Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την τρελοπαρέα της Omega!!!! Κι εγώ με την σειρά μου αποφάσισα, μετά απο αυτά που άκουσα φυσικα (πως να αντέξω???), να έρθω στην παρέα σας... αν με θέλετε φυσικά!!! Αυτό που θέλω να μάθω είναι πιο firmware μου προτίνετε να περάσω πριν βάλω την μεγιστοτιτανοτεράστια rom OMEGA, την ΚΙ8 ή την ΚΙ3??Τώρα είμαι ΚΗ3...

 

εγω εβαλα ki8(αν και απο οτι λενε εδω τα παιδια εχει θεματακια η συγκεκριμένη) και απο πανω περασα μετα απο φουλ φορματ την ομεγκα!

και το κινητο απλα τωρα ειναι τοσο Τ Ε Λ Ε Ι Ο και ολα πανε τοσο σουπερ..που αρχισα να βαριεμαι οπως ειπα και πιο πανω..:p ψαχνω να βρω κατι μειον και δεν μπορω!

 

Με τι πρόγραμμα μετράς φιλε μου; Άρε Γιώργο μεγάλε χωστα γουστάρω......:-)

 

Sent gr,om my GT-I9100 using Tapatalk

 

πραγματικα το βλεπω αυτο το 25(με 23) και δεν μπορω να το πιστεψω!!!!!

η δε μπαταρια ειναι στο 23 απο χθες το απογευμα! το ειχα χθες μαζι μου συνεχως με 3g Internet facebook youtube κτλ!

ο κερνελ του τζεφρι σε συνδυασμό με την ομεγκα κανουν θαυματα σε μενα!!

θελω να παω τωρα για καφε και περιμενω να πεσει η μπαταρια για να βαλω την δευτερη...:p:lol:

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω εβαλα ki8(αν και απο οτι λενε εδω τα παιδια εχει θεματακια η συγκεκριμένη) και απο πανω περασα μετα απο φουλ φορματ την ομεγκα!

και το κινητο απλα τωρα ειναι τοσο Τ Ε Λ Ε Ι Ο και ολα πανε τοσο σουπερ..που αρχισα να βαριεμαι οπως ειπα και πιο πανω..:p ψαχνω να βρω κατι μειον και δεν μπορω!

 

 

 

πραγματικα το βλεπω αυτο το 25(με 23) και δεν μπορω να το πιστεψω!!!!!

η δε μπαταρια ειναι στο 23 απο χθες το απογευμα! το ειχα χθες μαζι μου συνεχως με 3g Internet facebook youtube κτλ!

ο κερνελ του τζεφρι σε συνδυασμό με την ομεγκα κανουν θαυματα σε μενα!!

θελω να παω τωρα για καφε και περιμενω να πεσει η μπαταρια για να βαλω την δευτερη...:p:lol:

 

Ποια μπαταρία είναι αυτή που έχεις βάλει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ποια μπαταρία είναι αυτή που έχεις βάλει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

αυτη της μαμα samsung!!!

εχω δυο με εξωτερικό φορτιστη!

πχ παω δουλεια παιρνω το κινητο η μια φορτιζει...:)

παω για ουζα παιρνω το κινητο η μια παντα φορτιζει...:p

βγαινω εξω για ποτακι παιρνω το κινητο η μια παντα φορτιζει...

και ετσι το κινητο ειναι παντα 24 ωρες ανοιχτο...

απλα τωρα με ομεγκα και τζεφρι παραεμεινε ανοιχτο....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ το εικονίδιο....sorry δικό μου λάθος.

 

Εγώ πάντως με Jeffrey δεν είδα τρελή διάφορα στη μπαταρία από τον kernel που δίνει ο Γιάννης στη ρομ, βέβαια δεν τον έχω πολλές μέρες μόλις 1 θα τον αφήσω και άλλες και θα δω....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ το εικονίδιο....sorry δικό μου λάθος.

