Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έκανα factory reset και άλλαξα launcher.

Δεν άνοιγε η συσκευή,έμενε στη lock screen.

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@galactob

Νεκτάριε σ' ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate σου και την υποστήριξη σου στην δουλειά μου!!!

 

Τελικά έκανα factory reset και άλλαξα launcher.

Δεν άνοιγε η συσκευή,έμενε στη lock screen.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Ποιον launcher επέλεξες?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανένας θέμα με μπαταρία στην omega ics 10.1?? την έκανα clean install με όλα τα wipes και έβαλα echo.void.. android os και android system είχαν πολύ υψηλή κατανάλωση και μέσα σε 19-20 ώρες με λίγη χρήση ήταν σχεδόν νεκρό. άλλαξα σε cfroot και συνεχίζει να πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Είχε κανένας θέμα με μπαταρία στην omega ics 10.1?? την έκανα clean install με όλα τα wipes και έβαλα echo.void.. android os και android system είχαν πολύ υψηλή κατανάλωση και μέσα σε 19-20 ώρες με λίγη χρήση ήταν σχεδόν νεκρό. άλλαξα σε cfroot και συνεχίζει να πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία

 

Κανε full wipe βάλε και πάλι την ρομ,

δοκίμασε την χωρίς άλλο κερνελ ή εφαρμογές και δες αν είναι οκ η μπαταριά,

αν είναι οκ βάλε τις εφαρμογές σου άλλα μην αλλάξεις κερνελ.

 

Και εγώ έβαλα τον echo.void για δυο μέρες αλλά δεν μου έκατσε καλά και είχα και εγώ μεγάλο drain στην μπαταριά.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και εγω τον echo,δεν μου αρεσε,αναμονη δεν ξερω τι κανει αλλα στη χρηση πινει το αιμα της μπαταριας ειδα και αρκετο lag

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Κανε full wipe βάλε και πάλι την ρομ,

δοκίμασε την χωρίς άλλο κερνελ ή εφαρμογές και δες αν είναι οκ η μπαταριά,

αν είναι οκ βάλε τις εφαρμογές σου άλλα μην αλλάξεις κερνελ.

 

Και εγώ έβαλα τον echo.void για δυο μέρες αλλά δεν μου έκατσε καλά και είχα και εγώ μεγάλο drain στην μπαταριά.

 

Για να δούμε.. Μου έκανε εντύπωση γιατί με 9.1 με ίδιο setup (εφαρμογές-kernel) είχα πιάσει μυθικούς χρόνους χωρίς φόρτιση

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Κανε full wipe βάλε και πάλι την ρομ,

δοκίμασε την χωρίς άλλο κερνελ ή εφαρμογές και δες αν είναι οκ η μπαταριά,

αν είναι οκ βάλε τις εφαρμογές σου άλλα μην αλλάξεις κερνελ.

 

Και εγώ έβαλα τον echo.void για δυο μέρες αλλά δεν μου έκατσε καλά και είχα και εγώ μεγάλο drain στην μπαταριά.

 

Δοκιμασα και εγω τον echo,δεν μου αρεσε,αναμονη δεν ξερω τι κανει αλλα στη χρηση πινει το αιμα της μπαταριας ειδα και αρκετο lag

 

Για να δούμε.. Μου έκανε εντύπωση γιατί με 9.1 με ίδιο setup (εφαρμογές-kernel) είχα πιάσει μυθικούς χρόνους χωρίς φόρτιση

 

Δεν φταίει ο void.echo, δεν έχει θέμα drain ο συγκεκριμένος κέρνελ, επιβεβαιώνεται από τους πολλούς ευχαριστημένους χρήστες (στο θέμα στο xda) και όπως είπε και ο equi με παλιότερο Setup με ίδιο κέρνελ δεν είχε θέμα. Όσο για το lag??? Όχι φίλε κάτι έχεις κάνει πολύ λάθος, είναι από τους ποιο "ζωηρούς" κέρνελ που κυκλοφορούν..

 

Εγώ τον έχω εδώ και ένα μήνα και έχω βρει την υγειά μου. Χωρίς UV/OC κτλ.. και συνήθως ποτέ δεν κρατάω κέρνελ πάνω από εβδομάδα, πάντα γυρνάω στον CF.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει ολα τα wipe κανονικα πριν την εγκατασταση του κερνελ???

