Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποθετω διαλεγεται μονο το εξοικ. ενεργ. συστηματος οχι το απο κατω προσαρμοσμεν εξοικ.....

 

Εγώ ναι, απλά τη γυρνάω στο ON χωρίς να τικάρω-ξετικάρω κάτι από κάτω. Θα πειραματιστώ λίγο ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι έχω κυριολεκτικά ξεσκίσει το τηλεφωνάκι μου και δεν διαμαρτύρεται.

Εχω βάλει τον Siyah Kernel v6.0b5+ παρέα με το τελευταίο ΧΧMS1 NeatROM Full και το τηλέφωνο κυριολεκτικά ΠΕΤΑΕΙ.

 

Τέρμα ποιά οι υπερθερμάνσεις λόγο MediaScanning - καλή αυτονομία - ισχυρό Overclock με ταυτόχρονο UnderVolt σε CPU & GPU.

 

Για πρώτη φορά βλέπω πραγματικά το τηλέφωνό μου να κοιμάται ήσυχα το βράδυ χωρίς καθόλου drop στην μπαταρία του.

 

Με 10 ώρες "ύπνο" , από 87% που είχε η μπαταρία ξύπνησα με 87%, και έχω και 240 apps & Games φορτωμένα...... :lol:

 

Nα και μερικά ScreenShots από το τηλέφωνό μου...

 

http://img703.imageshack.us/img703/2193/20130221122034.pnghttp://img805.imageshack.us/img805/3683/20130221125508.pnghttp://img818.imageshack.us/img818/8104/20130221122538.pnghttp://img259.imageshack.us/img259/7482/20130221123359.png

 

Περίπου στα 4800 Quadtrant βγάζει ....

Mε λιγάκι ΟC ακόμη τα 10 - 11Κ στο Andutu τα έχει για πλάκα...

Edited by 3G_Analyzer
WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, σκέφτομαι να πάρω το SII και ήθελα από κάποιον που το έχει να μου πεί, αν μπορεί να γίνει εγγραφή απευθείας από το ραδιόφωνο FM στην κάρτα. Ευχαριστώ και καλημέρα σε όλους!

Η έκδοση 4.03. που έχει όταν το πάρεις, (αυτή που έχω κι εγώ μέχρι σήμερα) δεν βλέπω όμως να 'χει τέτοια επιλογή...Το κοίταξα λίγο και δεν βρήκα πουθενά επιλογή εγγραφής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ναι, απλά τη γυρνάω στο ON χωρίς να τικάρω-ξετικάρω κάτι από κάτω. Θα πειραματιστώ λίγο ακόμη.

 

Το θεμα ειναι οτι πατωντας απλα το ΟΝ απο το μενου και εχεις οικονομια στην μπαταρια σου και επιδοσεις.... ουτε κολλαει σε παιχνιδια ουτε στο νετ και κραταει και πολυ παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να τρέξει το

gt motor academy

της gameloft;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω γιατι δεν εχει τυχει να δοκιμασω το συγκεκριμενο το reckless racing 2 hd, gta iii kai σερφαρισμα που εχω δοκιμασει μπορω να πω οτι δουλευει μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Αν βρίσκεται κάποιος στην 4.0.3 (λογικά και στην 4.0.4) και μπορει να μου στείλει αυτό το widget - σαν .apk θα το εκτιμούσα:

http://img197.imageshack.us/img197/145/screenshot2013012815522.png

 

Είναι το "μαμά" widget της Accuweather για την Samsung.

Έχω φάει τον κόσμο να το βρώ αλλα δεν υπάρχει στο Market

 

Thanx

Edited by mikal
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]30365[/ATTACH]Από χθες μου έχουν έρθει αρκετά μηνύματα με αυτό το κόκκινο αστεράκι, τι στα διάλα είναι;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]30365[/ATTACH]Από χθες μου έχουν έρθει αρκετά μηνύματα με αυτό το κόκκινο αστεράκι, τι στα διάλα είναι;

 

Κάποια απ'τις τελευταίες εφαρμογές που εγκατέστησες τα στέλνει..

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]30365[/ATTACH]Από χθες μου έχουν έρθει αρκετά μηνύματα με αυτό το κόκκινο αστεράκι, τι στα διάλα είναι;

 

Κάποια απ'τις τελευταίες εφαρμογές που εγκατέστησες τα στέλνει..

 

Βαλε το Air Push Detector να δεις πια ειναι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν βρίσκεται κάποιος στην 4.0.3 (λογικά και στην 4.0.4) και μπορει να μου στείλει αυτό το widget - σαν .apk θα το εκτιμούσα:

http://img197.imageshack.us/img197/145/screenshot2013012815522.png

 

Είναι το "μαμά" widget της Accuweather για την Samsung.

