Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα παιδες.απο χτες και εγω κατοχος του γαλαξια sii (μεχρι χτες galaxy 3 το οποιο ειχα τρελανει στις custom:lol:)θελω να βαλω και εδω μια καλη αξιοπιστη αλα εχω χαθει ρε παιδια απο χτες διαβαζω.δωστε μια βοηθεια πως να ξεκινησω και που να καταληξω..:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλημερα παιδες.απο χτες και εγω κατοχος του γαλαξια sii (μεχρι χτες galaxy 3 το οποιο ειχα τρελανει στις custom:lol:)θελω να βαλω και εδω μια καλη αξιοπιστη αλα εχω χαθει ρε παιδια απο χτες διαβαζω.δωστε μια βοηθεια πως να ξεκινησω και που να καταληξω..:wacko:

 

Βάλε την Omega v10.4 ◄Black Blue►

Κατέβασε την από εδω

Οδηγίες εγκατάστασης εδω

Changelog εδω

Ότι άλλο θέλεις ενημέρωσε με :)

Ελπίζω να σου αρέσει η δουλειά μου.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδες.απο χτες και εγω κατοχος του γαλαξια sii (μεχρι χτες galaxy 3 το οποιο ειχα τρελανει στις custom:lol:)θελω να βαλω και εδω μια καλη αξιοπιστη αλα εχω χαθει ρε παιδια απο χτες διαβαζω.δωστε μια βοηθεια πως να ξεκινησω και που να καταληξω..:wacko:

 

Αψογη δουλεια φιλε μου η ωμεγα 10.4 δοκιμασε την και δε θα την αλλαξεις ποτε!

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα συμφωνησω βαλε την ωμεγα και αν δεν σου αρεσει την βγαζεις αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα καλυψει πληρως και δεν θα θες αλλη rom

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου βγαζει ενα μνμ "The application logsprovider process com.sec.android.provider.logsprovider" Αναγκαστικο κλεισιμο. Τι συμβαινει ξερει κανεις κατι να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου βγαζει ενα μνμ "The application logsprovider process com.sec.android.provider.logsprovider" Αναγκαστικο κλεισιμο. Τι συμβαινει ξερει κανεις κατι να με βοηθησει?

 

καπου διαβασα οτι διορθωνεται με wipe data factory reset αλλα δεν ειμαι σιγουρος

ισως καποιος με μεγαλυτερη εμπειρια μπορει να βοηθησει

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι διορθωνεται με wipe data factory reset αλλα δεν ειμαι σιγουρος

ισως καποιος με μεγαλυτερη εμπειρια μπορει να βοηθησει

 

Έσβησα τα δεδομένα της εφαρμογής logs provider και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Χθες περασα και εγω την omega 10.4 black blue και μπορω να πω πως το κινητο αλλαξε..... προς το καλυτερο παντα...

Πολυ καλα γραφικα και καποιες εξτρα εφαρμογες που δεν τις εχω δει καλα καλα ολες...Μπραβο πολυ καλη δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

Έσβησα τα δεδομένα της εφαρμογής logs provider και όλα καλά.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση :)

 

Γεια σας παιδια...

Χθες περασα και εγω την omega 10.4 black blue και μπορω να πω πως το κινητο αλλαξε..... προς το καλυτερο παντα...

Πολυ καλα γραφικα και καποιες εξτρα εφαρμογες που δεν τις εχω δει καλα καλα ολες...Μπραβο πολυ καλη δουλεια..

 

Χαίρομε που σου αρέσει :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Θελω και εγω να βαλω το omega ειναι πολυ καλο αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ειμαι σιγουρος

 

εχω το 2.3.5

baseband i9100xxki4

kernel 2.6.35.7-i9100xwkj1-cl647431

root@dell150#2

build number gingerbread.xwkj1

 

Τι μπορω να κανω με αυτο ειμαι στην κυπρο και το τηλεφωνο δεν ειναι κλειδωμενο

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Θελω και εγω να βαλω το omega ειναι πολυ καλο αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ειμαι σιγουρος

 

εχω το 2.3.5

baseband i9100xxki4

kernel 2.6.35.7-i9100xwkj1-cl647431

root@dell150#2

build number gingerbread.xwkj1

 

Τι μπορω να κανω με αυτο ειμαι στην κυπρο και το τηλεφωνο δεν ειναι κλειδωμενο

 

ευχαριστω

 

Μπορείς να βάλεις την Omega, διάβασε εδώ τις οδηγίες

και αν έχεις απορίες ενημέρωσε μας.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα το εψαξα μεσα στο σιτε για ροοτ κερνελ αλλα δεν βρηκα κατι που να κανει για το δικο μου το build number.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα το εψαξα μεσα στο σιτε για ροοτ κερνελ αλλα δεν βρηκα κατι που να κανει για το δικο μου το build number.

 

http://download.chainfire.eu/50/CF-Root/SGS2/CF-Root-SGS2_XW_LUX_KJ1-v5.0-CWM5.zip

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα προχτες την Ω να την δοκιμασω με ολα τα wipes και τα σχετικα αλλα σημερα δε μου χτυπησε το ξυπνητηρι. Μηπως φταιει ο κερνελ του τουρκου και πεφτει σε deep sleep και δεν ξυπναει με τιποτα? Φταιει η εφαρμογη? Το κ@λο tw που μας φορτωσε η Sammy? Γιατι παει το μαθημα σημερα τσαμπα η μιση μερα διαβασμα που ειχα ριξει.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα προχτες την Ω να την δοκιμασω με ολα τα wipes και τα σχετικα αλλα σημερα δε μου χτυπησε το ξυπνητηρι. Μηπως φταιει ο κερνελ του τουρκου και πεφτει σε deep sleep και δεν ξυπναει με τιποτα? Φταιει η εφαρμογη? Το κ@λο tw που μας φορτωσε η Sammy? Γιατι παει το μαθημα σημερα τσαμπα η μιση μερα διαβασμα που ειχα ριξει.

