Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*Update*

Αν θέλει κάποιος να δοκιμάσει, ανέβασα ένα fix για την 9.2 Black Blue.

Αφού βάλουμε την 9.2 βάζουμε μετά το fix και βλέπουμε αν μας δουλεύουν όλα.jkay 13.3.8 και όλα τα εικονίδια, συμπεριλαμβανομένης της μπαταρίας.

Όσοι πιστοί προσέλθετε. http://www.multiupload.com/F8QTP605LD

 

Όποιος το εγκαταστήσει ας πει τις παρατηρήσεις του να ξέρουν και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει και link sto θέμα του jkay στο xda, που έχει τα θέματα της 13.2

Το οποίο δεν βρίσκω (για ΚΚ5) και υποψιάζομαι πως είναι το ίδιο με το link για την 13.3.8 :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προλαβει να τα διαβασω ολα.. Αλλα θα παω να ψαξω:!: σε ευχαριστω

nik187 φιλε εσυ πιανεις πανω απο 2 οροφους ?

Σε τριοροφο μενουμε,ολη η οικογενεια

Και εγω αυτα εβαλα ομεγα 9.2 και τουρκο. Εσυ εχεις αλλο τουρκο ? Που ειναι αυτος ?

 

εγώ δεν είπα. ότι μενω σε τριοροφο ούτε ότι πιανω πάνω από δυο ορόφους, είπα ότι με την αλλαγή του κερνελ ειδα διαφορά στο σημα δηλαδή εκεί που επιανα σήμα στο σπίτι μου μια γραμμή τώρα πιανω δυο.

κατέβασε τον κερνελ από το λινκ

http://www.gokhanmoral.com/

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγκατέστησα την 9.2 stock, μετά έκανα ένα καθάρισμα με τον κωδικό *2767*3855# με τον οποίο έφυγαν όλες οι πρόσθετες εφαρμογές και μετά έβαλα την έκδοση 13.2.

Σε αυτό το link έχει διαφορα θέματα. Λειτουργούν με την έκδοση 13.2? Επίσης, μπορώ να εγκαταστήσω στην stock έκδοση διαφορετικό σετ εικονιδίων μπαταρίας;

 

Με το που τα βάλεις θα γίνει αμέσως 13.3.8.Αφού είσαι στη stock βάλε όποιο θέμα θες από αυτά.

Μη ξεχάσεις να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων προηγουμένως.

Για το να βάλεις όμως μετά συνολικό θέμα, ξέχασε το μέχρι να βγάλουν το θέμα για 13.3.8

 

Το οποίο δεν βρίσκω (για ΚΚ5) και υποψιάζομαι πως είναι το ίδιο με το link για την 13.3.8 :shifty:

 

Ούτε εγώ μπορώ να το βρω τώρα...Σα να το έβγαλε...

 

Αν κάνω κανένα λάθος συγνώμη γιατί το έχω κάψει με τόσα πολλά συγχρόνως που ασχολούμαι.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το εγκαταστήσει ας πει τις παρατηρήσεις του να ξέρουν και οι υπόλοιποι.

 

φίλε strato μόλις το δοκίμασα σε ομεγα 9.2 black blue και το power buton εξακολουθεί να μην δέχεται τις επιπλέον ρυθμίσεις.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

φίλε strato μόλις το δοκίμασα σε ομεγα 9.2 black blue και το power buton εξακολουθεί να μην δέχεται τις επιπλέον ρυθμίσεις.

 

Του ξαναρίχνω μια ματιά γιατί έχω χαζέψει τόσες ώρες....

Link to comment
Share on other sites

Του ξαναρίχνω μια ματιά γιατί έχω χαζέψει τόσες ώρες....

 

Στράτο ευχαριστώ για την βοήθεια.

To jkay fix για το την Black blue είναι έτοιμο - μόλις μπορέσω θα το ανεβάσω.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Στράτο ευχαριστώ για την βοήθεια.

To jkay fix για το την Black blue είναι έτοιμο - μόλις μπορέσω θα το ανεβάσω.

Θα το περιμένουμε και για τις άλλες 2 εκδόσεις. Ευχαριστούμε για την υποστήριξη :)

Link to comment
Share on other sites

Omega_v9.2_Black_Blue_Fix_JKay_v13.3.8.zip

Εγκατάσταση με CWM, αργεί λίγο να κάνει boot να έχετε υπομονή!

