Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πριν λιγο επαθα κατι κουλο...

λοπον βγαζω το τηλ απο την φορτιση και το αφηνω...το κοιταω μετα απο καμια ωρα και βλεπω οτι εχασε 2% ενω δεν ειχα τιποτα

ανοιχτο...κοιταω και βλεπω το λειτουργικο ανδροιδ ηταν στο 25% και λεω κατσε να κανω ενα restart για να στρωσει..

μετα το restart ειχαν εξαφανιστεί ΟΛΑ...εικονιδια φακελοι widgets κτλ...

κάνω παλι ρεσταρτ και στρωνει...το αφήνω λιγο και βλέπω την μπαταρία να συνεχίζει να πέφτει γρήγορα..ξανακάνω restart και για

ακόμη μια φορά εξαφανίστηκαν τα πάντα...ξανακανω restart σε cwm και κανω wipe dalvik,μολις μπενω στο μενου ηταν ολα οκ και μετα απο μερικα δευτερολεπτα κρασαρε το skype χωρις εγω να εχω ανοιξει την εφαρμογη...

απο εκεινη τη στιγμη και μετα δοκιμασα αρκετα restart αλλα δεν ειχα καποιο προβλημα και εστρωσε κ η μπαταρια....

 

τώρα μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να έφταιξε και εξαφανίστηκαν τα παντα....?

είμαι με ωμέγα και τον cfroot...

 

σε κανένα δεν έχει τύχει κάτι παρόμοιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σ όλους,

 

Καλημερα στον συνονοματο ενα μικρο donate εχει

ς και απο μενα να σαι καλα.

 

Γιάννη συνονόματε σ' υπερευχαριστώ για το Donate :)

 

Γιάνναρε! Καλημέρα φίλε μου. Ως συνήθως είμαι απο τους τελευταίους που δοκιμάζει τις ρομ σου :) (HD2 αγάπη μου). Έχω τουλάχιστον την δικαιολογία ότι είμαι ακόμα φαντάρος. Που θα πάει όμως 7 Νοεμβρίου πλησιάζει! Να σου πω την αλήθεια αυτή τη στιγμή έχω την rom του leo στο GS2 μου. Δεν έχω παράπονο καλά δουλεύει, και η μπαταρία δεν είναι άσχημη με τον τούρκο. Θα το γυρίσω σε σένα μιας και την τελευταία φορά που το έκανα δεν το μετάνιωσα. Ερώτηση... διάβασα ότι υποστηρίζεις NTFS Mount. Αυτό δουλεύει plug n play? Δηλαδή μόλις το συνδέσω θα το δεί κατευθείαν η θέλει να τρέχω ένα κάρο script κάθε φορά? Τέλος ξέρεις αν το KitchenPro του leo δουλεύει στην ρομ σου?

 

Αυτά για τώρα :) (Α! στείλε και μια πρόσκληση για το Dropbox :))

 

Θοδωρακο τον εφαγες τον γαιδαρο, αντε καλος πολιτης!!!

Απο Anrroid κατεχεις καθολου να κανουμε κανενα προγραμμα???

Στα πιο πανω σου απαντησε ο Γιωργος.

Εγω περιμενω το καλωδιο για να δοκιμασω το NTFS Mount.

 

Καλησπέρα σε όλους

 

ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Συγχαρητήρια για την τακτοποιημένη δουλειά της Omega – κάποιος βάζει το χρόνο του και γλυτώνει το δικό μας από το ψάξιμο για kernels, modem, roms, odin, pit ή όχι pit, wipe, dalvik κλπ κλπ σε ένα συγκεντρωμένο πακέτο. Συγχαρητήρια ξανά.

 

Η ΣΥΣΚΕΥΗ

Model: GT-I9100 Host: SEP-55 Kernel: 2.6.35.14-Siyah-v1.8

Firmware: 2.3.5 Build: Omega XT v2.0 – XXKI3 Baseband: I9100XXKI3

Processor: ARMv7 Processor rev 1 (v7I)

 

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Σβήνει. Μόνο του. Είτε με battery drain, είτε απλά switch off, ή με reset (σπανιότερα).

Δοκίμασα τα πάντα (νομίζω). [Fresh install, reformat, καμία εφαρμογή εγκαταστημένη, κλπ].

