Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ioathe προσεξα οτι μεσα στο system>app του zip αρχειου για την εγκατασταση της v2 υπαρχουν ολα τα apps...υπαρχει περιπτωση στο μελλον να την βγάλεις τελειως lite?

 

Την Καλησπερα μου στον Parafrona4...!!! (Καλα εισαι Γιωργαρα μου...???? ΕΕΕΕ...!!! Τι θα γινει,θα μου στειλεις κανα (p.m) να μαζεψω απο καπου κανα καλο navigator...???? :lol::p)

 

Parafron ακου...!!! Οτι θελεις ο ΙΟΑΤΗΕ μας τα εχει φτιαξει,να τα κανουμε οτι θελουμε απο μονοι μας...!!!

Να βγαλουμε οτι γουσταρουμε,να κρατησουμε οτι θελουμε,να πεταξουμε τα αχρειαστα...

 

Η απολυτη παραμετροποιηση στα χερια μας...:!::!::!:

 

Ο συνδιασμος -GScript- και με το -Τitanium- κρατας πετας αφοβα οτι .apk / app θελεις...

Θα κανεις ακριβως αυτα που μας γραφει εδω [ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18385856&postcount=225 ] και απο εκει και περα,εσυ θα επιλεξεις τι κρατας και τι (Bloatware .apk = κονσερβα εφαρμογη by samsung official firmware = συνηθως λογιζονται ως σκουπιδια κ.α) θελεις να πεταξεις...!!

 

Kαν'την εντελως Lite εσυ...!!!

 

Σου συστηνω να κανεις πρωτα οπως και ο ιδιος μας λεει,ενα (backup_bloatwares.sh) και εαν μετα δεν σου κανει κοπο,καντο και copy-paste στο (p.c) σου....(Θα βρεις το backup στην SDcard).

 

Σε περιπτωση που παει κατι πολυ στραβα,να το εχεις...

 

 

ΕDIT / Eσυ ομως αλλο πραγμα θελεις να βγαλει.......Πιστευω θα σου πει ο ιδιος για αυτο...

Υ.Γ Τωρα το ειχα γραψει και λεω,αστο ετσι ολο και καποιος θα αρπαξει κατι....

.

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλήμερα σ' όλους,

Ευχαριστώ όσους με βοηθάνε και απαντάνε σ΄ερωτήσεις,

Από δεύτερα επιστρέφω στην δουλειά και θα είναι δύσκολο να σας προλαβαίνω όλους

 

Λείπω από την Τετάρτη σε μίνι διακοπές και έχω μείνει πολύ πίσω.

Εδώ που βρίσκομαι έχει μόνο gprs και δεν μπορώ να κάνω τίποτα εκτός από tapatalk και twitter.

Τι είναι αυτό το Light blue?

Ακόμα είμαι με την v1.4

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Κώστα είναι to εφε του Overscroll glow σε διάφορες παραλλαγές (για να έχουμε επιλογές!).

Καλά να περνάς στις διακοπές σου!

 

λοιπον περασα την τελευταια omega πανω απο καθαρη KI8 και επαθα την ΠΛΑΚΑ μου!!!!

ουαουυυ και παλι ουαουυυ!

το θεμα ειναι απλα σουπερ! επαθα πλακα!

το κινητο απλα Π Ε Τ Α Ε Ι !!!!!!!!!!!!!!!:)

ολα ειναι τοσο γρηγορα και τοσο σμουθ που πραγματικα παθαινεις σοκ!

 

μετα απο επαναφορα το εστρωσα το εφερα στα μετρα μου και πλεον δεν το κουναω απο δω!

ασε που μου βελτιωθηκαν πολλα θεματακια που ειχα με τις προηγουμενες ρομς με πολλες εφαρμογες

η ρομ λειτουργει τοσο τελεια που πραγματικα δεν της λειπει τιποτα!

φιλε ioathe μια απορια μονο!

το κολπακι με το call recorder βλεπω οτι δεν υπαρχει στην ρομ σου!

μπορω να το βαλω απο την κουζινα του λεομαρ η θα μαμηθει το συμπαν.:p το εχεις δοκιμασει?

