Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα την έβαλα κι εγώ! :D Πολύ καλή δουλειά, συγχαρητήρια, μέχρι στιγμής δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα!

Λίγο η διαδικασία ήταν αγχωτική, αλλά οι οδηγίες ήταν καλογραμμένες και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα!!

 

Αν μου επιτρέπεις μόνο, ενα σημείο που μπερδεύτηκα και χρειάστηκε να σκεφτώ για μερικά δευτερόλεπτα, ήταν αυτό

Κάνουμε Boot σε clockwork recovery και κάνουμε τρία Wipe:

1. Wipe data/factory reset (Wipe cache partition + Wipe Dalvik cache γίνονται αυτόματα με τα φλασσαρισμα)

Καταλαβαίνω οτι είναι 3 διαφορετικά είδη και εγώ κάνω μόνο το πρώτο, αλλά την πρώτη φορά που το διάβασα μπερδεύτηκα γιατί νόμισα οτι είτε πρεπει να το επαναλάβω 3 φορές, ή οτι είχες ξεχάσει να βάλεις τα 2. 3. κάτω απο το 1. Έβλεπα το ενα και έψαχνα τα άλλα δύο...

Κατά τα άλλα, όλα εντάξει!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

 

Τελικά η αναβάθμιση apo KK5 σε KL1 αξίζει? Κερδίζουμε κάτι?

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή πρώτη βδομάδα του νέου χρόνου.

 

Δυο νέα modems για να δοκιμάσετε:

modem XXKP4 - added to Omega Files

modem XXKP8 - added to Omega Files

Δοκιμάστε τα και γράψτε τις εντυπώσεις σας :)

 

New kernel

Siyahv2.6.4 Kernel - added to Omega Files

 

Θα απαντήσω σε ολα τα post σας το συντομότερο δυνατό :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.

Επειτα απο μια εβδομαδα περιπου δοκιμης κατεληξα πως:

ο κερνελ του τουρκου siyah 2.6_s99-CWM και ο Υπο-κερνελ siyah battery.zip ο οποιος και καλα ειναι για καλυτερη μπαταρια,

ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ (παντα για μενα μιλω).

Επτα το απογευμα κ χωρις ιδιαιτερη χρηση χρειαζομουν φορτιση.

Χθες ξαναγυρισα στον κερνελ που εχει μεσα η 9,1 και επιτελους

η μπαταρια κραταει 1,5 μερα.

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ 10 κ θ σας πω εντυπωσεις :blink:

 

Αν μου επιτρέπεις μόνο, ενα σημείο που μπερδεύτηκα και χρειάστηκε να σκεφτώ για μερικά δευτερόλεπτα, ήταν αυτό:

 

Καταλαβαίνω οτι είναι 3 διαφορετικά είδη και εγώ κάνω μόνο το πρώτο, αλλά την πρώτη φορά που το διάβασα μπερδεύτηκα γιατί νόμισα οτι είτε πρεπει να το επαναλάβω 3 φορές, ή οτι είχες ξεχάσει να βάλεις τα 2. 3. κάτω απο το 1. Έβλεπα το ενα και έψαχνα τα άλλα δύο...

Κατά τα άλλα, όλα εντάξει!

Συμφωνω κι εγω - αυτη η διατυπωση με μπερδεψε κι εμενα οταν το πρωτο εκανα.

 

Επισης και η διατυπωση για τον omega file χρειαζεται αλλαγη..

εκει που λεει "θα πρεπει να σβηστει ο παλιος omega file"

ισως πρεπει να γραφτει ως εξης..

Μετα το περας της διαδικασιας, ο φακελος omega files, λογικα θα εχει ηδη αντικατασταθει με το νεο....Εαν αυτο δεν εχει γινει, τοτε αντιγραφουμε ...κλπ

Edited by singer
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους

Γιαννη το Jig δουλευει με την 10 ή πρεπει να βαλω παλιο Bootloader ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους

Γιαννη το Jig δουλευει με την 10 ή πρεπει να βαλω παλιο Bootloader ?

