Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε ρε μεγάλε και λέω κι εγώ πάει τα έπαιξε το κινητό...Καλά δεν είναι λίγο χαζό αυτό το πρόγραμμα;;;; :wacko:

 

Οχι δεν θα το ελεγα.. βολευει πολυ οταν το εχεις στο αθορυβο.. η δεν το ακουσεις.. με σωστες ρυθμισεις δεν εχεις θεμα με την μπαταρια.. το βραδυ που κοιμασαι να κλεινει κλπ κλπ..

 

 

edit:

εναλακτικα υπαρχει και το BlN Control android market ,

 

Send from Galaxy sII :)

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι εφαρμογές είναι συνδεδεμένες με το google account σου, ακόμα και τηλέφωνο να αλλάξεις θα γίνουν restore εφ'όσον είναι ενεργοποημένη η επιλογή Settings>Privacy>Backup up my data and Automatic restore.

 

Καλησπέρα.

Που ακριβώς υπάρχει αυτή η ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα το ελεγα.. βολευει πολυ οταν το εχεις στο αθορυβο.. η δεν το ακουσεις.. με σωστες ρυθμισεις δεν εχεις θεμα με την μπαταρια.. το βραδυ που κοιμασαι να κλεινει κλπ κλπ..

 

 

edit:

εναλακτικα υπαρχει και το BlN Control android market ,

 

Send from Galaxy sII :)

 

Καλά που μου το είπες και απεγκατέστησα κι αυτή!!! :D

Έκανα και την βλακεία και έκανα factory reset πιστεύοντας ότι θα τα επαναφέρω όλα από nandroid και titanium και έχασα όλες τις εικόνες και τα βιντεάκια!! grrrr.... :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Που ακριβώς υπάρχει αυτή η ρύθμιση?

 

Settings-Privacy-Backup up my data and Automatic restore.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα το ελεγα.. βολευει πολυ οταν το εχεις στο αθορυβο.. η δεν το ακουσεις.. με σωστες ρυθμισεις δεν εχεις θεμα με την μπαταρια.. το βραδυ που κοιμασαι να κλεινει κλπ κλπ..

 

 

edit:

εναλακτικα υπαρχει και το BlN Control android market ,

 

Send from Galaxy sII :)

 

Συμφωνώ το πρόγραμμα ειναι φανταστικό, με έχει βολέψει αφάνταστα.

Ωραίο screenshot ανέβασες!

 

Καλησπέρα.

Που ακριβώς υπάρχει αυτή η ρύθμιση?

 

Είναι μέσα στo Market.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλά που μου το είπες και απεγκατέστησα κι αυτή!!! :D

Έκανα και την βλακεία και έκανα factory reset πιστεύοντας ότι θα τα επαναφέρω όλα από nandroid και titanium και έχασα όλες τις εικόνες και τα βιντεάκια!! grrrr.... :mad:

 

Κάτι άλλο θα έκανες γιατί οι εικόνες και τα βίντεο στη συλλογή δε σβήνονται με factory reset

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο θα έκανες γιατί οι εικόνες και τα βίντεο στη συλλογή δε σβήνονται με factory reset

 

Sorry factory format εννοοούσα (*2767*3855#)! Με αυτό σβήνεται ότι έχεις στην μνήμη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry factory format εννοοούσα (*2767*3855#)! Με αυτό σβήνεται ότι έχεις στην μνήμη...

 

Εμ...... γιατί να το κάνεις αυτό... γενικά μην πειράζετε την SD δεν υπάρχει λόγος. CWM wipe data / cache / dalvik και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω να μην βγάλεις τίποτα.

Δεν υπάρχει λόγος να τα πειράξεις (γνώμη μου)

Μπορείς όμως να βάλεις την Omega :)

 

Εγώ που ορισμένα από αυτά τα έχω παγώσει με το titanium λες να έχω πρόβλημα;

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ορισμένα από αυτά τα έχω παγώσει με το titanium λες να έχω πρόβλημα;

 

Swyped from my Galaxy S2

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα,

αλλά η ερώτηση μου είναι αν τα ξεπαγώσεις βλέπεις καμιά διάφορα στην λειτουργία?

Εγώ δεν το εχω κάνει ποτέ, και ταχύτητα εχω και η μπαταριά μου είναι οκ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα,

αλλά η ερώτηση μου είναι αν τα ξεπαγώσεις βλέπεις καμιά διάφορα στην λειτουργία?

Εγώ δεν το εχω κάνει ποτέ, και ταχύτητα εχω και η μπαταριά μου είναι οκ.

