Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε καταρχήν πολλά μπράβο για την δουλεία σου. Τώρα μόλις έβαλα και εγώ την rom σου προερχόμενος από leomar. Η πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες. Θα την δοκιμάσω και στη συνέχεια θα σου γράψω τις πιο αναλυτικά.
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια με jeffrey η μπαταρια πεταει,ειλικρινα μεγαλη διαφορα!!οσο για την rom απλα τελεια!!
Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για την προσπάθειά σου.

 

Confirmation number: 9L761534XP063613T:);)

 

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate :)

 

Φίλε καταρχήν πολλά μπράβο για την δουλεία σου. Τώρα μόλις έβαλα και εγώ την rom σου προερχόμενος από leomar. Η πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες. Θα την δοκιμάσω και στη συνέχεια θα σου γράψω τις πιο αναλυτικά.

 

Καλός ήρθες στην Omega,

περιμένω την αναφορά σου :)

 

παιδια με jeffrey η μπαταρια πεταει,ειλικρινα μεγαλη διαφορα!!οσο για την rom απλα τελεια!!

 

Χαίρομαι που σου αρέσει :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παιδια με jeffrey η μπαταρια πεταει,ειλικρινα μεγαλη διαφορα!!οσο για την rom απλα τελεια!!
Δηλαδη Γιαννη προτεινεις ανεπιφυλακτα να αλλαξουμε τον Τουρκο με Jefrey;
Link to comment
Share on other sites

με την Οmega με CF-Root v4.1 kernel βλεπω τον φορτιστη να πιανει αραχνες !!!:lol:

Εκλεισα μολης τωρα 48 ωρες (2 ημερες:p) απο την τελευταια full φορτιση και η μπαταρια ειναι στο 73% :blink: , με χρηση : internet καμια ωρα , κανα μισαωρο ακουσα MP3 , εχω μιλήσει και καμια 15 λεπτα περιπου.

Και ΟΥΤΕ το παραμικρο κολημα , ΟΛΑ ΑΨΟΓΑ !!!!!

Μπραβο ioathe !!!!! ΑΨΟΓΟΣ !!!!

 

Δηλαδη η Jeffrey ειναι καλυτερη ?? Αν ειναι να την βαλω και γω !! Διαφορες ????

 

(Ιοathe νομίζω οτι το link πληροφοριών της jeffrey ειναι αυτο γιατι αυτο που εχεις σε βγαζει στην Siyah.)

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά η καλύτερη ρομ που εχω βάλει και μου δουλεύει απροβληματιστα ...πραγματικά αξίζεις donate..εχω μόνο ένα πρόβλημα.

Δεν συνδεετε με τίποτα στο wifi.συνδεετε και μετά αποσύνδεσε και δεν ξαναμπαίνει ..αυτό συμβαίνει κυρίως στο router του σπιτιού μου...έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κανέναν ξέρει την λύση;

Link to comment
Share on other sites

με την Οmega με CF-Root v4.1 kernel βλεπω τον φορτιστη να πιανει αραχνες !!!:lol:

Εκλεισα μολης τωρα 48 ωρες (2 ημερες:p) απο την τελευταια full φορτιση και η μπαταρια ειναι στο 73% :blink: , με χρηση : internet καμια ωρα , κανα μισαωρο ακουσα MP3 , εχω μιλήσει και καμια 15 λεπτα περιπου.

Και ΟΥΤΕ το παραμικρο κολημα , ΟΛΑ ΑΨΟΓΑ !!!!!

Μπραβο ioathe !!!!! ΑΨΟΓΟΣ !!!!

 

Δηλαδη η Jeffrey ειναι καλυτερη ?? Αν ειναι να την βαλω και γω !! Διαφορες ????

 

(Ιοathe νομίζω οτι το link πληροφοριών της jeffrey ειναι αυτο γιατι αυτο που εχεις σε βγαζει στην Siyah.)

 

Η εμπειρία μου με τον Τζέφρυ είναι καλή από άποψη μπαταρίας αλλά δεν είναι τόσο smooth όσο οι άλλοι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά η καλύτερη ρομ που εχω βάλει και μου δουλεύει απροβληματιστα ...πραγματικά αξίζεις donate..εχω μόνο ένα πρόβλημα.

