Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με αυτόν τον τρόπο στέλνω μια χαρά. Μήπως παίζει ρόλο ποια εταιρεία (cosmote, vodafone, wind...) έχεις ή σε ποια στέλνεις;

 

Γράφεις με κεφαλαία όμως;

 

Ποιος μπορεί να δοκιμάσει και αυτό το fix:

Omega_v9.2_Black_Blue_Fix_JKay_v13.3.8.zip

και να με ενημερώσει?

 

Δυστυχώς έχω την ICS...

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γράφεις με κεφαλαία όμως;

 

κάποια παρανόηση έχει γίνει. εγώ αναφερομουν στο θέμα με το jkay

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να δοκιμάσει και αυτό το fix:

Omega_v9.2_Black_Blue_Fix_JKay_v13.3.8.zip

και να με ενημερώσει?

Δουλεύει Γιάννη , όλα καλά

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει Γιάννη , όλα καλά

 

Ευχαριστω για την ενημέρωση Γιωργο,

αυριο τι fix και για τις αλλες δυο Omega.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να δοκιμάσει και αυτό το fix:

Omega_v9.2_Black_Blue_Fix_JKay_v13.3.8.zip

και να με ενημερώσει?

 

Δουλεύει Γιάννη , όλα καλά

 

το δοκίμασα και'γω και δουλεύει μια χαρά

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Omega_v9.2_Black_Blue_Fix_JKay_v13.3.8.zip

Εγκατάσταση με CWM, αργεί λίγο να κάνει boot να έχετε υπομονή!

Δοκιμάστε το και ενημερώστε με :) Αν όλα είναι οκ θα κάνω και για τις άλλες δυο εκδόσεις.

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!Γιάννη δεν κατάφερα να περάσω το fix.Έκανα εγκατασταση από recovery και από το cwm αλλά και στις δύο περιπτωσεις

δεν πέρναγε και κόλαγε στην οθόνη με το κίτρινο! τρίγωνο!Εκανα υπομονή...... αλλά τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Προς Μεμο, για να μην πολυλογουμε.

Το καλώδιο δικτύου δεν παθαίνει, ούτε και κοστίζει τίποτα.Το δε wi fi repeater έχει κόστος γύρω στα 30 ευρώ και τελείωσες άπαξ δια παντός.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να δοκιμάσει και αυτό το fix:

Omega_v9.2_Black_Blue_Fix_JKay_v13.3.8.zip

και να με ενημερώσει?

 

Έτοιμο και το JKay v13.3.8 fix για την Omega Stock

Omega_v9.2_Stock_Fix_JKay_v13.3.8.zip

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το JKay v13.3.8 fix για την Omega Stock

Omega_v9.2_Stock_Fix_JKay_v13.3.8.zip

 

Καλημέρα, να το δοκίμαζα και εγώ Γιάννη στην ω9 που έχω ακόμα το fix αυτό ή δεν έχω μέλλον λόγω παλαιότερης έκδοσης της ω;:eek:

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το JKay v13.3.8 fix για την Omega Stock

Omega_v9.2_Stock_Fix_JKay_v13.3.8.zip

 

Το πέρασα επιτυχώς και δουλεύει όπως πρέπει πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το JKay v13.3.8 fix για την Omega Stock

Omega_v9.2_Stock_Fix_JKay_v13.3.8.zip

 

Δουλεύει κανονικότατα Γιάννη

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα έχω την έκδοση JKay 13.2. Πως θα περάσω την καινούργια 13.3.8? Δεν βρίσκω κάποιο .apk αρχείο για εγκατάσταση (όπως είχα για την έκδοση 13.2). Μήπως αυτό που πρέπει να εγκαταστήσω είναι το Xwkk5_JKay_Stock_Deluxe_ThemeV13_3_8_deodexed.zip ? Πρέπει να το περάσω πάνω από την 13.2 ή πρώτα σβήνω την 13.2 και μετά περνάω την 13.3.8 μέσα από recovery?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!Γιάννη δεν κατάφερα να περάσω το fix.Έκανα εγκατασταση από recovery και από το cwm αλλά και στις δύο περιπτωσεις

δεν πέρναγε και κόλαγε στην οθόνη με το κίτρινο! τρίγωνο!Εκανα υπομονή...... αλλά τιποτα!

 

Μόλις τελειώσω με τα fix θα ανεβάσω νέα έκδοση με ότι νεότερο έχω,

περίμενε λίγο να βάλεις την νέα έκδοση.

