Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα αξιζαν τα 30 ευρω της αυθεντικης μπαταριας των 2000mAh ; Προσωπικα το σκεφτομαι, αν και καινουργιο το δικο μου.

 

Κι εγω το σκεφτομαι σοβαρα, αφου προκειται για επισημη απο την Samsung... την εχει κανενας φιλος να μας πει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

!!! ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις. Θα προσπαθησω να ανεβασω μια φωτο, αλλα γιανα καταλαβετε, οταν πατας πχ το κουμπι ''επιστροφης'', αναβει στιγμιαια ενα κοκκινο πλαισιο περιμετρικα της οθονης για μισο δευτερολεπτο κ ξανασβηνει. οταν δε βλεπεις βιντεο, μπορει να μενει αναμμενο για αρκετη ωρα. τοσο χαλια λοιπον η μπαταρια ε? μαλλον θα βαλω μεγαλυτερη ...
Link to comment
Share on other sites

!!! ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις. Θα προσπαθησω να ανεβασω μια φωτο, αλλα γιανα καταλαβετε, οταν πατας πχ το κουμπι ''επιστροφης'', αναβει στιγμιαια ενα κοκκινο πλαισιο περιμετρικα της οθονης για μισο δευτερολεπτο κ ξανασβηνει. οταν δε βλεπεις βιντεο, μπορει να μενει αναμμενο για αρκετη ωρα. τοσο χαλια λοιπον η μπαταρια ε? μαλλον θα βαλω μεγαλυτερη ...

 

Αν σου κραταει 2 ημερες γιατι να βαλεις μεγαλυτερη? 'Η εγω δεν καταλαβα κατι καλα???:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να παρετε μια ιδεα...:p οταν λοιπον παταω το κυκλωμενο κιτρινο κουμπι, αναβει ενα τετοιο πλαισιο τριγυρω...

 

Αν σου κραταει 2 ημερες γιατι να βαλεις μεγαλυτερη? 'Η εγω δεν καταλαβα κατι καλα???:confused:

 

ε δεν ειναι οτι καλυτερο 2 μερες αυτονομια...ξερω γω λιγες μου φαινονται ρε παιδια. με ελαχιστη χρηση πχ 4-5 τηλεφωνα την μερα κ τσεκαρισμα αλλες τοσες φορες για πιθανες κλισεις, δηλαδη δουλευει μονο η αρχικη οθονη για λγα δευτερολεπτα...

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Για να παρετε μια ιδεα...:p οταν λοιπον παταω το κυκλωμενο κιτρινο κουμπι, αναβει ενα τετοιο πλαισιο τριγυρω...

 

ε δεν ειναι οτι καλυτερο 2 μερες αυτονομια...ξερω γω λιγες μου φαινονται ρε παιδια. με ελαχιστη χρηση πχ 4-5 τηλεφωνα την μερα κ τσεκαρισμα αλλες τοσες φορες για πιθανες κλισεις, δηλαδη δουλευει μονο η αρχικη οθονη για λγα δευτερολεπτα...

 

Πρωτα απ'ολα, η φωτογραφια που στελνεις δεν ειναι snapshot, αλλα "φτιαγμενη", σωστα? :lol::lol::lol: Παντως προσωπικα πρωτη φορα το βλεπω αυτο, δεν εχει τυχει να το διαβασω απο αλλον φιλο...

Οσο για την μπαταρια, θελεις να μου την δωσεις εμενα και να σου δωσω την δικη μου που την φορτιζω καθε μερα να δεις τι ωραια που ειναι???!!!!!!!!!!!:p:p:p

(εγω βεβαια το "ξεσκιζω", αλλα περα απο την πλακα, νομιζω οτι εισαι ΟΚ...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να παρετε μια ιδεα...:p οταν λοιπον παταω το κυκλωμενο κιτρινο κουμπι, αναβει ενα τετοιο πλαισιο τριγυρω...

 

Δοκιμασε : settings > Developer options > και αν ειναι τικαρισμενο το Strict mode ξετικαρε το .