Δεν συνδεετε με τίποτα στο wifi.συνδεετε και μετά αποσύνδεσε και δεν ξαναμπαίνει ..αυτό συμβαίνει κυρίως στο router του σπιτιού μου...έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κανέναν ξέρει την λύση;

 

Κάνε επανεκκίνηση στο ρούτερ.

Νομίζω γενικώς έχουν αναφερθεί προβλήματα της 2.3.5. με μερικά ρούτερ με τεχνολογία Ν.

Τα ίδια βλέπω και στη Λέομαρ καθώς και στην Κρίσκελο στο xda.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά η καλύτερη ρομ που εχω βάλει και μου δουλεύει απροβληματιστα ...πραγματικά αξίζεις donate..εχω μόνο ένα πρόβλημα.

Δεν συνδεετε με τίποτα στο wifi.συνδεετε και μετά αποσύνδεσε και δεν ξαναμπαίνει ..αυτό συμβαίνει κυρίως στο router του σπιτιού μου...έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κανέναν ξέρει την λύση;

σε αλλα wifi συνδεεται κανονικα ??? κανε απο το μενου του wifi προσθηκη και γραψε το ονομα SSID δικτυο (το ονομα του wifi σου) και την αφαλεια του οτι εχεις .

Αν το router σου εχει κουμπι WPS κανε το ετσι.

 

Η εμπειρία μου με τον Τζέφρυ είναι καλή από άποψη μπαταρίας αλλά δεν είναι τόσο smooth όσο οι άλλοι.

 

τι εννοεις δεν ειναι τοσο smooth ? δηλαδη υστερει σε κατι? πχ σε ταχυτητα ?

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

παιδιά 2 ερωτήσεις..1)πως περναω διαφορετικο kernel?προσπαθησα μεσω cwm manager 2.0 αλλα μου βγάζει error:no zimage created..κατι τετοιο....τι κανω λάθος?

ευχαριστω πολυ!!

2)τον cf root 4.1 kernel που μπορω να τον βρω?

Link to comment
Share on other sites

Φανατικος του gosms ημουν μεχρι που δοκιμασα το handsms...

Πραγματικα αλλο επιπεδο...

Sent from my Desire HD

 

Το αντίθετο για μένα. Φανατικός του Handcent μέχρι που γνώρισα το gosms! :lol:

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

παιδιά 2 ερωτήσεις..1)πως περναω διαφορετικο kernel?προσπαθησα μεσω cwm manager 2.0 αλλα μου βγάζει error:no zimage created..κατι τετοιο....τι κανω λάθος?

ευχαριστω πολυ!!

2)τον cf root 4.1 kernel που μπορω να τον βρω?

 

Και γω πάω να περάσω τον cf root kernel(είμαι με Shiya) και δεν με αφήνει, μου λέει installation aborted

στην πρώτη σελίδα θα τον βρεις στο omega files

Link to comment
Share on other sites

Την Καλησπερα μου σε ολους τους OMEGAITES...!!!!!!!! μελη & χρηστες...

 

Κυριες και Κυριοι.....

Eχουν αναφερθει πολλα απο αυτα και σε αλλα -threads-...

Aλλα πολυ συνοπτικα,θα ξανα αναφερω καποια....

 

Το θεμα -kernel- απο μονο του,ειναι ενα πολυ λεπτο και σχετικο θεμα...

Αυτος σε μενα κανει δουλεια... Στον αλλον οχι ομως....

Αυτος σε μενα τρωει κολληματα... Στον αλλον οχι ομως....

Εμενα αυτος καλυπτει τις απαιτησεις μου... (και παλι ) Στον αλλον οχι ομως...

 

Με λιγα λογια παρα πολυ γρηγορα......!!!

 

ΜΕ ΤΟΥΣ -ΚERNEL- ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΑΣ....!!!!

