Jump to content

Οδηγός εγκατάστασης Custom ROM Final Mango 7720.68 - Ελληνικά


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το HTC HD7 και απο τις πληροφορίες βλέπω τα παρακάτω με την σειρά που τα βλέπετε στο αντίστοιχο μενού:

Λ.Σ: 7.107720.68

2250.21,510V2 DFT

0002

5.71.09.02a_22.51.50.21U

A102.0.D4

1.54.2250.0(112696)

chip SOC 2,2,5,0

 

Γενικά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα από όσο έχω ασχοληθεί αλλά έχω το παρακάτω ερώτημα:

Yπάρχει περίπτωση το software να φταίει για την κατανάλωση μπαταρίας?

Είδα κάποια διαφορά μετά την εγκατάσταση αλλά θα χρειασθεί να το ξαναδώ.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες . Εκεί ήταν που γράφεις.

 

Κάτι ακόμα αν ξέρεις. Υπάρχει τρόπος να βλέπω τα αρχεία του WP7 απο το PC και πού μπορώ να βρω κάποιο απλό οδηγό .

 

Ωραία. Ευχαριστούμε.

Κοίτα, ναι, φυσικά και υπάρχει περίπτωση. Είναι τροποποιημένο firmware, και διαφορετική έκδοση απο ότι είχες πριν.

Άρα μπορεί. Λίγο απίθανο όμως να υπάρχει αισθητή διαφορά. Πρέπει να περιμένεις λίγο για να δεις.

 

Αυτή τη στιγμή είναι σε beta for donators το windows phone device management.

Τα τελευταία σχόλια που διάβασα έλεγαν οτι δουλεύει κανονικά.

Αναμένουμε, καθώς θα αποτελεί το απόλυτο εργαλείο και για file managment και για app managment κτλ.

Θα το μάθεις πάντως, το περιμένουν πολλοί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά επέστρεψα στην προηγούμενη touch it V3.

To πρόβλημα με την DFT V2 και ειδικά με την MAC που αλλάζει όποτε θέλει μου δημιουργεί πρόβλημα σε σύνδεση σπίτι, γραφείο.

Δεν μπορώ συνέχεια να ρυθμίζω τον router.

Επίσης το πρόβλημα με την μπαταρία ειναι μάλλον αληθινό, διότι με πλήρως φορτισμένη μπαταρία, η μπαταρία με μεγάλη χρήση wifi

άδειασε τελείως σε περίπου 1.30 min ενώ παρόμοιο με την touch it δεν είχα.

Αν την έχει δοκιμάσει κανένας άλλος ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επέστρεψα στην προηγούμενη touch it V3.

To πρόβλημα με την DFT V2 και ειδικά με την MAC που αλλάζει όποτε θέλει μου δημιουργεί πρόβλημα σε σύνδεση σπίτι, γραφείο.

Δεν μπορώ συνέχεια να ρυθμίζω τον router.

Επίσης το πρόβλημα με την μπαταρία ειναι μάλλον αληθινό, διότι με πλήρως φορτισμένη μπαταρία, η μπαταρία με μεγάλη χρήση wifi

άδειασε τελείως σε περίπου 1.30 min ενώ παρόμοιο με την touch it δεν είχα.

Αν την έχει δοκιμάσει κανένας άλλος ας ενημερώσει.

 

Την μπαταρια πότε δεν την κρίνουμε μετά από φλασαροσμα ΡΟΜ ...Πότε !!

Πρέπει να γίνουν τουλάχιστον 3 πλήρεις κύκλοι (φόρτιση/αποφόρτισή) και μετά να δούμε...