 

Λογικά ότι φλασάρεις μέσω CWM δεν σου αλλάζει τον bootloader ,μόνο ότι φλασάρεις μέσω ΟΝΤΙΝ μπορεί να στον αλλάξει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 2 benchmarks, πριν και μετά την custom rom, για να δω διαφορες!

Με μαμά ρομ στο quadrant είχα 3600+, ενώ τώρα 1650

Και στο antutu είχα 5960, ενώ τώρα 3520 (συγκεκριμένα η ram πρώτα ήταν 852 και τώρα 350)

 

Είναι λογικό? Μήπως έχω κάνει κάτι λάθος? τα τεστ έχουν γίνει με τις ίδιες εγκατεστημένες εφαρμογές, πριν και μετά τη νέα ρομ.

Edited by agiorgitis
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων του jkay deluxe από τη διαχείριση εφαρμογών

 

Το έχω κάνει και αυτό. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και αυτό. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αν έχεις πάρει backup, δοκίμασε ένα factory reset και μετά επανέφερε τις εφαρμογές σου.

Πριν τις επαναφέρεις μπορείς να δεις φυσικά αν έχει διορθωθεί το πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και αυτό. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

καλημερα καλη χρονια και καλη βδομαδα και καλο μηνα κλπ κλπ κλπ

 

δοκιμασε το εξης

αν εχεις 2 εφαρμογες jk κανε

1οβημα απεγκατασταση τη μια κανονικα απο το μενου αν εχεις 1 μονο προχωρα στο 2ο βημα

2ο βημα η αλλη ειναι στο system/app παρτην απο κει με root explorer move to sdcard

κανε επανακινηση

λογικα τωρα δεν θα εχεις καμια jk εφαρμογη

οποτε πας στον file manager σου και κανεις εγκατασταση το apk του jk που εχεις αντιγραψει εκει

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλη χρονια και καλη βδομαδα και καλο μηνα κλπ κλπ κλπ

 

δοκιμασε το εξης

αν εχεις 2 εφαρμογες jk κανε απεγκατασταση τη μια κανονικα απο το μενου

η αλλη ειναι στο system/app παρτην απο κει με root explorer move to sdcard

κανε επανακινηση

λογικα τωρα δεν θα εχεις καμια jk εφαρμογη

οποτε πας στον file manager σου και κανεις εγκατασταση το apk του jk που εχεις αντιγραψει εκει

 

Τα κάναμε χτες αυτά και έχει μόνο τη μία της ν10 κανονικά στο system...Πολύ περίεργο...

Εκτός αν μου διαφεύγει και μένα κάτι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα κάναμε χτες αυτά και έχει μόνο τη μία της ν10 κανονικά στο system...Πολύ περίεργο...

Εκτός αν μου διαφεύγει και μένα κάτι τώρα.

 

για αυτο και λεω να μεταφερει απο το system/app με root explorer move to sd card και να κανει επανακινηση για να το δει και το συστημα πως δε το χει

αν θελει μετα κανει παλι μεταφορα το απκ απο τη συσκευη στο συστεμ/αππ για να γινει εφαρμογη του συστηματος η κανει απλα εγκατασταση κατευθειαν

εμενα ετσι περασε...

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια σβελτη βοηθεια.

κατεβασα τον φακελο Omega_v10_Stock_XWKL1 αλλα μεσα εχει κι αλλα πραγματα μαζι με τον βασικο φακελο Omega Files v10,

ο οποιος βρισκεται σ' ενα αλλο φακελο που ονομαζεται cdcard.

Τι ακριβως αντιγραφω στο κινητο μου?

Σε προηγουμενες εκδοσεις αντεγραφα μονο τον φακελο Omega Files v. ΧΧΧ

Tωρα μπερδευτηκα...