 

Μα θα μου πειτε,με τον -jeffrey-SpeedFrey 3.0.0- του Κυριου (teskin εξ Ελβετιας) εγινε ο <<κακος χαμος>> ,καλυπτε τους παντες.....!!! (Αυτος που δεν εδινε τα -source- του,βλεπεις μεγαλωσε με Ελβετικο Φραγκο αυτος.....Αν και κατι μου λεει οτι στο τελος θα αποδειχθει Τουρκος...)

 

Δεν θα συμφωνησω αγορινες μου.....!!! Ο κυριος -dev- (teskin) πετυχε με την δημιουργια του,να χαρισει αυτονομια (μεγαλη διαρκεια μπαταριας κατα την χρηση / battery life) και <<smouthotita>> και <<fastotita->> και αυτο ειναι αρεστο απο ολους τους ιδιοκτητες -SGS2-.......!!!!!

Αλλα ο ιδιος σας λεω,πως ειδα με τα ματια μου και μετα απο προσωπικο πειραματισμο (5ημερο),διαφορετικη συμπεριφορα συσκευων με τον προαναφερομενο KERNEL......:wacko::ninja:

 

Mετα απο πολλες ωρες πειραματισμου,καταληγω στος εξης συμπερασμα....

 

Ναι....!!! Ειναι καλο να αναφερουμε την εμπειρια δοκιμων μας,μετα απο την χρηση ενος Kernel...!!!

Αλλα αυτο δεν σημαινει,οτι θα εχουμε ολοι τα ιδια αποτελεσματα....(???) [ παιζει ομως και το,να εχουν αρκετοι ]

Παιζουν πολλα ρολο,που δεν θα αναφερω αυτην την στιγμη.....

(παιζει ακομα ρολο και το ειδος των εφαρμογων (τις λεγομενες εργαλεια) που εχουμε -setarei-,αλλα και η διαχειρηση που εχουμε αποδωσει μεσω αυτων στο συστημα...(π.χ βλεπε Set CPU αν το εχουμε βαλει να κανει π@π@ριλικια ).

 

Εν τελει για να βαλω μια τελεια....

 

Η αποψη μου ειναι οτι ο αγαπητος κυριος -Chainfire- εχει κανει πολυ καλη δουλεια με την συλογη του...:lol:

Αλλα αν καποιος δεν καλυπτει τις απαιτησεις του με αυτους,θα του προτεινα να πειραματιστει και με τους...

 

1)Εδω του τουρκου [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263838 ] ο καινουριος...

Καλως οσον αφορα το -battery life- αλλα οχι τοσο -smooth- and -fast- για τα γουστα μου....

 

2)Εδω του Κυριου -netchip- προερχομενος απο Λουξεμβουργο ειναι αυτος :lol: [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275381 ] ενας πολυ περιεργος Kernel,που στην δικη μου συσκευη τα παει χαλια...(????)

Αλλα στης Κουκλαρας μου..!!!:lol: κανει παππαδες και καλυπτει ολες τις απαιτησεις της.... (της τον -flashara- μεσω -Odin 1.85- μαζι με το (Κ18 official by Samsung).

Yποστηριζει και -BLN- που μου εχει σπασει τα (παπ.....ρια) τωρα που το εμαθε και μου το ζηταει....!!!

(Παρουσιασε ενα προβλημα με το Wi-Fi,αλλα μετα απο ξανα -flasharisma- εστρωσε...)

 

3) Θα προτεινω επισης αυτον που εχει -setarei- ο αξεπεραστος :respect:IOATHE:respect: στην δικη μου εκδοση OMEGA ROM δηλ. v2.0,ΠΟΥ ΒΡΕ ΑΓΟΡΙΝΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΕΣ....ΕΝΩ TON EΧΩ ΛΙΩΣΕΙ.....ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΣΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ......!!!!!!!

Αλλα δεν με καλυπτουν οι παροχες του σχεδιασμου του ,Voltages / frequency και κατι αλλα νιαου,νιαου,ψι,ψι,ψι....:lol:

 

Aλλα με αυτον θα πορευθω μεχρι νεοτερου......!!!!!!!!

 

Eυχομαι να μην κουρασα....