Ο μόνος τρόπος που βρήκα να μην σβήνει είναι η χρήση του LoadMonitor με ενεργοποιημένα τα WakeLock. Επίσης βοηθά στο να μην έχω battery drain το GSM only Network mode (αντί του GSM/WCDMA) διότι η περιοχή που μένω δεν έχει καλό σήμα. Μου φαίνεται σαν μπάλωμα αυτό. :(

 

Η ΕΡΩΤΗΣΗ

Έχω ψάξει τα πάντα και δεν έχω βρει πουθενά ένα «διαγνωστικό οδηγό». Ναι, είναι άπειρα τα πιθανά σενάρια (auto sync, wi-fi issues, remove bloatware…) αλλά θα ήθελα την βοήθειά σας. Έστω αν η λύση είναι τόσο απλή όσο το χαρτάκι στην μπαταρία για να μην κουνιούνται οι επαφές (που σε εμένα δεν λύνει το θέμα) :mad:

 

ΙΔΕΕΣ ? ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ? ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.-

 

Όπως σου εγραψε ο Γιωργος πάρε backup και βαλε την stock ρομ να δεις αν το πρόβλημα παραμένει,

δούλεψε την stock ρομ χωρις να βαλεις κανένα πρόγραμμα ή ρύθμιση για να σιγουρευτείς οτι το πρόβλημα δεν είναι hardware.

 

@ioathe:

Γιάννη να υποθέσω ότι ετοιμάζεις rom βασισμένη στο νεοαφιχθέν ΧΧΚΙ4 (2.3.5); Οι αναφορές λένε ότι είναι ανώτερο του KI8/ΚΙ3.

 

Γιαννη η επόμενη έκδοση ειναι σχεδον ετοιμη και θα ειναι με το KI3,

Ομως αν δεν βγει πιο νέο Ελληνικό θα το βάλω στο πρόγραμμα για το μέλλον.

 

πριν λιγο επαθα κατι κουλο...

λοπον βγαζω το τηλ απο την φορτιση και το αφηνω...το κοιταω μετα απο καμια ωρα και βλεπω οτι εχασε 2% ενω δεν ειχα τιποτα

ανοιχτο...κοιταω και βλεπω το λειτουργικο ανδροιδ ηταν στο 25% και λεω κατσε να κανω ενα restart για να στρωσει..

μετα το restart ειχαν εξαφανιστεί ΟΛΑ...εικονιδια φακελοι widgets κτλ...

κάνω παλι ρεσταρτ και στρωνει...το αφήνω λιγο και βλέπω την μπαταρία να συνεχίζει να πέφτει γρήγορα..ξανακάνω restart και για

ακόμη μια φορά εξαφανίστηκαν τα πάντα...ξανακανω restart σε cwm και κανω wipe dalvik,μολις μπενω στο μενου ηταν ολα οκ και μετα απο μερικα δευτερολεπτα κρασαρε το skype χωρις εγω να εχω ανοιξει την εφαρμογη...

απο εκεινη τη στιγμη και μετα δοκιμασα αρκετα restart αλλα δεν ειχα καποιο προβλημα και εστρωσε κ η μπαταρια....

 

τώρα μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να έφταιξε και εξαφανίστηκαν τα παντα....?

είμαι με ωμέγα και τον cfroot...

 

Σε τι συχνότητα σου κάνει το πρόβλημα?

Θυμασαι τι αλλαγες εκανες πριν παρουσιαστει?

Η γνωμη μου ειναι οτι δεν ειναι απο ρομ κερνελ αλλα κατι αλλο.

Δεν ειχα αναφορες απο αλλους χρηστες με παρομοιο προβλημα.

Το οτι σκαει το skype δειχνει οτι στο συστημα κατι λειπει και δεν το διαβαζει σωστα.

 

@Ολους

Ξερει κανένας τι ειναι αυτο

email mod with security removed και αν υπαρχει λινκ για το mob αυτο??

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες Γιαννη μηπως ειναι αυτο στο xda? Tired of having to type in a password or PIN into your phone just because your Corporate Email account requires it? I know I am. This modified Email.apk will allow you to bypass the password, and possibly other exchange security policies, simply because, when it evaluates the policy to see if it is active, it always returns that it is. And so, when it checks to see if your PIN is active, it simply thinks it is, and continues to go about it's business as normal. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1286733 Edited by hittman
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες Γιαννη μηπως ειναι αυτο στο xda? Tired of having to type in a password or PIN into your phone just because your Corporate Email account requires it? I know I am. This modified Email.apk will allow you to bypass the password, and possibly other exchange security policies, simply because, when it evaluates the policy to see if it is active, it always returns that it is. And so, when it checks to see if your PIN is active, it simply thinks it is, and continues to go about it's business as normal. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1286733

 

Καλημέρα Γιανναρα,

μοιάζει να είναι αυτό,

ξέρει κανένας άλλος να μας το επιβεβαιώσει??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σε τι συχνότητα σου κάνει το πρόβλημα?

