Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα και η τελευταια εκδοση του viber (20 φεβ) μου εβγαλε προβλημα!!! Με cm9 build 15 , δεν με ακουει ο συνομιλητης μου!!!!! Και αυτος με.ιδια εκδοση viber και γκαλαξη ς 2 με ics 4.0.3 leaked.....

 

αρα με cm9 build 15 δεν σε ακούνε.

 

εσύ τον άκουγες? γιατί το πρόβλημα είναι ακριβώς αυτό. Δεν δουλεύει το μικρόφωνο στο viber.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστηχώς φίλε δεν αλλάζει.

 

Δηλαδη οτι εφαρμογη περναω θα μου την βγαζει στην επιφανεια εργασιας? Γιατι οταν παω να εγκαταστησω κατι μου λεει οτι δεν υπαρχει χωρος σε αυτη την οθονη κτλ.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση που απενεργοποιείς την δημιουργία συντομεύσεων κατά την εγκατάσταση καινούργιας εφαρμογής.Ψαξτο(δυστυχώς είμαι με Cyanogen 7 αυτή την στιγμή και δεν μπορώ να σου πω συγκεκριμένα)
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση που απενεργοποιείς την δημιουργία συντομεύσεων κατά την εγκατάσταση καινούργιας εφαρμογής.Ψαξτο(δυστυχώς είμαι με Cyanogen 7 αυτή την στιγμή και δεν μπορώ να σου πω συγκεκριμένα)

 

Δεν με ενοχλει αυτο, απλα δεν μπορω να μορφοποιησω την κεντρικη οθονη στο μενου και μου λεει οτι δεν χωρανε αλλα εικονιδια. Αλλα απ οτι μου εγραψε ο kmar πιο πανω δεν γινεται δυστυχως. Δεν πειραζει, εμεινα ευχαριστημενος με το παγωτακι οποτε θα περιμενω!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση που απενεργοποιείς την δημιουργία συντομεύσεων κατά την εγκατάσταση καινούργιας εφαρμογής.Ψαξτο(δυστυχώς είμαι με Cyanogen 7 αυτή την στιγμή και δεν μπορώ να σου πω συγκεκριμένα)

 

Δεν με ενοχλει αυτο, απλα δεν μπορω να μορφοποιησω την κεντρικη οθονη στο μενου και μου λεει οτι δεν χωρανε αλλα εικονιδια. Αλλα απ οτι μου εγραψε ο kmar πιο πανω δεν γινεται δυστυχως. Δεν πειραζει, εμεινα ευχαριστημενος με το παγωτακι οποτε θα περιμενω!!! :)

 

Σε περίπτωση που δεν θες να σου βάζει αυτόματα συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας όταν κάνεις εγκατάσταση μία εφαρμογή από το market τότε άνοιξε το market, πήγαινε στις ρυθμίσεις και απενεργοποίησε την "Αυτόματη προσθήκη widget".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

αρα με cm9 build 15 δεν σε ακούνε.

 

εσύ τον άκουγες? γιατί το πρόβλημα είναι ακριβώς αυτό. Δεν δουλεύει το μικρόφωνο στο viber.

Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλα ημουνα διχως νετ απο χτες.....

Ναι αυτο ειναι, δεν με λειτουργει το μικροφωνο μου....με αποτελεσμα να μην με ακουνε αλλα εγω να τους ακουω κανονικα..

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει CM9 kai semaphone kernel αλλα ενω κατεβαζω εφαρμογη overclocking δεν μου δινει δυνατοτητα να ξεπερασω το 1ghz?τι φταιει?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει CM9 kai semaphone kernel αλλα ενω κατεβαζω εφαρμογη overclocking δεν μου δινει δυνατοτητα να ξεπερασω το 1ghz?τι φταιει?

νομιζω χρειαζεσαι και την εφαρμογη του semaphore: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1277627 η αλλιως το ns tools απο το μαρκετ.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!το βρήκα!ποιό ειναι ένα μέσο σκορ στο quadrant που πιάνει το κινητό μας?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!το βρήκα!ποιό ειναι ένα μέσο σκορ στο quadrant που πιάνει το κινητό μας?

 

Μην ασχολείσαι με αυτά.