 

(Και θα περιμενω στο αντιστοιχο -thread- το οποιο αποτελεσμα των δικων σας δοκιμων ....Με πολυ ενδιαφερον)

 

**********************************(CF-Root v4.1)**************************************

 

*EDIT / Στους πειραματισμους μου,εχω δωσει μεγαλη εμφαση στην -smoothotita- , -fastotita- και σε ενα θεμα που καιει παρα πολυ την θερμοκρασια....(ειδικα κατα το Nvidia + Gameloft ) Gaming......Που αρνειται πεισματικα η συσκευη μου να ξεπερασει....(????)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

xexexexe παντα απιστευτα τα ποστ του gorgiosalon:lol::lol:

και εγω με jefry ειμαι τωρα και τα παει πολυ καλα! και ο ιδιος ομως ο κερνελ της ομεγας κανει παπαδες..

βλεποντας και κανοντας...:)

παιδακια μια τελευταια ερωτηση!

το viber δουλευει σε ολους σας κανονικα??

γιατι σε μενα κανει κολπακια..(μαλλον εγω κατι εκανα αλλα ρωταω...)...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3818074#post3818074

Link to comment
Share on other sites

Φίλε giorgosalon, οι παρατηρήσεις σου/αναλύσεις σου τα σπάνε! :lol:

Χαίρεσαι να τις διαβάζεις

 

Υπάρχει πουθενά ο Jeffrey-SpeedFrey 3.0.0 σε zip?

Στους xda βλέπω τον έχει μόνο σε tar

Edited by Dimitriss19
Link to comment
Share on other sites

Φίλε giorgosalon, οι παρατηρήσεις σου/αναλύσεις σου τα σπάνε! :lol:

Χαίρεσαι να τις διαβάζεις

 

Υπάρχει πουθενά ο Jeffrey-SpeedFrey 3.0.0 σε zip?

Στους xda βλέπω τον έχει μόνο σε tar

 

Και απο εδω θα κανεις την δουλεια σου... [ http://www.android-hilfe.de/1863207-post1.html ]

 

Σ'Ευχαριστω και για τα '''κακα σου λογια ''' και εσενα και τον φιλο -freddaras- απο πανω σου,,,συντομα θα ανταποδωσω........:lol::p (viber σε μενα ολα Ο.Κ αγορινα μου...)

 

Υ.Γ.Oλα οσα σας γραφω αναμασωντας την δωρεαν γνωση,ειναι προ'ι'ον υποκλοπων,που εχω ανευ αδειας καταχραστει...:lol::p

Απο εξιδικευμενους γνωστες και λατρεις,της δωρεας γνωσεων και πληροφορησης,σε θεματα που ολοι σας με τον Α' η Χ' τροπο, καθημερινα προσπαθειτε να ενημερωθειτε....(και ενδεχομενως η μεταφορα μου <της γνωσης>,να ειναι και εσφαλμενη μιας και τον εκαψα τον εγκεφαλο απο τα πολλα -flasharismata).

 

ΕΕΕΕ.....!!! Nα μην κανω μια αναφορα των <forum - ονοματων> τους....????

 

***Saliez*** & *DaRk_dOg* & *mobile_hacker* & *athanaso77* & *mirrorofsorrow* & *gianpithio* & *Tyxerakias*

 

* AYTOYΣ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ* και αυτον τον **IOATHE**που δεν θα τον αναφερω,,γιατι στο τελος θα με παρεξηγησουν...:lol::p:lol:

 

(συγνωμη απο ολους αυτους που η μνημη μου δεν με βοηθαει,να αναφερθω στα ονοματα τους.....Και ειναι και πολλοι...

Oπως pan24 & Zenor & petsas & karlesg & menios και τον φοβερο parafron4 και αλλοι..)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Το shoot me τι πρόγραμμα είναι Ioathe που το έχεις στην κουζίνα σου;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα... ετοιμαζομαι να πειραξω και εγω τον γαλαξια μου και διαβασα τις πρωτες 26 σελιδες του topic και πραγματικα με πεισατε οτι ειναι η καλυτερη custom rom :P . απο βδομαδα λοιπον θα την τιμησω και εγω για να αποκτησω και εγω γνωμη...

 

καποιες ερωτησεις μονο....

 

α) οι δορυφοροι στο gps κλειδωνουν γρηγορα?