και παλι μπραβο και σε ευχαριστουμε εχεις κανει απιστευτη δουλεια!:):)

 

για sms εγω χρησιμοποιω το go sms! νομιζω οτι ειναι κλασεις ανωτερο απο το handsent sms

 

Ευχαριστώ για το feedback και τα σχόλια :)

 

Να μαι παλι και γωωωω σας τα εχω κανει τσουρεκια αλλα δεν μπορω με τιποτα να βαλω τον cm7 music player εχω δοκιμασει τα παντα νομιζω - αλλα τιποτα οποιος σοφος ας φωτισει τον αμοιρο νεο

 

Κατέβασε το από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=13576482

 

Ένα μπράβο στον Γιάννη τον δημιουργό της omera rom , και πολλά ευχαριστώ

πράγματι είναι όμορφη, ωραίο το θέμα blackblue, χαίρεσαι να την δουλεύεις, γρήγορη και smooth , κρατάει η μπαταρία με το CF-Root_v4.1 που έχω.

Χρησιμοποιώ κι εγώ το go sms δωρεάν από μάρκετ

και την Ελληνική γλώσσα go sms language Greece

ανοίγουμε το Go sms pro/μενού/ρυθμίσεις/επιλογή γλώσσας

μετά Advance/ρυθμίσεις αποστολής/ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις (τσεκαρισμένο)

υποστηριζόμενες γλώσσες/Ελληνικά (έχουμε 160 χαρακτήρες)

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια,

θα το δοκιμάσω και εγώ το Go sms pro το συντομότερο :)

 

@ioathe προσεξα οτι μεσα στο system>app του zip αρχειου για την εγκατασταση της v2 υπαρχουν ολα τα apps...υπαρχει περιπτωση στο μελλον να την βγάλεις τελειως lite?

 

Το ανέφερα λίγα ποστ πιο πίσω,

Έφτιαξα Bloatware Scripts και τα ανέβασα στο Omega Files στα Mods

Μετά την εγκατάσταση τις Omega τρέχετε το script και τα αφαιρεί όλα (σύνολο 51 προγράμματα widget της Samsung και του Android)

Οι πιο έμπειροι μπορούν να τροποποιήσουν το script και να προσθέσουν ή να αφαιρέσουν προγράμματα.

 

Δοκίμασες την Omega???

 

@gorgiosalon

Γιωργάρα ευχαριστώ για τα σχόλια και την βοήθεια :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ' όλους,

Ευχαριστώ όσους με βοηθάνε και απαντάνε σ΄ερωτήσεις,

Από δεύτερα επιστρέφω στην δουλειά και θα είναι δύσκολο να σας προλαβαίνω όλους

 

 

 

Κώστα είναι to εφε του Overscroll glow σε διάφορες παραλλαγές (για να έχουμε επιλογές!).

Καλά να περνάς στις διακοπές σου!

 

 

 

Ευχαριστώ για το feedback και τα σχόλια :)

 

 

 

Κατέβασε το από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=13576482

 

 

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια,

θα το δοκιμάσω και εγώ το Go sms pro το συντομότερο :)

 

 

 

Το ανέφερα λίγα ποστ πιο πίσω,

Έφτιαξα Bloatware Scripts και τα ανέβασα στο Omega Files στα Mods

Μετά την εγκατάσταση τις Omega τρέχετε το script και τα αφαιρεί όλα (σύνολο 51 προγράμματα widget της Samsung και του Android)

Οι πιο έμπειροι μπορούν να τροποποιήσουν το script και να προσθέσουν ή να αφαιρέσουν προγράμματα.

 

Δοκίμασες την Omega???