Έχω φάει τον κόσμο να το βρώ αλλα δεν υπάρχει στο Market

 

Thanx

 

δεν είναι το ίδιο αλλά μοιάζει πολύ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kZXZleHBlcnQud2VhdGhlciJd

και είναι και αξιόπιστο...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατηρησα στη Σκανδιναβικη 4.1.2 και δεν ξέρω πραγματικά αν οφείλεται σε αυτήν ή κάπου αλλού, ή αν τελικά ξεκίνησε από προηγούμενα firmwares και το παρατηρώ τώρα πιο έντονα.. αφορά τη σύνδεση στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού (δεν έχω παρατηρήσει αν συμβαίνει και σε άλλο δίκτυο). Εχοντας λοιπόν το wifi ενεργοποιημένο και σερφάροντας σε διάφορες εφαρμογές (browser, facebook, tapatalk..) ανά τακτά χρονικά διαστήματα χάνεται η σύνδεση, το εικονίδιο του wifi εξακολουθεί να υπάρχει στη θέση του κι όμως καμμία απ'τις εφαρμογές που λειτουργώ εκείνη τη στιγμή δεν "ανανεώνει".. αυτό που κάνω όποτε συμβαίνει αυτό είναι να κλείσω απ'τη notification bar το wifi και να το ενεργοποιήσω ξανά. Όλα πάλι δουλεύουν ρολόι μέχρι να περάσει κανένα μισάωρο και φτου κι απ'την αρχή.

 

Ψάχνοντας στις ρυθμίσεις του wifi έπεσα πάνω σ'αυτό που επισυνάπτω παρακάτω και το έχω στην προκαθορισμένη ρύθμισή του. Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται; Τι αλλάζει αν ας πούμε το πάω στο "Μόνο όταν είναι συνδεδεμένο";:confused:

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ 6 μέρες τώρα που έχω την 4.1.2

Με 4.0.4 δεν συνέβαινε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ 6 μέρες τώρα που έχω την 4.1.2

Με 4.0.4 δεν συνέβαινε ποτέ.

 

Γυρίστε τη ρύθμιση στο πάντα συνδεδεμένο και δεν θα έχετε πρόβλημα.

Όταν κλείνει η οθόνη και μπαίνει σε deep sleep αποσυνδέεται, όταν ανοίγει η οθόνη συνήθως συνδέεται ξανά.

Εάν δεν διορθωθεί έτσι φοβάμαι πως θέλει είτε πέρασμα ή ρομ ξανά είτε όλα τα wipes και πέρασμα της ρομ ξανά.

 

Edit: τώρα είδα ότι το είχες από προεπιλογή στο πάντα, άλλαξε το μια φορά και γύρισε το ξανά στο πάντα, κανε και μια επανεκκίνηση στο router σου και να ελπίζεις να μην ξανασυμβεί!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ 6 μέρες τώρα που έχω την 4.1.2

Με 4.0.4 δεν συνέβαινε ποτέ.

 

Το τρελό είναι ότι απ'το πρωί που το ανάφερα εδώ δεν παρουσιάστηκε καθόλου το φαινόμενο! Τι να πω.. είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα το ξαναδώ πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Το τρελό είναι ότι απ'το πρωί που το ανάφερα εδώ δεν παρουσιάστηκε καθόλου το φαινόμενο! Τι να πω.. είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα το ξαναδώ πάντως..

Τις πρώτες 3 ημέρες της 4.1.2 συνέβαινε συνεχώς.

Ειδικά όταν άνοιγα το play είτε αργούσε τρελά να φορτώσει σελίδες, είτε έβγαζε σφάλμα σύνδεσης.

Την ίδια στιγμή Dolphin και άλλες εφαρμογές έτρεχαν σφαίρα με το wi-fi.

Έκλεινα άνοιγα wi-fi και μετά οκ.

Τις τελευταίες 3 ημέρες όλο και πιο σπάνια συμβαίνει... δεν ξέρω...

 

 

Μια άσχετη ερώτηση.

Έχω προσθέσει τον exdialler και δεν θέλω να βλέπω ειδοποιήσεις αναπάντητων από την μαμά εφαρμογή αλλά μόνο από τον ex. Υπάρχει καμία ρύθμιση στην μαμά εφαρμογή για να σταματήσει να στέλνει ειδοποιήσεις.

Στα μηνύματα που χρησιμοποιώ τον go, βρήκα την ρύθμιση και απενεργοποιήθηκαν.

Edited by conlab
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το κινητό λίγες μέρες και σήμερα μου ήρθε να του κάνω ένα Antutu από περιέργεια και το κατέβασα και το έτρεξα, χωρίς καμία προετοιμασία, είχα ήδη ανοιχτό το κινητό από το πρωί και έιχα δουλέψει αρκετές εφαρμογές ακόμη και το Most Wanted, αν και δεν ξέρω αν έχουν σχέση αυτά. Εν ολίγοις μου έβγαλε σκορ 9770, την πρώτη και μοναδική φορά που το έτρεξα. Είδα κάτι σκορ στο ιντερνετ στα 4500 και σκέφτομαι, πώς είναι δυνατόν; Δεν έχω κάνει overclocking ή κάτι τέτοιο, δεν ξέρω κaν πως, ούτε root. Το έχω στην σκανδιναβική ROM 4.1.2.