 

Καλημέρα, να το δοκίμαζα και εγώ Γιάννη στην ω9 που έχω ακόμα το fix αυτό ή δεν έχω μέλλον λόγω παλαιότερης έκδοσης της ω;:eek:

 

Sent from Galaxy

 

Ναι βάλε το κανονικά:)

(backup πρωτα)

 

Το πέρασα επιτυχώς και δουλεύει όπως πρέπει πλέον!

Δουλεύει κανονικότατα Γιάννη

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια 3 η ωρα και εγω ακομα παλευω με το σημα wifi,τα μοντεμ,τους τουρκους το διαβασμα και τα πανω κατω και λυση δεν βρισκω και ανεβηκα και πανω στον 3 οροφο στον αδερφο μου,που ξερει τα κομπουτεριστικα να του δειξω στο λαπτοπικ τι με ειπατε και με πεταξε οξω με τις κλωτσιες,με λεει καθαρα καναλια και αναλαιζερια που με λες,δεν κανουν για το θεμα αυτο,αυτος ο φιλος που σου λεει για το καλωδιο και το ρεπορτερ,εχει βαση,αλλα θα το φαει το κρυο και η βροχη + κοστιζει... του λεω εγω ρε Varvate τι θα κανουμε..? εγω λεφτα δεν σε δινω στο τελος του μηνα αμα δεν εχω ιντερνετ κατω να ξερεις.... και με ειπε για μια κεραια που θα μου αγορασει αυριο-μεθαυριο και με αυτη την ειδικη κεραια με ειπε,θα την βαλουμε στο σπιτι μου κατω και θα εχω σημα και στο καμπινε μεσα μου ειπε... του λεω... σιγουρα ρε Varvate ? να το γραψω και στα παλικαρια που με βοηθανε και με ειπε ασε θα τους το γραψω εγω Τhanasis Varvatos με ειπε να σας πω.... ειναι ο μεγαλυτερος 15 χρονια

 

ρε νικο1969 διαβασα και αλλου εσενα,σε βρηκα και εδω

 

Μία σημαντική κατά τη γν'ωμη μου πληροφορία.

Παίζοντας και δοκιμάζοντας όπως κάνω συνήθως όταν έχω χρόνο,έβαλα την καινούρια Turkbey.

To πιο σημαντικό που έχω να παρατηρησω είναι το σαφώς καλύτερο wi-fi απότι έχω ως τώρα δοκιμάσει.Το τεστ έγινε με wi-fi analyzer και προσέχω πάντα το placebo effect.

Προς ενημέρωση η ρομ αυτή έχει μόντεμ το καινούριο ΧΧΚΡ1 και κέρνελ τον Siyah 2.6.1

 

εγω εβαλα ομεγα και τουρκο που εχει στην αρχη,μετα εβαλα εναν αλλον τουρκο 2.6.1 που μου ειπε ο αλλος ο νικος παραπανω... εσυ νικο με λες τωρα εδω,αυτο το Turkbey,το μοντεμ με ειπε ο Varvatos οτι ειναι το ΧΧΚP1 Kαι τον ρωτησα εαν εχω και Turkbey Και με λεει ο αδερφος μου με ελληνες μιλας η με τουρκους ? μπας και καταλαβαν οτι εισαι ασχετος και σε κορο'ι'δευουν...? σορρυ ρε παιδια αλλα εγω τωρα την εχω παρει την συσκευη και ο Varvatos με λεει να μην πιστευω οτι διαβαζω και ρε παιδια εγω δεν τα ξερω οπως αυτον τα πραγματα και ακουσα και τον σπυρο να λεει οτι δεν θα πιανει και το τζι πι ες,να την πουλησω τωρα που πιανει κανα φραγκο ρε παιδια ?? στο μεροκαματο δουλευω και εγω,ο Varvatos με λεει μην ακους κανενα... εγω δεν σου εβαλα την ομεγα,εγω θα σου κανω και τα υπολοιπα...