 

@gorgiosalon

Γιωργάρα ευχαριστώ για τα σχόλια και την βοήθεια :)

 

Την εχω λιωσει οχι απλα την δοκιμασα :) το script ολα τα λεφτα μου εσβησε ακριβως οτι ηθελα να σβησω....τεσταρα μερικα mods απο την κουζινα του λεομαρ και δουλευουν ολα αψογα...αν μπορεσεις προσθεσε το useragent για τον στοκ browser,το patch για τα logs στις εισερχομενες και βαλε και κανενα πακετο με fonts(φλασαρα το sonysketch και με το θεμα της ρομ εχει δεσει αψογα) επισης τσεκαρα και το chainfire και οσα games δοκιμασα δουλεψαν αψογα(σε αλλες ρομ ειχα προβλημα)...αυτα μεχρι στιγμης...το εχω λιωσει το κινητο και μεχρι στιγμης δεν βρηκα κατι να με χαλασει...χιλια μπραβο και σε σενα και στην ομαδα σου...

 

@gorgiosalon αδερφε νασαι καλα....για οτι θελησεις στειλε μου pm...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Την εχω λιωσει οχι απλα την δοκιμασα :) το script ολα τα λεφτα μου εσβησε ακριβως οτι ηθελα να σβησω....τεσταρα μερικα mods απο την κουζινα του λεομαρ και δουλευουν ολα αψογα...αν μπορεσεις προσθεσε το useragent για τον στοκ browser,το patch για τα logs στις εισερχομενες και βαλε και κανενα πακετο με fonts(φλασαρα το sonysketch και με το θεμα της ρομ εχει δεσει αψογα) επισης τσεκαρα και το chainfire και οσα games δοκιμασα δουλεψαν αψογα(σε αλλες ρομ ειχα προβλημα)...αυτα μεχρι στιγμης...το εχω λιωσει το κινητο και μεχρι στιγμης δεν βρηκα κατι να με χαλασει...χιλια μπραβο και σε σενα και στην ομαδα σου...

 

@gorgiosalon αδερφε νασαι καλα....για οτι θελησεις στειλε μου pm...

 

Sent from my iphone 4

 

Χαίρομε που σου αρέσει και ευχαριστώ για τις προτάσεις :)

 

Ερωτήσεις:

Το useragent για τον στοκ browser τι ακριβως κανει? Δουλευει στην Ομεγα απο την κουζινα του Leomar?

patch για τα logs στις εισερχομενες τι ακριβως κανει? Δουλευει στην Ομεγα απο την κουζινα του Leomar?

Το πακέτο με τα fonts sonysketch που το βρίσκω, υπάρχει σελίδα στο xda?

 

OFF topic - Βλέπω στην υπογραφή σου Judas Priest, στα νιάτα μου έπαιζα μπάσο στους Marauder - Airged Lamh - Final Warning - Inner Fear κτλ - Ξαψε να βρεις το συγκρότημα Narnia είναι το αγαπημένο μου τα τελευταία χρονιά. (μην απαντήσεις και μας κράξουν - στείλε pm για σχόλια)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομε που σου αρέσει και ευχαριστώ για τις προτάσεις :)

 

Ερωτήσεις:

Το useragent για τον στοκ browser τι ακριβως κανει? Δουλευει στην Ομεγα απο την κουζινα του Leomar?

patch για τα logs στις εισερχομενες τι ακριβως κανει? Δουλευει στην Ομεγα απο την κουζινα του Leomar?

Το πακέτο με τα fonts sonysketch που το βρίσκω, υπάρχει σελίδα στο xda?

 

OFF topic - Βλέπω στην υπογραφή σου Judas Priest, στα νιάτα μου έπαιζα μπάσο στους Marauder - Airged Lamh - Final Warning - Inner Fear κτλ - Ξαψε να βρεις το συγκρότημα Narnia είναι το αγαπημένο μου τα τελευταία χρονιά. (μην απαντήσεις και μας κράξουν - στείλε pm για σχόλια)

 

Λοιπον το useragent σου επιτρεπει να ανοιγεις σελιδες και σε desktop mode οπως βλεπεις και στο screenshot.

Το patch για το logs δεν εμαφανιζει τα sms στο αρχειο καταγραφης παρα μονο τις κλησεις.