 

Εγώ πάντως με Jeffrey δεν είδα τρελή διάφορα στη μπαταρία από τον kernel που δίνει ο Γιάννης στη ρομ, βέβαια δεν τον έχω πολλές μέρες μόλις 1 θα τον αφήσω και άλλες και θα δω....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

setcepu το λεει και πανω..:)

Link to comment
Share on other sites

setcepu το λεει και πανω..:)

 

Το πρόγραμμα το ξέρω....το εικονίδιο της μπαταρίας πιο είναι...που έχεις στην task bar εννοώ..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα το ξέρω....το εικονίδιο της μπαταρίας πιο είναι...που έχεις στην task bar εννοώ..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

δεν καταλαβα???? αυτο της ομεγκα ειναι! δεν εχω πειραξει τιποτα.....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την τρελοπαρέα της Omega!!!! Κι εγώ με την σειρά μου αποφάσισα, μετά απο αυτά που άκουσα φυσικα (πως να αντέξω???), να έρθω στην παρέα σας... αν με θέλετε φυσικά!!! Αυτό που θέλω να μάθω είναι πιο firmware μου προτίνετε να περάσω πριν βάλω την μεγιστοτιτανοτεράστια rom OMEGA, την ΚΙ8 ή την ΚΙ3??Τώρα είμαι ΚΗ3...

 

Oχι......!!!! Εσενα ντεν σε τελουμε.....!!!!!! :lol:

 

Γιατι βρε αγαπη μου,να μην σε θελουμε.....??? Μπας και εισαι απο Argetini,η,Italia...???? του λογου σου....??? :lol::p

 

(χιουμορ συνεχεια...) Αλλα under 14 αυτην την φορα....:shoot:

 

Αγορινα μου καλη earchon....!!!!!!

Θα σου προτεινα να βαλεις την (Κ13) οχι πως με την (Κ18) δεν θα περπατησεις....(αφου και οι δυο ειναι 2.3.5 και αφου μετα θα -flashareis- την ΟΜEGA..!!!!) .

Aλλα επειδη δεν το εχω δοκιμασει,ας το πας καλυτερα χριστιανο-ορθοδοξα με την (Κ13)....

Αν και οπως αναφερει η Αγορινα,ο (*freddaras*)πιο πανω που το εχει κανει,δεν νομιζω οτι θα υπαρχει καποιο προβλημα....!!!!

Aλλα δεν ειμαι και 100% γι'αυτο...

 

*EDIT / Με την (Κ18) αν δεν κανω λαθος...Το μονο προβλημα θα ειναι οτι δε θα μπορεις να μηδενισεις το -counter- με το τo -jig-. (Εχω την εντυπωση οτι ισχυει ομως και για την (Κ13). Καποιος σοφοτερος θα μας βεβαιωσει....????

Λογω του νεου -bootloader- .....

Αλλα εχει υπαρξει λυση και γι'αυτο...!!! Απλα φλασαρεις τους παλιους -bootloaders-....

 

<< Υποκλοπη απο τον φοβερο>> (**pan24** ) και τον τρομερο (**Karlesg**)....!!! Για περισσοτερα δες εδω

 

[ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317122&page=21 ]

 

Και απο τους Μορτηδες,,(*nic 187*) * & (*tonysac*) δες εδω για το τι ειναι ο -bootloader- στα post (#4720 + #4721)....

 

[ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306743&page=315 ]

 

Εκει απο τον (*nik187*) θα Βρεις και -download- για τον παλιο -bootloader-....Kατεβασετον και αυτον και ας ειναι αχρειαστος....!!!!

 

Aντεεεε...!!!! Mιας και σου εκανα *EDIT* και στο αργησα κι'ολας...!!!

 

**Παρτο και αυτο απο εδω [ http://www.multiupload.com/LQQBRQVJUD ] τον -old bootloader- εννοω...**

 

*Oσο αφορα τον παλιο -bootloader-,τoν περνας με (odin 1.85) οχι ομως τοποθετωντας το αρχειο στην θεση / επιλογη (PDA).

Αλλα στην ακριβως απο πανω θεση,που λεει (BOOTLOADER) και φλασαρεις κανονικα.....Οπως και με τα γνωστα....!!!*

 

Όχι εννοώ το εικονίδιο....sorry δικό μου λάθος.

 

Εγώ πάντως με Jeffrey δεν είδα τρελή διάφορα στη μπαταρία από τον kernel που δίνει ο Γιάννης στη ρομ, βέβαια δεν τον έχω πολλές μέρες μόλις 1 θα τον αφήσω και άλλες και θα δω....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αγαπητε και φοβερε -virland-.....!!!!!

Πιστευω πως για,,το σωστο συμπερασμα / εκτιμηση για την συμπεριφορα ενος -kernel-,του οποιουδηποτε KERNEL ανεξαρτητου χωρας προελευσης....