Καντα πριν και μετα την εγκατασταση αλλη μια φορα...

Τον δοκιμαζω απο χθες και δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα με την v10.1

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε παιδια και lag με τον echo......

Μιλαμε το κινητο ειναι παου ειναι απο μονο του σφαιρα με τον echo ΠΕΤΑΕΙ.....

Και χωρις κανενα battery drain η οποιοδηποτε αλλο προβλημα εδω και μια εβδομαδα περιπου.

 

Απλα ο καλυτερος κερνελ αυτη την στιγμη (προσωπικη διαπιστωση ετσι μην το παρεξηγησετε).

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε παιδια και lag με τον echo......

Μιλαμε το κινητο ειναι παου ειναι απο μονο του σφαιρα με τον echo ΠΕΤΑΕΙ.....

Και χωρις κανενα battery drain η οποιοδηποτε αλλο προβλημα εδω και μια εβδομαδα περιπου.

 

Απλα ο καλυτερος κερνελ αυτη την στιγμη (προσωπικη διαπιστωση ετσι μην το παρεξηγησετε).

 

Έτσι έτσι... :cool:

 

Μα ο τύπος δεν έχει βγάλει καν update μετά τον echo! Δεν χρειάζεται... παίζει άψογα! (εκτός του ότι διαβάζει για τις εξετάσεις του)

Link to comment
Share on other sites

εμένα μετρημένα μου δίνει 25% μεγαλύτερη διάρκεια χρήσης.με την καλύτερη απόκριση που είχα ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει ο void.echo, δεν έχει θέμα drain ο συγκεκριμένος κέρνελ, επιβεβαιώνεται από τους πολλούς ευχαριστημένους χρήστες (στο θέμα στο xda) και όπως είπε και ο equi με παλιότερο Setup με ίδιο κέρνελ δεν είχε θέμα. Όσο για το lag??? Όχι φίλε κάτι έχεις κάνει πολύ λάθος, είναι από τους ποιο "ζωηρούς" κέρνελ που κυκλοφορούν..

 

Εγώ τον έχω εδώ και ένα μήνα και έχω βρει την υγειά μου. Χωρίς UV/OC κτλ.. και συνήθως ποτέ δεν κρατάω κέρνελ πάνω από εβδομάδα, πάντα γυρνάω στον CF.

 

Εγώ πάντως γύρισα σε CF.. Ενώ είναι πολύ smooth και γρήγορος, σε μερικά παιχνίδια μου lagαρει σαν τρελός..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως γύρισα σε CF.. Ενώ είναι πολύ smooth και γρήγορος, σε μερικά παιχνίδια μου lagαρει σαν τρελός..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

Καθαρά για εγκυκλοπεδικούς λόγους, σε πια παιχνίδια σου lagaρει? Να δοκιμάσω και εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά για εγκυκλοπεδικούς λόγους, σε πια παιχνίδια σου lagaρει? Να δοκιμάσω και εγώ..

 

Παίζουν τα αδερφακια μου το illusia η κάτι τέτοιο και κολλάει σαν να μην υπάρχει αύριο..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιον launcher επέλεξες?

 

Τον tw4 nextgen,παίζει άψογα ενώ ο άλλος tw ψιλολαγκάρει ελαφρώς.

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

Τον tw4 nextgen,παίζει άψογα ενώ ο άλλος tw ψιλολαγκάρει ελαφρώς.

 

Θα συμφωνησω....εγω πιστευω οτι ο μαμα tw ειναι ο καλυτερος(προσωπικη αποψη)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα.

εχω την omega 9.2 black blue και κατεβασα και την ics 10. Εκανα και τα δυο wipe οπως λεει ο οδηγος.Πηρα και τα δυο backup.