Τα fonts τα εχω σε πακετο και αν θες στα δινω να τα δοκιμασεις(το sonysketch φενεται στο screenshot αλλα το μεγεθος μπορει να μην αρεσει σε πολλους)

ολα αυτα(εκτος απο τα τη γραμματοσειρα) τα φλασαρα απευθειας απο το kitchen app

 

Sent from my Beast Galaxy S2

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το useragent σου επιτρεπει να ανοιγεις σελιδες και σε desktop mode οπως βλεπεις και στο screenshot.

Το patch για το logs δεν εμαφανιζει τα sms στο αρχειο καταγραφης παρα μονο τις κλησεις.

Τα fonts τα εχω σε πακετο και αν θες στα δινω να τα δοκιμασεις(το sonysketch φενεται στο screenshot αλλα το μεγεθος μπορει να μην αρεσει σε πολλους)

ολα αυτα(εκτος απο τα τη γραμματοσειρα) τα φλασαρα απευθειας απο το kitchen app

 

Sent from my Beast Galaxy S2

 

Αν έχεις την καλοσύνη ανέβασε τα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Την Καλημερα μου σε ολους τους OMEGAITES....!!!!!!!

 

Αρε parafrona4 με τα fonts σου...!!!!:p

 

Ωραιες προτασεις του φιλου parafron4 για ακομα περισσοτερη παραμετροποιηση.....(και οποιος θελει τα -flasharei- απο τον -omega files- / Dropbox)

 

Γιανναρε....!!!!!! για τα fonts εδω [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=894397 ].

Για το User Agent εδω [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=780896 ]

Για το Call logs Patch ( Removed txt/sms/mms/emails from call log ) δεν βρηκα κατι αξιολογο,εκτος απο αυτο εδω [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1167662 ]

 

Γιωργαρα...!!! (parafron) το εχεις κανει το τηλεφωνακι οχι by SAMSUNG αλλα by PARAFRON....!!!!!!!:lol: (καλα του κανεις,δεν μασαει...)

 

*EDIT 1 / Παραθεση απο parafron4..

Tο sonysketch φενεται στο screenshot αλλα το μεγεθος μπορει να μην αρεσει σε πολλους..

 

Ρεεε Γιωργαρα ...!!! που βρηκες το sonysketch...???

 

 

*EDIT 2 / Γιανναρε ο parafron4 τα κατεβασε απο την ιταλοκουζινα...

Δουλευουν ολα κανονικα και απροβληματιστα εδω και 3 μερες και στο δικο μου SGS 2 (v2.0 OMEGA)...

Προσπαθω να σου βρω τους -moder- απο -XDA- αλλα δεν τα καταφερνω....

Ξερω ομως οτι ο Ιταλος τα εχει βαλει κονσερβα στην κουζινα του,,καλα scriptakia για να υπαρχουν (φρου,φρου και αρωματα..)

Αλλα το User Agent εχει μια χρηστηκοτητα....!!!!

 

**Επιβαιβεωνω (parafrona4) οτι ποτε μεχρι σημερα με καμια Custom rom (Leomar,Criskelo,Μau νιαου, ψιψιψι κ.τ.λ) δεν μπορουσα να παιξω απροβληματιστα ολα τα SUPER GAME ΑΠΟ NVidia Tegra Games & απο Gameloft.....!!!!!!!

 

ME THN OMEGA ROM....!!!! KANENA ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ....!!!!! ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 GAMES....!!!!!!!

Oλα τρεχουν βολιδα...!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματακι μς τον jeffrey εχω παιδια...τον περασα χθες και για κανα δυωρο ολα σουπερ...το βραδυ αφησα το κινητο στο 58% στην μπαταρια και το πρωι βλεπω το κινητο κλειστο...δεν ανοιγει...συνηδιτοποιο οτι εχει τελειωσει η μπαταρια...συγουρα δεν ειναι καθολου λογικο...Να σας πω πως τον κερνελ τον περασα με wipe κανονικα...τωρα κανω callibration...

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο...

 

Sent from my Desire HD

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματακι μς τον jeffrey εχω παιδια...τον περασα χθες και για κανα δυωρο ολα σουπερ...το βραδυ αφησα το κινητο στο 58% στην μπαταρια και το πρωι βλεπω το κινητο κλειστο...δεν ανοιγει...συνηδιτοποιο οτι εχει τελειωσει η μπαταρια...συγουρα δεν ειναι καθολου λογικο...Να σας πω πως τον κερνελ τον περασα με wipe κανονικα...τωρα κανω callibration...