Καλα θα ηταν,η τουλαχιστον παραμονη του για 3-4 ημερες στην συσκευη μας και η συνεχης καταπιεση του,κατα την διαρκεια παραμονης του....!!!!!!

Νομιζω πως ετσι θα ειμαστε ακομα πιο αντικειμενικοι στα συμπερασματα μας...!!!!

Αλλα θα δεχτω και την οποιαδηποτε διαφορετικη αποψη εφοσον αυτη τεκμηριωνεται επιχειρηματολογικα.....!!!

 

Εχω την εντυπωση πως θα συμφωνησεις....(???)

 

*EDIT / ΑΑΑΑ.....!!!!!! Εσυ εισαι η φοβερη **virland** ......Καλε εσυ εισαι παλια.....!!!!! Και μελος της -*OMEGA beta TEAM test & DEVELOPING Creations*- se skotosa me to Aggliko mou....???????? :lol:

KAI OXI MONOOOOOOOOOO.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Eιδες που με μπερδεψες και εμενα....(????) Απο κεκτημενη ταχυτητα......

Τα σεβη μου αγαπητη μου κυρια.....!!!!!!!!! Και τις ευχαριστιες μου και σε εσας....!!!!!

 

αυτη της μαμα samsung!!!

εχω δυο με εξωτερικό φορτιστη!

πχ παω δουλεια παιρνω το κινητο η μια φορτιζει...:)

παω για ουζα παιρνω το κινητο η μια παντα φορτιζει...:p

βγαινω εξω για ποτακι παιρνω το κινητο η μια παντα φορτιζει...

και ετσι το κινητο ειναι παντα 24 ωρες ανοιχτο...

απλα τωρα με ομεγκα και τζεφρι παραεμεινε ανοιχτο..

 

Αγορινα μου εσυ.....!!!!!!

ΤΑΧΙ το εχεις κανει το τηλεφωνακι....!!!! :lol: ΙΝ ΤΗΕ ROAD,24 HOURS IN DAY....!!!!!! (on / charging)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

..

......

.....

 

Αγαπητε και φοβερε -virland-.....!!!!!

Πιστευω πως,,το σωστο συμπερασμα / εκτιμηση για την συμπεριφορα ενος -kernel-,του οποιουδηποτε KERNEL ανεξαρτητου χωρας προελευσης....

Καλα θα ηταν,η τουλαχιστον παραμονη του για 3-4 ημερες στην συσκευη μας και η συνεχης καταπιεση του,κατα την διαρκεια παραμονης του....!!!!!!

Νομιζω πως ετσι θα ειμαστε ακομα πιο αντικειμενικοι στα συμπερασματα μας...!!!!

Αλλα θα δεχτω και την οποιαδηποτε διαφορετικη αποψη εφοσον αυτη τεκμηριωνεται επιχειρηματολογικα.....!!!

 

Εχω την εντυπωση πως θα συμφωνησεις....(???)

 

 

 

Αγορινα μου εσυ.....!!!!!!

ΤΑΧΙ το εχεις κανει το τηλεφωνακι....!!!! :lol: ΙΝ ΤΗΕ ROAD,24 HOURS IN DAY....!!!!!! (on / charging)

Γεια σου φίλε Γιώργο,

Μια μικρή διορθωσούλα γιατί πάνω στον ειρμό σου, μπερδεψες τους «αγορίνες» με τις κοπελίτσες :D.

Η Virland ανήκει στα θηλυκά της παρέας μας εδώ και ονομάζεται Ρεβέκκα :).

Δεν σου κάνω παρατήρηση (βεβαίως βεβαίως), απλά το αναφέρω για να μην μπερδευόμαστε :D.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Αγορινα μου εσυ.....!!!!!!

ΤΑΧΙ το εχεις κανει το τηλεφωνακι....!!!! :lol: ΙΝ ΤΗΕ ROAD,24 HOURS IN DAY....!!!!!! (on / charging)

 

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

:lol:

δεν υπαρχεις χαχαχαχαχα

οπως τα λες ακριβως...χαχαχα 24 ωρες online :p

 

Γεια σου φίλε Γιώργο,

Μια μικρή διορθωσούλα γιατί πάνω στον ειρμό σου, μπερδεψες τους «αγορίνες» με τις κοπελίτσες :D.

Η Virland ανήκει στα θηλυκά της παρέας μας εδώ και ονομάζεται Ρεβέκκα :).