Θυμασαι τι αλλαγες εκανες πριν παρουσιαστει?

Η γνωμη μου ειναι οτι δεν ειναι απο ρομ κερνελ αλλα κατι αλλο.

Δεν ειχα αναφορες απο αλλους χρηστες με παρομοιο προβλημα.

Το οτι σκαει το skype δειχνει οτι στο συστημα κατι λειπει και δεν το διαβαζει σωστα.

 

εχθες μου το εκανε πρωτη φορα και εστρωσε μετα απο μερικα restart και wipe dalvik...

το περιεργο ειναι οτι ειχα και battery drain και εξαφανιση των εικονιδιων widgets κτλ και κρασαρισμα του skype χωρις να το εχω ανοιχτο...

δεν νομιζω να ειναι συμπτωση ολα αυτα...

το κινητο δεν το πειραξα καθολου,ηταν οπως το σεταρα την πρώτη μερα που έβαλα την ωμεγα...

το μονο διαφορετικο που εκανα εχθές ήταν που το άφησα καμιά ώρα παραπάνω απο τη στιγμη που φόρτισε τελειως...

επισης να πω οτι καθε φορα που εκανα restart μηδενιζε και ο μετρητης της διαρκειας της μπαταριας και αρχιζε απο την αρχη...

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εχθες μου το εκανε πρωτη φορα και εστρωσε μετα απο μερικα restart και wipe dalvik...

το περιεργο ειναι οτι ειχα και battery drain και εξαφανιση των εικονιδιων widgets κτλ και κρασαρισμα του skype χωρις να το εχω ανοιχτο...

δεν νομιζω να ειναι συμπτωση ολα αυτα...

το κινητο δεν το πειραξα καθολου,ηταν οπως το σεταρα την πρώτη μερα που έβαλα την ωμεγα...

το μονο διαφορετικο που εκανα εχθές ήταν που το άφησα καμιά ώρα παραπάνω απο τη στιγμη που φόρτισε τελειως...

επισης να πω οτι καθε φορα που εκανα restart μηδενιζε και ο μετρητης της διαρκειας της μπαταριας και αρχιζε απο την αρχη...

 

Το πρόβλημα εξακολουθεί και σε τι συχνότητα σου κάνει το πρόβλημα?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα εξακολουθεί και σε τι συχνότητα σου κάνει το πρόβλημα?

 

οχι δεν μου το ξαναεκανε εστρωσε πλεον...απλα θελω να μαθω τι μπορει να προκαλεσε ολο αυτο για να μη την ξαναπαθω...

την cpu την εχω στα 1000mhz ondemand αλλα δεν νομιζω να παιζει καποιο ρολο αυτο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μου το ξαναεκανε εστρωσε πλεον...απλα θελω να μαθω τι μπορει να προκαλεσε ολο αυτο για να μη την ξαναπαθω...

την cpu την εχω στα 1000mhz ondemand αλλα δεν νομιζω να παιζει καποιο ρολο αυτο...

 

Πάντως υποψιάζομαι ότι τα περισσότερα προβλήματα τα κάνει το setcpu ή kernels με όχι στοκ τάσεις .Όποτε έχω διαβάσει τέτοιου είδους προβλήματα εδώ ή στο XDA όλοι είχαν ή setcpu ή κέρνελς με άλλες τάσεις από τις στοκ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υποψιάζομαι ότι τα περισσότερα προβλήματα τα κάνει το setcpu ή kernels με όχι στοκ τάσεις .Όποτε έχω διαβάσει τέτοιου είδους προβλήματα εδώ ή στο XDA όλοι είχαν ή setcpu ή κέρνελς με άλλες τάσεις από τις στοκ.

 

δεν έχεις αδικο σαυτο αλλα είναι χρήσιμο το ρημάδι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Omega 2.0 έχω με 1.8 τούρκο.

 

Γιάννη, ξεκίνησα σιγά σιγά και το development στα android. ακόμα οργανώνω τις παραξενιές που έχουν τα άτιμα. λες και θα τους χάλαγε να μπορούσα να χρησιμοποιήσω το visual studio :@!!!

