Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καποιο tweak που να προσθέτει badge στο εικονίδιο του Gmail για να βλέπουμε τα αδιάβαστα mails?

Όπως γίνεται στον Launcher Pro για παράδειγμα.

Kωστα αν θες να βλεπεις συγκεκριμμενα ποσα (αριθμο) σου ηρθαν οπως βλεπαμε στα wm δεν το νομιζω να γινεται..

Διαφορετικα υπαρχει τροπος να βλεπεις αν σου ηρθαν νεα μειλ χρησιμοποιοντας το jkay settings(unlock screen) οπου βαζεις στην αρχική οθόνη ξεκλειδωματος οποια ειδοποίηση-εικονιδιο (αλλαζει χρωμα οταν εχεις εισερχομενα) θες.

Ετσι πατωντας το κεντρικο πληκτρο - αναβοντας την οθονη - για να ξελειδωσεις το τηλεφωνο - αν εχεις βαλει ειδοποιηση e-mail - gmail βλεπεις αν εχεις εισερχομενο και συροντας το μπαινεις κατευθειαν στο μενου!!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα το πρωί τον έβαλα εγώ. Μέχρι ώρας μου δουλεύει καλά (κανένας kernel του Τούρκου δεν μου έχει κάτσει ποτέ! Μου κάνανε όλοι restart.) Θα επανέλθω για νεότερα...

 

Την καλημερα μου σε ολους τους ΟΜΕGAITES....!!!!!!! Μελη και Χρηστες......!!!!!!!

 

{ Διεθνεις Εξελιξεις & Νεα για το SgS2...!!!! (Απο XDA Μαχαλα...) }

 

Ο Τουρκος εχει κανει καλη δουλιτσα,μιας και το λεει το τραγουδακι του....!!! Καλααα...!!!

Αλλα δυστυχως για αυτον,για αλλη μια φορα οπως και στο παρελθον,δεν θα καταφερει να κατσει σε ολες τις

συσκευες....(!?!?!?) με τον v2.0.

 

:!::!: AΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ (SiyahKernel v2.1) ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ REKORRRRRRR :!::!:

 

Κατι μου λει οτι ψαχνει να βρει το αλλον,τον ταχα μου δηθεν (Μεγαλωμενο στας Ελβετιας) που απο (Jeffrey - Teskin) μου εγινε Φαντομας Luissss...!!!! Να του πει για τα αποκρυφα (source) του...!!!!

Και αφου τον βρει,θα του πει να κανουν μια ομαδα (ΚΕΡΝΑLενατζηδων) μαζι....!!!! (ΦενερΚερνελ Μπαχτσε...!!!)

 

Σαν αυτα που ακουγεται,οτι ηδη εχει κανει αυτος ο ΙΤΑΛΟΣ.

Με καποιους (5-6 Μαχαλομαγκες) που ζουν λεει, μεσα σε ενα δωματιο που τσεκαρουν Rom's (checkrom)...!!!!

Που ειναι..Απο το Κameroun..??? Aπο το Ιslamabad...??? Aπο Burkina faso....???

Δεν ξερω ακομα την προελευση.....

Ο Τουρκος παντως θα περπατησει λιγακι με το (Kernalaki) του,μεχρι να του ορμησει αυτην την Πεμπτη / Παρασκευη,ο Αιμοδυψης και Αιμοσταγης (ΙΤΑΛΟLeomaridas) ο (Rom-Ιos = Virus)...!!! (Με την αξεπεραστη ταχα μου,ταχα μου Νεα του Rom....)

Θα εχει λεε μαζι του και τον αλλον τον (Zapatista) τον (CriskeloMaradona) στην πισω γραμμη,γιατι τον ξερει απο τον Στρατο.....!!!

Ειχανε κανει μαζι Κυανοκρανοι,κατα την διαρκεια του πολεμου στο Μογκαντισου,στην Μοναδα Κατασκευης Δικτυων Τηλεπικοινωνιας......!!!!!!!!

Αυτο που λεμε εμεις Διαβιβασεις...!!!

 

Oπως εχετε καταλαβει εσεις οι (XDAαδες)...!!!!

Οι (DeveloKernalενατζηδες) μπαινουν σε μια καινουρια εποχη σχεδιασμου KERNELS...!!!!!

 

Σε σχεση με την Μακαροναδα εποχη,που ειμασταν πριν....!!!!

Τωρα μας προσθετουν και την σαλτσα,γιατι τα Νεροβραστα δεν επιασαν τοπο....:

 

Για να αλλαξουμε μενου μια και καλη.... Και απο τα ζυμαρικα να παμε σε λιγο Τσι...!! Τσι..!! (Κρεατακι βρε αδερφε που λενε και στο χωριο μου....)....

 

Τι πρεπει να κανουμε.....?????

 

Απο οτι πλεον καταλαβαινω.....!!! Η να αλλαξουμε συσκευη...!!! Η να παρουμε το κατσαβιδι στο χερια και οποιον παρει ο χαρος....!!! Να το ανοιξουμε αυτο το ρημαδι το καπακι πιααα, να δουμε τι εχει μεσα....!!!! Τι φταιει...??? Τι κρυβει απο κατω...(???) (Οχι της μπαταριας,το αλλο με τις βιδουλες...!!!!)

 

Και με το που το ανοιγω ρε Αγορινες,,,,,Τι βλεπω λετεεεεε....!!!!!! (??????)

 

Κατι Κamerounezo / Koreatika να μου λενε.....!!!!!!!

 

DO NOT...!!!! DO NOT....!!! DANGER...!!!! DANGER...!!!!!!

 

Λεω μεσα μου....!!!!!!!!!

 

Ωχχχχ...!!!!!! Παναγια μου...!!!! θα καω ζωντανος....!!!!!!!!!

 

(Και απο φοβο το ξαναεκλεισααααα....!!!!!!) :lol::p:lol:

Edited by gorgiosalon
Διεθνεις Εξελιξεις & Νεα για το SgS2...!!!! (Απο XDA μαχαλα..)
Link to comment
Share on other sites

κάτι πίνεις εσύ δεν εξηγείται αλλιώς.