Βασικα για να καταλαβω...αυτος ο φακελος, ειναι φακελος συστηματος ή απλα ενας φακελος που εμπεριεχει αρχεια ΠΡΟΣ μελλουσα χρηση?

Edited by singer
Link to comment
Share on other sites

@Vitriolis κατι τετοιο ειχα παθει κ εγω και αν θυμαμαι καλα ειχα πειραξει τα permissions του jkay ipa απο το system/app και το ελυσα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στην V10 που εβαλα δεν μου λειτουργει το Deluxe Settings??

Mου βγαζει αυτο της φωτο.

(την εβαλα με hard reset και μετα εκανα και ολα τα wipe γιατι ηθελα καθαρη εγκατασταση)

Και πως θα κανω unistall αφου δεν υπαρχει επιλογη μεσα απο το "Διαχείριση εφαρμογών" για unistall?

Kαι σαν εφαρμογη που την βρησκουμε?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στην V10 που εβαλα δεν μου λειτουργει το Deluxe Settings??

Mου βγαζει αυτο της φωτο.

(την εβαλα με hard reset και μετα εκανα και ολα τα wipe γιατι ηθελα καθαρη εγκατασταση)

Και πως θα κανω unistall αφου δεν υπαρχει επιλογη μεσα απο το "Διαχείριση εφαρμογών" για unistall?

Kαι σαν εφαρμογη που την βρησκουμε?

 

1-2 σελιδες πριν το ποστ σου εχει ξεκινησει το ιδιο προβλημα διαβασε...

Link to comment
Share on other sites

@giannis4 - tsoby4

Συνονόματοι σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate :)

 

Καλη χρονια, χρονια πολλα,

Γιαννη , βαλε στην 10.1 το modem KP8, αποτι διαβαζω , παει πολυ καλα με την ωμεγα:D, σε οτι αφορα το gps και το ιντερνετ 3g, H+

Εδω για οσους ξερουν Γερμανικα

http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-s2/152774-rom-xwkk5-09dec-omega-v9-x-stock-black-blue-ice-cream-sandwich-jkay-13-2-android-2-3-6-a-228.html

 

Γιάννη το δοκιμάζω από χτες και μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις!

 

Καλησπέρα σε όλους - όλες καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και ευτυχία.

Γιάννη πολύ καλή η ω10.

 

Ευχαριστώ Κυριάκο.

Μήπως μπορείς εσύ ή ο Γιάννης να ενημερώσετε τους Γερμανούς να βάλουν στο πρώτο post την νέα Omega v10?

Ευχαριστώ :)

 

καλη χρονια σε ολους

τι κανει αυτο ?

 

Διάβασε εδώ.

 

Σήμερα την έβαλα κι εγώ! :D Πολύ καλή δουλειά, συγχαρητήρια, μέχρι στιγμής δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα!

Λίγο η διαδικασία ήταν αγχωτική, αλλά οι οδηγίες ήταν καλογραμμένες και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα!!

 

Αν μου επιτρέπεις μόνο, ενα σημείο που μπερδεύτηκα και χρειάστηκε να σκεφτώ για μερικά δευτερόλεπτα, ήταν αυτό

 

Καταλαβαίνω οτι είναι 3 διαφορετικά είδη και εγώ κάνω μόνο το πρώτο, αλλά την πρώτη φορά που το διάβασα μπερδεύτηκα γιατί νόμισα οτι είτε πρεπει να το επαναλάβω 3 φορές, ή οτι είχες ξεχάσει να βάλεις τα 2. 3. κάτω απο το 1. Έβλεπα το ενα και έψαχνα τα άλλα δύο...

Κατά τα άλλα, όλα εντάξει!

 

Το διόρθωσα :) Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

 

Καλημέρα και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

 

Τελικά η αναβάθμιση apo KK5 σε KL1 αξίζει? Κερδίζουμε κάτι?

