Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που βόσκει η επιλογή για το bounce; Δε το βρίσκω.. :-( Έχει επιλογή για ενεργοποίηση και απενεργοποίηση του overscroll effect αλλά όχι για το bounce.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Εχεις δικαιο δεν εχει, μονο επιλογη για να αφαιρει το overscroll effect εχει και δεν δουλευει παντου πχ.επαφες.

 

Έχει βγάλει καινούρια έκδοση o jkay συμβατή με 13.3.8 για το bounce.

Πληροφορίες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278

Στην 606 σελίδα αναφέρεται ότι το ΚΚ5 (13.3.8) bounce, δουλεύει και με την KL1 (13.3.9)

Δε το έχω δοκιμάσει ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους και καλη χρονια να εχουμε..με ακομα πιο δυνατες rom λοιπον πως γινεται να βγαλουμε οπως στην 9 τα hubs της samsung??κατεβασα απο το dropbox το zip αλλα τπτ. το εχω περασει πανω απο 10 φορες οπως επισης το youtube της 10 πως το σβηνω ηδη ειχα το 2.3.6 και μου εβγαλε το ποιο παλιο 2.1.6 αν δεν κανω λαθος....

 

τωρα που το σκεφτομαι μηπως φταει αν και εχω κανει και αλλες zip αναβαθμισεις οτι εχω cwm 5.5.0.4 ??

 

και το wi-fi χανει συνεχως την ενδειξη και οχι το σημα αλλα σε κολλαει συνεχως στο ματι...ειμαι διπλα στο ρουτερ και μου δειχνει 1 γραμμη:lol::lol::lol::lol:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα ενα Notification bar background με θεμα την Liverpool για την Omega v10

οτι εκανα ειναι πανω στο Notification bar background without lions Omega Black Blue οποτε δεν ξερω αν παιζει στις υπολοιπες εκδοσεις της v10

 

http://img715.imageshack.us/img715/116/lfc.png

 

File name: Notification_bar_liverpool.zip File size: 1009.4 KB

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα ενα Notification bar background με θεμα την Liverpool για την Omega v10

οτι εκανα ειναι πανω στο Notification bar background without lions Omega Black Blue οποτε δεν ξερω αν παιζει στις υπολοιπες εκδοσεις της v10

 

Να προσθέσω ότι η εγκατάσταση του αρχείου του φίλου, γίνεται από recovery mode :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους και ολες.....

 

Γιαννη οπως παντα αψογος...

Ολα δουλευουν τελεια στην 10......

Αντε και να δουμε τα ακομα καλυτερα.

Και παλι ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια, χρονια πολλα,

Γιαννη , βαλε στην 10.1 το modem KP8, αποτι διαβαζω , παει πολυ καλα με την ωμεγα:D, σε οτι αφορα το gps και το ιντερνετ 3g, H+

Εδω για οσους ξερουν Γερμανικα

http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-s2/152774-rom-xwkk5-09dec-omega-v9-x-stock-black-blue-ice-cream-sandwich-jkay-13-2-android-2-3-6-a-228.html

 

http://www.multiupload.com/64J2P1MZL6

Edited by giannis42
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους - όλες καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και ευτυχία.

Γιάννη πολύ καλή η ω10.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους.....μπορει καποιος να μου στειλει το performance mode zipακι για τον siyah2.6.2 η τον 2.6.3;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους.....μπορει καποιος να μου στειλει το performance mode zipακι για τον siyah2.6.2 η τον 2.6.3;

Υπάρχει ήδη στον φάκελο Omega Files\Kernels\Siyah v2.6 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρονια πολλα καλη χρονια και με τελειες ρομ για το galaxy μας απο τον Γιαννη,ενα μικρο προβλημα εγκατεστησα την V10 πριν απο λιγο ολα μια χαρα κλικαροντας ομως το deluxe settings μου εμφανιζει μηνυμα"... Upgrading of settings failed!Please unistall this apk and then reinstall it.Sorry..."

πηγα για απεγκατασταση και ενω διεχνει οτι ειναι το 13.3.9 δεν εχει απεγκατασταση.....καμμια λυση????υπαρχει το προγραμματακι καπου για download??

Ευχαριστω πολυ

Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρονια πολλα καλη χρονια και με τελειες ρομ για το galaxy μας απο τον Γιαννη,ενα μικρο προβλημα εγκατεστησα την V10 πριν απο λιγο ολα μια χαρα κλικαροντας ομως το deluxe settings μου εμφανιζει μηνυμα"... Upgrading of settings failed!Please unistall this apk and then reinstall it.Sorry..."