Δοκιμάστε το και ενημερώστε με :) Αν όλα είναι οκ θα κάνω και για τις άλλες δυο εκδόσεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

συνέχεια απο ποστ 3373

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681&page=225

για να έχουμε την σωστή μπαταρία (εικονίδιο) και το φόντο της omega

3. Από την omega rom που κατεβάσαμε , διπλό κλικ στο .zip (π.χ. Omega_v9.2_Black_Blue_XWKK5.zip)

ανοίγουμε τον φάκελο system , μετά το framework , βρίσκουμε το αρχείο framework-res.apk

και τοποθετούμε το αρχείο framework-res.apk στο κινητό μας

 

με root explorer βρίσκουμε το framework-res.apk, κάνουμε αντιγραφή και το κάνουμε επικόλληση στο

system / framework (αλλάζουμε πάνω δεξιά το mount)

θα μας πει αναγκαστικό κλείσιμο , το αγνοούμε, και κάνουμε επανεκκίνηση

 

η απεγκατάσταση του jkay απο Titanium backup κατεβάζουμε αυτό και το φλασάρουμε (κάνει αρκετή ώρα )

http://www.multiupload.com/646BRSV0KT

 

edit

Γιάννη με πρόλαβες

δοκιμάζω το δικό σου και θα αναφέρω

Γιάννη δουλεύει σωστά αλλά

http://img823.imageshack.us/img823/3833/999rtx.jpg

έκανα επανεκκίνηση , τα ίδια

θα το ξανα φλασάρω

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το fix και όλα δουλεύουν άψογα!!!

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια όλους σας!!!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω το δικό σου και θα αναφέρω

Γιάννη δουλεύει σωστά αλλά

http://img823.imageshack.us/img823/3833/999rtx.jpg

έκανα επανεκκίνηση , τα ίδια

θα το ξανα φλασάρω

 

Το δοκιμασα και εγω και την δευτερη φορα μου εβγαλε το ιδιο μηνυμα,

θα το κοιταξω μολις μπορεσω και θα προσπαθησω να το διορθωσω,

πολυ με μπέρδεψε ο jkays με την νεα του έκδοση :lol:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εσυ δεν ησουν αυτος με το προβλημα με το μοντεμ ? Πως το ξεπερασες τελικα ? Να ξερουμε και εμεις... που δεν πιανει σημα το ατιμο

 

Το πρόβλημα εξαφανίστηκε μετα απο 2~3 φλασαρίσματα ράδιο, όμως δεν έχω ξαναδοκιμάσει να αδειάσω τη μπαταρία. Χτές έκανα και full wipe με την 9.2, σαν να πιάνει χειρότερα το GPS με το KP1.

 

Το δοκιμασα και εγω και την δευτερη φορα μου εβγαλε το ιδιο μηνυμα,

θα το κοιταξω μολις μπορεσω και θα προσπαθησω να το διορθωσω,

πολυ με μπέρδεψε ο jkays με την νεα του έκδοση :lol:

 

Καμμιά φορά φταίει η συμπίεση στο recompiling (αν χρησιμοποιείς)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και εγω και την δευτερη φορα μου εβγαλε το ιδιο μηνυμα,

θα το κοιταξω μολις μπορεσω και θα προσπαθησω να το διορθωσω,

πολυ με μπέρδεψε ο jkays με την νεα του έκδοση :lol:

 

Μη βάζεις το δικό σου systemui.Βάλε τα εικονίδια σου στο systemui του jkay.

Έχει και αθέατες αλλαγές νομίζω στα smali.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και εγω και την δευτερη φορα μου εβγαλε το ιδιο μηνυμα,

θα το κοιταξω μολις μπορεσω και θα προσπαθησω να το διορθωσω,

πολυ με μπέρδεψε ο jkays με την νεα του έκδοση :lol:

 

Γιάννη και σε μένα τα ίδια έκανε και έκανα copy - paste το systemUI.apk με root explorer και εστρωσε.

systemUI.apk έβαλα από τη turkbey γιατί μ'αρεσουν καλύτερα τα εικονίδια που έχει στην status bar

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Μη βάζεις το δικό σου systemui.Βάλε τα εικονίδια σου στο systemui του jkay.

Έχει και αθέατες αλλαγές νομίζω στα smali.

 

Δεν έχω χρόνο σήμερα να το κοιτάξω, αλλά δεν έχω αλλάξει τίποτα από το jkay theme παρά μόνο τα εικονίδια.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανω στο ραδι ακριβως ? Δεν εχω προβλημα με αυτο. Παιζει μια χαρα. Το μοντεμ μου δεν πιανει καλα wifi σημα. Εβαλα τον αλλον τον τουρκο,που μου ειπε και ο φιλος ο Νικος πιο πανω. Αλλα στην κουζινα τιποτα παλι.

Θα κατεβω και στον φουρνο κατω,να ξανα δοκιμασω,μηπως εχει διαφορα. Κανενας αλλος μια προταση.

Στρατο το τηλεφωνο δεν το αλλαζω με τιποτα.

