Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω προσωπικα έχω αφησει τον συγχρονισμο επαφων ενεργοποιημενο, απλά οι επαφες στο Gmail στον υπολογιστη ειναι χωρις contact pictures.

Αν χρειαστω restore, προσθετω εκ των υστερων χειροκινητα φωτογραφιες στις επαφες που με ενδιαφερουν, από φακελο φωτογραφιων υψηλης αναλυσης που εχω παντα backed up και προφανως, στην gallery του κινητου. Ετσι, και τις επαφες δεν φοβαμαι μην χασω αφου το Gmail ειναι η πιο σιγουρη επιλογη και την χαλια αναλυση της google γλυτωνω, εστω και με λιγο κοπο παραπανω...

 

Εχω την ταπεινή εντύπωση ότι η google έχει διορθώσει το μέγεθος των φωτογραφιών αλλά πρέπει να ξανάβαλεις τις φωτογραφίες στις επαφές σου στο gmail

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στελνω το μεσημερι μηνυμα για ενεργ/ση του ιντερνετ στην κοσμοκαρτα(500mb με 5 ευρω).

μου στελνει ενα μηνυμα διαμορφωσης με κωδικο 1111 και το αποθηκευω κανονικα.

το μεσημερι μπηκα κανονικα ιντερνετ χωρις κανενα προβλημα.

πριν λιγο προσπαθησα να μπω,αλλα δεν εμπαινε με τιποτε.

εκανα επανεκινηση,αλλα και παλι δεν..

τι εγινε?χαθηκαν οι ρυθμισεις?

τι μπορω να κανω?

 

update

 

στα σημεια προσβασης,εχω 2.

 

cosmote wireless internet & cosmote mms.

 

τσεκαρισμενο ειναι το cosmote wireless internet,το οποιο ουσιαστικα ειναι αρυθμιστο.

το cosmote mms(που δεν ειναι τικαρισμενο)εχει σωστες ρυθμισεις αλλα δεν μπορω να το επιλεξω.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΕΝΤΟΝΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΕΧΕΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ... ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΚΛΕΙΝΕΙ...ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ICE CREAM ΚΑΙ EΠΕΙΤΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΚΗ JB ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΩΘΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....ΤΙΠΟΤΑ...ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

στελνω το μεσημερι μηνυμα για ενεργ/ση του ιντερνετ στην κοσμοκαρτα(500mb με 5 ευρω).

μου στελνει ενα μηνυμα διαμορφωσης με κωδικο 1111 και το αποθηκευω κανονικα.

το μεσημερι μπηκα κανονικα ιντερνετ χωρις κανενα προβλημα.

πριν λιγο προσπαθησα να μπω,αλλα δεν εμπαινε με τιποτε.

εκανα επανεκινηση,αλλα και παλι δεν..

τι εγινε?χαθηκαν οι ρυθμισεις?

τι μπορω να κανω?

 

update

 

στα σημεια προσβασης,εχω 2.

 

cosmote wireless internet & cosmote mms.

 

τσεκαρισμενο ειναι το cosmote wireless internet,το οποιο ουσιαστικα ειναι αρυθμιστο.

το cosmote mms(που δεν ειναι τικαρισμενο)εχει σωστες ρυθμισεις αλλα δεν μπορω να το επιλεξω.

 

Σου παραθετω μια λυση σε παρομοιο προβλημα (απο το thread του S advance)

που βρηκε μονος του ο φιλος....

 

To βρηκα ψαχουλευοντας και το αναφερω μηπως καποιος φιλος η φιλη εχει το ιδιο προβλημα (δεν θυμαμαι αν εχει ξαναειπωθεί αυτη η λεπτομερεια) ,στα δικτυα κινητης τηλεφωνιας --> ονοματα σημειων προσβασης --> ηταν μαρκαρισμενο σε cosmote wap δεν δινονταν επιλογη για cosmote internet --> παταω cosmote internet παω τερμα κατω που λεει τυπος APN και ηταν στο DUΝ --> το αλλαζω μαρκαροντας το internet ,και μετα μπορω να τσεκαρω το cosmote internet ,και οχι το cosmote wap που ηταν το μονο που ηταν μαρκαρισμενο ,και δεν μου εδινε επιλογη να μαρκαρω το cosmote internet.

 

Παντως εγω πιστευω οτι κατι σου χαλασε το μηνυμα που σου στειλανε....

Ψαξε στο google για cosmote apn και φτιαξτο εσυ....;););)

Link to comment
Share on other sites

Σου παραθετω μια λυση σε παρομοιο προβλημα (απο το thread του S advance)

που βρηκε μονος του ο φιλος....