 

Αληθεια σας λεω σημερα χριστουγεννα,εχω στεναχωρηθει και δεν ξερω τι να κανω ρε παιδια και το τηλεφωνο με αρεσει γιατι με εβαλε ταινιες ο αδερφος μου και παιχνιδακια και στην δουλεια αμα δεν εχει πελατες εγω κανω παρεα με αυτο το τηλεφωνο... τι να κανω ρε φιλαρακια,να το πουλησω...? αμα εχει τοσα κουσουρια... ο τανασης ο αδερφος μου δεν με λεει ποτε ψεματα αλλα εχει τα προβληματα και την οικογενεια του και αυτος και δεν θελω να τον ζαλιζω ολη μερα με το τηλεφωνο μου,αλλα μεχρι τωρα αυτος με το φτιαχνει και ειπα να μπω και εγω εδω μεσα να μαθω,μιας και ειδα οτι στο λαπτοπικ του εχει και αυτος κρατημενες αυτες τις σελιδες και εγω δεν λεω πως με κορο'ι'δευετε αφου ουτε σας ξερω ουτε με ξερετε και ειναι και χριστουγεννα,εγω δεν ειπα οτι ξερω ασχετος ειμαι,αλλα διαβαζω τωρα που εχω αδεια να μαθω... θα με πει καποιος τι να διαβασω ? και εγω θα τον ευχαριστω σε ολη μου την ζωη και ας ειναι πολλες οι σελιδες.. και ο Varvatos αυτο με λεει να κατσω να διαβασω... αλλα με προσοχη,με προσοχη τα διαβαζω και ακρη δεν βγαζω

αγαπητε φιλε πρωτα μην πανικοβαλεσαι γιατi παντα υπαρχουν λυσεις και φυσικα οχι να πουλησεις το τηλεφωνο διαμαντι που αγορασες επειδη το wifi του εχει ενα μικροθεμα με αυτο.

Η λυση ειναι απλη και χωρις καλωδια ...αγοραζεις ενα φθηνο access point πχ της airlive και προσεχεις να εχει την λειτουργια repeater (νομιζω οτι ολα τα access point εχουν την δυνατοτητα τα τελευται 2 χρονια να λειτουργουν κατα επιλογη σαν access point,client bridge και repeater) το τελευταιο μας ενδιαφερει γινεται ασυρματα και πολυ ευκολα με οδηγιες γρηγορες και απλες που βρισκονται στο manual.Αυτο που θα κανει για σενα ειναι να λαβει το σημα απο το wifi του αδελφου σου και να το αναμεταδοσει σε ολο το διαμερισμα σου και ολο αυτο κοστιζει 30 με 40 ευρω ισως και φθηνοτερα,αν σου φαινεται δυσκολο η ακριβο πουλα το s2 η ανταλλαξε το με ενα iphone 4._εγω δεν θα το εκανα οπως και πολλοι αλλοι σε αυτο το forum...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα Γιάννη αλλά δεν..λειτουργεί μεν αλλά όχι το power button..δεν πειράζει και με την προηγούμενη έκδοση του deluxe μια χαρά είμαι..σε ευχαριστώ πάντως;)

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Προς Μεμο, για να μην πολυλογουμε.

Το καλώδιο δικτύου δεν παθαίνει, ούτε και κοστίζει τίποτα.Το δε wi fi repeater έχει κόστος γύρω στα 30 ευρώ και τελείωσες άπαξ δια παντός.

 

Έτσι ακριβώς.Εγώ έχω ρίξει καλώδιο εξωτερικά από 4ο σε 1ο όροφο και δε μασάει ούτε από βροχές, ούτε από χιόνια.Σίγουρα κάποια στιγμή με τα χρόνια από τον ήλιο θα ξεραθεί, αλλά είναι φτηνό και αντικαθίσταται εύκολα.

Βασικά με ένα wireless royter λύνεται το θέμα.Όλα τα καινούρια κάνουν και repeat.Κι έχεις μετά και ethernet ports.

 

Το δοκίμασα Γιάννη αλλά δεν..λειτουργεί μεν αλλά όχι το power button..δεν πειράζει και με την προηγούμενη έκδοση του deluxe μια χαρά είμαι..σε ευχαριστώ πάντως;)

 

Sent from Galaxy

 

Δοκίμασες να ξετικάρεις και να ξανατικάρεις τις επιλογές μέσα από το deluxe settings;

 

αγαπητε φιλε πρωτα μην πανικοβαλεσαι γιατi παντα υπαρχουν λυσεις και φυσικα οχι να πουλησεις το τηλεφωνο διαμαντι που αγορασες επειδη το wifi του εχει ενα μικροθεμα με αυτο.