 

τελικά ούτε με την Omega δεν κατάφερα να κάνω το ntfs να δουλέψει. να πάρει :(

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη η 2.1 θα έχει υποστήριξη init.d scripts? βαλε κανένα για undervolt cpu and gpu αφού ο siyah kernel τα υποστηρίζει!φιλικα Γιάννης!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Συγχαρητήρια για την τακτοποιημένη δουλειά της Omega – κάποιος βάζει το χρόνο του και γλυτώνει το δικό μας από το ψάξιμο για kernels, modem, roms, odin, pit ή όχι pit, wipe, dalvik κλπ κλπ σε ένα συγκεντρωμένο πακέτο. Συγχαρητήρια ξανά.

 

Η ΣΥΣΚΕΥΗ

Model: GT-I9100 Host: SEP-55 Kernel: 2.6.35.14-Siyah-v1.8

Firmware: 2.3.5 Build: Omega XT v2.0 – XXKI3 Baseband: I9100XXKI3

Processor: ARMv7 Processor rev 1 (v7I)

 

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Σβήνει. Μόνο του. Είτε με battery drain, είτε απλά switch off, ή με reset (σπανιότερα).

Δοκίμασα τα πάντα (νομίζω). [Fresh install, reformat, καμία εφαρμογή εγκαταστημένη, κλπ].

Ο μόνος τρόπος που βρήκα να μην σβήνει είναι η χρήση του LoadMonitor με ενεργοποιημένα τα WakeLock. Επίσης βοηθά στο να μην έχω battery drain το GSM only Network mode (αντί του GSM/WCDMA) διότι η περιοχή που μένω δεν έχει καλό σήμα. Μου φαίνεται σαν μπάλωμα αυτό. :(

 

Η ΕΡΩΤΗΣΗ

Έχω ψάξει τα πάντα και δεν έχω βρει πουθενά ένα «διαγνωστικό οδηγό». Ναι, είναι άπειρα τα πιθανά σενάρια (auto sync, wi-fi issues, remove bloatware…) αλλά θα ήθελα την βοήθειά σας. Έστω αν η λύση είναι τόσο απλή όσο το χαρτάκι στην μπαταρία για να μην κουνιούνται οι επαφές (που σε εμένα δεν λύνει το θέμα) :mad:

 

ΙΔΕΕΣ ? ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ? ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.-

You are in a maze of twisty little passages, all alike. A hollow voice says 'PLUGH'...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Συγχαρητήρια για την τακτοποιημένη δουλειά της Omega – κάποιος βάζει το χρόνο του και γλυτώνει το δικό μας από το ψάξιμο για kernels, modem, roms, odin, pit ή όχι pit, wipe, dalvik κλπ κλπ σε ένα συγκεντρωμένο πακέτο. Συγχαρητήρια ξανά.

 

Η ΣΥΣΚΕΥΗ

Model: GT-I9100 Host: SEP-55 Kernel: 2.6.35.14-Siyah-v1.8

Firmware: 2.3.5 Build: Omega XT v2.0 – XXKI3 Baseband: I9100XXKI3

Processor: ARMv7 Processor rev 1 (v7I)

 

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Σβήνει. Μόνο του. Είτε με battery drain, είτε απλά switch off, ή με reset (σπανιότερα).

Δοκίμασα τα πάντα (νομίζω). [Fresh install, reformat, καμία εφαρμογή εγκαταστημένη, κλπ].

Ο μόνος τρόπος που βρήκα να μην σβήνει είναι η χρήση του LoadMonitor με ενεργοποιημένα τα WakeLock. Επίσης βοηθά στο να μην έχω battery drain το GSM only Network mode (αντί του GSM/WCDMA) διότι η περιοχή που μένω δεν έχει καλό σήμα. Μου φαίνεται σαν μπάλωμα αυτό. :(

 

Η ΕΡΩΤΗΣΗ

Έχω ψάξει τα πάντα και δεν έχω βρει πουθενά ένα «διαγνωστικό οδηγό». Ναι, είναι άπειρα τα πιθανά σενάρια (auto sync, wi-fi issues, remove bloatware…) αλλά θα ήθελα την βοήθειά σας. Έστω αν η λύση είναι τόσο απλή όσο το χαρτάκι στην μπαταρία για να μην κουνιούνται οι επαφές (που σε εμένα δεν λύνει το θέμα) :mad:

 

ΙΔΕΕΣ ? ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ? ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.-

 

Εμένα φίλε μου ο συγκεκριμένος kernel μου το είχε τσακίσει το τηλ. Όποτε δοκίμασα να τον βάλω μου έκανε restart και ορισμένες φορές αναγκαζόμουν να βγάλω μπαταρία. Δοκίμασες να αλλάξεις kernel;

Εγώ τώρα έχω βάλει τον v2.0 του Τούρκου και τα πάει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω swipe τη lockscreen προς τα αριστερά ανοίγει η κάμερα, και προς τα κάτω ανάβει το flash.

Που ρυθμίζονται αυτά;

 

Ευχαριστώ

 

Τσεκαρε το deluxe settings στα apps σου. Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι εκει μεσα.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Συγχαρητήρια για την τακτοποιημένη δουλειά της Omega – κάποιος βάζει το χρόνο του και γλυτώνει το δικό μας από το ψάξιμο για kernels, modem, roms, odin, pit ή όχι pit, wipe, dalvik κλπ κλπ σε ένα συγκεντρωμένο πακέτο. Συγχαρητήρια ξανά.

[.......]

ΙΔΕΕΣ ? ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ? ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.-

 

Γεια σου ρε Μορτη *dalek* που τα λες Μια χαρα και ας εισαι και μεσα στα προβληματα...!!!!!!

 

1ον) Ξεκινα να κανεις απο την αρχη... Ακομα Ενα (flasharisma) by stock firmware Samsung και με το πιο προσφατο Update....