 

 

 

Παντως εγω πιστευω οτι κατι σου χαλασε το μηνυμα που σου στειλανε....

Ψαξε στο google για cosmote apn και φτιαξτο εσυ....;););)

 

μα δουλεψε ρε γαμοτο μια χαρα το μεσημερι.

τι αλλαξε ενδιαμεσα?

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω τις προσβασεις.

η κουκιδα ειναι στο cosmote wirless internet και δεν μπορω να επιλεξω το cosmote mms.

 

update

 

βαση αυτου http://nxwiki.blogspot.com/2012/10/cosmote-apn-settings-for-android-iphone.html#.UU9fFlfl7eE

οι ρυθμισεις ειναι σωστες τελικα.

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εχω ιντερνετ.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν νομιζω.

 

Δηλαδη αν πατησα παραπανω απο το κανονικο το πληκτρο power για να ανοιξω το κινητο μπαινει σε ασφαλης λειτουργια το κινητο??

 

Αν ναι τοτε αυτο δεν το ηξερα και ισως πατησα παραπανω απο το κανονικο το power κουμπι.

 

Τι ακριβως κανει ομως σε αυτη τη λειτουργια το κινητο και για ποιο λογο τη χρησιμοποιουμε?

 

Καλησπερα η ασφαλης λειτουργια ενεργοποιειται αν αφου κρατησεις πατημενο το power button για να ενεργοποιηθει το τηλεφωνο κρατας το αριστερο πληκτρο αφης(μενου) πατημενο κατα το μπουταρισμα.Μαλλον οταν το ανοιξες αθελα σου ακουμπαγες το πληκτο μενου .To safe mode χρησιμευει για να αφαιρεις εφαρμογες οι οποιες προκαλουν προβληματα στο τηλεφωνο και στη κανονικη λειτουργια δε μπορεις να αφαιρεσεις και αλλα τα οποια δε γνωριζω.Παρομοια λειτουργεια παντως υπαρχει και στα windows.Aν καποιος γνωριζει περισσοτερα ας μας πει αν και με μια αναζητηση στο google θα βρεις περισσοτερα.

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΕΝΤΟΝΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΕΧΕΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ... ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΚΛΕΙΝΕΙ...ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ICE CREAM ΚΑΙ EΠΕΙΤΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΚΗ JB ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΩΘΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....ΤΙΠΟΤΑ...ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Δοκίμασε αλλαγή - αντικατάσταση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΕΝΤΟΝΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΕΧΕΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ... ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΚΛΕΙΝΕΙ...ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ICE CREAM ΚΑΙ EΠΕΙΤΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΚΗ JB ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΩΘΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....ΤΙΠΟΤΑ...ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Για αρχη θα προτεινα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων(Θα χασεις ολα τα δεδομενα σου,εκτος απο αυτα που ειναι στην εξωτερικη καρτα μνημης,γι'αυτο κανε backup οτι σε ενδιαφερει πρωτα) και μετα παρακολουθησε το τηλεφωνο 1-2 μερες χωρις να εγκαταστησεις καμια εφαρμογη.Αν συνεχισει τα ιδια θα σου ελεγα να περασεις μια βολτα απ'το σερβις μπας κι ειναι hardware το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μα δουλεψε ρε γαμοτο μια χαρα το μεσημερι.

τι αλλαξε ενδιαμεσα?

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω τις προσβασεις.

η κουκιδα ειναι στο cosmote wirless internet και δεν μπορω να επιλεξω το cosmote mms.

 

update

 

βαση αυτου http://nxwiki.blogspot.com/2012/10/cosmote-apn-settings-for-android-iphone.html#.UU9fFlfl7eE

οι ρυθμισεις ειναι σωστες τελικα.

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εχω ιντερνετ.

 

 

εσβησα και τα 2 σημεια προσβασης,

εστειλα sms στο 1333

και μου ηρθε ενα μηνυμα με 2 εγκαταστασεις σημειων προσβασησ(internet&mms).

τα περασα,εκανα επανεκινηση,αλλα ιντερνετ δεν εχω παλι.

πριν τα ειχα περασει μανιουαλ,αλλα και παλι τζιφος..:wacko:

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

εσβησα και τα 2 σημεια προσβασης,

εστειλα μηνημα mms στο 1333

και μου ηρθε ενα μηνυμα με 2 εγκαταστασεις σημειων προσβασησ(internet&mms).

τα περασα,εκανα επανεκινηση,αλλα ιντερνετ δεν εχω παλι.

