Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

θέλω να ρωτήσω πως βγαίνει αυτή η ενοχλητική κατ'εμε οθόνη-εφαρμογή που βγαίνει κάθε φορά που πατάω το home button.

Φυσικά δεν μπορώ να θυμηθώ πως ενεργοποιήθηκε.

 

Αυτο συνηθως βγαινει οταν βαζεις το κινητο σε καποιο desktop dock.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και ξανα συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια.... 2 αποριες

 

Κατ αρχας να ρωτησω για την εφαρμογη google maps.. Αν και στα σχολια λενε οτι οι επισημες ενημερωσεις ειναι πλεον διαθεσημες εγω δεν μπορω να της κανω... Τη διεγραψα μαλιστα την εφαρογη και τωρα δεν μπορω να την κατεβασω προφανως :rolleyes::p .. Λογικα δεν ευθυνεται η Omega αλλα μηπως εχει κανεις καμια ιδεα??

 

και το δευτερο....

 

Στις αρχικες οθονες, μολις παω να αλλαξω απο την 5η να παω στην 4η την οποια εχω και κεντρικη δειχνει να σκαλωνει καπως... δεν ρολαρει ωραια αλλαζει καπως διακεκομενα σαν καρε καρε... αυτο να σημειωσω πως μου το κανει απο οταν εγινε η επισημη ενημερωση σε 2.3.6. αλλα με την Omega 2.1 που ηταν και η πρωτη που δοκιμασα διορθωθηκε... με τις επομενες ομως εχουμε παλι το ιδιο προβλημα...

 

(χρησιμοποιω την close to stock 10.2 χωρις να χω πειραξει κερνελ κλπ)

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα και τον kernel sinyah 2.6.11

Δουλεύει μια χαρά (για όσους ενδιαφέρονται), λέει οτι εχει κάνει αλλαγές για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Θα δείξει...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

και το δευτερο....

 

Στις αρχικες οθονες, μολις παω να αλλαξω απο την 5η να παω στην 4η την οποια εχω και κεντρικη δειχνει να σκαλωνει καπως... δεν ρολαρει ωραια αλλαζει καπως διακεκομενα σαν καρε καρε... αυτο να σημειωσω πως μου το κανει απο οταν εγινε η επισημη ενημερωση σε 2.3.6. αλλα με την Omega 2.1 που ηταν και η πρωτη που δοκιμασα διορθωθηκε... με τις επομενες ομως εχουμε παλι το ιδιο προβλημα...

 

(χρησιμοποιω την close to stock 10.2 χωρις να χω πειραξει κερνελ κλπ)

 

Αλλαξε κερνελ δοκιμασε τον τελευταιο phoenix και δεν νομιζω να εχεις lag..

Link to comment
Share on other sites

Με τον phoenix θα είναι πιο smooth αλλά θα έχει και παραπάνω κατανάλωση μπαταρίας.

Αλλιώς μπορείς να βάλεις siyah 2.6.11, όλα default, να δεις αν σου κάνει πάλι κολληματάκια, και αν σου κάνει μετά να δοκιμάσεις άλλον governor, lulzactive ή conservative.

Link to comment
Share on other sites

 

Ρε παιδια, χρειαζεται την εκδοση 10.2 για να εγκαταστησω την κουζινα??Γιατι εχω την εκδοση 10 λογω τελειας αυτονομιας σε σχεση με την 10.2 που δοκιμασα και δεν μου κανει την εγκατασταση!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, χρειαζεται την εκδοση 10.2 για να εγκαταστησω την κουζινα??Γιατι εχω την εκδοση 10 λογω τελειας αυτονομιας σε σχεση με την 10.2 που δοκιμασα και δεν μου κανει την εγκατασταση!!

 

με ενα root explorer βαλε το apk μεσα στο system/app και θα εισαι οκ

δε χρειαζεται εγκατασταση

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Με τον phoenix θα είναι πιο smooth αλλά θα έχει και παραπάνω κατανάλωση μπαταρίας.

Αλλιώς μπορείς να βάλεις siyah 2.6.11, όλα default, να δεις αν σου κάνει πάλι κολληματάκια, και αν σου κάνει μετά να δοκιμάσεις άλλον governor, lulzactive ή conservative.

 

έβαλα siyah και παλι τα ίδια.. θα δοκιμάσω και με άλλους..... ευχαριστώ!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

με ενα root explorer βαλε το apk μεσα στο system/app και θα εισαι οκ

δε χρειαζεται εγκατασταση

 

Το εκανα αλλα μου λεει αδυναμια μετακινησης!! :(

Link to comment
Share on other sites

έβαλα siyah και παλι τα ίδια.. θα δοκιμάσω και με άλλους..... ευχαριστώ!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

δοκιμασε να αφερεις ενα ενα τα widget που εχεις σαυτες τις οθονες η βγαλτα τελειως να δεις αν θα στο ξανακανει

 

Το εκανα αλλα μου λεει αδυναμια μετακινησης!! :(

 

αν εισαι με root explorer πατα πανω το rw να γινει ro

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να αφερεις ενα ενα τα widget που εχεις σαυτες τις οθονες η βγαλτα τελειως να δεις αν θα στο ξανακανει

 

 

 

αν εισαι με root explorer πατα πανω το rw να γινει ro

 

Ειμαι με root explorer τον ES...παταω παρατεταμενα πανω στο αρχειο...πηγαινω εκει που μου ειπες να το βαλω....παταω μετακινηση αλλα μου λεει οτι ειναι αδυνατον να μετακινηθει!!Μηπως κανω κατι λαθος??

