Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' ό,τι βλέπω, ο εντελώς μαμά TouchWiz είναι ΤΑΧΥΤΑΤΟΣ! Όμοιό του δεν έχω βρει. Αλλά το bug με το που τοποθετείται η κεντρική/κύρια οθόνη είναι ένα σημαντικό (και ακατανόητο) μείον...:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιάννη μόλις πέρασα την 9.3 και παρατήρησα ότι αν περάσω το alternative buttons σταματάει να δουλεύει το phone optios(power button) στο jkay deluxe settings!Αν θέλεις κοίταξε το.
Link to comment
Share on other sites

@louke

Λουκα σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate :)

(άλλον Λουκα ευχαρίστησα πιο πίσω μπερδεύτηκα :confused: )

 

Απ' ό,τι βλέπω, ο εντελώς μαμά TouchWiz είναι ΤΑΧΥΤΑΤΟΣ! Όμοιό του δεν έχω βρει. Αλλά το bug με το που τοποθετείται η κεντρική/κύρια οθόνη είναι ένα σημαντικό (και ακατανόητο) μείον...:mad:

 

Εγώ βάζω πάντα τον GO Launcher EX o οποίος είναι και αυτός πολύ γρήγορος και ο καλύτερος για μένα.

 

Γιάννη μόλις πέρασα την 9.3 και παρατήρησα ότι αν περάσω το alternative buttons σταματάει να δουλεύει το phone optios(power button) στο jkay deluxe settings!Αν θέλεις κοίταξε το.

 

Έχεις link για το alternative buttons?

Ο jkay έχει βγάλει και νεότερο deluxe settings - theme και διορθώνει bug που ειχε το προηγούμενο.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχεις link για το alternative buttons?

Ο jkay έχει βγάλει και νεότερο deluxe settings - theme και διορθώνει bug που ειχε το προηγούμενο.

 

Δεν εχω αλλά είναι και στο dropbox (XWKK5 OMEGA 9 /Themes)και στο πρωτο ποστ (omega files /buttons)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αλλά είναι και στο dropbox (XWKK5 OMEGA 9 /Themes)και στο πρωτο ποστ (omega files /buttons)

 

Τώρα κατάλαβα τι εννοείς :)

Όταν ενημερώσω το Omega Files post θα δουλεύει οκ.

Λίγο υπομονή γιατί δουλεύω τώρα την νέα Omega v10 και προσπαθώ να την τελειώσω φέτος :lol:

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να βγαλω το screensaver που βγαινει;

Επισης γινεται στα widgets να μπορω να βαζω παλι το calendar που με βολευε που το εβλεπα μηνιακο; Ευχαριστω

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπομονή γιατί δουλεύω τώρα την νέα Omega v10 και προσπαθώ να την τελειώσω φέτος :lol:

 

Γιαννη η 10 θα ειναι στο ΙCS ? Γιατι εχω διαβασει πολλα για αλλους που προσπαθησαν να βγαλουν rom με ICS αλλα πολλα δεν λειτουργουσαν , (camera , mic , wifi ...) και δεν καταφεραν να τα φτιαξουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς που θα μπορούσα να βρω CF-Root για ΚΚ1;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς που θα μπορούσα να βρω CF-Root για ΚΚ1;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Eπελεξε το αρχειο του kk2 απο τη σελιδα που σε στελνει ο οδηγος (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι εχω θεμα με το μοντεμ το δικο μου ειναι το BOKJ1 και συσκευη ι9100ΒΟΚΚ1 και εδω http://forum.xda-developers.com/show...64&postcount=5 που με παραπεμπει απο την omega 9.3 kk5 δεν υποστηριζει το δικο μου μοντεμ...το XXKP1 που εχει η 9,3 κανει για ολα τα μοντελα δηλαδη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι εχω θεμα με το μοντεμ το δικο μου ειναι το BOKJ1 και συσκευη ι9100ΒΟΚΚ1 και εδω http://forum.xda-developers.com/show...64&postcount=5 που με παραπεμπει απο την omega 9.3 kk5 δεν υποστηριζει το δικο μου μοντεμ...το XXKP1 που εχει η 9,3 κανει για ολα τα μοντελα δηλαδη?

 

Αν κατάλαβα καλά θέλεις να βάλεις omega και ψάχνεις να δεις αν ενοχλεί η διαφορετική έκδοση του μόντεμ.

Αν είναι έτσι, τότε βάλε κανονικά Omega και μην ανησυχείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι καινουργιος με το s2 και με την omega και ειμαι καταενθουσιασμενος.....Και θα ηθελα να σας κανω 2 ερωτησεις....Η μια ειναι ποιον κερνελ μου προτεινετε και ποιο ειναι το καλυτερο μοντεμ που βελτιωνει το σημα του wifi γιατι ειναι το μονο μου παραπονο.....Ευχαριστω προκαταβολικα......
Link to comment
Share on other sites

@foxstam

Φωκίωνα σ' ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate :)

 

Παιδια γινεται να βγαλω το screensaver που βγαινει;

Επισης γινεται στα widgets να μπορω να βαζω παλι το calendar που με βολευε που το εβλεπα μηνιακο; Ευχαριστω

 

Ποιο screensaver?? Τι εννοείς?

Ποια Omega έχεις και ποιον Launcher έχεις βάλει?

 

Γιαννη η 10 θα ειναι στο ΙCS ? Γιατι εχω διαβασει πολλα για αλλους που προσπαθησαν να βγαλουν rom με ICS αλλα πολλα δεν λειτουργουσαν , (camera , mic , wifi ...) και δεν καταφεραν να τα φτιαξουν ολα.