Link to comment
Share on other sites

Omega 2.0 έχω με 1.8 τούρκο.

 

Γιάννη, ξεκίνησα σιγά σιγά και το development στα android. ακόμα οργανώνω τις παραξενιές που έχουν τα άτιμα. λες και θα τους χάλαγε να μπορούσα να χρησιμοποιήσω το visual studio :@!!!

 

Καλά νέα, είμαι σίγουρος ότι θα τους πάρεις τον αέρα :lol::lol:

 

Καλησπέρα,

 

1ον συγχαρητήρια για την Rom φίλε!

2ον υπάρχει κανα Mod για remove sms and mms from call log?

 

Ευχαριστώ για το 1ον και

το 2ον θα είναι στην νέα v2.1

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη η επόμενη έκδοση ειναι σχεδον ετοιμη και θα ειναι με το KI3,

Ομως αν δεν βγει πιο νέο Ελληνικό θα το βάλω στο πρόγραμμα για το μέλλον.

 

Με το KI3; Με το ίδιο που είσαι και τώρα δηλαδή; Μήπως εννοείς το ΚΙ8;

 

Ωστόσο κατά γενική ομολογία το ΚΙ4 είναι ανώτερο όλων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το KI3; Με το ίδιο που είσαι και τώρα δηλαδή; Μήπως εννοείς το ΚΙ8;

 

Ωστόσο κατά γενική ομολογία το ΚΙ4 είναι ανώτερο όλων.

 

Την έχω σχεδόν τελειώσει την νέα v2.1 με βάση το KI3 απλά λόγο δουλειάς δεν έχω χρόνο να την προχωρήσω και να την δοκιμάσω.

Το KI4 προς το παρόν δεν υποστηρίζει jkay, το έχω έτοιμο και μέσα στην κουζίνα αλλά θα είναι η βάση της μεθεπόμενης Omega αν δεν βγει κάτι πιο νέο.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο επεισόδιο είδαμε ότι

OmegaXT v2.0 με 2.6.35.14 Siyah-v1.8 κλείνει από μόνη της (ή σπάνια κάνει battery drain). Η μόνη λύση ήταν να τρέχει το loadmonitor με συνεχή wakelocks...

Οι συμβουλές που πήρα (περιληπτικά) ήταν αλλαγή kernel (σε CF 4.1 / stock / siyah 2.0) και uninstall το setcpu κάνοντας wipe cache + dalvik αλλά όχι τα data.

 

ΣΗΜΕΡΟΝ

Έκανα uninstall το setcpu, και wipe cache και dalvik [δεν του χαρίστηκα, αν και μακρινός ξάδελφος της οικογενείας των dalek :) ] ... κατέβασα το CF 4.1 και το έκανα flash [CWM-> flash kernel], και βέβαια με :worry: λίγο διότι έμεινε κολλημένο στο "flashing kernel". Εν πάσει περιπτώσει, μετά από reboot ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!! Ναί, είναι νωρίς ακόμη και δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή ούτε έχω μπεi στο WiFi, αλλά με τον Siyah τοση ώρα είχε ήδη κάνει reboot.

 

ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΚΑΝΑ ???

Είδα στο XDA στο CF4.1 thread ότι πριν το flash kernel πρέπει να βγάλεις το καλώδιο από το USB στο PC. ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ γιατί απλά δεν το είχα δει πουθενά σαν οδηγία - όλα τα flashαρίσματα τα έκανα με το καλώδιο μόνιμα στο USB :confused: Παίζει ρόλο ? Δεν παίζει ρόλο ? Δεν ξέρω, όμως το παραθέτω ελπίζοντας να βοηθήσω. (Για να το λέει και να επιμένει ο κος CF, κάτι θα ξέρει - εσείς τι λέτε επ' αυτού ???).

 

ΠΡΟΣΕΧΩΣ

Θα μείνω δύο ημέρες έτσι όπως είμαι - μετά θα βάλω τα προγραμματάκια μου - θα ενημερώσω αν/πότε/γιατί θα κολλήσει ξανά - πάντως μου έμεινε το ότι δεν θα ξαναφλασάρω με το USB συνδεδεμένο.

 

OFF TOPIC

Γράφοντας για wipe και βλέποντας όλους τους :ninja: :ninja: :ninja: στο Σύνταγμα να :chair: :chair: ... τέλος πάντων.

You are in a maze of twisty little passages, all alike. A hollow voice says 'PLUGH'...
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΚΑΝΑ ???

