Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://dl.dropbox.com/u/11208932/KitchenPro%201.04.apk

 

Αυτό είναι το apk της Leomar kitchen που δουλεύει με την OMEGA για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Όντως δουλεύει. Σ ευχαριστουμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την κατέβασα για να την δω άλλα θα προτιμήσω τις σίγουρες λύσεις του Γιάννη εκτός κι αν το τσεκάρει κι ο ίδιος και δώσει το Οκ για να κατεβάζουμε μήπως δημιουργήσουμε καμία δυσλειτουργία στην ROM

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα για να την δω άλλα θα προτιμήσω τις σίγουρες λύσεις του Γιάννη εκτός κι αν το τσεκάρει κι ο ίδιος και δώσει το Οκ για να κατεβάζουμε μήπως δημιουργήσουμε καμία δυσλειτουργία στην ROM

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

εγω με την ωμεγα v2 και το kitchen app v1.05 δεν ειχα κανενα προβλημα,ολα οσα φλασαρα δουλευαν κανονικα...

 

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες ειναι...

εγω κανω full wipe και πριν και μετα το φλασαρισμα...φορματ την sd και την micro sd

και παντα την ρομ την φλασαρω δυο φορες :)

 

Την sd πως την κανουμε format?

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα για να την δω άλλα θα προτιμήσω τις σίγουρες λύσεις του Γιάννη εκτός κι αν το τσεκάρει κι ο ίδιος και δώσει το Οκ για να κατεβάζουμε μήπως δημιουργήσουμε καμία δυσλειτουργία στην ROM

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ίδια αρχεία είναι βιτριόλη τα περισσότερα από τους ίδιους developers με την άδειά τους τα παίρνουν όλοι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εγω με την ωμεγα v2 και το kitchen app v1.05 δεν ειχα κανενα προβλημα,ολα οσα φλασαρα δουλευαν κανονικα...

 

 

Sent from my iphone 4

 

Αυτή η έκδοση του Κίτσεν δεν δουλεύει πια γιατί δεν περιλαμβάνει τους servers της ΚΙ4 2.3.5.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

Μολις περασα την rom.

Οι εφαρμογες που ειναι στο φακελο Omega files εχουν εγκατασταθει στο τηλέφωνο με το περασμα της rom ή πρέπει να τις εγκαταστησω εγω;

π.χ. το mod της καμερας ειναι περασμενο;

 

Καποιος γνωστης μπορει να μου απαντησει;.

Επίσης το bloatware τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Την sd πως την κανουμε format?

μεσα απο τις ρυθμισεις στην επιλογη αποθηκευση

Αυτή η έκδοση του Κίτσεν δεν δουλεύει πια γιατί δεν περιλαμβάνει τους servers της ΚΙ4 2.3.5.

 

δηλαδη μονο η 1.04 δουλευει?

 

Παιδιά το Rtl - fix και το sgs - csc selector τι κάνουν;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

το rtl ειναι γραφη απο τα δεξια στα αριστερα Right To Left

 

Καποιος γνωστης μπορει να μου απαντησει;.

Επίσης το bloatware τι ειναι;

τις εφαρμογες απο το omega files πρεπει να τις εγκαταστησεις εσυ..

το bloatware ειναι αχρηστα αρχεια-εφαρμογες απο τα stock apps

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ναι παράφρονα, μόνο η1.04 δουλεύει

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

το rtl ειναι γραφη απο τα δεξια στα αριστερα Right To Left

Και που μας χρησιμευει αυτο;Αναποδα θα γραφουμε;Το SGS-CSC selector ξερει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

τις εφαρμογες απο το omega files πρεπει να τις εγκαταστησεις εσυ..

το bloatware ειναι αχρηστα αρχεια-εφαρμογες απο τα stock apps

 

Καποιες ειναι ομως ηδη εγκατεστημενες οπως ειδα.

Το bloatware κανει την ιδια δουλεια την οποια μπορει να κανει και το titanium. Σωστα;

 

Επίσης το No led ενω το απενεργοποιω, μολις κανω ξανα reboot το κινητο ενεργοποιειται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλή η rom! πολλά μπράβο! Να ρωτήσω και γω - το αρχειάκι Bloatware_scripts_backup_remove_restore τελικά αφαιρει ή προσθέτει άχρηστες εφαρμογές και αν ναι ποιές ; Το πέρασα αλλά δεν είδα καμιά διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Καποιες ειναι ομως ηδη εγκατεστημενες οπως ειδα.