 

H Omega v10 θα έχει το νέο firmware XWKL1 Android 2.3.6 (Date: 13/12/2011)

από τις δόκιμες μου εδώ και 2 μέρες είναι πολύ αξιόλογο build!

 

Παιδιά καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς που θα μπορούσα να βρω CF-Root για ΚΚ1;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τι τον θέλεις τον KK1???

Απο εδω μπορεις να βαλεις τον KK2 που κανει και για KK1 firmware.

 

Παιδια καλησπερα ειμαι καινουργιος με το s2 και με την omega και ειμαι καταενθουσιασμενος.....Και θα ηθελα να σας κανω 2 ερωτησεις....Η μια ειναι ποιον κερνελ μου προτεινετε και ποιο ειναι το καλυτερο μοντεμ που βελτιωνει το σημα του wifi γιατι ειναι το μονο μου παραπονο.....Ευχαριστω προκαταβολικα......

 

Με ποια Omega είσαι και με ποια έκδοση?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@foxstam

Ποιο screensaver?? Τι εννοείς?

Ποια Omega έχεις και ποιον Launcher έχεις βάλει?

 

Τελικα καταλαβα, δεν ειναι screensaver. Οταν εχεις ειδοποιηση επειδη δεν εχει φωτακι το κινητο αναβοσβηνει απο εδω και απο εκει ενα τετραγωνακι στην οθονη! Δεν ξερω αν το εχετε δει και δεν ξερω αν το καταλαβατε κιολας ετσι οπως το ειπα.

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τη 9.3....Χρειαζεται καποια αλλαγη η δεν θα δω τιποτα.....????

 

Με τον CF-root kernel θα έχεις καλύτερη μπαταριά (είναι στην συσκευή σου στον φάκελο sdcard/Omega Files v10/Kernels),

δεν θα σου δουλεύει όμως το bln

 

Τελικα καταλαβα, δεν ειναι screensaver. Οταν εχεις ειδοποιηση επειδη δεν εχει φωτακι το κινητο αναβοσβηνει απο εδω και απο εκει ενα τετραγωνακι στην οθονη! Δεν ξερω αν το εχετε δει και δεν ξερω αν το καταλαβατε κιολας ετσι οπως το ειπα.

 

Είναι απο το NoLED πρόγραμμα που έχει μέσα η ρομ,

αν μάθεις πως δουλεύει θα δεις ότι είναι φοβερό, δοκίμασε το :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ποτε θα βγει η 10?

Ειμαι στην 9.2 , αν βγει συντομα να μην βαλω την 9.3:rolleyes:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ioathe εγω δεν στο διευκρινησα για το wifi περισσοτερο με ενδιαφερει....Για κερνελ εβαλα τον void που ακουσα πολυ καλες κριτικες και παμε μετα να δοκιμασω και τον κερνελ που εχεις βαλει μεσα στην τελευταια οmega....
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ποτε θα βγει η 10?

Ειμαι στην 9.2 , αν βγει συντομα να μην βαλω την 9.3:rolleyes:

 

Γιάννη προσπαθώ να την ανεβάσω μέχρι το Σάββατο για να υποδεχτούμε την νέα χρονιά με την v10 :lol:

 

Συγνωμη ioathe εγω δεν στο διευκρινησα για το wifi περισσοτερο με ενδιαφερει....Για κερνελ εβαλα τον void που ακουσα πολυ καλες κριτικες και παμε μετα να δοκιμασω και τον κερνελ που εχεις βαλει μεσα στην τελευταια οmega....

 

Όποιον kernel και να βάλεις δεν θα δεις μεγάλη διαφορά στο wifi.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη προσπαθώ να την ανεβάσω μέχρι το Σάββατο για να υποδεχτούμε την νέα χρονιά με την v10 :lol:

οκ περιμενω, τοτε:lol:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη προσπαθώ να την ανεβάσω μέχρι το Σάββατο για να υποδεχτούμε την νέα χρονιά με την v10 :lol:

 

 

 

Όποιον kernel και να βάλεις δεν θα δεις μεγάλη διαφορά στο wifi.

 

Ένας φίλος μου που έχει το htc disere έχει έκδοση σε custom rom 2.3.7. Σε εμάς δεν υπάρχει η θα πάμε κατευθείαν σε 4.0 ics;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου που έχει το htc disere έχει έκδοση σε custom rom 2.3.7. Σε εμάς δεν υπάρχει η θα πάμε κατευθείαν σε 4.0 ics;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ελάχιστες οι διαφορές ανάμεσα σε .6 και .7, επίσης υπάρχουν οι CyanogenMod και MIUI για SGS2 με 2.3.7.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου που έχει το htc disere έχει έκδοση σε custom rom 2.3.7. Σε εμάς δεν υπάρχει η θα πάμε κατευθείαν σε 4.0 ics;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ολες οι cm/miui ειναι πανω απο τις αλλες καστομ ρομ κατα 1 αριθμητικα

 

ακομα και οταν οι αλλοι φοραγαν πχ καστομ 2.3.4 οι παραπανω ρομ ειναι 2.3.5 και παντα ενα νουμερο πανω απο τις αλλες

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστες οι διαφορές ανάμεσα σε .6 και .7, επίσης υπάρχουν οι CyanogenMod και MIUI για SGS2 με 2.3.7.

 

Άλλο omega όμως και να μιλάς κατευθείαν με τον δημιουργό της rom

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...