 

Διαφορετικά περνάς ξανά το ιδιο firmware 'η κάποιο άλλο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ναι παιδια η φωτο ειναι απο ζωγραφικη :lol: δεν ξερω πως αλλιως να το κανω. θα δοκιμασω αυτο που ειπατε :wink:

 

Πρωτα απ'ολα, η φωτογραφια που στελνεις δεν ειναι snapshot, αλλα "φτιαγμενη", σωστα? :lol::lol::lol: Παντως προσωπικα πρωτη φορα το βλεπω αυτο, δεν εχει τυχει να το διαβασω απο αλλον φιλο...

Οσο για την μπαταρια, θελεις να μου την δωσεις εμενα και να σου δωσω την δικη μου που την φορτιζω καθε μερα να δεις τι ωραια που ειναι???!!!!!!!!!!!:p:p

(εγω βεβαια το "ξεσκιζω", αλλα περα απο την πλακα, νομιζω οτι εισαι ΟΚ...)

 

ειναι θεμα η μπαταρια ρε γμτ... καθε μερα? εγω σκεφτομαι να βαλω μια μεγαλη που εχω βρει κ μαλιστα αλλαζεις κ το πισω καπακι γιατι δεν χωραει στο κινητο :lol:

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχω δει οτι αρκετές φορές όταν ενεργοποιώ το wifi αυτό μένει πολύ ώρα στην "ενεργοποίηση wifi", και είτε αργεί πολύ να ανοίξει το wifi είτε κολλάει το κινητό και σβήνει...
Αυτό είναι ένα πολύ διαδεδομένο πρόβλημα στην ICS και μάλιστα αν διαβάσεις σε μερικά comment εδώ ίσως και να μην λυθεί στην 4.0.4. Μάλιστα, αρκετοί εκεί μέσα υποστηρίζουν ότι η ICS ανεβάζει θερμοκρασία στην μπαταρία και επηρεάζει το, γειτονικό σε αυτή, WiFi module. Όρεξη να έχεις να διαβάζεις...

 

Αλήθεια, αυτό το πρόβλημα, της ατελείωτης ενεργοποίησης του WiFi, λύνεται στις custom roms;

Edited by aimilios

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα πολύ διαδεδομένο πρόβλημα στην ICS και μάλιστα αν διαβάσεις εδώ ίσως και να μην λυθεί στην 4.0.4. Μάλιστα, αρκετοί εκεί μέσα υποστηρίζουν ότι η ICS ανεβάζει θερμοκρασία στην μπαταρία και επηρεάζει το, γειτονικό σε αυτή, WiFi module. Όρεξη να έχεις να διαβάζεις...

 

Αλήθεια, αυτό το πρόβλημα, της ατελείωτης ενεργοποίησης του WiFi, λύνεται στις custom roms;

 

δεν το χω συναντήσει ποτέ σε custom...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα πολύ διαδεδομένο πρόβλημα στην ICS και μάλιστα αν διαβάσεις σε μερικά comment εδώ ίσως και να μην λυθεί στην 4.0.4. Μάλιστα, αρκετοί εκεί μέσα υποστηρίζουν ότι η ICS ανεβάζει θερμοκρασία στην μπαταρία και επηρεάζει το, γειτονικό σε αυτή, WiFi module. Όρεξη να έχεις να διαβάζεις...

 

Αλήθεια, αυτό το πρόβλημα, της ατελείωτης ενεργοποίησης του WiFi, λύνεται στις custom roms;

 

Εντελως ασχετο με το θεμα, η υπογραφη σου ειναι ολα τα λεφτα!!! Με εκφραζει απολυτα!!! :lol::p:lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα πολύ διαδεδομένο πρόβλημα στην ICS και μάλιστα αν διαβάσεις σε μερικά comment εδώ ίσως και να μην λυθεί στην 4.0.4. Μάλιστα, αρκετοί εκεί μέσα υποστηρίζουν ότι η ICS ανεβάζει θερμοκρασία στην μπαταρία και επηρεάζει το, γειτονικό σε αυτή, WiFi module. Όρεξη να έχεις να διαβάζεις...

 

Αλήθεια, αυτό το πρόβλημα, της ατελείωτης ενεργοποίησης του WiFi, λύνεται στις custom roms;

 

Εγω παιδια με Omega v15 4.0.3, δεν εχω σντιμετωπισει ξανα το προβλημα με το wifi που ειχα πριν μπω σε custom.. Ημουν σε 4.0.3 stock και εβαλα omega για να ειμαι rooted και κοντα στη official λειτουργια.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κι εγω του SGS2 αλλα απο οτι ειδα μολις τωρα εχω το 9100G.

