε απλα κολλησε στο εικονιδιο πριν γινει ολοκληρωτικα πρασινο το αφησε ετσι λοιπον στη home screen χωρις να εχει συνδεθει στο ιντερνερ και δεν το δουλεψε το κινητο για κανα 3-5λεπτο και του παρουσιασε το s.o.d. για πρωτη φορα.

Εννοειτε οτι δεν εχει περασει ποτε αλλη ρομ απο αυτη που ειχε το κινητο εξ αρχης δηλαδη την 4.0.3.

 

Πως το εξηγειτε κατι τετοιο ρε παιδια?

 

Καλα δεν το εχουμε ξαναπει οτι η 4.0.3 εχει τετοιου ειδους προβληματα..; που το παραξενο; :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...