Παρατατηρεις και αν ολα πανε καλα.... Χαλαρα,σιγα,σιγα προχωρας το (setarisma) με συνεχη παρακουληθηση σε αυτα που -setareis-...!!!! (Βαλε και ενα .apk (system panel & Betterbattery stats) να βλεπεις τι παιζει...) Αν ολα πανε καλα συνεχιζεις με ΟΜΕGA και τα σχετικα...!!!!!!! Αφου εχει αποδειχθει οτι με -stock by samsung- ησουν μαι χαρα...!!!! Να δουμε που θα σε βγαλει παρακατω...!!!

 

α )SYSTEM PANEL [ https://market.android.com/details?id=nextapp.systempanel&feature=search_result ]

β) BETTER BATTERY STATS [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809 ]

 

 

2ον) Μεσοβεζικες λυσεις του αλλαζω Kernel η (instal - unistall) τα διαφορα .apk,μπορει αν εχεις τυχη να επιφερουν την λυση...!!!!! (θελει την κ@λ@φρδια του το πραμα..).

Μεσα σε αυτα... H αλλαγη -Kernel- που προτεινε ο προηγουμενος Μορτης φιλος *pandrits*,, *Πολυ σωστη*... Αλλα εγω θα σου ελεγα να (flashareis) εναν και MONO απο τους παρακατω δυο KERNEL,με σαφη προτιμηση στον πρωτο...!!!!

 

α) *CF-Root-SGS2_XX_OXA_KI3-v4.1-CWM4.zip [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 ]

β) *Jeffrey-SpeedF CWM rey3.0.0-rV- ( Release version BETTER BATTERY LIFE...:!:) [ http://www.multiupload.com/8XL7JSB4HS ]

γ) ***Θα σου προτεινα και ενα τριτο,αλλα θα το κουρασω το πραμα αν δεν κατσει με τους προηγουμενους...Αυτον...!!!!!

(netchip_KI8_update10) Αλλα θα στον ελεγα με ( ΚI8) γιατι απο τις δοκιμες μου εμεινα πολυ ικανοποιημενος...!!!!

[ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275381 ]

 

#Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΤΩΝ KERNEL ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ,ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΡΟΣ ΣΥΣΚΕΥΩΝ...!!!#

 

*Εννοειτε πως αν εχεις το .apk (Set CPU) στην συσκευη σου....Το εχεις κανει -unistall- η -clean data- εφαρμογης,αναλογα με το τι προτιμας,πριν το (flasharisma του Kernel) καθως και wipe (cache & dalvik) απο (Recovery ClockWorkMod) πριν...:!:

 

*Το (Set CPU) μην το ξανακανεις *OPEN* εφοσον επιλεξεις -clean data-*.

Και αφου παρατηρησεις την συσκευη για κανα (couple days) 2 + 2 το ξανα -installareis- αν ολα πανε καλα...(και εφοσον δουλευεις με αυτο..)

 

Aντε κανε και αυτο το -calibration- που νιαου..νιαου..ψι..! ψι..!ψι..! ειναι...:lol::p

 

Αλλα φαε και εκει κανα 5λεπτο....!!! αφου 100% κατοσταρησεις [ https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration&feature=search_result ]

 

Την αλλαγη (Κernel) θα ηθελα αν σου ειναι ευκολο να την δοκιμασεις και σε (Clean flashing OMEGA..!!!).

***Αλλα για πρωτη δοκιμη στην αρχη,οπως εισαι τωρα...!!!!!****

 

***Να θυμασαι παντα πριν του οτιδηποτε.!!!! Και τα (S.O.S BackUp) γιατι ισως,,απο εκει θα επαναφερεις οτι θελησεις...!!!***

 

3oν) Σαν τελευταια και εσχατη λυση,που μου ειναι αδυνατο να υποθεσω οτι θα επεφερε το αποτελεσμα.....!!!! Παρα μονο σε μια και μοναδικη περιπτωση....!!!!! Που δεν θα αναφερθω για να μην πλατειασω ειναι....!!!

 

Να αλλαζεις μπαταρια...!!!! (Αλλα αυτο θα το εκρινα μονο αν ειχα εγω,την συσκευη στα χερια μου...!!!)

 

Σου ευχομαι κατι απο αυτα να δωσει λυση στο προβλημα σου...!!!!

 

*EDIT* / Eσυ ξεκινα με το (2ον) και μετα απο την αρχη...!!! Για το (3ον) θα θελα να ξερω και καποια αλλα στοιχεια,για να μην σε βαλω τσαμπα σε εξοδα και με βριζεις μετα..!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο επαθα κατι κουλο...

λοπον βγαζω το τηλ απο την φορτιση και το αφηνω...το κοιταω μετα απο καμια ωρα και βλεπω οτι εχασε 2% ενω δεν ειχα τιποτα

ανοιχτο...κοιταω και βλεπω το λειτουργικο ανδροιδ ηταν στο 25% και λεω κατσε να κανω ενα restart για να στρωσει..

μετα το restart ειχαν εξαφανιστεί ΟΛΑ...εικονιδια φακελοι widgets κτλ...

κάνω παλι ρεσταρτ και στρωνει...το αφήνω λιγο και βλέπω την μπαταρία να συνεχίζει να πέφτει γρήγορα..ξανακάνω restart και για

ακόμη μια φορά εξαφανίστηκαν τα πάντα...ξανακανω restart σε cwm και κανω wipe dalvik,μολις μπενω στο μενου ηταν ολα οκ και μετα απο μερικα δευτερολεπτα κρασαρε το skype χωρις εγω να εχω ανοιξει την εφαρμογη...

απο εκεινη τη στιγμη και μετα δοκιμασα αρκετα restart αλλα δεν ειχα καποιο προβλημα και εστρωσε κ η μπαταρια....

 

τώρα μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να έφταιξε και εξαφανίστηκαν τα παντα....?

είμαι με ωμέγα και τον cfroot...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

@parafron

Σίγουρα ειναι πρόβλημα απο τον kernel. Γι αυτο δεν αποφασίζω να ασχοληθώ.

Έχω την απλή Omega V2.0 και όλα ειναι θαυμάσια. Πολυ καλη αυτονομία και απροβληματιστα λειτουργία.