Η λυση ειναι απλη και χωρις καλωδια ...αγοραζεις ενα φθηνο access point πχ της airlive και προσεχεις να εχει την λειτουργια repeater (νομιζω οτι ολα τα access point εχουν την δυνατοτητα τα τελευται 2 χρονια να λειτουργουν κατα επιλογη σαν access point,client bridge και repeater) το τελευταιο μας ενδιαφερει γινεται ασυρματα και πολυ ευκολα με οδηγιες γρηγορες και απλες που βρισκονται στο manual.Αυτο που θα κανει για σενα ειναι να λαβει το σημα απο το wifi του αδελφου σου και να το αναμεταδοσει σε ολο το διαμερισμα σου και ολο αυτο κοστιζει 30 με 40 ευρω ισως και φθηνοτερα,αν σου φαινεται δυσκολο η ακριβο πουλα το s2 η ανταλλαξε το με ενα iphone 4._εγω δεν θα το εκανα οπως και πολλοι αλλοι σε αυτο το forum...

 

Έχω δοκιμάσει 3 airlive και τα βρίσκω πολύ δύστροπα, με μία δόση logo....κολάνε εύκολα τα άτιμα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα και αυτό..δεν θέλει να δουλέψει..δεν πειράζει θα βάλω κάποια επόμενη έκδοση ω αργότερα και

θα το δοκιμάσω

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.Εχοντας τους τελευταιους μηνες την ομεγα κανονικα στο κινητο μου(συγκεκριμενα την 9.1 αυτην την στιγμη) ξαφνικα και μαλλον λογω ενος update που μου εβγαλε το μαρκετ για το ICS 4.0 launcher μου εμφανιζει συνεχως το μηνυμα ''υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη του ICS 4.0 launcher διαδικασια android.process.acore'' και ουσιαστικα μου αχρηστευει το μενου καθως δεν μπορω να χρησιμοποιησω το τηλεφωνο.κλησεις και μηνυματα δεχομαι κανονικα παντως.πρωτη κινηση που εκανα ειναι να ξαναφλασαρω την 9.1 αλλα παλι τιποτα.φλασαρω την 8.0 και παλι τα ιδια.εχει καποιος καμια προταση ή λυση στο προβλημα μου?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε stratowGr χρησιμοποιω το The AirLive WL-5460AP v2 χωρις προβλημα,γραφω μηπως βοηθησουμε τον μεμο στο προβλημα του.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε stratowGr χρησιμοποιω το The AirLive WL-5460AP v2 χωρις προβλημα,γραφω μηπως βοηθησουμε τον μεμο στο προβλημα του.

 

Δε θυμάμαι τον τύπο που έχω εγώ απέξω μιας και τα έχω στη δουλειά.Κάτι μικρά μπλε είναι. :lol:

Τα χρησιμοποιήσαμε σε κάτι projects στη δουλειά και τώρα τα τρώει η σκόνη στην αποθήκη για το λόγο που σου είπα.

Τα είχαμε πάρει πριν 3; χρόνια αν δε κάνω λάθος.Τώρα αν κάποια στιγμή βγήκε κάποια αναβάθμιση δε ξέρω.

Τα αντικαστήσαμε με τα old time classic linksys WRT54G.Ένα τέτοιο έχω και στο σπίτι και δουλεύει άψογα.

 

*Μόλις μπήκα στην airlive μήπως τα αναγνωρίσω οπτικά , αλλά δε τα βλέπω πουθενά.Μάλλον αντικαταστάθηκαν.

Δεν ήταν routers.Σκέτα access points.

Αυτό που αναφέρεις δε το γνωρίζω, αλλά για να λες ότι δουλεύει καλά, τότε θα είναι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

οκ και από εμένα με το νέο fix για τα Deluxe Settings για Omega Black Blue. Απλά παρατήρησα ότι τα Deluxe Settings δεν εμφανίζονται πλέον στη διαχείρηση εφαρμογών ούτε μπορείς πλέον να τα σβήσεις. Πως λοιπόν θα τα κάνουμε uninstall σε ενδεχόμενη αναβάθμιση της Omega?
Link to comment
Share on other sites

οκ και από εμένα με το νέο fix για τα Deluxe Settings για Omega Black Blue. Απλά παρατήρησα ότι τα Deluxe Settings δεν εμφανίζονται πλέον στη διαχείρηση εφαρμογών ούτε μπορείς πλέον να τα σβήσεις. Πως λοιπόν θα τα κάνουμε uninstall σε ενδεχόμενη αναβάθμιση της Omega?

Από το Titanium Backup

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...