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με root explorer τον ES...παταω παρατεταμενα πανω στο αρχειο...πηγαινω εκει που μου ειπες να το βαλω....παταω μετακινηση αλλα μου λεει οτι ειναι αδυνατον να μετακινηθει!!Μηπως κανω κατι λαθος??

 

Μηπως πρεπει να αλλαξεις τα δικαιωματα?αν ειναι r/o να το κανεις r/w?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει να αλλαξεις τα δικαιωματα?αν ειναι r/o να το κανεις r/w?

 

Eιμαι root....Αλλα αυτο πως το κανω????

Ολα καλα παιδιααα!!Το βρηκα!Αυτο που λεγατε εφταιγε!Ευχαριστω!!

Edited by georgioskio
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι root....Αλλα αυτο πως το κανω????

 

Οταν θα ανοιξεις το προγραμμα θα πατησεις το αριστερο πληκτρο αφης,settings,κατω κατω θα τικαρεις την επιλογη root explorer(allow στο παραθυρακι που θα σου βγαλει) και μετα την τελευταια επιλογη mount file system

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα ανοιξεις το προγραμμα θα πατησεις το αριστερο πληκτρο αφης,settings,κατω κατω θα τικαρεις την επιλογη root explorer(allow στο παραθυρακι που θα σου βγαλει) και μετα την τελευταια επιλογη mount file system

 

Ολα καλαα....Δικιο ειχατε...Αυτο εφταιγε! ;)

Link to comment
Share on other sites

έβαλα siyah και παλι τα ίδια.. θα δοκιμάσω και με άλλους..... ευχαριστώ!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Σε εμένα δεν κάθεται καλά κανένας siyah όλοι λαγκαρουν -δεν έχω δοκιμάσει πάντως τον τελευταίο που έβγαλε- . Με όλους τους άλλους (neak , void , phoenix , cf) όμως δεν έχω θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v10.3 και Omega Files kitchen v0.2.2

 

Διαβάστε περισσότερα εδω

 

Σύντομα θα ανανεώσω και τα πρώτα post.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν κάθεται καλά κανένας siyah όλοι λαγκαρουν -δεν έχω δοκιμάσει πάντως τον τελευταίο που έβγαλε- . Με όλους τους άλλους (neak , void , phoenix , cf) όμως δεν έχω θέμα. :)

 

Δοκίμασε να αλλάξεις governor, τον δοκιμάζω αυτόν τον καιρό παράλληλα με τον Phoenix, μου έκανε lag με ondemand άλλαξα σε conservative και πάει μια χαρά..η τελευταία version του τούρκου δείχνει πολύ καλά στοιχεία στο θέμα μπαταρίας έχω εντυπωσιαστεί πραγματικά..:thumbup:

Edit

Έλα ρε Γιάννη και έλεγα που είσαι:)

Σύμφωνα με το changelog της 10.3 βλέπω να συμφωνείς και εσύ για τον siyah τον τελευταίο;)

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πριν εγκαταστήσω τη rom ανοίξω το zip της και διαγράψω όσα apk δεν χρειάζομαι, θα υπάρξει κανένα πρόβλημα;
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πριν εγκαταστήσω τη rom ανοίξω το zip της και διαγράψω όσα apk δεν χρειάζομαι, θα υπάρξει κανένα πρόβλημα;

 

Κανένα, αρκεί να μην είναι κανένα αρχείο συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v10.3 και Omega Files kitchen v0.2.2

 

Διαβάστε περισσότερα εδω

 

Σύντομα θα ανανεώσω και τα πρώτα post.

 

Πραγματικά εξερετική...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να κανετε port αυτον τον launcher στην omega rom??:D http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410674
Google
Link to comment
Share on other sites

μαλλον επεσε το site Γιαννη:wacko:

omega.indieroms.net/blog/

 

Ναι μολις μου στειλανε mail,

due to excessive load/high resource utilization which includes high CPU utilization and memory consumption. Unfortunately due to the severe nature of the problem your web service has been disabled in order to prevent server crash and impact on the rest of the clients hosted on the same server.

 

indieroms.net | 60 GB bandwidth σε λίγες ώρες!

 

Θα πρέπει τώρα να ανεβάσω τις ρομ σε άλλο server και να μιλήσω μαζί τους να μου ανοίξουν και πάλι το site.

 

EDIT

To Download center για το Omega Files kitchen ειναι online

και το indieroms.net είναι online.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ναι μολις μου στειλανε mail,

due to excessive load/high resource utilization which includes high CPU utilization and memory consumption. Unfortunately due to the severe nature of the problem your web service has been disabled in order to prevent server crash and impact on the rest of the clients hosted on the same server.

 

indieroms.net | 60 GB bandwidth σε λίγες ώρες!

 

Θα πρέπει τώρα να ανεβάσω τις ρομ σε άλλο server και να μιλήσω μαζί τους να μου ανοίξουν και πάλι το site.

 

EDIT

To Download center για το Omega Files kitchen ειναι online

και το indieroms.net είναι online.

παλι down:wacko:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...