Εγκατεστησα την καινουργια rom του Γιαννη , αλλα οταν προσπαθω να γυρησω τις εφαρμογες και τα δεδομενα με το titanium , μου βγαζει μυνημα "Λυπουμαστε , υπαρχει προβλημα με την αναλυση του πακετου". Το εχω δοκιμασει ηδη δυο φορες και βγαζει το ιδιο μυνημα. Οποτε αναγκαζομαι να κανω restore. Καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και εγω τον echo,δεν μου αρεσε,αναμονη δεν ξερω τι κανει αλλα στη χρηση πινει το αιμα της μπαταριας ειδα και αρκετο lag

 

Αυτή την εντύπωση έχω κι εγώ...όταν δεν το χρησιμοποιείς το κινητό πέφτει σε χειμερία νάρκη, αλλά όταν "παίξεις" λίγο πέφτει κατακόρυφα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν τα αδερφακια μου το illusia η κάτι τέτοιο και κολλάει σαν να μην υπάρχει αύριο..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

Τελικά μάλλον πρέπει να φταίει το παιχνίδι.. Και με cf τα ίδια μου κάνει..

 

Αυτή την εντύπωση έχω κι εγώ...όταν δεν το χρησιμοποιείς το κινητό πέφτει σε χειμερία νάρκη, αλλά όταν "παίξεις" λίγο πέφτει κατακόρυφα!

 

Προσωπικά δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο και γιαυτό είμαι πάλι με omega 10.1 και void.echo :p

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Edited by Sol_Ballads

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μια ερωτησσει αν μπορεσει να απαντηση κανεις...φλασαρα κατι κ ουτε ανοιγει το κιν ουτε μου μπαινει σε nandroid backup...πρεπει αναγκαστικα να περασω παλι απο την αρχη firmware;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μια ερωτησσει αν μπορεσει να απαντηση κανεις...φλασαρα κατι κ ουτε ανοιγει το κιν ουτε μου μπαινει σε nandroid backup...πρεπει αναγκαστικα να περασω παλι απο την αρχη firmware;

 

Εννοείς ότι δεν μπαίνει cwm??

Δοκίμασε να βγάλεις για λίγο την μπαταρία και να δοκιμάσεις να το ανοίξεις ξανά :)

 

Αν δεν ανοίγει με τίποτα πες μας τι προσπάθησες να περάσεις..

Εγώ πάντως για να μη χάσεις κάτι από τα δεδομένα σου θα σου πρότεινα να φλασάρεις ένα κερνελ μόνο από odin.. και βλέπουμε :happy:

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω ενα θεμα darky rom..αλλα δεν εχω καταλαβει καλα τι παιζει με τα θεματα και πια μπορεισ να βαλεις κ ποια οχι...εχω ομεγκα 10.1.δεν εμπαινε cwm oute anige na mpo mesa sto kin....οποτε πως να φλασαρα αφου δε μπορουσε να μπει μεσα στο CWM...
Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω ενα θεμα darky rom..αλλα δεν εχω καταλαβει καλα τι παιζει με τα θεματα και πια μπορεισ να βαλεις κ ποια οχι...εχω ομεγκα 10.1.δεν εμπαινε cwm oute anige na mpo mesa sto kin....οποτε πως να φλασαρα αφου δε μπορουσε να μπει μεσα στο CWM...

 

Δώσε μας link αν μπορείς να το δούμε,

το πιο πιθανό να μην είναι συμβατό με το νέο firmware KL1

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω ενα θεμα darky rom..αλλα δεν εχω καταλαβει καλα τι παιζει με τα θεματα και πια μπορεισ να βαλεις κ ποια οχι...εχω ομεγκα 10.1.δεν εμπαινε cwm oute anige na mpo mesa sto kin....οποτε πως να φλασαρα αφου δε μπορουσε να μπει μεσα στο CWM...

 

Πέρνα όπως σου είπε ο Sol_Ballads ένα kernel μέσα από το Odin.

Κατά πάσα πιθανότητα θα ανοίξει και θα μπεις και σε recovery.Δώσε όμως ένα lιnk για το θέμα που κατέβασες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα.

εχω την omega 9.2 black blue και κατεβασα και την ics 10. Εκανα και τα δυο wipe οπως λεει ο οδηγος.Πηρα και τα δυο backup.

Εγκατεστησα την καινουργια rom του Γιαννη , αλλα οταν προσπαθω να γυρησω τις εφαρμογες και τα δεδομενα με το titanium , μου βγαζει μυνημα "Λυπουμαστε , υπαρχει προβλημα με την αναλυση του πακετου". Το εχω δοκιμασει ηδη δυο φορες και βγαζει το ιδιο μυνημα. Οποτε αναγκαζομαι να κανω restore. Καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...