Με εχει στην 2.3.6 και λεει οτι εχω την τελευταια αναβαθμιση οταν το συνδεω στο KIES.

Στο νημα με τα επισημα firmwares λεει οτι δεν κανουν για το 9100G.Τι κανω εγω;Ειναι απο εξωτερικο η συσκευη μου;

ICS δεν θα δω;Με Ελληνικα εννοειτε.

Λογικα καπου θα εχουν απαντηθει αυτα αλλα...βριστε αν θελετε :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κι εγω του SGS2 αλλα απο οτι ειδα μολις τωρα εχω το 9100G.

Με εχει στην 2.3.6 και λεει οτι εχω την τελευταια αναβαθμιση οταν το συνδεω στο KIES.

Στο νημα με τα επισημα firmwares λεει οτι δεν κανουν για το 9100G.Τι κανω εγω;Ειναι απο εξωτερικο η συσκευη μου;

ICS δεν θα δω;Με Ελληνικα εννοειτε.

Λογικα καπου θα εχουν απαντηθει αυτα αλλα...βριστε αν θελετε :lol:

Φίλε ΕΔΩ θα βρεις τις διαθέσιμες εκδόσεις 4.0.3 για το i9100G. Φυσικά είναι και το θέμα του root, το οποίο δουλεύει διαφορετικά σε σχέση με το i9100 (δες ΕΔΩ περί root στο i9100G).

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!

Μια μικρη βοηθεια...Ποια να επιλεξω;Βασικα ποια εχει Ελληνικο μενου και πληκτρολογιο;

Μετα απο καιρο στα iphone επανηλθα στο Android τωρα με τα διπυρινα αλλα τα εχω ψιλοξεχασει και δεν εχω παρακολουθησει τις εξελιξεις.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .Λοιπον κατι πατησα καταλαθος και δεν μπορω να κανω κληση με αποκρυψη.

 

καποιος για την λυση ;

 

Εννοω δεν μπορω να παρω τηλ με το #31# 69 μπλα μπλα

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .Λοιπον κατι πατησα καταλαθος και δεν μπορω να κανω κληση με αποκρυψη.

 

καποιος για την λυση ;

 

Εννοω δεν μπορω να παρω τηλ με το #31# 69 μπλα μπλα

 

Παίρνεις καποιο μηνυμα κατα την πληκτρολόγηση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Οπως postαρα και χθες, εδω http://www.youmobile.org/blogs/entry/GalaxyS2-ICS-4-0-4-CRS-Update υπαρχει μια λιστα με τις χωρες που παιρνουν επισημα την ICS 4.0.4...

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης: απο την στιγμη που εχω ηδη την 4.0.3, οταν με το καλο ερθει και για 'μενα, θα πρεπει να κανω factory reset οπως στην μεταβαση απο Gingerbread σε ICS, ή αρκει απλα η αναβαθμηση και τελος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!

Μια μικρη βοηθεια...Ποια να επιλεξω;Βασικα ποια εχει Ελληνικο μενου και πληκτρολογιο;

Μετα απο καιρο στα iphone επανηλθα στο Android τωρα με τα διπυρινα αλλα τα εχω ψιλοξεχασει και δεν εχω παρακολουθησει τις εξελιξεις.

Όλες υποστηρίζουν την Ελληνική γλώσσα. Αν θέλεις, κατέβασε την ευρωπαϊκή που είναι για Γαλλία (ίσως πιο κοντά σε εμάς...)

 

Καλησπερα σε ολους.

 

Οπως postαρα και χθες, εδω http://www.youmobile.org/blogs/entry/GalaxyS2-ICS-4-0-4-CRS-Update υπαρχει μια λιστα με τις χωρες που παιρνουν επισημα την ICS 4.0.4...

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης: απο την στιγμη που εχω ηδη την 4.0.3, οταν με το καλο ερθει και για 'μενα, θα πρεπει να κανω factory reset οπως στην μεταβαση απο Gingerbread σε ICS, ή αρκει απλα η αναβαθμηση και τελος?

