Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

What έχεις περάσει σε CM9?

 

εδω και 2 μερουλες...Ολα καλα μεχρι στιγμης.

:)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

παδια καλησπερα...τα σχολια για το ice cream ειναι παρα πολλα και δεν τα εχς διαβασει...αξιζει για το κινητο μας?

 

Με λίγα λόγια, αν είσαι έμπειρος χρήστης και δεν σε ενοχλούν οι ελλείψεις που έχει σε αυτό το στάδιο, τότε ναι αξίζει.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αντε να περασω κι εγω cm9 να δουμε τι λεει κι αυτην..

Με την rc1 του Onecosmic παντως εκανα high-score. 36 μερες Αφλασάριστος!!

Κρίμα που δε θα βγει Τornado ICS για να κάνεις κι άλλο ρεκόρ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δε θα βγει Τornado ICS για να κάνεις κι άλλο ρεκόρ :lol:

 

μην ξυνεις πληγες Νικο..!

 

by the way, τωρα επαναφερω τα backups.. παρατηρησα λιγο lag στον launcher μπαινοντας στο μενου. θεμα launcher ειναι ή κατι με τα datadata?

επισης δεν μπαινει % μπαταρια απο τις ρυθμισεις. υπαρχει κανενα ασφαλες mod για το build 15?

Link to comment
Share on other sites

μην ξυνεις πληγες Νικο..!

 

by the way, τωρα επαναφερω τα backups.. παρατηρησα λιγο lag στον launcher μπαινοντας στο μενου. θεμα launcher ειναι ή κατι με τα datadata?

επισης δεν μπαινει % μπαταρια απο τις ρυθμισεις. υπαρχει κανενα ασφαλες mod για το build 15?

 

Εγω εχω το μοντακι με κυκλικη μπαταρια % απο την build 13 και το φλασαρα στην 15 αρα και ολα καλα.

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δούλεψε στη 15 το mod της μπαταρίας που είναι και καλύτερο. Επίσης δουλεύουν και αλλά mod από τη 14. Δε δουλεύει το disable scrolling cache αν και χρησιμοποιώ nova launcher που είναι πολύ καλύτερος
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα δουλευει χωρις προβληματα το mod για την μπαταρια. Δοκιμασα και τον nova και ειμαι κομπλε προς το παρον.

Αντε να δουμε και την μπαταρια σε κανα πενθημερο..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες :D

μπορει να μην γραφω τωρα τελευταια αλλα διαβαζω τα παντα :lol: :p

μερες τωτα, πολλες μερες, ξυνομαι να βαλω την Ics αλλα μετα απο τοσα φλασαρισματα κοιταω πλεον να εχω μια γρηγορη αλλα πανω απο ολα σταθεροτατη ρομ

εχω επισης παρακολουθησει και τις διαφορες miui ics που δεν ειναι ασχημες

η ics πως τα παει απο πλευρας σταθεροτητας? εχει γινει μεγαλη εξελιξη? βλεπω απο εδω και απο εκει καποια χαζα bugs καποια fc αν ανοιξεις την καμερα ετσι και κανεις την ταδε ρυθμιση και κατι αλλα τετοια χαζα

εσεις πως το βλεπετε? εχετε καθολου τετοια προβληματα η απροσμενα fc?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς με το battery mod αν χάνεται το νέο μενού ρυθμίσεων της 15 και επανέρχεται στης 14?
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς με το battery mod αν χάνεται το νέο μενού ρυθμίσεων της 15 και επανέρχεται στης 14?

 

συγνωμη η build 15 δεν εχει file manager?

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη η build 15 δεν εχει file manager?

Οχι δεν έχει, το αναφέρει κάπου στο φόρουμ του xda.Εγώ έχω file expert, δωρεαν απο το μαρκετ.

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς με το battery mod αν χάνεται το νέο μενού ρυθμίσεων της 15 και επανέρχεται στης 14?

Δηλαδή; τι εννοείς;; όχι δεν παρατήρησα κατι τέτοιο, απλώς μερικά features των μενού παρότι υπάρχουν δεν λειτουργούν!! το λενε στο φορουμ του xda

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες :D

μπορει να μην γραφω τωρα τελευταια αλλα διαβαζω τα παντα :lol: :p

μερες τωτα, πολλες μερες, ξυνομαι να βαλω την Ics αλλα μετα απο τοσα φλασαρισματα κοιταω πλεον να εχω μια γρηγορη αλλα πανω απο ολα σταθεροτατη ρομ

εχω επισης παρακολουθησει και τις διαφορες miui ics που δεν ειναι ασχημες

η ics πως τα παει απο πλευρας σταθεροτητας? εχει γινει μεγαλη εξελιξη? βλεπω απο εδω και απο εκει καποια χαζα bugs καποια fc αν ανοιξεις την καμερα ετσι και κανεις την ταδε ρυθμιση και κατι αλλα τετοια χαζα

εσεις πως το βλεπετε? εχετε καθολου τετοια προβληματα η απροσμενα fc?