 

Σε κάθε νέο build υπάρχουν αλλαγές και είναι πιο βελτιωμένο στα σημεία στις final εκδόσεις τους.

Για μένα αξίζει, η νέα Omega v10 είναι η καλύτερη μέχρι τώρα.

 

καλημερα σας.

Επειτα απο μια εβδομαδα περιπου δοκιμης κατεληξα πως:

ο κερνελ του τουρκου siyah 2.6_s99-CWM και ο Υπο-κερνελ siyah battery.zip ο οποιος και καλα ειναι για καλυτερη μπαταρια,

ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ (παντα για μενα μιλω).

Επτα το απογευμα κ χωρις ιδιαιτερη χρηση χρειαζομουν φορτιση.

Χθες ξαναγυρισα στον κερνελ που εχει μεσα η 9,1 και επιτελους

η μπαταρια κραταει 1,5 μερα.

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ 10 κ θ σας πω εντυπωσεις :blink:

 

Συμφωνω κι εγω - αυτη η διατυπωση με μπερδεψε κι εμενα οταν το πρωτο εκανα.

 

Επισης και η διατυπωση για τον omega file χρειαζεται αλλαγη..

εκει που λεει "θα πρεπει να σβηστει ο παλιος omega file"

ισως πρεπει να γραφτει ως εξης..

Μετα το περας της διαδικασιας, ο φακελος omega files, λογικα θα εχει ηδη αντικατασταθει με το νεο....Εαν αυτο δεν εχει γινει, τοτε αντιγραφουμε ...κλπ

 

Ευχαριστούμε για την αναφορά σου στον kernel.

Το άλλο δεν το αλλάζω γιατί δεν γίνεται αντικατάσταση αλλά delete του παλιού Omega files.

 

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους

Γιαννη το Jig δουλευει με την 10 ή πρεπει να βαλω παλιο Bootloader ?

Λογικά ότι φλασάρεις μέσω CWM δεν σου αλλάζει τον bootloader ,μόνο ότι φλασάρεις μέσω ΟΝΤΙΝ μπορεί να στον αλλάξει.

 

Σωστά!

 

Έκανα 2 benchmarks, πριν και μετά την custom rom, για να δω διαφορες!

Με μαμά ρομ στο quadrant είχα 3600+, ενώ τώρα 1650

Και στο antutu είχα 5960, ενώ τώρα 3520 (συγκεκριμένα η ram πρώτα ήταν 852 και τώρα 350)

 

Είναι λογικό? Μήπως έχω κάνει κάτι λάθος? τα τεστ έχουν γίνει με τις ίδιες εγκατεστημένες εφαρμογές, πριν και μετά τη νέα ρομ.

 

Δεν κάνω benchmarks,

δεν είναι σωστά όμως τα αποτελέσματα που έχεις,

θα έπρεπε να έχεις μεγαλύτερα με Omega.

Σου δουλεύει σωστά η ρομ?

Την έβαλες με full wipe?

 

παιδια μια σβελτη βοηθεια.

κατεβασα τον φακελο Omega_v10_Stock_XWKL1 αλλα μεσα εχει κι αλλα πραγματα μαζι με τον βασικο φακελο Omega Files v10,

ο οποιος βρισκεται σ' ενα αλλο φακελο που ονομαζεται cdcard.

Τι ακριβως αντιγραφω στο κινητο μου?

Σε προηγουμενες εκδοσεις αντεγραφα μονο τον φακελο Omega Files v. ΧΧΧ

Tωρα μπερδευτηκα...

Βασικα για να καταλαβω...αυτος ο φακελος, ειναι φακελος συστηματος ή απλα ενας φακελος που εμπεριεχει αρχεια ΠΡΟΣ μελλουσα χρηση?

 

Ο φάκελος Omega_v10_Stock_XWKL1 είναι η stock Omega rom.