Όχι, κάνεις αναβάθμιση μέσα την αναζήτηση νέου firmware. Αυτά αν δεν είσαι root, γιατί αν είσαι, μπορείς και τώρα να βάλεις όποια 4.0.4 θέλεις ;)
Link to comment
Share on other sites

Όλες υποστηρίζουν την Ελληνική γλώσσα. Αν θέλεις, κατέβασε την ευρωπαϊκή που είναι για Γαλλία (ίσως πιο κοντά σε εμάς...)

 

Όχι, κάνεις αναβάθμιση μέσα την αναζήτηση νέου firmware. Αυτά αν δεν είσαι root, γιατί αν είσαι, μπορείς και τώρα να βάλεις όποια 4.0.4 θέλεις ;)

 

Ειμαι root, απλα πριν βαλω οποια θελω, θα ηθελα να δω τι βελτιωσεις εκανε η Samsung, ετσι απο περιεργεια... Μετα απο αυτο και αν δεν με "καλυψει", θα βαλω καποια αλλη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Τις προαλες το κινητο μου κολλησε για καποια δευτερολεπτα και μου εβγαζε συνεχεια καθε τρια δευτερα ενα μυνηματακι,

οτι η εφαρμογη shell απεκτησε δικαιωματα superuser.

Ξερετε ποια εφαρμογη μπορει να ευθυνεται γι αυτο?

Εχω την εντυπωση πως γινεται απο το sdmaid, απλα ρωταω και εσας εδω μηπως ξερετε καλυτερα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι root, απλα πριν βαλω οποια θελω, θα ηθελα να δω τι βελτιωσεις εκανε η Samsung, ετσι απο περιεργεια... Μετα απο αυτο και αν δεν με "καλυψει", θα βαλω καποια αλλη...
Πάντως εγώ δύσκολα να πάω σε 4.0.4 Περιμένω την 4.1 :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Τις προαλες το κινητο μου κολλησε για καποια δευτερολεπτα και μου εβγαζε συνεχεια καθε τρια δευτερα ενα μυνηματακι,

οτι η εφαρμογη shell απεκτησε δικαιωματα superuser.

Ξερετε ποια εφαρμογη μπορει να ευθυνεται γι αυτο?

Εχω την εντυπωση πως γινεται απο το sdmaid, απλα ρωταω και εσας εδω μηπως ξερετε καλυτερα.

 

Τωρα σταματησε να σ'το κανει? Αν ναι, ασ'το... αν οχι, απεγκατεστησε την "υποπτη" εφαρμογη και δες πως θα... αντιδρασει! Αν δεν σ'το ξανακανει, 99,9% εφταιγε αυτη. Αν συνεχισει, πρεπει να συνεχισεις κι εσυ τα πειραματα... (εκτος κι αν το μηνυμα για το shell σημαινει κατι συγκεκριμενο που δεν γνωριζω εγω...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα σταματησε να σ'το κανει? Αν ναι, ασ'το... αν οχι, απεγκατεστησε την "υποπτη" εφαρμογη και δες πως θα... αντιδρασει! Αν δεν σ'το ξανακανει, 99,9% εφταιγε αυτη. Αν συνεχισει, πρεπει να συνεχισεις κι εσυ τα πειραματα... (εκτος κι αν το μηνυμα για το shell σημαινει κατι συγκεκριμενο που δεν γνωριζω εγω...)

 

Την απεγκατεστησα, αλλα σε καποια φαση μου το ξαναεκανε.

Οποτε δεν ηταν το sdmaid που εφταιγε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Την απεγκατεστησα, αλλα σε καποια φαση μου το ξαναεκανε.

Οποτε δεν ηταν το sdmaid που εφταιγε.

 

Τοτε πρεπει να ψαχτεις... γενικα στο Android συμβαινουν διαφορα παραξενα με μερικες εφαρμογες και χρειαζεται ψαξιμο... ξεκινα με οσες εγκατεστησες ΠΡΙΝ ξεκινησει το προβλημα (αν μπορεις να το υπολογισεις αυτο)... καποια που απαιτει root για να λειτουργησει εκτελειται συνεχεια και σου το βγαζει αυτο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...