 

 

From my Asus Tablet

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω trophy το έβαλα, ένα θεματάκι με κάποια router δε βλέπει καθόλου ένα fritzbox κ στην κάμερα δεν βγάζει ούτε panorama shot ούτε burst shot το advanced config μου κόλλαγε λίγο δηλαδή έμπαινε κ κατευθείαν με πέταγε με το που έβαλα άσπρο φόντο όλα κομπλέ

καμιά ιδέα για τα παραπάνω...?αν δω κάτι άλλο θα το σταδιακά θα το δημοσιεύσω

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν υποστηρίζει τις 2 λειτουργίες για τη κάμερα. Δηλαδή έχουν γίνει port αλλά δεν ξέρω αν μπόρεσε κανείς να τις κάνει να λειτουργήσουν κανονικά πέρα απο το να υπάρχουν σαν επιλογές. Δηλαδή στην touchit ξεκινάς το panorama mode, αλλά μετά δεν τραβάει τίποτα. Έχει να κάνει με το hardware, πχ το panorama νομίζω απαιτεί γυροσκόπιο.

Για το adv config βάλε το κινητό σε airplane mode, να κλείσει η επικοινωνία δικτύου και το wifi και μπες κανονικά μετά.

 

Με τα router δεν ξέρω. Πριν έμπαινε; Αλλά είπες δεν τα βλέπει καθόλου ε; Δε ξέρω.. Δοκίμασε αν είναι ανοιχτό το internet sharing να το κλείσεις.. Δεν μου έρχεται τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Με το advan.confi.κ χωρίς airplane mode παίζει πλέον κανονικά το θέμα είναι γιατί δεν βλέπει καθόλου τα router που με το touch it τα έβλεπε....με touch it το μόνο που αντιμετώπησα ήταν οταν έκανα portforward τις θύρες για remote desktop συνδεόταν στο δικτύο έβλεπες την IP του router αλλά τζίφος από σερφινκ αναγκάστηκα να τις βγάλω πιθανός να ήθελε DNS αλλά δυστυχός ακομη δεν υπαρχει δυνατοτητα
Link to comment
Share on other sites

Με το advan.confi.κ χωρίς airplane mode παίζει πλέον κανονικά το θέμα είναι γιατί δεν βλέπει καθόλου τα router που με το touch it τα έβλεπε....με touch it το μόνο που αντιμετώπησα ήταν οταν έκανα portforward τις θύρες για remote desktop συνδεόταν στο δικτύο έβλεπες την IP του router αλλά τζίφος από σερφινκ αναγκάστηκα να τις βγάλω πιθανός να ήθελε DNS αλλά δυστυχός ακομη δεν υπαρχει δυνατοτητα

 

Πως ειναι διαμορφωμενο το ασυρμ. δικτυο σου ?? Δινει νεες ΙΡ το ρουτερ... εχεις mac addresses δηλωμένες ???

To δικτυο το βλέπει και δεν συνδεεται ??? Η δεν το βλέπει καθολου ???

Προσπαθησε να αλλαξεις κωδικο (μονο γραμματα και αριθμους οχι αλλους χαρακτηρες)

 

Τέλος κανε εναν ελεγχο να δεις αν το fritz ειναι ενημερωμενο με την τελευταια εκδοση ...

Το προηγουμενο Firmware ειχε ενα θεμα με πολλα τηλέφωνα..Ισως αυτη η ΡΟΜ εχει καποια αναβαθμιση που το ενοχλει...

Link to comment
Share on other sites

κοίταξε να δεις{δεν είναι το δίκτυο μου αλλά είμαι συνέχεια εκεί ;) },το συγκεκριμένο fritz λειτουργεί με dhcp,ούτε καρφωτές ip ούτε mac κ με wpa2 26digit αλλά δεν είναι εκεί το πρόβλημα γιατί σε όλες τις άλλες συσκευές λειτουργεί κανονικά,κ με touch it λειτουργούσε τέλεια στο ίδιο τηλέφωνο!!!(δε διαφωνώ στο ότι εάν αλλάξω πρωτόκολλο κρυπτογράφησης η ssid η κάποια άλλη ρύθμιση ίσως παίξει αλλά γιατί μετά το update δεν το βλέπει καθόλου???σαν να μην υπάρχει το δίκτυο), καταλαβαίνεις κ ξέρεις οτι δεν γίνεται να εφαρμόζεις όλο σου το δίκτυο στο κινητό μετά από κάθε update.. μάλλον η rom έχει κάποια bugs.. που εντάξει πιστεύω θα λυθούν η περιμένουμε την επομένη
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια τι ειναι τα TouchXplorer, Registry Editor δλδ τι κανου κ που βοηθανε

 

O explorer ειναι διαχειριση αρχειων (οπως στα windows) και το registry editor ειναι για να κανεις αλλαγες στην registry...