πριν τα ειχα περασει μανιουαλ,αλλα και παλι τζιφος..:wacko:

 

Στο τελος που λεει τυπος apn ...λεει internet???

Aν οχι βαλτο....ετσι ειναι το σωστο...

Τα βελακια των δεδομενων εμφανιζονται???

Link to comment
Share on other sites

Στο τελος που λεει τυπος apn ...λεει internet???

Aν οχι βαλτο....ετσι ειναι το σωστο...

Τα βελακια των δεδομενων εμφανιζονται???

 

το γυρισα απο defaul,supl σε internet και δεν ανοιγε καθολου το ιντερνετ.

το ξαναγυρισα σε defaul,supl,εχω ενδειξη G και αναβοσβηνουν τα 2 βελακια(πρασινο κοκκινο).

μπαινω π.χ playstore,κανει κανα μισο λεπτο να ανοιξει την πρωτη σελιδα.

εαν επιλεξω κατηγορια(games)μου γραφει οτι το χρονικο οριο εληξε.

δηλαδη μια κατασταση πολυ-πολυ αργη ή καθολου..!

να εχω θεμα στην περιοχη μου?ε ποσο πια?σημα ειμαι φουλ εστω και εαν δεν ειναι 3g.

δεν μπορω να κατλαβω τι γινεται..

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

το γυρισα απο defaul,supl σε internet και δεν ανοιγε καθολου το ιντερνετ.

το ξαναγυρισα σε defaul,supl,εχω ενδειξη G και αναβοσβηνουν τα 2 βελακια(πρασινο κοκκινο).

μπαινω π.χ playstore,κανει κανα μισο λεπτο να ανοιξει την πρωτη σελιδα.

εαν επιλεξω κατηγορια(games)μου γραφει οτι το χρονικο οριο εληξε.

δηλαδη μια κατασταση πολυ-πολυ αργη ή καθολου..!

να εχω θεμα στην περιοχη μου?ε ποσο πια?σημα ειμαι φουλ εστω και εαν δεν ειναι 3g.

δεν μπορω να κατλαβω τι γινεται..

 

Οντως ειναι περιεργο.....

Παντως εχε υποψην σου οτι τα δυο σηματα (για ομιλια και ιντερνετ) μπορει και να μην συμβαδιζουν....

Μου εχει τυχει δηλαδη να εχω φουλ σημα και να μιλαω τελεια αλλα να μην εχω ιντερνετ.....

 

Μηπως εχεις βαλει "μονο λειτουργια gsm" ????

Ειναι κατω απο το "ονοματα σημειων προσβασης"...

Η μηπως εχεις κατεβασει καμια εφαρμογουλα να στο γυρναει σε 2g???

Κατι αλλο δεν σκεφτομαι....Στερεψα απο ιδεες....

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι περιεργο.....

Παντως εχε υποψην σου οτι τα δυο σηματα (για ομιλια και ιντερνετ) μπορει και να μην συμβαδιζουν....

Μου εχει τυχει δηλαδη να εχω φουλ σημα και να μιλαω τελεια αλλα να μην εχω ιντερνετ.....

 

αυριο που θα παω στο πατρικο μου(2 χιλιομετρα πιο μακρυα)

θα δοκιμασω και θα σου πω.γιατι το μεσημερι που αναφερω οτι πηγαινα σφαιρα,

εκει ημουν.νεοτερα αυριο το μεσημερι.

σε ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι με 2g το store δύσκολα ανοίγει. Οι 'βαριές' εφαρμογές θέλουν 3g.

 

Ναι ρε φιλος.....γιαυτο το ρωτησα το παλικαρι...

Αλλα επειδη εκανα edit ...μαλλον δεν ειδε την ερωτηση μου για το 2g-3g....και μου ειχε ηδη απαντησει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα η ασφαλης λειτουργια ενεργοποιειται αν αφου κρατησεις πατημενο το power button για να ενεργοποιηθει το τηλεφωνο κρατας το αριστερο πληκτρο αφης(μενου) πατημενο κατα το μπουταρισμα.Μαλλον οταν το ανοιξες αθελα σου ακουμπαγες το πληκτο μενου .To safe mode χρησιμευει για να αφαιρεις εφαρμογες οι οποιες προκαλουν προβληματα στο τηλεφωνο και στη κανονικη λειτουργια δε μπορεις να αφαιρεσεις και αλλα τα οποια δε γνωριζω.Παρομοια λειτουργεια παντως υπαρχει και στα windows.Aν καποιος γνωριζει περισσοτερα ας μας πει αν και με μια αναζητηση στο google θα βρεις περισσοτερα.