Δεν σου κάνω παρατήρηση (βεβαίως βεβαίως), απλά το αναφέρω για να μην μπερδευόμαστε :D.

 

respect στην ρεβεκκα!!!:lol:

και εγω την μπερδεύω συνεχεια.... :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε Γιώργο,

Μια μικρή διορθωσούλα γιατί πάνω στον ειρμό σου, μπερδεψες τους «αγορίνες» με τις κοπελίτσες

Η Virland ανήκει στα θηλυκά της παρέας μας εδώ και ονομάζεται Ρεβέκκα :).

Δεν σου κάνω παρατήρηση (βεβαίως βεβαίως), απλά το αναφέρω για να μην μπερδευόμαστε.

 

Το παθαινω συχνα αυτο Αγορινα μου καλη.....!!!!!! Και στη προσωπικη μου ζωη......!!!!!

(Αλλα αυτο το παραπανω το γραφω με πολυ δοση χιουμορ...χωρις να ισχυει φυσικα.....:p:lol::p:lol::lol:)

 

Ενα θηλυκο βρεθηκε.....!!!! Και του προσθεσα αμεσως και μπαλακιαααα....!!! Εγω....:lol::lol:

 

Οπως και να εχει.... Μετα δακρυων και βασανων.... Δηλωνω την ειλικρινη μου μεταμελεια....

 

Και μετα απο τον πειραματισμο σας αγαπητη μου Κυρια....!!! Θα ηθελα να ακουσω και τα δικα σας συμπερασματα, για τις δοκιμες σας με τον -Kernel- αλλα και τα οποια προβληματα κατα το -Beta testing- παρουσιασε τοτε,η αξεπεραστη -OMEGA ROM-......Εαν υπηρχαν φυσικα.....(????)

 

**Δεκτη η καθε παρατηρηση (βεβαίως βεβαίως) αρκει να συνοδευται,απο μια μεγαλη δοση σκληρου χιουμορ**

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει πρόβλημα...ούτως η άλλως από το ψευδώνυμο μου δεν φαίνεται το φύλλο μου για αυτό το έβαλα στην υπογραφή μου.

 

Πάντως έχετε πολύ γέλιο...ωραίο χιούμορ, να είστε καλά.

 

Και ναι είμαι παλιά στην omega από τα windows mobile με το εξαιρετικό λιοντάρι της HTC....μαζί με τον Αντώνη, Βασίλη, Γιάννη (athanasso) και άλλους πολλούς.

 

Γεια σου Αντώνη!!

Από παλιά εσύ ήσουν αυτός που διόρθωνες το φύλλο μου,ευχαριστώ...

 

Όσο για την μπαταρία, το εικονίδιο, απ την εικόνα η οποία δεν είχε φορτωθεί σωστά φαινότανε διαφορετική.

 

Και για τον kernel φυσικά και θα συμφωνήσω ότι χρειάζεται κάποιες μέρες δοκιμή οπότε δεν θα πω ακόμα τα συμπεράσματα μου Γιώργο.

Σε ότι αφορά το beta testing ο μέγας Γιάννης δεν παίζεται.... από την πρώτη ρομ είναι άψογος για κάποιον ο οποίος ασχολήθηκε για πρώτη φορά με τα Android...δεν έχω λόγια....

Έχουμε να δούμε απίστευτα πράγματα!!!!!

 

 

Ρεβέκκα

From my Galaxy to Tapatalk!!!!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει πρόβλημα...ούτως η άλλως από το ψευδώνυμο μου δεν φαίνεται το φύλλο μου για αυτό το έβαλα στην υπογραφή μου.

 

Πάντως έχετε πολύ γέλιο...ωραίο χιούμορ, να είστε καλά.

 

Και ναι είμαι παλιά στην omega από τα windows mobile με το εξαιρετικό λιοντάρι της HTC....μαζί με τον Αντώνη, Βασίλη, Γιάννη (athanasso) και άλλους πολλούς.

 

Γεια σου Αντώνη!!

Από παλιά εσύ ήσουν αυτός που διόρθωνες το φύλλο μου,ευχαριστώ...

 

Όσο για την μπαταρία, το εικονίδιο, απ την εικόνα η οποία δεν είχε φορτωθεί σωστά φαινότανε διαφορετική.

 

Και για τον kernel φυσικά και θα συμφωνήσω ότι χρειάζεται κάποιες μέρες δοκιμή οπότε δεν θα πω ακόμα τα συμπεράσματα μου Γιώργο.