Είδα στο XDA στο CF4.1 thread ότι πριν το flash kernel πρέπει να βγάλεις το καλώδιο από το USB στο PC. ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ γιατί απλά δεν το είχα δει πουθενά σαν οδηγία - όλα τα flashαρίσματα τα έκανα με το καλώδιο μόνιμα στο USB :confused: Παίζει ρόλο ? Δεν παίζει ρόλο ? Δεν ξέρω, όμως το παραθέτω ελπίζοντας να βοηθήσω. (Για να το λέει και να επιμένει ο κος CF, κάτι θα ξέρει - εσείς τι λέτε επ' αυτού ???). OFF TOPIC

Γράφοντας για wipe και βλέποντας όλους τους :ninja: :ninja: :ninja: στο Σύνταγμα να :chair: :chair: ... τέλος πάντων.

 

Ειμαι πολυ περιεγος που το ειδες αυτο, ποιος το ειπε και γιατι!

Δεν μπορω να καταλαβω τι σημασια εχει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά διαβάζω συνεχώς για προβληματα απο kernels και καθόλου για το τι βελτίωση προσφέρουν. :)

Μπορει να κάνει κάποιος τον κόπο να γράψει δυο λόγια πάνω σ αυτο για να δω κατα πόσο αξίζει η ταλαιπωρία και τι διάφορες έχουν απο τον τροποποιημένο στοκ της απλής V2.0?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@ioathe λοιπον φιλε μου μου ξαναδημιουργησε το προβλημα...εκανα ρεσταρτ ανα 10λεπτο να δω αν θα μου το ξανακανει και τελικα

μου το ξαναεκανε...εξαφανιστηκαν τα παντα...

πριν ξανακανω ρεσταρτ πηγα απο τις ρυθμισεις κ εκανα καταργηση της εξωτερικης καρτας micro sd(εχω μια 2gb σχετικα παλια)

και οταν γυρναω στο μενου ειχαν εμφανιστει ολα χωρις να χρειαστει να κανω restart...

αρα λογικα φτεει η micro sd που ειχα μεσα...

εκανα ενα φορματ την καρτα και τωρα θα το αφησω να δω πως θα παει...

στην καρτα ειχα μονο τραγουδια φωτογραφιες και το efs backup...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ περιεγος που το ειδες αυτο, ποιος το ειπε και γιατι!

Δεν μπορω να καταλαβω τι σημασια εχει...

Το γράφει στην αρχή ο

[19.10.2011][CF-Root 4.4] KE*, KF*, KG1/2/3/5/6/7, KH1/3/4, KI2/3/4/8 - su+bb+CWM4

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

όπου ξεκάθαρα λέει

 

Instructions - If you already have CF-Root

- Copy the zip file to your SD card

- Stop sharing SD card with computer over USB, unplug the cable, etc

- Applications -> CWM -> Flash kernel. Select the ZIP file on your SD card.

- Done

 

(... και ναι, και γω είμαι περίεργος γιατί το λέει, και γι' αυτό το αναφέρω σε όλους μας ...)

You are in a maze of twisty little passages, all alike. A hollow voice says 'PLUGH'...
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο επεισόδιο είδαμε ότι

[.....]

ΠΡΟΣΕΧΩΣ

Θα μείνω δύο ημέρες έτσι όπως είμαι - μετά θα βάλω τα προγραμματάκια μου - θα ενημερώσω αν/πότε/γιατί θα κολλήσει ξανά - πάντως μου έμεινε το ότι δεν θα ξαναφλασάρω με το USB συνδεδεμένο.

 

Την Καλησπερα μου σε ολους τους OMEGAITES....!!!! Μελη & χρηστες...!!!!!

 

Χαιρομαι πολυ *dalek* που περπαταει το πραμα.....!!!

Απλα θα ηθελα να σου επισημανω,οτι το προβλημα στην συσκευη σου δεν ηταν η (OmegaXT v2.0) κατα 100%..

Και το δηλωνω με απολυτη σιγουρια αυτο....!!!!!

Συνεχισε την παρατηρηση και θα τα ξανα πουμε απο εδω...!!!

 

Ειπες.....!!!

πάντως μου έμεινε το ότι δεν θα ξαναφλασάρω με το USB συνδεδεμένο...!!!

 

Θα σου πω....!!!