Όλο το βράδυ έχοντας τα πάντα ανοικτά δεν κλεινω ποτέ 3g, wifi, ενημερώσεις, έχασε μόνο 6% και μάλιστα σε σημείο με πολυ κακό 3g αλλα και με το router να βρίσκεται στο απο πάνω διαμέρισμα και στην αντίθετη πλευρά.

 

Ξέρει κανεις πως μπορω να επανέλθω στα 4 εικονιδια αντι των 5 στις εφαρμογές?

Στα android αυτο που συχαινομαι ειναι τα εικονιδια των εφαρμογών. Καθε developer κάνει ότι του γουστάρει. Τα περισσότερα εκτός απο άσχημα, έχουν διαφορετικές διαστάσεις και όταν ειναι τόσο κοντά το ένα με το άλλο γίνονται αχταρμάς.

Τόσο δύσκολο ειναι να τους επιβάλει η Google ένα συγκεκριμένο πλαίσιο για φόντο και να βάζουν μέσα σ αυτο το εικονίδιο τους ώστε να υπάρχει μια αρμονία?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@parafron

Σίγουρα ειναι πρόβλημα απο τον kernel. Γι αυτο δεν αποφασίζω να ασχοληθώ.

Έχω την απλή Omega V2.0 και όλα ειναι θαυμάσια. Πολυ καλη αυτονομία και απροβληματιστα λειτουργία.

Όλο το βράδυ έχοντας τα πάντα ανοικτά δεν κλεινω ποτέ 3g, wifi, ενημερώσεις, έχασε μόνο 6% και μάλιστα σε σημείο με πολυ κακό 3g αλλα και με το router να βρίσκεται στο απο πάνω διαμέρισμα και στην αντίθετη πλευρά.

 

Ξέρει κανεις πως μπορω να επανέλθω στα 4 εικονιδια αντι των 5 στις εφαρμογές?

Στα android αυτο που συχαινομαι ειναι τα εικονιδια των εφαρμογών. Καθε developer κάνει ότι του γουστάρει. Τα περισσότερα εκτός απο άσχημα, έχουν διαφορετικές διαστάσεις και όταν ειναι τόσο κοντά το ένα με το άλλο γίνονται αχταρμάς.

Τόσο δύσκολο ειναι να τους επιβάλει η Google ένα συγκεκριμένο πλαίσιο για φόντο και να βάζουν μέσα σ αυτο το εικονίδιο τους ώστε να υπάρχει μια αρμονία?

 

φιλε μου δεν εχω αλλαξει κερνελ...κ εγω τον απλο εχω που φοραει η ωμεγα v2...το θεμα δεν ειναι τοσο το battery drain που ειχα αλλα το οτι εξαφανιστηκαν τα παντα μετα απο restart και δεν ξερω αν ειναι προβλημα του tw launcher η της εσωτερικης μνημης η δεν ξερω κ εγω τι αλλο...

 

γιαυτο που θες μαλλον πρεπει να φλασαρεις τον stock tw launcher...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιο tweak που να προσθέτει badge στο εικονίδιο του Gmail για να βλέπουμε τα αδιάβαστα mails?

Όπως γίνεται στον Launcher Pro για παράδειγμα.

 

 

Φίλε Κώστα δεν χρειάζεσαι tweek, κατέβασε το elixir 2 απο μάρκετ δωρεάν και θά δεις.

Link to comment
Share on other sites

@parafron

[....]

Τόσο δύσκολο ειναι να τους επιβάλει η Google ένα συγκεκριμένο πλαίσιο για φόντο και να βάζουν μέσα σ αυτο το εικονίδιο τους ώστε να υπάρχει μια αρμονία?

 

Ριξε μια ματια εδω....!!!!

[ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17971689&postcount=3 ]

Ισως βρεις κατι....

 

Ο *petsasj* ειναι φοβερος και αν προσεξεις την δουλεια του....!!!

Νομιζω πως θα καταλαβεις οτι την κανει με πολυ μερακι....!!!!!! Και επαγγελματισμο...!!!

Παρ'ολα αυτα,σιγουρα δεν μπορει να αρεσει σε ολους.....!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....!!!!:lol::p

 

Αλιως με Τitanium / Αντιγγραφα ασφαλειας και επαναφορα / TwLauncher v2.3.5 / Εκκαθαριση δεδομενων...

(οχι ομως απο το -app drawer- αλλα απο την μπαρα κατω...) απο 5 αν εισαι, πας στα 4...

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω τι είναι το NTFS Mount support ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Με αυτο και με το αναλογο καλωδιο (OTG USB),μπορεις και βλεπεις εξωτερικα -ntfs- disk (Σκληρους δισκους) απο αυτους που δεν μασιουντε...:lol::p (βλεπε GScript κ.α)

 

Ριξε μια ματια και εδω...!!

[ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3705585#post3705585 ]

 

(Αν και δεν τα εχω τσεκαρει αυτα που λεει ο φιλος εκει που σε στελνω...Το κανω με δικο μου τροπο εγω...)

*EDIT* Tα αρχεια που αναφερει η Αγορινα *kfrei*,μας τα δινει και Ο Γιανναρος ολα και απο το Kitchen του,αν δεν κανω λαθος...!!!!!

 

 

 

Ntfs = ειδος διαμορφωσης διαμερισματος σκληρου δισκου,που χρησημοποιουν τα WINDOWS κ.α (πολυ γενικα..)

Mount = με βαση το λεξικο, (τοποθετω σε θεση) δηλ.ακομα και (συνδεω).

Support = Aυτο που κανει η Κηβερνηση ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ αυτην την στιγμη σε ολους μας,με ολα αυτα τα οικονομικα μετρα...!!!!

δηλ. μας ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ...!!!!!! :lol::p:lol:

 

**Γιατι εσυ μαλλον μας κανεις πλακα και ειπα να σου βαλω λιγο χιουμορ...!!!!**

 

κάτι πίνεις εσύ δεν εξηγείται αλλιώς.

 

τελικά ούτε με την Omega δεν κατάφερα να κάνω το ntfs να δουλέψει. να πάρει

 

Εσυ να με παρεις ενα τηλ.