 

Εγώ θα σου πω κάτι άλλο μιας και δεν χρησιμοποιώ ω. Μήπως έχεις κάνα, task killer,, και το πάτησες εχτές και έκλεισε την εφαρμογή που δεν έχεις βάλει στις εξαιρέσεις;

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω κάτι άλλο μιας και δεν χρησιμοποιώ ω. Μήπως έχεις κάνα, task killer,, και το πάτησες εχτές και έκλεισε την εφαρμογή που δεν έχεις βάλει στις εξαιρέσεις;

 

Send from Galaxy sII :)

 

Οχι, δε χρησιμοποιώ task killers...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα προχτες την Ω να την δοκιμασω με ολα τα wipes και τα σχετικα αλλα σημερα δε μου χτυπησε το ξυπνητηρι. Μηπως φταιει ο κερνελ του τουρκου και πεφτει σε deep sleep και δεν ξυπναει με τιποτα? Φταιει η εφαρμογη? Το κ@λο tw που μας φορτωσε η Sammy? Γιατι παει το μαθημα σημερα τσαμπα η μιση μερα διαβασμα που ειχα ριξει.

 

Μια από τα ίδια και σε εμένα με cf root. Δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτο με οποιαδήποτε ρομ κιαν ειχα. Ευτυχώς που έχω και δεύτερο ξυπνητήρι.

Πάντως καλού κακού κατέβασα από μαρκετ το alarm droid και χρησιμοποιώ αυτό πια εδώ και 2 ημέρες

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα προχτες την Ω να την δοκιμασω με ολα τα wipes και τα σχετικα αλλα σημερα δε μου χτυπησε το ξυπνητηρι. Μηπως φταιει ο κερνελ του τουρκου και πεφτει σε deep sleep και δεν ξυπναει με τιποτα? Φταιει η εφαρμογη? Το κ@λο tw που μας φορτωσε η Sammy? Γιατι παει το μαθημα σημερα τσαμπα η μιση μερα διαβασμα που ειχα ριξει.

 

Βάλε το alarm clock plus. Είναι δωρεάν και θεωρώ ότι είναι κορυφαίο. Το έχω από το καλοκαίρι και δεν με έχει προδώσει ΠΟΤΕ, το οποίο είναι το βασικό χαρακτηριστικό που πρέπει να έχει ένα ξυπνητήρι (όπως διαπίστωσες the hard way) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειχα omega 9 και σημερα αποφασησα να περασω την 10.3 που την ειχα κατεβασμενη απο καιρο.Την περασα ολα καλα αλλα δεν μου περαστηκε η εφαρμογη omega files kitchen.Μετα εβγαλα απο την rom το αpk του omega files kitchen μπας και το εβαζα ετσι και δεν μου το κανει εγκατασταση.Ξερει κανεις τι παιζει???(Galaxy s II εχω απλα μπηκα καταλαθος απο το Profil μιας φιλης μ)
Link to comment
Share on other sites

και μετα θα εχω και το κιτρινο τριγωνο?

Ναι. Μπορείς να το βγάλεις, αλλά είναι μόνο θέμα ψυχολογίας.

Αν σου έχει κολλήσει οτι "δεν πρεπει να υπάρχει τρίγωνο", θα κάνεις τα πάντα για να το βγάλεις ή δεν θα κάνεις root.

Αν σκεφτεσαι πιο ελεύθερα, το τρίγωνο θα σου αρέσει γιατί θα νιώθεις οτι έχεις κάποιες παραπάνω δυνατότητες!

Αν είσαι ουδέτερος, δε θα σε απασχολεί καθόλου... Υπάρχει δεν υπάρχει, μία και το αυτό...

 

Όλα είναι θέμα ψυχολογίας!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και σε εμένα με cf root. Δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτο με οποιαδήποτε ρομ κιαν ειχα. Ευτυχώς που έχω και δεύτερο ξυπνητήρι.

Πάντως καλού κακού κατέβασα από μαρκετ το alarm droid και χρησιμοποιώ αυτό πια εδώ και 2 ημέρες

 

Βάλε το alarm clock plus. Είναι δωρεάν και θεωρώ ότι είναι κορυφαίο. Το έχω από το καλοκαίρι και δεν με έχει προδώσει ΠΟΤΕ, το οποίο είναι το βασικό χαρακτηριστικό που πρέπει να έχει ένα ξυπνητήρι (όπως διαπίστωσες the hard way) :)

 

OK ευχαριστω παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

από χτες δοκιμάζω την πρώτη Omega ICS Android 4.03 - XXLPB,

θα την βελτιώσω λίγο ακόμα και αύριο θα την ανεβάσω για beta testing.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει με το beta testing ας ενημερώσει εδώ,

θα την ανεβάσω για όλους, θα ήθελα όμως να ξέρω αν κάποιος ασχοληθεί ώστε να δούμε αν κάτι δεν δουλεύει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη χίλια μπράβο!Αν και έχω αλλάξει κινητό εδώ και λίγες μέρες αξιζεις πολλά μπράβο για την τρομερή δουλειά που κανεις και τις τρομερές σου ρομ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...