Σε ότι αφορά το beta testing ο μέγας Γιάννης δεν παίζεται.... από την πρώτη ρομ είναι άψογος για κάποιον ο οποίος ασχολήθηκε για πρώτη φορά με τα Android...δεν έχω λόγια....

Έχουμε να δούμε απίστευτα πράγματα!!!!!

 

 

Ρεβέκκα

From my Galaxy to Tapatalk!!!!

 

γεια σου ρεβεκα......:lol::lol::lol:

τι αλλο να δουμε βρεεεεεεε:lol::lol:

εγω αρχισα να βαριεμαι....ολα ΤΟΣΟΟΟΟΟ τελεια πιαααααα

ουφφφφφ:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιαννη προσπαθω να κατεβασω το αρχειο της rom 2.0 blackblue with siyah kernel ειτε ως free apo filesonic ειτε ως premium μεσω easybytez που μετατρεπει τα links tou filesonic!και στις δυο περιπτωσεις μου λεει οτι θα κατεβασει ενα firefox link instead of the file!υπαρχει το λινκ σε αλλη μορφη?επισης στη rom αυτη η κουζινα 12/10/2011 περιλαμβανεται?φιλικα Γιαννης!
Link to comment
Share on other sites

 

Ενα θηλυκο βρεθηκε.....!!!! Και του προσθεσα αμεσως και μπαλακιαααα....!!! Εγω....:lol::lol:

 

 

:lol: :lol:

Φίλε Γιώργο είσαι κορυφή!

Ειλικρινά απολαμβάνω τον τρόπο που γράφεις!!!

 

Κι εννοείται το λέω εντελώς φιλικά χωρίς το παραμικρό ίχνος ειρωνείας.

 

νασαι καλά φίλε! καλή συνέχεια κι έτσι πάντα με διάθεση για πλάκα! :)

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω απλά ότι ακόμη και μετά από επανεγκατάσταση πάνω από ΚΙ8 το πρόβλημα αλλαγής kernel παραμένει σε μένα..προτείνω όσοι κάνουν "καθαρή" εγκατάσταση να την κάνουν πάνω από ΚΙ3...το κινητό κόλλαγε στο αρχικό S χωρίς να μπαίνει καν στο logo της Omega...
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα ki8(αν και απο οτι λενε εδω τα παιδια εχει θεματακια η συγκεκριμένη) και απο πανω περασα μετα απο φουλ φορματ την ομεγκα!

και το κινητο απλα τωρα ειναι τοσο Τ Ε Λ Ε Ι Ο και ολα πανε τοσο σουπερ..που αρχισα να βαριεμαι οπως ειπα και πιο πανω..:p ψαχνω να βρω κατι μειον και δεν μπορω!

 

Αγορινα μου καλη earchon....!!!!!!

Θα σου προτεινα να βαλεις την (Κ13) οχι πως με την (Κ18) δεν θα περπατησεις....(αφου και οι δυο ειναι 2.3.5 και αφου μετα θα -flashareis- την ΟΜEGA..!!!!) .

Aλλα επειδη δεν το εχω δοκιμασει,ας το πας καλυτερα χριστιανο-ορθοδοξα με την (Κ13)....

Αν και οπως αναφερει η Αγορινα,ο (*freddaras*)πιο πανω που το εχει κανει,δεν νομιζω οτι θα υπαρχει καποιο προβλημα....!!!!

Aλλα δεν ειμαι και 100% γι'αυτο...

 

*EDIT / Με την (Κ18) αν δεν κανω λαθος...Το μονο προβλημα θα ειναι οτι δε θα μπορεις να μηδενισεις το -counter- με το τo -jig-. (Εχω την εντυπωση οτι ισχυει ομως και για την (Κ13). Καποιος σοφοτερος θα μας βεβαιωσει....????

Λογω του νεου -bootloader- .....

Αλλα εχει υπαρξει λυση και γι'αυτο...!!! Απλα φλασαρεις τους παλιους -bootloaders-....

 

<< Υποκλοπη απο τον φοβερο>> (**pan24** ) και τον τρομερο (**Karlesg**)....!!! Για περισσοτερα δες εδω

 

[ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317122&page=21 ]

 

Και απο τους Μορτηδες,,(*nic 187*) * & (*tonysac*) δες εδω για το τι ειναι ο -bootloader- στα post (#4720 + #4721)....