 

https://www.box.com/s/i08cfhvuzrxrs0xr3uod

Edited by fitifititis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι ΔΕΝ μπορω να σβησω τους φακελους "usbStorage" & "external_sd" απο το κινητο μου?

 

Τωρα δεν εχω μεσα καμια sd card οποτε πιστευω αυτοι οι δυο οι φακελοι ειναι αχρηστοι αφου ειναι εντελως αδειοι οποτε για ποιο λογο δεν μπορω να τους σβησω?

 

Ξερεται καποιο προγραμμα που να μπορει να τους σβησει γιατι με το "es explorer" και το μαμα προγραμμα του κινητου δεν τους σβηνει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το κινητό λίγες μέρες και σήμερα μου ήρθε να του κάνω ένα Antutu από περιέργεια και το κατέβασα και το έτρεξα, χωρίς καμία προετοιμασία, είχα ήδη ανοιχτό το κινητό από το πρωί και έιχα δουλέψει αρκετές εφαρμογές ακόμη και το Most Wanted, αν και δεν ξέρω αν έχουν σχέση αυτά. Εν ολίγοις μου έβγαλε σκορ 9770, την πρώτη και μοναδική φορά που το έτρεξα. Είδα κάτι σκορ στο ιντερνετ στα 4500 και σκέφτομαι, πώς είναι δυνατόν; Δεν έχω κάνει overclocking ή κάτι τέτοιο, δεν ξέρω κaν πως, ούτε root. Το έχω στην σκανδιναβική ROM 4.1.2.

 

https://www.box.com/s/i08cfhvuzrxrs0xr3uod

 

Ισως τα αλλα benchmarks που ειδες, να ειναι με αλλη εφαρμογη που σου δειχνει αλλα ποσα, οπως για παραδειγμα το Quadrant.

Αν ειναι με το Antutu, ισως να μιλαμε για προηγουμενες εκδοσεις του antutu, που εβγαζε μικροτερα ποσα.

Και μενα με το Antutu μου εχει βγαλει και 10.100.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Μια άσχετη ερώτηση.

Έχω προσθέσει τον exdialler και δεν θέλω να βλέπω ειδοποιήσεις αναπάντητων από την μαμά εφαρμογή αλλά μόνο από τον ex. Υπάρχει καμία ρύθμιση στην μαμά εφαρμογή για να σταματήσει να στέλνει ειδοποιήσεις.

Στα μηνύματα που χρησιμοποιώ τον go, βρήκα την ρύθμιση και απενεργοποιήθηκαν.

Πρέπει να βάλεις το plugin xmissedcall για να βλέπεις τις αναπάντητες με το exdialer. Νομίζω απαιτεί root.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτισει πως γινετε να βγαλο φοτο τιν οθονη του κινιτου για να διξω κατι πχ....

 

Power button (κουμπι απενεργοποιησης - ενεργοποιησης συσκευης) ταυτοχρονα με το home button, νομιζω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Power button (κουμπι απενεργοποιησης - ενεργοποιησης συσκευης) ταυτοχρονα με το home button, νομιζω.

 

Αυτά είναι, θέλουν ταυτόχρονο πάτημα και κράτημα μέχρι να τραβηχτεί η φωτό. Ένα δυο δευτερόλεπτα παίρνει.:)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις το plugin xmissedcall για να βλέπεις τις αναπάντητες με το exdialer. Νομίζω απαιτεί root.

Το plugin αυτό είναι του exdialler; Είμαι root.

Στην ουσία βλέπω τις αναπάντητες με τον ex αλλά δεν διαγράφονται από την μαμά εφαρμογή, η οποία συνεχίζει να αθροίζει αναπάντητες.

Δηλαδή από την οθόνη κλειδώματος αν ανοίξω τον κύκλο που ειδοποιεί για αναπάντητη, με πάει στον ex την βλέπω, αλλά η μαμά δεν το ξέρει και την κρατάει ως αναπάντητη ή τέλος πάντων στην γραμμή ειδοποιήσεων παραμένει η αναπάντητη.

Η μόνη επιλογή που βρήκα στον ex είναι οι αναπάντητες να ανοίγουν με την μαμά για να διαγράφονται οι ειδοποιήσεις.

Έτσι βέβαια ανοίγει η μαμά που δεν το θέλω και αφού την κλείσω ανοίγει και ο ex, για να δω την ίδια αναπάντητη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το Google+ σε περίπτωση που είμαστε root μπορούμε να το διαγράψουμε ή μπορεί να υπάρξει θέμα επειδή είναι της Google;

Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ και κάτι μου λέει ότι όλο "τρέχει" από πίσω..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...