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο...

 

Sent from my Desire HD

 

Ο κερνελ της μάνας του είναι μια χαρά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Την Καλημερα μου σε ολους τους OMEGAITES....!!!!!!!

 

Αρε parafrona4 με τα fonts σου...!!!!:p

 

Ωραιες προτασεις του φιλου parafron4 για ακομα περισσοτερη παραμετροποιηση.....(και οποιος θελει τα -flasharei- απο τον -omega files- / Dropbox)

 

Γιανναρε....!!!!!! για τα fonts εδω [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=894397 ].

Για το Usrer Agent εδω [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=780896 ]

Για το Call logs Patch ( Removed txt/sms/mms/emails from call log ) δεν βρηκα κατι αξιολογο,εκτος απο αυτο εδω [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1167662 ]

 

Γιωργαρα...!!! (parafron) το εχεις κανει το τηλεφωνακι οχι by SAMSUNG αλλα by PARAFRON....!!!!!!!:lol: (καλα του κανεις,δεν μασαει...)

 

*EDIT / Παραθεση απο parafron4..

Tο sonysketch φενεται στο screenshot αλλα το μεγεθος μπορει να μην αρεσει σε πολλους..

 

Ρεεε Γιωργαρα ...!!! που βρηκες το sonysketch...???

 

 

εδω ειναι φιλε http://www.sendspace.com/file/69ps43

 

 

@ioathe φιλε μου και απο εδω μπορεις να τα κατεβασεις http://leomar75.celogeek.com/xxki3/

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ, με CF-Root v4.1 kernel η μπαταρία είναι μια χαρά αλλά δεν δουλεύει το Bln
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ, με CF-Root v4.1 kernel η μπαταρία είναι μια χαρά αλλά δεν δουλεύει το Bln

 

Έχω βρει την υγειά μου με το no led.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα ρε Γιωργαρα...!!!!!!!!!! (parafron4)

 

Σ'ευχαριστω....!!!!!!!!!! και για το πακετο sonysketch ....

 

*Αυτο το index καπου το εχω ξαναδει....!!!!! :lol::p:lol:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ' όλους,

Ευχαριστώ όσους με βοηθάνε και απαντάνε σ΄ερωτήσεις,

Από δεύτερα επιστρέφω στην δουλειά και θα είναι δύσκολο να σας προλαβαίνω όλους

 

 

 

Κώστα είναι to εφε του Overscroll glow σε διάφορες παραλλαγές (για να έχουμε επιλογές!).

Καλά να περνάς στις διακοπές σου!

 

 

 

Ευχαριστώ για το feedback και τα σχόλια :)

 

 

 

Κατέβασε το από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=13576482

 

 

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια,

θα το δοκιμάσω και εγώ το Go sms pro το συντομότερο :)

 

 

 

Το ανέφερα λίγα ποστ πιο πίσω,

Έφτιαξα Bloatware Scripts και τα ανέβασα στο Omega Files στα Mods

Μετά την εγκατάσταση τις Omega τρέχετε το script και τα αφαιρεί όλα (σύνολο 51 προγράμματα widget της Samsung και του Android)

Οι πιο έμπειροι μπορούν να τροποποιήσουν το script και να προσθέσουν ή να αφαιρέσουν προγράμματα.

 

Δοκίμασες την Omega???

 

@gorgiosalon

Γιωργάρα ευχαριστώ για τα σχόλια και την βοήθεια :)

 

Ευχαριστουμε για την προσπάθειά σου.

 

Confirmation number: 9L761534XP063613T:);)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματακι μς τον jeffrey εχω παιδια...τον περασα χθες και για κανα δυωρο ολα σουπερ...το βραδυ αφησα το κινητο στο 58% στην μπαταρια και το πρωι βλεπω το κινητο κλειστο...δεν ανοιγει...συνηδιτοποιο οτι εχει τελειωσει η μπαταρια...συγουρα δεν ειναι καθολου λογικο...Να σας πω πως τον κερνελ τον περασα με wipe κανονικα...τωρα κανω callibration...