 

Ράδιο εννοώ το μόντεμ, συνήθεια απο τα HTC :p

 

To μοντεμ λοιπόν δε νομίζω να παίζει ρόλο στο σήμα του wifi, περισσότερο ρόλο παίζει ο kernel. Eπίσης ψάξε να βρείς καθαρό κανάλι στον router με το wifi analyzer.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρόνο σήμερα να το κοιτάξω, αλλά δεν έχω αλλάξει τίποτα από το jkay theme παρά μόνο τα εικονίδια.

 

Στέλνω pm :)

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω pm :)

 

Στράτο το διάβασα το pm,

ευχαριστώ για την βοήθεια :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

*μπορεί στην Omega 9.2 να βρεθεί τρόπος να έχουμε στην Stock SMS εφαρμογή 160 χαρακτήρες χωρίς "κινέζικα" στον παραλήπτη;

 

Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων βάζεις στην εισαγωγή λειτουργείας "αλφάβητο gsm" και γράφεις με κεφαλαία!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα τον κερνελ.. Με τον αλλον τον τουρκο το 2.6.1.,wifi anlyzer το ξερω,την ειχα και παλια την εφαρμογη. Που μου εδειχνε τα δικτυα. Καθαρο απο που θα βρω ? Του αδερφου μου το ρουτερ ειναι καμια 20 μετρα απο πανω.Και εχω δυο πλακες τσιμεντο αναμεσα μας. Αλλα αμα βγω κουζινα μπαλκονι.1 στις 1000 κανει κατι,αλλα τιποτα. Και κανει και ενα ψοφο εξω. Απο που θα καταλαβω το καναλι αν ειναι καθαρο ? Καναλι λες του αδερφου μου το δικτυο,που μου γραφει η συσκευη ? Και το εχει ονομασει Thanasis Varvatos,αυτο δεν εννοεις ? Πως θα καταλαβω,αν ειναι καθαρο ?

 

Θα δείς απο το μενού του router αλλα και απο Wifi Analyzer σε ποιό κανάλι εκπέμπει το δίκτυο σου, θα βρείς ένα κενό κανάλι και θα ρυθμίσεις τον router να εκπέμπει εκεί, δες και αν ρυθμίζεται η ισχύς εκπομπής. Επίσης την κεραία θα την έχεις οριζόντια και οχι κάθετα για να πιάνει στους απο κάτω ορόφους.

 

Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων βάζεις στην εισαγωγή λειτουργείας "αλφάβητο gsm" και γράφεις με κεφαλαία!

 

Έτσι φτάνουν στον άλλο κατεστραμμένοι χαρακτήρες, έστειλα προχτές τη λέξη ΤΕΣΤ και έφτασε ως Τ???. Μέχρι στιγμής βολεύτηκα με GoSMS αλλα δε μου αρέσει να χρησιμοποιώ τρίτες εφαρμογές αν υπάρχει τρόπος να δουλέψει η ενσωματωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρόνο σήμερα να το κοιτάξω, αλλά δεν έχω αλλάξει τίποτα από το jkay theme παρά μόνο τα εικονίδια.

 

πάντως σε μένα με τον τρόπο που εγραψα πιο πίσω όλα δουλεύουν τέλεια.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με αυτόν τον τρόπο στέλνω μια χαρά. Μήπως παίζει ρόλο ποια εταιρεία (cosmote, vodafone, wind...) έχεις ή σε ποια στέλνεις;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ ωχ... μου βαλες δυσκολα φιλε τωρα, και παω να πω τον αδερφο μου,που τα ξερει καλυτερα τα κομπουτεριστικα... Να τα κανει... Μπας και πιασω σημα... Του δινω τα μισα λεφτα,για να πληρωνει το wifi forthnet.. Mην του τα ακουμπαω τσαμπα,καθε μηνα... Παω να του πω τι μου ειπες.. Να τα κανει... Να εχω λιγο ιντερνετ ρε φιλε στο τηλεφωνο. Αυτος με εβαλε να αγορασω την συσκευη,που ξερει καλυτερα. Και του το ειπα και εγω,αυτο για την κεραια που μου λες..Βαλε ρε την κεραια,να κοιταζει κατω στον πρωτο οροφο.. Και μου ελεγε δεν παιζει ρολο,ο Varvatos και γελουσε... Κατσε τωρα να παω πανω. Και θα δεις τι θα γινει. Που με ψαχνει μονο,για να του δωσω τα λεφτα καθε 2 μηνες.

Σπυρο... σε ευχαριστω.. να εισαι καλα... εκανα και copy το μηνυμα σου. Να του το δειξω..

 

Δεν νομίζω να κάνεις τίποτα σημαντικό έτσι.Πέτα ένα καλώδιο δικτύου από το μπαλκόνι και συνέδεσε το σε ένα wi fi repeater.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να δοκιμάσει και αυτό το fix:

Omega_v9.2_Black_Blue_Fix_JKay_v13.3.8.zip

και να με ενημερώσει?

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...