Που βοηθανε...παντου αν τα χρειαζεσαι πουθενα οταν δεν τα χρησιμοποιεις

Link to comment
Share on other sites

O explorer ειναι διαχειριση αρχειων (οπως στα windows) και το registry editor ειναι για να κανεις αλλαγες στην registry...

Που βοηθανε...παντου αν τα χρειαζεσαι πουθενα οταν δεν τα χρησιμοποιεις

 

κ μπορεις να μου πεις πως να τα χρησιμοποιω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ μπορεις να μου πεις πως να τα χρησιμοποιω?

 

Διάβασε και λιγάκι..........έχουμε "κάψει" τα κεφάλια μας,από τότε που αγοράσαμε τα τηλ. με Windows Phone 7-7.5.......:)

Link to comment
Share on other sites

κ μπορεις να μου πεις πως να τα χρησιμοποιω?

 

Οπως χρησιμοποιεις και τα αντιστοιχα στα Windows...

Oμως οπως σου ειπα και πριν, Ειναι χρησιμα αν τα χρειαζεσαι......Και αφου ρωτας πως χρησιμοποιουνται μαλλον δεν τα χρειαζεσαι

 

Διάβασε και λιγάκι..........έχουμε "κάψει" τα κεφάλια μας,από τότε που αγοράσαμε τα τηλ. με Windows Phone 7-7.5.......:)

 

Ωραίος ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

κ μπορεις να μου πεις πως να τα χρησιμοποιω?

 

Το Registry είναι για πιο "ψαγμένα" πράγματα. Πρέπει να ξέρεις τι κάνεις πριν το πειράξεις γιατί υπάρχει περίπτωση να κάνεις ζημιά στο κινητό. Ένα κλασσικό παράδειγμα με το τι μπορείς να κάνεις, είναι να αλλάξει τα χρώματα που έχεις ως επιλογές για να βάλεις στα tiles σου. Αλλά και πάλι, δεν είναι έτσι απλό και πάνω από όλα θέλει προσοχή.

Το explorer είναι σαν τον explorer του υπολογιστή σου. Μπορείς να δεις το περιεχόμενου κου κινητού, με τους φακέλους και τα αρχεία του, και να τα επεξεργαστείς. Ένα παράδειγμα του τι μπορείς να κάνεις είναι με το Navigon. Αν αγοράσεις την εφαρμογή, αυτή θα σου κατεβάσει όλη την Ευρώπη. Εσύ μπορείς με αυτό το πρόγραμμα να μπεις στον φάκελο του Navigon, να σβήσεις όλους τους χάρτες, να κρατήσεις μόνο την Ελλάδα και να κερδίσεις πάνω από 2GB χώρο στο κινητό.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Κ όσοι έχετε πρόβλημα με αυτό που ρώτησα θα μπορούσατε να ήσασταν λίγο πιο διακριτικοί νομίζω εκτός βέβαια και αν δεν μπορείτε οποτε.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επέστρεψα στην προηγούμενη touch it V3.

To πρόβλημα με την DFT V2 και ειδικά με την MAC που αλλάζει όποτε θέλει μου δημιουργεί πρόβλημα σε σύνδεση σπίτι, γραφείο.

Δεν μπορώ συνέχεια να ρυθμίζω τον router.

Επίσης το πρόβλημα με την μπαταρία ειναι μάλλον αληθινό, διότι με πλήρως φορτισμένη μπαταρία, η μπαταρία με μεγάλη χρήση wifi

άδειασε τελείως σε περίπου 1.30 min ενώ παρόμοιο με την touch it δεν είχα.