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο...

 

Sent from my Desire HD

 

Απο χθες τετοια ωρα περιπου ειμαι με τον jeffrey.Ανοιχτο wifi συνεχεια αρκετες κλησεις,internet,youtube και η μπαταρια τωρα ειναι 56%.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες τετοια ωρα περιπου ειμαι με τον jeffrey.Ανοιχτο wifi συνεχεια αρκετες κλησεις,internet,youtube και η μπαταρια τωρα ειναι 56%.

 

Δεν το συζηταω...τον ειχα απο τοτε που βγηκε σε ολες μου τις ρομ και τον αλλαξα τοτε που βγηκε του τουρκου...ο κερνελ ειναι με διαφορα ο καλυτερος...απλα εφαγε σκαλωμα και δεν ξερω το γιατι...τωρα τελειωνω με το callibration και ελπιζω να μην μου ξανακανει τα ιδια...

 

Sent from my Desire HD

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζηταω...τον ειχα απο τοτε που βγηκε σε ολες μου τις ρομ και τον αλλαξα τοτε που βγηκε του τουρκου...ο κερνελ ειναι με διαφορα ο καλυτερος...απλα εφαγε σκαλωμα και δεν ξερω το γιατι...τωρα τελειωνω με το callibration και ελπιζω να μην μου ξανακανει τα ιδια...

 

Sent from my Desire HD

 

Του τουρκου δεν τον εχω δοκιμασει.

 

Για δοκιμασε μετα το callibration και πες μας!

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

παιδια το μονο μου προβλημα ειναι οτι σταματησε να μου δουλευει η εφαρμογη cosmote info!

οσοι την εχετε σας δουλευει κανονικα???

 

Γεια σου ρε freddaras και σε εσενα...!!!!

 

Μαζι με το -flasharisma- της OMEGA ROM,θα δημιουργηθει στον αποθηκευτικο χωρο της συσκευης σου,ενας φακελος με το ονομα -omega files-..

 

Eιναι κατι σαν -Kitchen-,ριξε μια ματια μεσα σε αυτον και θα βρεις παρα πολλα πραγματα αξιοποιησημα και λειτουρικα,,για να μην πω απαραιτητα (must have) (π.χ Callrecorder..).

 

Nαι μπορεις να το παρεις και απο την -Leomar revolution Κitcen-, αλλα ηρθε ο καιρος με το -dropbox-,που δεν θα εχουμε καμια ειδους αναγκη,απο αλλου τυπου -Kitchen-...

 

Οι παροχες της OMEGA-ROM και του - moderator & dev - IOATHE / Γιανναρος, θα ειναι οτι πιο καινουριο και αξιοποιησιμο υπαρχει υπο εξελιξη και προσφορα...!!! (π.χ *SiyahKernel v2.0 τον δοκιμαζω και αν λεει συντομα θα γραψω [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263838 ] )

 

Αρκει να του το αναφερουμε και να το ζητησουμε...(δινοντας του και τον αναλογο χρονο φυσικα).

 

Υ.Γ Οσο αφορα ( go sms VS handsent sms ) κρατα οποιο σου ειναι πιο πρακτικο / λειτουργικο....Γουστα ειναι αυτα...!!!

 

1) EDIT / O SiyahKernel v2.0 αυτος που κατεβασα εχει NEW version 5.0.2.3 Clock Work Mod Recovery και πρωτες μου εντυπωσεις αρκετα καλες...!!! Πολυ νωρις ακομα,ομως....

 

2) EDIT / efs Backup TI EINAI...???? Ενα αντιγραφο ασφαλειας που περιεχει πολλες πληροφοριες για την συσκευη (π.χ ΙMEI ..κ.τ.λ) Και πρεπει να το κανω -install- το αρχειο .zip.....???? Mηπως δεν μου χρειαζεται...?????

 

Καποιος που να ξερει περισσοτερα,με δυο φτωχα λογια....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...!!!!