Διάβασε εδώ και αν έχεις απορία ενημέρωσε με

 

2. Μετά το φλασσαρισμα πρέπει στην sdcard (ή στην external_sdcard) να σβηστεί ο παλιός Omega Files φάκελος και να αντιγράφει ο νέος Omega Files v10 αυτόματα, αν αυτό δεν γίνει σβήστε μόνοι σας τον παλιό Omega Files φάκελο από την sdcard και αντιγράψτε τον νέο Omega Files v10 κατεβάζοντας τον από εδω.

 

Άλλος τρόπος είναι να ανοίξεις την ρομ που κατέβασες Omega_v10_Stock_XWKL1 και να αντιγραψεις τον φάκελο Omega Files v10 (βρίσκεται μέσα στον φάκελο sdcard) στην συσκευή σου.

 

Γιατι στην V10 που εβαλα δεν μου λειτουργει το Deluxe Settings??

Mου βγαζει αυτο της φωτο.

(την εβαλα με hard reset και μετα εκανα και ολα τα wipe γιατι ηθελα καθαρη εγκατασταση)

Και πως θα κανω unistall αφου δεν υπαρχει επιλογη μεσα απο το "Διαχείριση εφαρμογών" για unistall?

Kαι σαν εφαρμογη που την βρησκουμε?

Το έχω κάνει και αυτό. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δοκιμάστε το πιο κάτω:

Πηγαίνετε: Settings > Applications > Manage Applications > All Tab > Select Deluxe Settings > Clear Data

Reboot και δοκιμή αν είναι οκ (μάλλον δεν θα είναι σε εσάς)

Μετά βάλτε το jKay_deluxe_settings.zip που σας έφτιαξα με CWM

και ενημερώστε με αν είναι οκ.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

(Ευχαριστώ Κυριάκο.

Μήπως μπορείς εσύ ή ο Γιάννης να ενημερώσετε τους Γερμανούς να βάλουν στο πρώτο post την νέα Omega v10?

Ευχαριστώ )

 

Γιαννη, ο moderator , θα το κανει στα μεσα της εβδομαδας, λογω διακοπων, καπου το διαβασα χθες στο forum τους.(παντως και οι Γερμανοι, το ιδιο λενε..που χαθηκε ο mod...http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-s2/152774-rom-xwkk5-09dec-omega-v9-x-stock-black-blue-ice-cream-sandwich-jkay-13-2-android-2-3-6-a-231.html)

Edited by giannis42
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω benchmarks,

δεν είναι σωστά όμως τα αποτελέσματα που έχεις,

θα έπρεπε να έχεις μεγαλύτερα με Omega.

Σου δουλεύει σωστά η ρομ?

Την έβαλες με full wipe?

Ναι, ακολούθησα πιστά τις οδηγίες!

 

Κοίτα τώρα το περίεργο: Πριν λίγο εγκατέστησα το system tuner pro γιατί ψιλιάστικα οτι ίσως είναι θέμα cpu. (Έβλεπα το Temp+CPU να μην ανεβάζει πάνω απο 800Mhz) Το έβαλα λοιπόν να δουλεύει συνέχεια στα 1.2ghz και αμέσως μετά το ξαναέβαλα να κάνει αυτόματη ρύθμιση της συχνότητας.

 

Τώρα πλεον τα benchmarks πετάνε!! :D Ίσως για κάποιον λόγο η ταχύτητα της cpu να μην ρυθμιζόταν κανονικά. Πάντως όλα καλά τώρα...!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξανά έβαλα την v10 από την αρχή και ξεκίνησα να περνάω τα mods όπως το contact και alternatives button. Μόλις έβαλα το alternative είχα το ίδιο πρόβλημα. Από κει πιστεύω δημιουργείτε το πρόβλημα

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

(Ευχαριστώ Κυριάκο.

Μήπως μπορείς εσύ ή ο Γιάννης να ενημερώσετε τους Γερμανούς να βάλουν στο πρώτο post την νέα Omega v10?