Το bloatware κανει την ιδια δουλεια την οποια μπορει να κανει και το titanium. Σωστα;

 

Επίσης το No led ενω το απενεργοποιω, μολις κανω ξανα reboot το κινητο ενεργοποιειται.

 

Δεν ξερω τι κανει το τιτανιουμ γιατι δε το χρησιμοποιω αλλα νομιζω πως το script ειναι πιο απλο γιατι τα κανει ολα διαγραφη σε μερικα δευτερολεπτα...

 

Και που μας χρησιμευει αυτο;Αναποδα θα γραφουμε;Το SGS-CSC selector ξερει κανεις;

 

Το rtl ειναι χρησιμο κυριως για τους αραβες γιατι αυτοι γραφουν αναποδα...τωρα εμας δεν ξερω που μπορει να μας χρησιμευσει....

 

 

@nnik 1969 ευχαριστω φιλε οταν φλασαρω τη v3 θα το δοκιμασω αν και ειναι ψηλοαχρηστο αφου ο γιαννης μας δινει ολα τα mods

 

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έρχεται Σαββατοκύριακο είπα να δοκιμάσω ένα custom kernel, έτσι για να πάρω μια γεύση τι προσφέρει και είστε όλοι ξετρελαμενοι.:lol:

Έβαλα τον τελευταίο του Τούρκου. Τον έριξα στην απλη εκδοση της V3.0

Για δυο πράγματα είμαι σίγουρος:

Πρώτον αυξάνεται η θερμοκρασία λειτουργίας και δεύτερον έχουμε μεγαλύτερη κατανάλωση.

Απο την αλλη αυτο που ουσιαστικά βελτιώνει ειναι η ταχύτητα που κινούμαστε απο μενού σε μενου και όχι τοσο το καθε αυτού άνοιγμα των εφαρμογών.

Δοκίμασα για λίγο με υπερχρονισμενη CPU στα 1400MHz. Εκει γίνεται πιο αισθητη η ταχύτητα αλλα βρε παιδια δεν εμπιστεύομαι να πάω στην δουλεια μου με κάτι τέτοιο.

 

Τωρα για το νέο firmware δεν μπορω να πω ότι είδα κάπου διάφορες σε σχέση με το KI3 και αν υπάρχουν θα ειναι πολυ μικρές.

Ήμουν με την 2.0 (δεν είχα φλασαρει την 2.1). Δεν είχα κανένα πρόβλημα με wifi και ο ήχος στις κλήσεις εισερχομενος και εξερχόμενος ήταν τέλειος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://dl.dropbox.com/u/11208932/KitchenPro%201.04.apk

 

Αυτό είναι το apk της Leomar kitchen που δουλεύει με την OMEGA για όποιον ενδιαφέρεται.

 

το εψαχνα..να σε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έρχεται Σαββατοκύριακο είπα να δοκιμάσω ένα custom kernel, έτσι για να πάρω μια γεύση τι προσφέρει και είστε όλοι ξετρελαμενοι.:lol:

Έβαλα τον τελευταίο του Τούρκου. Τον έριξα στην απλη εκδοση της V3.0

Για δυο πράγματα είμαι σίγουρος:

Πρώτον αυξάνεται η θερμοκρασία λειτουργίας και δεύτερον έχουμε μεγαλύτερη κατανάλωση.

Απο την αλλη αυτο που ουσιαστικά βελτιώνει ειναι η ταχύτητα που κινούμαστε απο μενού σε μενου και όχι τοσο το καθε αυτού άνοιγμα των εφαρμογών.

Δοκίμασα για λίγο με υπερχρονισμενη CPU στα 1400MHz. Εκει γίνεται πιο αισθητη η ταχύτητα αλλα βρε παιδια δεν εμπιστεύομαι να πάω στην δουλεια μου με κάτι τέτοιο.

 

Τωρα για το νέο firmware δεν μπορω να πω ότι είδα κάπου διάφορες σε σχέση με το KI3 και αν υπάρχουν θα ειναι πολυ μικρές.

Ήμουν με την 2.0 (δεν είχα φλασαρει την 2.1). Δεν είχα κανένα πρόβλημα με wifi και ο ήχος στις κλήσεις εισερχομενος και εξερχόμενος ήταν τέλειος.

 

έβαλες την 2.0 ή την 1.8 του kernel? Αν έβαλες την 2.0 τότε θα είχες τέτοια θέματα. Βάλε την 1.8

Link to comment
Share on other sites

έβαλες την 2.0 ή την 1.8 του kernel? Αν έβαλες την 2.0 τότε θα είχες τέτοια θέματα. Βάλε την 1.8

 

Έχει βγει νεότερη εκδοση. Ειναι η V2_1b13. Την κατέβασα απο την kitchen του Leomar.