 

Το έκανα γιατί κάποιες από αυτές λειτουργούσαν στο παρασκήνιο και χρησιμοποιούσαν, κάποια ελάχιστη έστω, μνήμη. Από τη στιγμή που δεν τις χρησιμοποιώ γιατί να τρέχουν; Ξέρω η διάφορα είναι ελάχιστη και σε μνήμη και σε μπαταρία, αλλά θέλω να τρέχει ότι πραγματικά χρειάζομαι.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

χιλια συγνώμη, σε λάθος τοπικ πόσταρα.

 

Ιoathe, με ψήνετε τρελλά τώρα να βάλω μια ΟMEGA.

Υπάρχει σχετικά ευκολος τρόπος να μπεί?

Μάλλον πρέπει να αρχίσω το διάβασμα απο Page 1 :)

RTFM Που λένε και οι Αμερικάνς LOL

 

Διάβασε τον οδηγό εδω και αν έχεις απορίες εδώ είμαστε, η διαδικασία δεν είναι δύσκολη.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα το ελεγα.. βολευει πολυ οταν το εχεις στο αθορυβο.. η δεν το ακουσεις.. με σωστες ρυθμισεις δεν εχεις θεμα με την μπαταρια.. το βραδυ που κοιμασαι να κλεινει κλπ κλπ..

 

 

edit:

εναλακτικα υπαρχει και το BlN Control android market ,

 

Send from Galaxy sII :)

 

 

 

με ποιον kernel δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

με ποιον kernel δουλεύει;

 

Δουλεύει με αυτόν (και με πολλούς άλλους) Siyah-v2.5.2

Αν θέλεις πρόσβαση στο Omega Files που υπάρχουν όλα μέσα ενημέρωσε με :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Sorry factory format εννοοούσα (*2767*3855#)! Με αυτό σβήνεται ότι έχεις στην μνήμη...
Kατα αρχην Καλησπερα σε ολους...Και...

Δεν με λενε symela_pontia.... Ουτε και gorgiosalon....

Aλλα ουτε και xtypa_ki_allo...

Νικο με λενε...

 

Aλλα αν αυτο συνεχιστει... Να ξερεις οτι ειμαστε παρα πολλοι εδω εξω... Και θα τον υποστιριξουμε,ακομα και αν δεν μας το ζητησει ποτε... Και τον τιμα πολυ... Το οτι δεν το εχει κανει ακομα.... Ενω το μπορει...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Σε αυτο το ποστ φιλε NickMrg

 

1) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3908129#post3908129

Νομιζω σου απαντησε...

 

Και στο αλλο...

2) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317122&page=125

Δεν νομιζω οτι εκανε λαθος... (Hard Reset + Factory Format / χωρους αποθηκευσης...κ.λ.π)

 

Ισως να μην προλαβες να τα διαβασεις...

Αλλα αν θα παραμεινουν εκει... Ισως να μην την πατησει,καποιος αλλος...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει με αυτόν (και με πολλούς άλλους) Siyah-v2.5.2

Αν θέλεις πρόσβαση στο Omega Files που υπάρχουν όλα μέσα ενημέρωσε με :)

 

Ευχαριστώ, δοκίμασε κανείς τον kernel 2.6 με την Omega;

 

άκυρο τώρα το είδα

not released yet

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο ερωτησουλες.

1) μεσα στη νεα ρομ βλεπω κι ενα προγραμματακι που λεγεται adfree.

Δεν μπορω ν καταλαβω τι κανει

2) οταν κανεις αριστερο κλικ στην επιφ.ερασιας(αρχικη οθονη δηλ.) βλεπουμε μια επιλογη που ονομαζεται preferences.

Τωρα π εκανα εγκατασταση την 9,1 ειχε εξαφανιστει. Μολις εκανα restore, επανηλθε.

Θα ηθελα ν μαθω ποιο προγραμμα ειναι αυτο το preferences.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα θα ηθελα πανω κατω να μου πει καπιος πως τα παει η ομεγα απο θεμα μπαταριας και αν αξιζει τον κοπω να την περασω αν θα δω διαφορα στην καταναλωση (ειναι ο μοναδικος λογος που θα βαλω custom rom ) μιας και με την μαμα ρομ δυσκολευομαι να βγαλω πανω απο 12 ωρες.....
Link to comment
Share on other sites

Ποιά η διαφορά στους 2 προεγκατεστημένους TW Launchers? Υπάρχει κάποια διαφορά στην ταχύτητα απόκρισης;

 

Υποτίθεται ο TW.nextgen είναι τροποποιήσιμος αλλά είχα πρόβλημα στον TW Manager.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο ερωτησουλες.

1) μεσα στη νεα ρομ βλεπω κι ενα προγραμματακι που λεγεται adfree.

Δεν μπορω ν καταλαβω τι κανει

2) οταν κανεις αριστερο κλικ στην επιφ.ερασιας(αρχικη οθονη δηλ.) βλεπουμε μια επιλογη που ονομαζεται preferences.