Είναι μπούρδες και δεν μετράνε feeling :)

Link to comment
Share on other sites

Οι δύο πιο δημοφιλείς είναι η CyanogenMod 9 και η ICSSGS (του Onecosmic). Για την CM9 υπάρχει και οδηγός εγκατάστασης. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες καθόλου τον οδηγό για την CM9 που σου έδωσα πιο πάνω; Με τον ίδιο τρόπο περίπου περνάς και την ICSSGS.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει ελληνικο πληκτρολογιο για τα μηνυματα? Ευχαριστω!!

 

γραψε στο market greek keyboard θα σου βγαλει 15 πληκτρολογια με ελληνικα να κατεβασεις

καποια απο αυτα ειναι πολυ ευχρηστα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμάσει κανείς την aokp build 27; είναι καλύτερη απο την cm9 build 16;

Τώρα είμαι με build 16 cm9 και απ οτι διαβασα θα σταματήσει ο dev (pawit) να την υποστηρίζει για λίγο καιρο διοτι ειναι φοιτητης και έχει εξεταστικη........γι αυτο και θέλω να μεταβώ σε αλλη ρομ

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμάσει κανείς την aokp build 27; είναι καλύτερη απο την cm9 build 16;

Τώρα είμαι με build 16 cm9 και απ οτι διαβασα θα σταματήσει ο dev (pawit) να την υποστηρίζει για λίγο καιρο διοτι ειναι φοιτητης και έχει εξεταστικη........γι αυτο και θέλω να μεταβώ σε αλλη ρομ

 

εχει νομιζω πιο μεγαλη παραμετροποιηση αλλα δεν υπαρχουν τρελες διαφορες...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εχει νομιζω πιο μεγαλη παραμετροποιηση αλλα δεν υπαρχουν τρελες διαφορες...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1485734

Για όσους ενδιαφέρονται η ics codenameandroid 4.0.3 ξεκίνησε να διαθέτει nightly!!

Μάλλον θα φλασάρω μετά..... ;)

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ελπιδοφόρα τα μηνύματα από τους devs του xda. Απ' ότι φαίνεται το κινητάκι μας έχει ακόμα ψωμιά μπροστά του. Αν λάβουμε υπ' όψη μας και το γεγονός ότι η Jelly Bean δεν θα έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις hardware από την ics τότε ... όρεξη να' χουμε. Η ομορφιά του open λογισμικού σε όλο της το μεγαλείο.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ελπιδοφόρα τα μηνύματα από τους devs του xda. Απ' ότι φαίνεται το κινητάκι μας έχει ακόμα ψωμιά μπροστά του. Αν λάβουμε υπ' όψη μας και το γεγονός ότι η Jelly Bean δεν θα έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις hardware από την ics τότε ... όρεξη να' χουμε. Η ομορφιά του open λογισμικού σε όλο της το μεγαλείο.

 

κατσε να δουμε καμια ics της προκοπης και μετα παμε και σε jelly :p :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

κατσε να δουμε καμια ics της προκοπης και μετα παμε και σε jelly :p :lol:

 

Βασικότατο και ακόμα περισσότερο το πόσοι dev θα ασχολούνται ακόμα όταν βγεί και πόσο θα ασχοληθούν μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Βασικότατο και ακόμα περισσότερο το πόσοι dev θα ασχολούνται ακόμα όταν βγεί και πόσο θα ασχοληθούν μαζί του.

 

ε ναι ενταξει αλλα αν παρουμε υπ'οψην οτι κινητα τυπου se x8 κτλ υποστηριζονται ακομα, λογικα θα υποστηριχτει και το δικο μας :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

κατσε να δουμε καμια ics της προκοπης και μετα παμε και σε jelly :p :lol:

 

Βασικότατο και ακόμα περισσότερο το πόσοι dev θα ασχολούνται ακόμα όταν βγεί και πόσο θα ασχοληθούν μαζί του.

 

Χαλαρώστε παιδιά :). Την Jelly την ανέφερα ως αστείο, δεν θεωρώ δεδομένη την υποστήριξή της. Απλά ήθελα με πλάγιο τρόπο να θίξω το γεγονός ότι το hardware του κινητού μας καλύπτει πολλές περισσότερες αναβαθμίσεις λογισμικού απ' ότι ήθελε η samsung να πιστέψουμε. Αυτό μόνο.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...