Δεν περιμενα να σου μεινει κατι αλλο....!!!! :lol::p:lol:

 

 

Ευχομαι να μην εχεις αλλο προβλημα...!!! Και Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που κατανοεις το χιουμορ μου...Και δεν με αποπαιρνεις.....!!!! Να εισαι παντα καλα Αγορινα *dalek*...!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Το γράφει στην αρχή ο

[19.10.2011][CF-Root 4.4] KE*, KF*, KG1/2/3/5/6/7, KH1/3/4, KI2/3/4/8 - su+bb+CWM4

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

όπου ξεκάθαρα λέει

 

Instructions - If you already have CF-Root

- Copy the zip file to your SD card

- Stop sharing SD card with computer over USB, unplug the cable, etc

- Applications -> CWM -> Flash kernel. Select the ZIP file on your SD card.

- Done

 

(... και ναι, και γω είμαι περίεργος γιατί το λέει, και γι' αυτό το αναφέρω σε όλους μας ...)

 

καλησπερα ωμεγαιτες

εχετε δοκιμασει να φλασαρετε κερνελ με το απλο καλο σταθερο τροπο του οντιν???

οσους κερνελ περναω μονο ετσι καθονται καλα

Link to comment
Share on other sites

Το γράφει στην αρχή ο

[19.10.2011][CF-Root 4.4] KE*, KF*, KG1/2/3/5/6/7, KH1/3/4, KI2/3/4/8 - su+bb+CWM4

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

όπου ξεκάθαρα λέει

 

Instructions - If you already have CF-Root

- Copy the zip file to your SD card

- Stop sharing SD card with computer over USB, unplug the cable, etc

- Applications -> CWM -> Flash kernel. Select the ZIP file on your SD card.

- Done

 

(... και ναι, και γω είμαι περίεργος γιατί το λέει, και γι' αυτό το αναφέρω σε όλους μας ...)

 

Γράφει sharing SD card with computer over USB και μάλλον εννοεί να μην το έχουμε κουμπωμένο σαν σκληρό στον υπολογιστή μας...δεν αναφέρει για απλή φόρτιση από υπολογιστή ;)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Γράφει sharing SD card with computer over USB και μάλλον εννοεί να μην το έχουμε κουμπωμένο σαν σκληρό στον υπολογιστή μας...δεν αναφέρει για απλή φόρτιση από υπολογιστή ;)

 

και αμεσως μετα το κομμα γραφει unplug the cable

Link to comment
Share on other sites

@ioathe λοιπον φιλε μου μου ξαναδημιουργησε το προβλημα...εκανα ρεσταρτ ανα 10λεπτο να δω αν θα μου το ξανακανει και τελικα

μου το ξαναεκανε...εξαφανιστηκαν τα παντα...

πριν ξανακανω ρεσταρτ πηγα απο τις ρυθμισεις κ εκανα καταργηση της εξωτερικης καρτας micro sd(εχω μια 2gb σχετικα παλια)

και οταν γυρναω στο μενου ειχαν εμφανιστει ολα χωρις να χρειαστει να κανω restart...

αρα λογικα φτεει η micro sd που ειχα μεσα...

εκανα ενα φορματ την καρτα και τωρα θα το αφησω να δω πως θα παει...

στην καρτα ειχα μονο τραγουδια φωτογραφιες και το efs backup...

 

Δεν είχε πάει το μυαλό μου εκεί,

ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιανναρα,

μοιάζει να είναι αυτό,

ξέρει κανένας άλλος να μας το επιβεβαιώσει??

 

Καλημερα παιδες Γιαννη μηπως ειναι αυτο στο xda? Tired of having to type in a password or PIN into your phone just because your Corporate Email account requires it? I know I am. This modified Email.apk will allow you to bypass the password, and possibly other exchange security policies, simply because, when it evaluates the policy to see if it is active, it always returns that it is. And so, when it checks to see if your PIN is active, it simply thinks it is, and continues to go about it's business as normal. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1286733

 

Την Καλησπερα μου στον Γιανναρο...!!!!! Που βαζει τα πιο δυσκολα απο ολους...!!!!! :lol:

 

Επιβεβαιωνω πως μοιαζει....

Αλλα δεν μπορω να σου επιβεβαιωσω πως ειναι Τουτουνου.....:lol::p:lol:

 

Αφου ξερεις οτι δεν τα κατεχω τα <kamerounezika>.Τι γραφει τωρα αυτος ο Παστορας εκει περα...???? ( Εχει καμια σχεση....???)

{ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=775007 }

 

Αν και απο οτι δηλωνει......Διασκευη το εχει κανει....

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...