Ευχαριστώ )

 

Γιαννη, ο moderator , θα το κανει στα μεσα της εβδομαδας, λογω διακοπων, καπου το διαβασα χθες στο forum τους.(παντως και οι Γερμανοι, το ιδιο λενε..που χαθηκε ο mod...http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-s2/152774-rom-xwkk5-09dec-omega-v9-x-stock-black-blue-ice-cream-sandwich-jkay-13-2-android-2-3-6-a-231.html)

 

Ωραία Γιάννη, sorry για την ταλαιπωρία αλλά δεν τα καταφέρνω στα Γερμανικά :)

 

Ναι, ακολούθησα πιστά τις οδηγίες!

 

Κοίτα τώρα το περίεργο: Πριν λίγο εγκατέστησα το system tuner pro γιατί ψιλιάστικα οτι ίσως είναι θέμα cpu. (Έβλεπα το Temp+CPU να μην ανεβάζει πάνω απο 800Mhz) Το έβαλα λοιπόν να δουλεύει συνέχεια στα 1.2ghz και αμέσως μετά το ξαναέβαλα να κάνει αυτόματη ρύθμιση της συχνότητας.

 

Τώρα πλεον τα benchmarks πετάνε!! :D Ίσως για κάποιον λόγο η ταχύτητα της cpu να μην ρυθμιζόταν κανονικά. Πάντως όλα καλά τώρα...!

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση :)

 

Ξανά έβαλα την v10 από την αρχή και ξεκίνησα να περνάω τα mods όπως το contact και alternatives button. Μόλις έβαλα το alternative είχα το ίδιο πρόβλημα. Από κει πιστεύω δημιουργείτε το πρόβλημα

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Λουκα το βρήκες!!! Άψογος!

Έχω ανεβάσει στο Omega Files νέα alternatives buttons, δοκίμασε τα και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Alternative Button icons for Omega Black Blue v10

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και χρόνια πολλά! Ήθελα ΝΝΑ κάνω μια ερώτηση..έχω εγκαταστήσει την 9.3 και στον φάκελλο omega files έχει κάπου jkay black, blue icons αυτά πως τα εφαρμόζουμε; Και πάλι να πω ότι έχετε κάνει εξαιρετική δουλειά!
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

 

Samsung Galaxy S2 receives Android 4.0 (ICS) via Kies

 

 

καλημερα σας.

Επειτα απο μια εβδομαδα περιπου δοκιμης κατεληξα πως:

ο κερνελ του τουρκου siyah 2.6_s99-CWM και ο Υπο-κερνελ siyah battery.zip ο οποιος και καλα ειναι για καλυτερη μπαταρια,

ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ (παντα για μενα μιλω).

Επτα το απογευμα κ χωρις ιδιαιτερη χρηση χρειαζομουν φορτιση.

Χθες ξαναγυρισα στον κερνελ που εχει μεσα η 9,1 και επιτελους

η μπαταρια κραταει 1,5 μερα.

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ 10 κ θ σας πω εντυπωσεις :blink:

 

 

Δοκίμασε τον Ν.Ε.Α.Κ. 1.2, δείχνει καλός.

Link to comment
Share on other sites

Λουκα το βρήκες!!! Άψογος!

Έχω ανεβάσει στο Omega Files νέα alternatives buttons, δοκίμασε τα και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Alternative Button icons for Omega Black Blue v10

Γιάννη το κατεβασα αλλά μου λέει ότι ο φάκελος είναι άδειος γιατί ;

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λουκα το βρήκες!!! Άψογος!

Έχω ανεβάσει στο Omega Files νέα alternatives buttons, δοκίμασε τα και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Alternative Button icons for Omega Black Blue v10

Γιάννη το κατεβασα αλλά μου λέει ότι ο φάκελος είναι άδειος γιατί ;

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το κατέβασα κανονικά.Μήπως διακόπηκε σε σένα κάπου το κατέβασμα και δεν είναι σωστό το αρχείο;

Δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...