Αν την έχει δοκιμάσει κανένας άλλος ας ενημερώσει.

 

Αν θές μια rom αρκετά γρήγορη(ηδικα στο διαδύκτιο)μπορείς να βάλεις μια rom που λέγεται κάπως infinity rom.Την δοκίμασα και σου λέω ότι το διαδύκτιο είναι πολύ γρήγορο κ χωρίς κοληματα. Αλλά υπάρχει ακομα μια rom η touch-it v5.0 δεν χρειαζόταν να βάλεις την v.3!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα βγει σύντομα και dft v3 απο το 7740 update.

Έχει δοκιμάσει κανείς 720p video recording με την dft v2;

 

Ποτέ σκοπεύουν να την ανεβάσουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Κ όσοι έχετε πρόβλημα με αυτό που ρώτησα θα μπορούσατε να ήσασταν λίγο πιο διακριτικοί νομίζω εκτός βέβαια και αν δεν μπορείτε οποτε.....

 

Αν σε πείραξε αυτό που έγραψα,το παίρνω πίσω..... Απλά,δεν γίνεται να απαντάμε συνεχώς στις ίδιες ερωτήσεις..... Εγώ παρακολουθώ 13 θέματα,φαντάσου.....και έχω διαβάσει όλες τις σελίδες τους! Σύνολο (τώρα που μιλάμε).....5.535 posts..... Sorry,αν σε πείραξε.....:O

Link to comment
Share on other sites

Αν σε πείραξε αυτό που έγραψα,το παίρνω πίσω..... Απλά,δεν γίνεται να απαντάμε συνεχώς στις ίδιες ερωτήσεις..... Εγώ παρακολουθώ 13 θέματα,φαντάσου.....και έχω διαβάσει όλες τις σελίδες τους! Σύνολο (τώρα που μιλάμε).....5.535 posts..... Sorry,αν σε πείραξε.....:O

 

Οκ δεν υπάρχει πρόβλημα απλά εγώ το βλέπω ως μια συνεργασία ώστε να μπορούμε να καταλάβουμε κ εμείς κάποια πράγματα για να μπορούμε θεωριτικα να συμβαδιζουμε!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το advanced config γιατί δεν λειτουργεί στην touch-it; σε γυρίζει πίσω στις ρυθμίσεις πριν προλάβεις να κάνεις οτιδήποτε...

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Αν σε πείραξε αυτό που έγραψα,το παίρνω πίσω..... Απλά,δεν γίνεται να απαντάμε συνεχώς στις ίδιες ερωτήσεις..... Εγώ παρακολουθώ 13 θέματα,φαντάσου.....και έχω διαβάσει όλες τις σελίδες τους! Σύνολο (τώρα που μιλάμε).....5.535 posts..... Sorry,αν σε πείραξε.....:O

 

Οκ δεν υπάρχει πρόβλημα απλά εγώ το βλέπω ως μια συνεργασία ώστε να μπορούμε να καταλάβουμε κ εμείς κάποια πράγματα για να μπορούμε θεωριτικα να συμβαδιζουμε!:)

 

Αυτο που λέει ο vasileios13 ειναι οτι ειναι λιγο καπως να απανταμε συνεχεια στις ιδιες ερωτησεις ...Θα παρακαλουσα λοιπον να κανετε πρωτα μια αναζητηση στο φορουμ (και την υπογραφή μου που εχω αρκετα λινκ) μηπως η απαντηση ειναι ηδη εκει ...

Και με καλη διαθεση θα τα βρουμε ολα...

 

colossus

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ποιος φιλος το ειχε ζητησει αλλα κανοντας την πιο κατω αλλαγη στην registry μπορουμε να εχουμε ηχο απο τα βιντεο στα ΒΤ ακουστικά μας

 

HKLM\Software\Microsoft\Zune\Playback\Video\A2DP\CapsSet1

Change dword value DisableA2DPPLayback

Η τιμη ειναι 1 και πρπει να γινει 0

 

Οποιος το δοκιμασει ας μας πει αν του δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...