πηγα για απεγκατασταση και ενω διεχνει οτι ειναι το 13.3.9 δεν εχει απεγκατασταση.....καμμια λυση????υπαρχει το προγραμματακι καπου για download??

Ευχαριστω πολυ

 

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων του jkay

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων του jkay

 

Ευχαριστω πολυ !!!!

Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω μόλις πέρασα την v10 και δεν μου δουλεύει στο power button οι επιλογές που έχω τικαρισμενες. Συμβαίνει και σε άλλους κατόχους αυτό η μόνο σε μένα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω μόλις πέρασα την v10 και δεν μου δουλεύει στο power button οι επιλογές που έχω τικαρισμενες. Συμβαίνει και σε άλλους κατόχους αυτό η μόνο σε μένα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Σβήσε από το φάκελο data/app το jkaydeluxe

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε από το φάκελο data/app το jkaydeluxe

 

Με root explorer ;Μετά πως θα δουλέψει η εφαρμογή ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με root explorer ;Μετά πως θα δουλέψει η εφαρμογή ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ναι.

Τσέκαρε το πρώτα.Όπως είσαι θα πρέπει να έχεις 2 jkay.Ένα στο system kαι ένα στο app.Σβήσε του data.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Τσέκαρε το πρώτα.Όπως είσαι θα πρέπει να έχεις 2 jkay.Ένα στο system kαι ένα στο app.Σβήσε του data.

 

Στρατο καλα τα'πες εσυ,ο jkay εβγαλε την 13.4,μας μαμισε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στρατο καλα τα'πες εσυ,ο jkay εβγαλε την 13.4,μας μαμισε :lol:

 

Εμ τα είπα, δε τα είπα;

Βλέπω με παρακολουθείς εσύ :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Τσέκαρε το πρώτα.Όπως είσαι θα πρέπει να έχεις 2 jkay.Ένα στο system kαι ένα στο app.Σβήσε του data.

 

Δεν ξέρω γιατί αλλά στην διαδρομή που μου δίνεις δεν έχει καθόλου φακελο jk deluxe

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμ τα είπα, δε τα είπα;

Βλέπω με παρακολουθείς εσύ :p

 

Bγαλανε βρωμα για τον Criskelo οτι αντιγραφει :shock:

 

Και μια ερωτηση πως ειναι η ονομασια του power savings widget στο system app και επισης τα widget για το calendar adgenta κτλ Ευχαριστω

Edited by siberiantiger
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά στην διαδρομή που μου δίνεις δεν έχει καθόλου φακελο jk deluxe

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τα έγραψα λίγο μπάχαλο σόρυ.Θα βρεις το ίδιο apk 2 φορές.Μία στο φάκελο system/app και μία στο φάκελο data/app.

Δες αν είναι έτσι και σβήσε το apk από το data/app

 

Bγαλανε βρωμα για τον Criskelo οτι αντιγραφει :shock:

 

Και μια ερωτηση πως ειναι η ονομασια του power savings widget στο system app και επισης τα widget για το calendar adgenta κτλ Ευχαριστω

 

Στείλε μου με pm που είναι αυτό με τον criskelo

Link to comment
Share on other sites

Τα έγραψα λίγο μπάχαλο σόρυ.Θα βρεις το ίδιο apk 2 φορές.Μία στο φάκελο system/app και μία στο φάκελο data/app.

Δες αν είναι έτσι και σβήσε το apk από το data/app

 

 

 

Στείλε μου με pm που είναι αυτό με τον criskelo

 

Αμα πας τωρα στο xda θα το δεις στο δικο του thread 2-3 ποστ πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

Τα έγραψα λίγο μπάχαλο σόρυ.Θα βρεις το ίδιο apk 2 φορές.Μία στο φάκελο system/app και μία στο φάκελο data/app.

Δες αν είναι έτσι και σβήσε το apk από το data/app

 

 

 

Στείλε μου με pm που είναι αυτό με τον criskelo

 

Ένας φάκελλος υπάρχει μόνο στο system /app και δεν τον πείραξα καθόλου

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένας φάκελλος υπάρχει μόνο στο system /app και δεν τον πείραξα καθόλου

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων του jkay deluxe από τη διαχείριση εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...