Και θα σου πω εγω τι να κανεις...

Και να εισαι σιγουρος πως θα δουλεψει....!!! Και με OMEGA & ΑΛΦΑ & ΒΗΤΑ...:p

 

Αν δεν θελεις να χρεωθεις...!!!

Στειλε μου ενα (p.m) να μου δωσεις και αλλα στοιχεια που κολλαει το πραμα...!!!!!

Και θα σου στειλω εναν οδηγο βημα,βημα τι ακριβως πρεπει να κανεις...Και που εχει αποτελεσμα σε 3 συσκευες που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα...!!!!!!

 

*Επισης η Revolution Kitcen by Leomar ....Ναι...!!!! Δουλευει και στην OMEGA χωρις κανενα προβλημα...

*Για το (plug and play & read) που λες,,,Αφου -intsalareis- το GScript και κανεις -add- τα -scriptakia- εισαι ετοιμος και μια χαρα....

(Δεν ειναι εκα καρο...Μπορεις να το αντεξειςςςςς...!!! Φανταρος εισαι ακομα εχεις χρονο...!!! Μετα βλεπουμε...:lol:)

 

Aντε και καλος Πολιτης Γλυκια μου Αγορινα στις 7 του Νοεμβη....!!!!! :w00t:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλάμε για περίεργα που συμβαίνουν στον γαλαξία μας να πω κ εγω την εμπειρία μου..εχω παρατηρήσει ότι κάθε φορά που θα του κανω reboot μετά από πλήρη φόρτιση, χάνει το σήμα,σαν να μην πατάει καλά η sim...πρέπει να τη βγάλω και να την ξαναβάλω για να τη δει!!
Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλάμε για περίεργα που συμβαίνουν στον γαλαξία μας να πω κ εγω την εμπειρία μου..εχω παρατηρήσει ότι κάθε φορά που θα του κανω reboot μετά από πλήρη φόρτιση, χάνει το σήμα,σαν να μην πατάει καλά η sim...πρέπει να τη βγάλω και να την ξαναβάλω για να τη δει!!

 

κ εγω μετα απο πληρη φορτιση την επαθα και οσο και αν εψαξα στο νετ δεν μπορεσα να βγαλω ακρη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εσυ να με παρεις ενα τηλ.

Και θα σου πω εγω τι να κανεις...

Και να εισαι σιγουρος πως θα δουλεψει....!!! Και με OMEGA & ΑΛΦΑ & ΒΗΤΑ...:p

 

Αν δεν θελεις να χρεωθεις...!!!

Στειλε μου ενα (p.m) να μου δωσεις και αλλα στοιχεια που κολλαει το πραμα...!!!!!

Και θα σου στειλω εναν οδηγο βημα,βημα τι ακριβως πρεπει να κανεις...Και που εχει αποτελεσμα σε 3 συσκευες που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα...!!!!!!

 

*Επισης η Revolution Kitcen by Leomar ....Ναι...!!!! Δουλευει και στην OMEGA χωρις κανενα προβλημα...

*Για το (plug and play & read) που λες,,,Αφου -intsalareis- το GScript και κανεις -add- τα -scriptakia- εισαι ετοιμος και μια χαρα....

(Δεν ειναι εκα καρο...Μπορεις να το αντεξειςςςςς...!!! Φανταρος εισαι ακομα εχεις χρονο...!!! Μετα βλεπουμε...:lol:)

 

Aντε και καλος Πολιτης Γλυκια μου Αγορινα στις 7 του Νοεμβη....!!!!! :w00t:

 

Λοιπόν αγορίνα :), άντε να δούμε μπας και μου βρείς λύση στο άτιμο το πρόβλημα που με κυνηγάει.

Τηλέφωνο δεν σε παίρνω μιας και δεν θέλω να πρήζω κόσμο (αρκετά με πρήζουν εμένα όλη μέρα), αλλά και απο εδώ θα λύσουν παρόμοια προβλήματα και άλλοι.

 

Έχω κατεβάσει το ntfs.zip το οποίο έκανα extract στην sdcard. (το αρχείο ntfs.ko). Μετά κατέβασα το gscript.zip το οποίο και έκανα extract μέσα στο gscript φάκελο στην sdcard. μετά άνοιξα το gscript lite, πρόσθεσα τα 2 αρχεία με SU, και απλά έτρεξα το mount script.

Πάντα πέρνω το παρακάτω μήνυμα...

 

insmod: can't insert '/mnt/sdcard/ntfs.ko' : invalid module format, κτλ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@ioathe:

Γιάννη να υποθέσω ότι ετοιμάζεις rom βασισμένη στο νεοαφιχθέν ΧΧΚΙ4 (2.3.5); Οι αναφορές λένε ότι είναι ανώτερο του KI8/ΚΙ3.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Μορτη *dalek* που τα λες Μια χαρα και ας εισαι και μεσα στα προβληματα...!!!!!!

 

1ον) Ξεκινα να κανεις απο την αρχη... Ακομα Ενα (flasharisma) by stock firmware Samsung και με το πιο προσφατο Update....

Παρατατηρεις και αν ολα πανε καλα.... Χαλαρα,σιγα,σιγα προχωρας το (setarisma) με συνεχη παρακουληθηση σε αυτα που -setareis-...!!!! (Βαλε και ενα .apk (system panel & Betterbattery stats) να βλεπεις τι παιζει...) Αν ολα πανε καλα συνεχιζεις με ΟΜΕGA και τα σχετικα...!!!!!!! Αφου εχει αποδειχθει οτι με -stock by samsung- ησουν μαι χαρα...!!!! Να δουμε που θα σε βγαλει παρακατω...!!!

 

α )SYSTEM PANEL [ https://market.android.com/details?id=nextapp.systempanel&feature=search_result ]

β) BETTER BATTERY STATS [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809 ]

 

Δεν θέλω να επιστρέψω στο stock firmware και στα Kies κλπ. Με χαλάει η προσέγγιση του Kies και των Samsung accounts και mails, ακριβώς όπως με χαλάει το itunes και η κλειδωμένη προσέγγιση της apple. (γι’ αυτό και παράτησα το iphone πλήρως βέβαια full jailbroken με cydia κλπ). Η λογική του android είναι διαφορετική, οπότε ξεκλέιδωτο και rooted custom s/w – αν αποτύχουν όλα, πίσω στο stock firmware.