Μπορεις να αφαιρεσεις ακομα και εφαρμογες που ειχε προεγκατεστημενες το κινητο π.χ. gmail, maps κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να αφαιρεσεις ακομα και εφαρμογες που ειχε προεγκατεστημενες το κινητο π.χ. gmail, maps κ.τ.λ.

 

Αυτά με Titanium Backup και Root

Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι με 2g το store δύσκολα ανοίγει. Οι 'βαριές' εφαρμογές θέλουν 3g.

 

Ναι ρε φιλος.....γιαυτο το ρωτησα το παλικαρι...

Αλλα επειδη εκανα edit ...μαλλον δεν ειδε την ερωτηση μου για το 2g-3g....και μου ειχε ηδη απαντησει...

 

3G το ειχα παιδια,αλλα εδω δεν πιανει μαλλον.

θα δειξει το μεσημερι...

Link to comment
Share on other sites

σπέρα, αυτή την φορά έβαλα το σωστο alliance Mod, και όλα καλά εκτός απο 2 πράγματα: όποτε πήγαινα να ξεκινήσω την κάμερα κράσαρε και δεν βρήκα μέσα το smart rotate. Τελικά ξαναπέρασα την ruu και η ζωή συνεχίζεται.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το wi-fi μου κολλαει το εικονιδιο με αποτελεσμα να μην ειναι ανοιχτο ουτε κλειστο.Επανερχεται μονο με επανεκκινηση της συσκευης.Αντιμετωπιζει κανενας αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το wi-fi μου κολλαει το εικονιδιο με αποτελεσμα να μην ειναι ανοιχτο ουτε κλειστο.Επανερχεται μονο με επανεκκινηση της συσκευης.Αντιμετωπιζει κανενας αυτο το προβλημα?

 

Σίγουρα είσαι με έκδοση 4.0.3 .. Μόνη λύση να περάσεις είτε 4.0.4 ειτε 4.1.2. Είναι κόλλημα της συγκεκριμένης έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

3G το ειχα παιδια,αλλα εδω δεν πιανει μαλλον.

θα δειξει το μεσημερι...

 

οντως εδω που μενω,εχω ενα θεμα με το ιντερνετ.

το δοκιμασα και αλλου και παει σφαιρα.

βλεπω βεβαια μια περιεργη συμπεριφορα και δεν ξερω εαν ειναι θεμα μοντεμ.

το ανοιγα και το εκλεινα εσκεμενα,να δω τι θα κανει.

καποιες φορες εμπαινε σφαιρα και καποιες αλλες καθολου,παροτι εδειχνε φουλ σημα και H+ ταχυτητα.

εκδοση φασματος Ι9100ΧΧLS8

Link to comment
Share on other sites

οντως εδω που μενω,εχω ενα θεμα με το ιντερνετ.

το δοκιμασα και αλλου και παει σφαιρα.

βλεπω βεβαια μια περιεργη συμπεριφορα και δεν ξερω εαν ειναι θεμα μοντεμ.

το ανοιγα και το εκλεινα εσκεμενα,να δω τι θα κανει.

καποιες φορες εμπαινε σφαιρα και καποιες αλλες καθολου,παροτι εδειχνε φουλ σημα και H+ ταχυτητα.

εκδοση φασματος Ι9100ΧΧLS8

 

Εγω με αυτο το modem LS8 δηλαδη, ειχα προβλημα με το σημα της συσκευης. Μονιμως εβλεπα

 

να πεφτει στις δυο μπαρες και να προσπαθει να βρει καλυτερο σημα, ενα προβλημα που δεν ειχα παλιοτερα.

 

Με το που περασα το LS6, ειδα την μεγαλη διαφορα. Δεν ξερω σιγουρα, αλλα ισως να παιζει ρολο και στο δικο σου προβλημα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με αυτο το modem LS8 δηλαδη, ειχα προβλημα με το σημα της συσκευης. Μονιμως εβλεπα

 

να πεφτει στις δυο μπαρες και να προσπαθει να βρει καλυτερο σημα, ενα προβλημα που δεν ειχα παλιοτερα.

 

Με το που περασα το LS6, ειδα την μεγαλη διαφορα. Δεν ξερω σιγουρα, αλλα ισως να παιζει ρολο και στο δικο σου προβλημα.

 

το μοντεμ αλλαζει με την αλλαγη ρομ,ή ειναι στανταρ στο τηλεφωνο?

δηλαδη πριν που ειχα την 4.0.4 ειχα αλλο μοντεμ?

ειναι δυσκολο να αλλαχτει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...