Δοκιμαστικό ήταν ξαναφλασαρισα και έριξα το backup που είχα κρατήσει απο την V3.0 closed to official.

Πίστεψε με οι οι διάφορες ειναι ελάχιστες εώς ανύπαρκτες μεταξύ του official kernel της V3.0 και του custom.

Κατ' εμε δεν αξίζει να ρισκάρει κανεις την άρτια και απροβληματιστα λειτουργία.

Έχω την εντύπωση ότι ειναι ένα κλικ ταχύτερη απο την V2 χωρις όμως να είμαι απόλυτα σίγουρος αφου πάντα μια φρεσκοφλασαρισμενη ρομ δείχνει πιο ευέλικτη.

 

Τωρα όσον αφορά την V3.0 ειναι μια κλασική Omega. Σταθερή, γρηγορη, πλήρης.

 

Υ.Γ. Το μόνο αρνητικό που παρατηρώ ειναι ότι μάλλον ανεβάζει λίγο παραπάνω θερμοκρασία στην φόρτιση. Την έβαλα ενω ήταν στο 36% και η θερμοκρασία κυμαίνεται μεταξυ 44-46c. Στην V2.0 δεν είχα παρατηρησει να ανεβαίνει τόσο. Και αν γίνεται τωρα με 20c εξωτερική θερμοκρασία τι θα κάνει το καλοκαίρι.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει νεότερη εκδοση. Ειναι η V2_1b13. Την κατέβασα απο την kitchen του Leomar.

Δοκιμαστικό ήταν ξαναφλασαρισα και έριξα το backup που είχα κρατήσει απο την V3.0 closed to official.

Πίστεψε με οι οι διάφορες ειναι ελάχιστες εώς ανύπαρκτες μεταξύ του official kernel της V3.0 και του custom.

Κατ' εμε δεν αξίζει να ρισκάρει κανεις την άρτια και απροβληματιστα λειτουργία.

Έχω την εντύπωση ότι ειναι ένα κλικ ταχύτερη απο την V2 χωρις όμως να είμαι απόλυτα σίγουρος αφου πάντα μια φρεσκοφλασαρισμενη ρομ δείχνει πιο ευέλικτη.

 

Τωρα όσον αφορά την V3.0 ειναι μια κλασική Omega. Σταθερή, γρηγορη, πλήρης.

 

Υ.Γ. Το μόνο αρνητικό που παρατηρώ ειναι ότι μάλλον ανεβάζει λίγο παραπάνω θερμοκρασία στην φόρτιση. Την έβαλα ενω ήταν στο 36% και η θερμοκρασία κυμαίνεται μεταξυ 44-46c. Στην V2.0 δεν είχα παρατηρησει να ανεβαίνει τόσο. Και αν γίνεται τωρα με 20c εξωτερική θερμοκρασία τι θα κάνει το καλοκαίρι.

 

το καλοκαιρι θα εχουμε το galaxy s3 η το iphone 5 η και τα δυο ποιος ξερει...:)

παντως πανω απο 38 βαθμους ειτε σε φορτιση ειτε σε χρηση εχω να δω παααααρα πολυ καιρο...

 

τωρα ξεκιναω κ εγω το φλασαρισμα της v3 να δω τι ψαρια πιανει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

το καλοκαιρι θα εχουμε το galaxy s3 η το iphone 5 η και τα δυο ποιος ξερει...:)

παντως πανω απο 38 βαθμους ειτε σε φορτιση ειτε σε χρηση εχω να δω παααααρα πολυ καιρο...

 

τωρα ξεκιναω κ εγω το φλασαρισμα της v3 να δω τι ψαρια πιανει...

 

http://tapatalk.com/mu/2982698a-6158-110b.jpg

 

Κι εγώ δεν είχα δει. Πέρασα ξανά την V2.0 και το βάζω τώρα για φόρτιση να συγκρίνω.

 

EDIT

Τελικα και με την 2 φθάνει τους 44. Οπότε άκυρο. Απλά το είχα ακουμπίσει στον καναπέ :-) ενώ συνήθως το έχω στο γραφείο όταν φορτίζει.

http://tapatalk.com/mu/2982698a-6946-ca0c.jpg

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

λιγο καγκουρια η πολυ καγκουρια?:p

 

Δεν υπάρχουν η μάλλον 1-2 θέματα αξίζουν. Οπότε μην το κάνεις καραγκιόζη το εργαλείο. ;-)

Εγώ το έχω κατάμαυρο.

http://tapatalk.com/mu/2982698a-6dfd-8e96.jpg

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...