 

φιλε σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!

πραγματικα η ρομ πεταει...:):):)

για call recorder εβαλα το phone mod mattblue v3 απο την κουζινα του λεομαρ και δουλευει αψογα:):)

 

(παιδες σορυ για το διπλο ποστ μπερδεύτηκα...)

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

παιδια το μονο μου προβλημα ειναι οτι σταματησε να μου δουλευει η εφαρμογη cosmote info!

οσοι την εχετε σας δουλευει κανονικα???

 

Δουλευει σ εμενα.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει σ εμενα.

 

φιλε μου ηταν θεμα του go sms και οχι της ρομ..

υπαρχει θεμα με go sms και την συγκεκριμενη εφαρμογη.

την βρηκα την λυση ολα οκ...:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ηταν θεμα του go sms και οχι της ρομ..

υπαρχει θεμα με go sms και την συγκεκριμενη εφαρμογη.

την βρηκα την λυση ολα οκ...:)

 

Φανατικος του gosms ημουν μεχρι που δοκιμασα το handsms...

Πραγματικα αλλο επιπεδο...

 

Sent from my Desire HD

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ηταν θεμα του go sms και οχι της ρομ..

υπαρχει θεμα με go sms και την συγκεκριμενη εφαρμογη.

την βρηκα την λυση ολα οκ...:)

το go sms το χρησιμοποίησα σε όλες τις rom που έβαλα χωρίς κανένα πρόβλημα με wind όμως

Ποια είναι η λύση ?

το hand sms το είχα δοκιμάσει παλιά , ήταν φτωχό , θα δοκιμάσω την νέα έκδοση μιας και θα μπει στην omega

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Φανατικος του gosms ημουν μεχρι που δοκιμασα το handsms...

Πραγματικα αλλο επιπεδο...

 

Sent from my Desire HD

 

στο handsms με χαλαει που οταν παω να στειλω ενα sms και παω να βαλω ενα ονομα πανω πρεπει να γυρισω το πληκτρολόγιο στα κεφαλαια για να βρει το ονομα της επαφης μου..πραγμα που δεν συμβαινει με το go sms..αυτος ειναι και ο βασικος λογος που το εβγαλα..

το go sms το χρησιμοποίησα σε όλες τις rom που έβαλα χωρίς κανένα πρόβλημα με wind όμως

Ποια είναι η λύση ?

το hand sms το είχα δοκιμάσει παλιά , ήταν φτωχό , θα δοκιμάσω την νέα έκδοση μιας και θα μπει στην omega

 

η λυση απο οτι καταλαβα για να δουλεψει σωστα η εφαρμογη comsote info ειναι να βγαλεις μια φορα το go sms και να το ξαναβαλεις!

δεν ξερω γιατι αλλα κατι παιζει μεταξυ των δυο εφαρμογων και μερικες φορες η μια δεν αφηνει να δουλεψει σωστα η αλλη...

Link to comment
Share on other sites

.........

η λυση απο οτι καταλαβα για να δουλεψει σωστα η εφαρμογη comsote info ειναι να βγαλεις μια φορα το go sms και να το ξαναβαλεις!

δεν ξερω γιατι αλλα κατι παιζει μεταξυ των δυο εφαρμογων και μερικες φορες η μια δεν αφηνει να δουλεψει σωστα η αλλη...

αν εννοείς για τα δύο sms το go έχει επιλογή να είναι προεπιλεγμένο για να μην έρχονται διπλά τα μηνύματα

και το γνωστό όταν επιλέξεις μια επαφή και στείλεις μήνυμα σε ρωτάει με ποιο να στείλεις (ορισμός ως προεπιλογή)

δοκίμασα λίγο και το handcent sms , το έφτιαξαν στα χνάρια του go sms

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

παιδια το μονο μου προβλημα ειναι οτι σταματησε να μου δουλευει η εφαρμογη cosmote info!

οσοι την εχετε σας δουλευει κανονικα???

 

Εγώ ξέρω ότι το cosmote info δουλεύει μονο με το go sms

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...