 

[ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306743&page=315 ]

 

Εκει απο τον (*nik187*) θα Βρεις και -download- για τον παλιο -bootloader-....Kατεβασετον και αυτον και ας ειναι αχρειαστος....!!!!

 

Aντεεεε...!!!! Mιας και σου εκανα *EDIT* και στο αργησα κι'ολας...!!!

 

**Παρτο και αυτο απο εδω [ http://www.multiupload.com/LQQBRQVJUD ] τον -old bootloader- εννοω...**

 

*Oσο αφορα τον παλιο -bootloader-,τoν περνας με (odin 1.85) οχι ομως τοποθετωντας το αρχειο στην θεση / επιλογη (PDA).

Αλλα στην ακριβως απο πανω θεση,που λεει (BOOTLOADER) και φλασαρεις κανονικα.....Οπως και με τα γνωστα....!!!*

 

 

Ευχαριστώ παίδες... ή μάλλον για το φίλτατο gorgiosalon, Αγορίνες μου!!! :lol::lol:

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Jeffrey-SpeedFrey 3.0.0

Aπο που μπορουμε να την κατεβασουμε , γιατι λεει download link remove

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3816639#post3816639

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και γω τον Jeffrey αλλά δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις

 

Γενικά το κινητό εμφάνισε κάτι κολληματάκια, πχ στην ενναλαγή των οθονών ή όταν ανοίγω μερικές εφαρμογές καθώς και στον app drawer. Με τον Touch Wiz όχι τόσο όσο με τους υπόλοιπους launchers που χρησιμοποιώ(Go ex, ADW ex)

 

Επίσης στην μπαταρία δεν είδα κάποια βελτίωση σε σχέση με την ήδη ικανοποιητική διάρκεια που είχα με Shiya και Cf root 4.1

ίσως βέβαια να φταίει και το οτι ήταν σ/κ και το σκάλιζα συνεχώς :D

 

Αλλά και το βράδυ, ενώ διαβάζω οτι σε άλλους δεν έπεφτε πάνω απο 0-2% εμένα έπεσε 14%, με κλειστό wifi και όχι flight mode

Γενικά ποια έκδοση είναι καλύτερη? Ι Workaround ή η Release? Δοκίμασα την πρώτη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει κανει κανεις εγκατασταση το θεμα X-POWER+ BLACK [1.1.0]??Γιατι εμενα μολις το κανω εγκατασταση κανει συνεχεια επανεκκινηση...δοκιμασα και wipe cache και dalvik cache αλλα τιποτα...Ioathe παλι καλα που εβαλες και το Omega XT v2.0Black Blue Default Theme και επανηλθα ευκολα...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν το βάζεις καλύτερα στην πρώτη σελίδα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει περιπτωση να παιξει ενα απο τα 2 (και ποιο?) Statusbar Simpel για το Red-Monkey-v.1 απο το λινκ του BananenAffe στο xda η θα κανω σιγουρη πατατα?:O
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει κανει κανεις εγκατασταση το θεμα X-POWER+ BLACK [1.1.0]??Γιατι εμενα μολις το κανω εγκατασταση κανει συνεχεια επανεκκινηση...δοκιμασα και wipe cache και dalvik cache αλλα τιποτα...Ioathe παλι καλα που εβαλες και το Omega XT v2.0Black Blue Default Theme και επανηλθα ευκολα...

 

Τα default themes επαναφέρουν τα πάντα, ομως καλι ειναι να υπάρχει και ενα backup πριν απο καθε δοκιμή theme,

εμενα το X-POWER+ BLACK [1.1.0] μου δουλεψε πολυ καλα οταν το δοκιμασα αλλα μου φανηκε πολυ φτωχό.

Αν το δοκιμάσει και άλλος και εχει πρόβλημα ας μας ενημερωσει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τα default themes επαναφέρουν τα πάντα, ομως καλι ειναι να υπάρχει και ενα backup πριν απο καθε δοκιμή theme,

εμενα το X-POWER+ BLACK [1.1.0] μου δουλεψε πολυ καλα οταν το δοκιμασα αλλα μου φανηκε πολυ φτωχό.

Αν το δοκιμάσει και άλλος και εχει πρόβλημα ας μας ενημερωσει.

 

Εχω backup αλλα νομισα ειναι καλυτερα να ξαναβαλω το default θεμα απο το να κανω restore..

 

Sent from another GalaxyII

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...