System panel , better battery stats κλπ. Τα έχω ήδη δοκιμάσει. Ξέρεις τι πρόβλημα έχουν? Δεν σε βοηθούν στο πρόβλημα, δηλαδή δεν κάνουν dump την κατάσταση της συσκευής όταν κρασάρει, ώστε στο επόμενο reboot να σου δείξουν το log του τι πήγε στραβά. (btw, υπάρχει κάποια τέτοια εφαρμογή? Βλέπω και κάτι περίεργα για grabbing του /proc/wakelocks και για dumpstats με adb shells και θυμάμαι τα φοιτητικά μου χρόνια...). Επίσης, δεν μου έδειξαν κάποια cpuβόρα εφαρμογή ποτέ, οπότε δεν μπόρεσα να βγάλω συμπέρασμα. Υπενθυμίζω ότι το τηλέφωνο κρασάρει χωρίς widgets ή άλλα running apps, και αφου έχω αφαιρέσει το bloatware.

 

2ον) Μεσοβεζικες λυσεις του αλλαζω Kernel η (instal - unistall) τα διαφορα .apk,μπορει αν εχεις τυχη να επιφερουν την λυση...!!!!! (θελει την κ@λ@φρδια του το πραμα..).

Μεσα σε αυτα... H αλλαγη -Kernel- που προτεινε ο προηγουμενος Μορτης φιλος *pandrits*,, *Πολυ σωστη*... Αλλα εγω θα σου ελεγα να (flashareis) εναν και MONO απο τους παρακατω δυο KERNEL,με σαφη προτιμηση στον πρωτο...!!!!

 

α) *CF-Root-SGS2_XX_OXA_KI3-v4.1-CWM4.zip [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 ]

β) *Jeffrey-SpeedF CWM rey3.0.0-rV- ( Release version BETTER BATTERY LIFE...:!:) [ http://www.multiupload.com/8XL7JSB4HS ]

γ) ***Θα σου προτεινα και ενα τριτο,αλλα θα το κουρασω το πραμα αν δεν κατσει με τους προηγουμενους...Αυτον...!!!!!

(netchip_KI8_update10) Αλλα θα στον ελεγα με ( ΚI8) γιατι απο τις δοκιμες μου εμεινα πολυ ικανοποιημενος...!!!!

[ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275381 ]

 

#Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΤΩΝ KERNEL ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ,ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΡΟΣ ΣΥΣΚΕΥΩΝ...!!!#

(Αλλα δεν πλατυαζω...Καποιους απο τους (3) θα σου κατσει κατα 95%...Αλλα αν βαλεις καποιους αλλους...Μπορει να πεσεις στην ιδια κατηγορια...)

(και προς pandrits) ίδιες συσκευές δεν έχουμε όλοι ? πώς γίνεται σε έναν να δουλεύει μία rom+kernel και σε άλλον να κολλάει ? [ή μήπως τελικά δεν έχουμε ίδιες συσκευές ??? btw η δικια μου είναι από τις πρώτες που βγήκαν – μήπως φταίει αυτό?]

O ioathe στην Omega XT 2.0 έχει τον CF-Root 4.1 – μου προτείνεις να φλασάρω πάνω από τον Siyah1.8 “αυτόνομα” τον ίδιο CF4.1 – αλλά πηγαίνοντας στο σχετικό xda site βλέπω εκτός του CF-Root_ΟΧΑ_ΚΙ3-v4.1 τον updated KI3-42-v4.2. Μπορώ να φλασάρω τον 4.2 ή να μείνω στον δοκιμασμένο 4.1 ???

 

*Εννοειτε πως αν εχεις το .apk (Set CPU) στην συσκευη σου....Το εχεις κανει -unistall- η -clean data- εφαρμογης,αναλογα με το τι προτιμας,πριν το (flasharisma του Kernel) καθως και wipe (cache & dalvik) απο (Recovery ClockWorkMod) πριν...:!:

 

*Το (Set CPU) μην το ξανακανεις *OPEN* εφοσον επιλεξεις -clean data-*.

Και αφου παρατηρησεις την συσκευη για κανα (couple days) 2 + 2 το ξανα -installareis- αν ολα πανε καλα...(και εφοσον δουλευεις με αυτο..)

 

Aντε κανε και αυτο το -calibration- που νιαου..νιαου..ψι..! ψι..!ψι..! ειναι...:lol::p

 

Αλλα φαε και εκει κανα 5λεπτο....!!! αφου 100% κατοσταρησεις [ https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration&feature=search_result ]

 

Την αλλαγη (Κernel) θα ηθελα αν σου ειναι ευκολο να την δοκιμασεις και σε (Clean flashing OMEGA..!!!).

***Αλλα για πρωτη δοκιμη στην αρχη,οπως εισαι τωρα...!!!!!****

 

***Να θυμασαι παντα πριν του οτιδηποτε.!!!! Και τα (S.O.S BackUp) γιατι ισως,,απο εκει θα επαναφερεις οτι θελησεις...!!!***

 

SetCPU – αφού βέβαια είδα οτι κρασάρει η συσκευή από μόνη της, το εγκατέστησα σε ένα απλό ondemand 200-1200, μπας και το βοηθήσω να μην, αλλά nop. Πάντως, θα το κάνω uninstall πριν το flash. Calibration κάνω κανονικά by the book – δεν θέλει και πολύ φιλοσοφία αυτό, έτσι ?

 

3oν) Σαν τελευταια και εσχατη λυση,που μου ειναι αδυνατο να υποθεσω οτι θα επεφερε το αποτελεσμα.....!!!! Παρα μονο σε μια και μοναδικη περιπτωση....!!!!! Που δεν θα αναφερθω για να μην πλατυασω ειναι....!!!

 

Να αλλαζεις μπαταρια...!!!! (Αλλα αυτο θα το εκρινα μονο αν ειχα εγω,την συσκευη στα χερια μου...!!!)