β) τι ακριβως ειναι η "κουζινα" που αναφερετε?? (αρχαριος.. :O )

δ) μπορω να κανω back up χωρις καρτα sd? (εχω πολλα gb κενα στη μνημη του τηλεφωνου)

γ) ακουγοταν οτι μολις βγει η εκδοση android ice cream sandwich, τοτε θα ειναι που οι 2 cores θα δειξουν την πραγματικη τους αξια... προφανως αυτη η ρομ ειναι βασισμενη στο 2.3.5 και θα ακολουθησει και τις επομενες εκδοσεις android?

 

αυτα τα λιγα!

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Το shoot me τι πρόγραμμα είναι Ioathe που το έχεις στην κουζίνα σου;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

βγάζει screenshot δεν το χρειάζεσαι (το είχα στο galaxy s , το επιλέγεις , κουνάς το κινητό για να βγάλεις screenshot)

από το jKay το επιλέγεις και το έχεις στο δεξί κουμπί του κινητού (screen capture)

http://img854.imageshack.us/img854/5338/77032248.jpg

 

Καλως ηρθα και εγω στην Omega παρεα! Το default theme της omega δεν υποστηριζει jkay v11?

καλωσόρισες στην παρέα της omega

σε όλες τις εκδόσεις το είχε

στο #2 πόστ

Changelog v1.0

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανεκκίνηση στο ρούτερ.

Νομίζω γενικώς έχουν αναφερθεί προβλήματα της 2.3.5. με μερικά ρούτερ με τεχνολογία Ν.

Τα ίδια βλέπω και στη Λέομαρ καθώς και στην Κρίσκελο στο xda.

 

τα δοκιμασα και ρεσταρτ και να κανωτ π'ροσθηκη...με λεο δεν ειχα 'ποτε 'προβλημα...τσιτωνω γιατι καλυτερη μ'παταρια δεν εχω 'πουθενα...και δεν θελω 'παλι λεο..θα ξαναφλασαρω και βλε'πουμε

Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα και ρεσταρτ και να κανωτ π'ροσθηκη...με λεο δεν ειχα 'ποτε 'προβλημα...τσιτωνω γιατι καλυτερη μ'παταρια δεν εχω 'πουθενα...και δεν θελω 'παλι λεο..θα ξαναφλασαρω και βλε'πουμε

 

δοκιμασε να αλλαξεις καναλι στο ρουτερ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να αλλαξεις καναλι στο ρουτερ...

 

κραξε με αλλα δεν ξερω 'πως το κανω....εβαλα και το MAC ADDRESS του κιν στο ρουτερ π'αλι τι'ποτα..συνδεετε 2 λε'πτα μετα οφφ

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα απο τον φιλο Ioathe σε καποια επομενη εκδοση να κοιταξει μην δωσει λυση στο προβλημα οτι σε μεγαλα mkv αρχεια (ειτε 720p ειτε 1080p) και εννοω 5 η 6 η 8 GB δεν λειτουργει η μπαρα κυλισης του χρονου , δεν μπορεις να πας το video σε αλλη χρονικη στιγμη, και πραγματικα ειναι κριμας να παιζει τοσο καλα και ανετα τετοια αρχεια και να μην μπορεις να τα προχωρησεις χρονικα.

Αν φτιαχνοταν και να παιζει και DTS θα ταν ΚΟΡΥΦΗ.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα απο τον φιλο Ioathe σε καποια επομενη εκδοση να κοιταξει μην δωσει λυση στο προβλημα οτι σε μεγαλα mkv αρχεια (ειτε 720p ειτε 1080p) και εννοω 5 η 6 η 8 GB δεν λειτουργει η μπαρα κυλισης του χρονου , δεν μπορεις να πας το video σε αλλη χρονικη στιγμη, και πραγματικα ειναι κριμας να παιζει τοσο καλα και ανετα τετοια αρχεια και να μην μπορεις να τα προχωρησεις χρονικα.

Αν φτιαχνοταν και να παιζει και DTS θα ταν ΚΟΡΥΦΗ.

 

Δοκιμασες με αλλον player? Πχ mobo payer..

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...