Εγω προσωπικά τη φοράω απο την build 13 και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος (ουτε ενα fc!!!) και μάλλον δεν πρόκειται να επιστρέψω σε 2.3 gb........

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; τι εννοείς;; όχι δεν παρατήρησα κατι τέτοιο, απλώς μερικά features των μενού παρότι υπάρχουν δεν λειτουργούν!! το λενε στο φορουμ του xda

 

Τελικά εφταιγε το transparent power control mod οπότε αντικατεστησα το settings apk με το πρωτότυπο έφτιαξα τα premission και είναι OK. Αν και τα περισσότερα settings δεν δουλεύουν

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες :D

μπορει να μην γραφω τωρα τελευταια αλλα διαβαζω τα παντα :lol: :p

μερες τωτα, πολλες μερες, ξυνομαι να βαλω την Ics αλλα μετα απο τοσα φλασαρισματα κοιταω πλεον να εχω μια γρηγορη αλλα πανω απο ολα σταθεροτατη ρομ

εχω επισης παρακολουθησει και τις διαφορες miui ics που δεν ειναι ασχημες

η ics πως τα παει απο πλευρας σταθεροτητας? εχει γινει μεγαλη εξελιξη? βλεπω απο εδω και απο εκει καποια χαζα bugs καποια fc αν ανοιξεις την καμερα ετσι και κανεις την ταδε ρυθμιση και κατι αλλα τετοια χαζα

εσεις πως το βλεπετε? εχετε καθολου τετοια προβληματα η απροσμενα fc?

 

Φίλε μου απ' ότι έχω διαβάσει η ICS είναι πλέον σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχει μικρά προβληματάκια. Έχει κάποια bugs ακόμα αλλά μπορείς πλέον να την χρησιμοποιήσεις χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Οι περισσότεροι λένε ότι είναι αρκετά σταθερή και ο kernel που ετοιμάζει ο Στράτος πιστεύω ότι θα βοηθήσει ακόμα περισσότερο στην σταθερότητα της ICS.

Σκέφτομαι να την βάλω και εγώ για μία δοκιμή ώστε να δω πως βαδίζει η όλη εξέλιξη της.

 

@ste3001: Όταν θες να απαντήσεις σε πολλά posts χρησιμοποίησε την πολλαπλή παράθεση ή αν θες να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου την τροποποίηση για να μην κάνεις συνεχόμενα posts.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

O Stratos ανέβασε κερνελ για την cm9!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1468795

Θα το περάσω το απογευματάκι....και θα γράψω εντυπώσεις

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου απ' ότι έχω διαβάσει η ICS είναι πλέον σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχει μικρά προβληματάκια. Έχει κάποια bugs ακόμα αλλά μπορείς πλέον να την χρησιμοποιήσεις χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Οι περισσότεροι λένε ότι είναι αρκετά σταθερή και ο kernel που ετοιμάζει ο Στράτος πιστεύω ότι θα βοηθήσει ακόμα περισσότερο στην σταθερότητα της ICS.

Σκέφτομαι να την βάλω και εγώ για μία δοκιμή ώστε να δω πως βαδίζει η όλη εξέλιξη της.

 

@ste3001: Όταν θες να απαντήσεις σε πολλά posts χρησιμοποίησε την πολλαπλή παράθεση ή αν θες να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου την τροποποίηση για να μην κάνεις συνεχόμενα posts.

 

Ζητάω συγνώμη από τους mod :)

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα samphοre σε build 15 αλλα δεν είχα καθόλου σταθερότητα. Κάθε φορά που πατούσαν το power off να κλείσει η οθόνη είχα reboot
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,εχθες περασα την build 15 και ηθελα να πω και εγω τα συμπερασματα μου.εγω αφου την περασα δεν ετρεχε το super user και μερικα προγραματα που το χρειαζονταν.το απεγκατεστισα απο το titanium και το κατεβασα απο το market και δουλεψαν ολα.επισης δεν ειχε file manager το οποιο κατεβασα το oifile παλι απο το μαρκετ.καταταλλα ολα τα βλεπω να ειναι ιδια οπως στην 14.Oi διαφορες ειναι πως παιζουν τα αστεια πρωσοπα στην καμερα οπου και γελασα πολυ και μερικα καινουργια εικονιδια στο μενου που δεν καταλαβενω τι κανουν.οπως το terminal emulator,cm stats.το rom manager Που προστεθηκε μου αρεσε.ολα παιζουν οπως πριν και οι χαρτες,samsung app τα παντα.τελος απο οτι ειδα μπηκαν και καποιες καινουργιες επιλογες στις ρυθμισεις οι οποιες ομως ειναι ανενεργες.αυτα τα λιγα.Θα θελα παντως να δω κανονικο official filemanager μεταφρασμενω στα ελληνικα,καλητερη app για μουσικη που να σου δινει την δινατοτητα να βαλεις τον ηχο ως ηχο κλησεις επαφης,ραδιο,και βιντεοκληση για να πω οτι δεν εχουμε να ζηλεψουμε σε τιποτα μια official ics rom.α και επισης να διορθωθει και η ληψη με την καμερα στα 720p που ειναι χαλια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...