 

Σου ευχομαι κατι απο αυτα να δωσει λυση στο προβλημα σου...!!!!

 

*EDIT* / Eσυ ξεκινα με το (2ον) και μετα απο την αρχη...!!! Για το (3ον) θα θελα να ξερω και καποια αλλα στοιχεια,για να μην σε βαλω τσαμπα σε εξοδα και με βριζεις μετα..!!!

 

Πώς μπορεί να καταλάβει κανεις αν η μπαταρία είναι «καμερουνέζικη?» - με βολτόμετρα κλπ ??? Τι άλλα στοιχεία θες να ξέρεις ???

 

ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

Θα προχωρήσω στο φλασάρισμα του CF "πάνω" από τον Siyah (4.1 ή 4.2 - ότι μου προτείνετε) - αν φτιάξει, καλώς, αλλιως φρέσκια πλήρη εγκατάσταση ΧΤ2.0 με CF4.1, αν φτιάξει καλώς αλλιώς θα έχω την μπακαλολύση του LoadMonitor με τα wakelocks.

 

btw τι κάνουμε με τα fast dormancy και τα GSM vs WCDMA ??? Δεν μου φαίνεται να τα πολυυποστηρίζουν οι Ελληνικές εταιρίες κινητής τηλεφωνίας.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΟΛΩΝ ΣΑΣ

You are in a maze of twisty little passages, all alike. A hollow voice says 'PLUGH'...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα δεν χρειάζεσαι tweek, κατέβασε το elixir 2 απο μάρκετ δωρεάν και θά δεις.

 

Ριξε μια ματια εδω....!!!!

[ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17971689&postcount=3 ]

Ισως βρεις κατι....

 

Ο *petsasj* ειναι φοβερος και αν προσεξεις την δουλεια του....!!!

Νομιζω πως θα καταλαβεις οτι την κανει με πολυ μερακι....!!!!!! Και επαγγελματισμο...!!!

Παρ'ολα αυτα,σιγουρα δεν μπορει να αρεσει σε ολους.....!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....!!!!:lol::p

 

Αλιως με Τitanium / Αντιγγραφα ασφαλειας και επαναφορα / TwLauncher v2.3.5 / Εκκαθαριση δεδομενων...

(οχι ομως απο το -app drawer- αλλα απο την μπαρα κατω...) απο 5 αν εισαι, πας στα 4...

 

Ευχαριστώ παιδιά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Λοιπόν αγορίνα :),

[....]

Έχω κατεβάσει το ntfs.zip το οποίο έκανα extract στην sdcard. (το αρχείο ntfs.ko). Μετά κατέβασα το gscript.zip το οποίο και έκανα extract μέσα στο gscript φάκελο στην sdcard. μετά άνοιξα το gscript lite, πρόσθεσα τα 2 αρχεία με SU, και απλά έτρεξα το mount script.

Πάντα πέρνω το παρακάτω μήνυμα...

 

insmod: can't insert '/mnt/sdcard/ntfs.ko' : invalid module format, κτλ...

 

Κατα 99% πιθανολογω να σου πω, οτι το προβλημα ειναι τα αρχεια που εχεις κατεβασει..

Μιας και εγω χρησιμοποιω αλλα...(.sh)

Πως θα γινει να σου σου στειλω τα δικα μου...???

Να κανεις αλλη μια προσπαθεια,γιατι πιστευω πως αυτο φταιει...!!!!

Αυτην την στιγμη δεν μπορω να στα ανεβασω καπου...

 

.utube video

αυτο ασχετο αλλα.....!!!

 

Δεν ειναι τα δικα μου...!!!! Αλλα παλεψετο με αυτα...!!!

http://www.filesonic.gr/file/2514881881

 

 

Τα αρχεια που χρειαζεσε ειναι αυτα...

Mound_ntfs.zip

το fuse.ko

το ntfs-3g

και τα δυο script

mount_ntfs.sh

unmount_ntfs.sh

 

 

Επισης δες εδω και στο -post- #216 του Αγαπητου και σεβαστου φιλου *Sofos_5*...!!!

[ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317122&page=15 ]

 

Επισης και εδω στο post #240 δεν λεω ποιανου....Αλλα πολυ Αγαπητου....Περισσοτερο απο αλλους Φανταρακο...!!!

[ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317122&page=16 ]

 

 

Ο Γιανναρος θα συμπληρωσει οταν μπορει,αν χρειαζεται κατι παραπανω σε ολα αυτα που σου εχω παραθεσει....(θελω να πιστευω..!)

Αφου ολα οσα σου παραθετω ειναι δικη του δουλεια (και του Αγαπητου και αξιολογου *Sofos_5*με την δοκιμη του και οχι μονο...!!!!) Αν και νομιζω πως και ο ιδιος περιμενει ενα kamerounezoκαλωδιο,για να τα δοκιμασει....

 

Αν μπορεσω αυριο θα σου στειλω σε (p.m) τα δικα μου και εναν λιγο διαφορετικο τροπο απο αυτον που μου ανεφερες...

Μεχρι τοτε αν εχεις αποτελεσμα με αυτα,,Ενημερωσε με .....

 

Ο.Κ Φανταρακο....???

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

*EDIT* *dalek* Αγορινα ξεκινα τις δοκιμες και οταν προλαβαινω θα σου απαντησω....Δεν σου ειπα βρε Μαναρακο μου να πας σε <stock>.....Nα βρουμε τι φταιει ηθελα να σου πω με αυτο...!! Απο καπου να ξεκινησουμε.... Αλλα βλεπω και εσυ του πλατεια/ζματος εισαι...:lol::p:lol: Και με τα (Kamerounezika) μια χαρα τα πας και εσυ....!!!! ΕΙμαι χορατατζης να το ξερεις....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Η ΣΥΣΚΕΥΗ

Model: GT-I9100 Host: SEP-55 Kernel: 2.6.35.14-Siyah-v1.8

Firmware: 2.3.5 Build: Omega XT v2.0 – XXKI3 Baseband: I9100XXKI3

Processor: ARMv7 Processor rev 1 (v7I)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ναι αγορινα μου,,,,Αυτονομα να βαλεις αυτα που σου ειπα (εαν θελεις)....Οπως αυτονομα τα κανεις ολα μεχρι σημερα...!!!!