Τωρα π εκανα εγκατασταση την 9,1 ειχε εξαφανιστει. Μολις εκανα restore, επανηλθε.

Θα ηθελα ν μαθω ποιο προγραμμα ειναι αυτο το preferences.

Ευχαριστω πολυ.

 

To addfree κόβει τις διαφημίσεις που έρχονται στο κινητό σου.Κατά καιρούς μπαίνε μέσα στην εφαρμογή και αν σου βγάλει μήνυμα ότι χρειάζεται, κάνε "download & install hosts".

 

Ποιά η διαφορά στους 2 προεγκατεστημένους TW Launchers? Υπάρχει κάποια διαφορά στην ταχύτητα απόκρισης;

 

Υποτίθεται ο TW.nextgen είναι τροποποιήσιμος αλλά είχα πρόβλημα στον TW Manager.

 

Όπως τα λες είναι , γι αυτό είναι 2 και επιλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια "εχασα για λιγο επεισοδια" και ειχα μεινει με τη v.6!! Eβαλα χθες την 9.1 ice cream sandwich και διαπιστωσα οτι δεν δουλευουν τα μηνυματα με ελληνικους 160 χαρακτηρες οπως στην 6αρα. Ερωτηση.. υπαρχει καποια εκδοση μετα την 6 που να υποστηριζει κανονικα 160 ελληνικους χαρακτηρες απο μονη της χωρις να κατεβασω καποιο προγραμμα?

Επισης κατι αλλο.. με την 9.1 οταν παω recovery να κανω wipe data user μου βγαζει error. κατι για android secure αν θυμαμαι καλα. Αν γυρισω πισω στην 6 ας πουμε χωρις να εχω καταφερει να κανω wipe user data και αφου την εχω φλασαρει δοκιμασω wipe user data το κανει κανονικα χωρις μηνυμα λαθους android secure.. Μετα βαζοντας παλι 9.1 για δοκιμη και κανοντας wipe user data για να γυρισω πισω...ξανα το ιδιο error στο wipe user data. To δοκιμασα αρκετες φορες αλλα παντα το ιδιο μηνυμα εβγαζε .

και για το τελος.. οσες φορες εβαλα 9.1 και δοκιμασα να φλασαρω τον cf-root kernel απο την εφαρμογη cwm-flash kernel, γινεται εγκατασταση και οταν κανει reboot μου λεει να επιλεξω launcher και μετα απο οποιαδηποτε επιλογη μου βγαζει το μηνυμα "Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Διαχειριστης (διαδικασια com.noshufou.android.su). Προσπαθηστε ξανα - Αναγκαστικο κλεισιμο (χωρις αυτο να σημαινει οτι ο kernel δεν εχει φλασαριστει κανονικα..). Τι λετε υπαρχει καποιο προβλημα?

* Βαζοντας την ice cream sandwich απο προσθηκη widget δεν μπαινει κανενα. Αν ομως πατησετε και κρατησετε το δαχτυλο σε μια κενη οθονη θα ανοιξει η επιλογη add widget κτλ.. και απο εκει φορτωνεται κανονικα οποιο και να επιλεξετε. (μπορει να εχει ηδη αναφερθει αλλα εγω το ανακαλυψα τυχαια και το λεω για οποιον δεν το ξερει)

Link to comment
Share on other sites

To addfree κόβει τις διαφημίσεις που έρχονται στο κινητό σου.Κατά καιρούς μπαίνε μέσα στην εφαρμογή και αν σου βγάλει μήνυμα ότι χρειάζεται, κάνε "download & install hosts".

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Για το preferences δεν γνωριζουμε τιποτα ε?

Γιαννη Γιαννη, εισαι εδωωωωω????? :D

Link to comment
Share on other sites

νεος Siyah V2.6 , τον δοκιμάζω να δω εντυπωσεις αν και πρεπει να ναι καλος.

Τωρα εκεινα τα 3 zip που εχει τι λετε να κανουν ?? ειναι υποχρεωτικα ??

Link to comment
Share on other sites

νεος Siyah V2.6 , τον δοκιμάζω να δω εντυπωσεις αν και πρεπει να ναι καλος.

Τωρα εκεινα τα 3 zip που εχει τι λετε να κανουν ?? ειναι υποχρεωτικα ??

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20550818&postcount=14077

Link to comment
Share on other sites

 

ααα μαλιστα :happy: νωμηζω φλασαρεις αναλογα με το τις θες , αν θες καλύτερη μπαταρια το siyah-battery , αν θες αποδοση το siyah-perfomance ενω το αλλο ειναι να σου επαναφερει οπως ηταν ο siyah οταν τον εβαλες λογικα ... :rolleyes:

Χχχχμμμ καλο !!;)

θα βαλω το battery και μολης τελειωσα full φορτιση , για να δουμε ποσο θα κρατείση η μπαταρια !!!!

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...