 

Ειπες....!!!!!!!! (και μου τα πετας και το ενα καπακι στο αλλο...:lol::p)

 

(Kies,Samsung accounts,itunes,full jailbroken cydia,System panel , better battery stats,dump,reboot,log ,btw,grabbing του /proc/wakelocks,dumpstats,adb shells,widgets,running apps,bloatware.,rom+kernel,updated KI3-42-v4.2.,SetCPU,by the book,fast dormancy,GSM vs WCDMA ,φοιτητικά μου χρόνια)

 

Ακου καλε μου φιλαρακο **dalek**...!!!!

Εγω επειδη δεν μιλαω καλα (Agglika) , απο ολα τα παραπανω,το μονο που καταλαβα,ειναι τα ομορφα φοιτητικα χρονια που ειχες....!!!! Και ειμαι πολυ χαρουμενος και εγω για αυτο...!!!! Και σου ευχομαι για παντα ολα σου τα χρονια,να ειναι γεματα ευτυχια και χαρα...!!!

 

Ειπες.....!!!

[btw η δικια μου είναι από τις πρώτες που βγήκαν – μήπως φταίει αυτό?]

 

Ναιιιι...!!!!!!!! Μαλλον επειδη την πηρες απο τους πρωτους....Μαλλον αυτο φταιει....Δεν περιμενες και εσυ λιγακι μορεεε...!!! :lol:

 

Αλλα ξεκινα τις δοκιμες να δουμε τι εχει το τηλεφωνακι.....

Ναι...!!! Να βαλεις τον Cfroot που σου ειπα...Πανω απο του Τουρκου,

 

ΑΦΟΥ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ...??? (για αρχη αυτο)

 

Θελεις να βαλεις την v2.0 ΟΜΕGA...???? Tην ΧΤ ξανα καπακισταν....????

Μονο βαλε κατι σε παρακαλω και πες μας αν το τηλεφωνακι εχει στρωσει....!!!!

Μην σκεφτεσαι αλλο,,απλα καντο....!!!!!! ***CF-Root-SGS2_XX_OXA_KI3-v4.1-CWM4.zip*** πανω απο ΤΟΥΡΚΟ η Καποια OMEGA...!!! (clean flashing + backup....Nα θυμασαι...!!!)

Και εδω ειναι τοσοι Μορτηδες.....ξανα ρωτα ....Και θα δουμε που θα μας βγαλει το τρενοοο.....!!!

 

Ειπες...

**Πώς μπορεί να καταλάβει κανεις αν η μπαταρία είναι «καμερουνέζικη?» - με βολτόμετρα κλπ ???**

**Ειπα...

Σαν τελευταια και εσχατη λυση,που μου ειναι αδυνατο να υποθεσω οτι θα επεφερε το αποτελεσμα...

 

(Οχι μονο δεν τολμησα να καταλαβω....!!! Αλλα και σαν υποθεση,θα ηταν το εσχατο...!!! Λιγο πριν με στειλουν σε κρεμαλα δηλαδη..)

 

Βρε Αγαπη μου.....!!!! Να σε Βοηθησω θελω...Με οτι κατεβαζει το κεφαλι μου,ακομα και αν ειναι λαθος....!!!

Δεν το εχω εγω το προβλημα....Και ξοδευω μελανι για να το κανω αυτο....!!! Και εσυ θα ξοδεψεις χρονο....Και οι δυο θα χασουμε...!!

 

Αν και δεν διαβασες καλα τι σου εγραψα.....

Για αυτο που αφορα την Μπαταρια, να σου στειλω ενα 80σελιδο βιβλιο να διαβασεις,αν εχεις χρονο και μετα εσυ να αποφασισεις τι θα κανεις με την Μπαταρια σου....

Να ξερεις το βιβλιο ειναι στα <Κameroynezika> που τα μιλας φαρσι,....!!! Και δεν σου ειπα πως η Μπαταρια σου ειναι <Κamerouneziki>,αλλα θα με ενδιεφερε αν φορτιζεις την συσκευη σου με τον by Samsung φορτιστη....Η με καποιον αλλο,πολλες φορες...Και τι γραφει αυτος o αλλος πανω στα <Κamerounezika>.(<ΕΑΝ> φορτιζεις με αλλον,το ξαναγραφω στα Ελληνικα / <Κamerounezika> δεν ξερω..!!!).

Και αλλα πολλα θα θελα να ξερω σε σχεση με την συσκευη και τις συνηθειες σου πανω σε αυτην....ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣΩ.....(Αν και τελικα μονο στο ειπα..!!! Και δεν το εκανα....!!! Καποιος με εχει κολλησει μου φαινεται...!!!!)

 

***Calibration κάνεις κανονικά by the book*** (Aπλο copy + paste εκανα και αλλαξα το <κανω> με το <κανεις>...!! Αλλα το εκανα...!!!!)

 

Θα περιμενω νεα και απο εσενα.....!!! και Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΜΟΥ...!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσα και εγω να εχω ενα pm με τον οδηγο φιλε μου?σε ευχαριστω πολυ! Edited by polo1400
Link to comment
Share on other sites

τα δοκίμασα και αυτά. το πρόβλημα παραμένει ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

τα δοκίμασα και αυτά. το πρόβλημα παραμένει ίδιο.

 

Πες μου λιγο ξανα με τι Rom και τι kernel εισαι..????

Eιπες με Leomar 2.7.1...???? και Kernel Tουρκος v1.8 ,η, v2.0...???

 

(Και αυριο να περιμενεις (p.m) για να μην κουρασουμε απο εδω περα....Και αν βρουμε λυση,την κανεις και μια παραθεση,εδω περα εσυ Φανταρακο....!!!) Να την παρει και ο *polo1400* ο απο πανω...!!!

 

Θα περιμενω (p.m) σου ....Καλο βραδυ....(παρακαλω για την διαγραφη του...)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...