Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προτον δεν ηξερα για τα griklish ζητω συγνωμη.ξερω cwm αλλα εαν περασεις μια καινουργια ρομ πως κανεις bucap δεν ξερω.τελοσ παντων για την ρομ που μου λεσ λειτουργουν ολα η εχει εληψεις?και το ραδιοφωνο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βασικα θα ηθελα να μαθω αν ειναι σχεδον σταθερη η εκδοση αυτη που μου λες και αν εχει και αυτο το αναθεματησμενο το ραδιοφωνο?
Link to comment
Share on other sites

βασικα θα ηθελα να μαθω αν ειναι σχεδον σταθερη η εκδοση αυτη που μου λες και αν εχει και αυτο το αναθεματησμενο το ραδιοφωνο?

δουλευει το radio ναι, κατεβαζεις απλα το Spirit FM from Android Markeτ για να λειτουργησει --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1398223 δες εδω για οτι αλλη απορια εχεις, τα γραφει ολα ξεκαθαρα, απλα θελει να αφιερωσεις λιγο χρονο

 

να παρατηρησω οτι δεν ειναι και η απλουστερη διαδικασια

χρειαζεται να ακολουθησεις συγκεκριμενα βηματα αναλογως τι εκδοση φοραει τωρα το κινητο σου

(εδω βοηθαει --> http://ics.samsung-updates.com/ICSI9000/ )

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

το σπιριτ φμ το διαβασα οτι δουλευει απλα ελεγα μηπως μπορω με καποιο τροπο να κανω flash το κανονικο?
Link to comment
Share on other sites

το σπιριτ φμ το διαβασα οτι δουλευει απλα ελεγα μηπως μπορω με καποιο τροπο να κανω flash το κανονικο?
μπα, θα το εγραφε αν γινοταν..
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

κοιτα επειδη σε κουρασα και σε να ακουσεμε και διορθωσε.φοραο την xxjvt root αυτην την στιγμη.εκανα buckup τα αρχεια μου απο cwm.κατεβασα τα δυο zip αρχεια το rc2 glitch ,ICS_4.0.3_r1-RC2.1-i9000 .τα αντιγραφω στην καρτα και flashαρω.θα πεκσει και το official ραδιοφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε δεν παίζει το official. Αφού το spirit fm κάνει την ίδια δουλειά τι χρειάζεται και το official? Βαλε και ένα tune it radio και δε χρειάζεσαι κάτι άλλο. Προσοχή το backup από cwm δε θα στο επαναφέρει από την ics αλλά θα που κολλήσει. Αλά να επανέλθει πρέπει με odin να φλασαρεις ξανά την JVT και να βάλεις cwm
Link to comment
Share on other sites

κοιτα επειδη σε κουρασα και σε να ακουσεμε και διορθωσε.φοραο την xxjvt root αυτην την στιγμη.εκανα buckup τα αρχεια μου (θα σου συνιστουσα να εσωνες και οτι τυχων αρχεια θες (φωτογραφιες, μουσικη κτλ) στο pc σου γιατι δεν ειναι απλη εναλλαγη μεταξυ rom που ειναι βασισμενες σε Gingerbread. και οπως λεει και ο φιλος giokspy απο πανω δεν θα στο επαναφερει απο ICS σε Gingerbread και θα χρειαστει να φλασαρεις μεσω odin καποια stock εκδοση.

 

θα μπορουσε να στην επαναφερει αν περναγες καποια (πχ: Gingerbread MIUI) αλλη rom μετα την ICS και αφου εχεις MIUI πας σε recovery mode. τοτε θα μπορουσε να γινει το restore του gingerbread back up σου) απο cwm.κατεβασα τα δυο zip αρχεια το rc2 glitch ,ICS_4.0.3_r1-RC2.1-i9000 .τα αντιγραφω στην καρτα και flashαρω.θα πεκσει και το official ραδιοφωνο?

ακολουθεις τις οδηγιες πρωτου φλασαρεις απο stock, τις εχει στο τελευταιο λινκ που σου εστειλα

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

περασα αυτην την εκδοση ολα λειτουργουν σωστα εκτος απο οταν συνδεω το κινητο μου στο λαπτοπ μου λει (στο κινητο)δυστηχος η διαδικασια android.process.media εχει σταματησει

και δεν κανει εγκατασταση της συσκευης με αποτελεσμα το κινητο να μην αναγνωριζεται απο τα windows

edit:τωρα για να επαναφερω την ics rc1 που εχω κανει backup κανω wipe data/cache και μετα restore?

Edited by naki13
Link to comment
Share on other sites

Στράβωσε λέει ο onecosmic που παρότι δούλευε πρωτοχρονιάτικα για να δώσει σαν δώρο την RC2 αντί να ακούσει ευχαριστώ άρχισε ο καθένας να γκρινιάζει για το μακρύ και το κοντό του και κόβει λέει τις αναβαθμίσεις στο XDA. Ο PaulFrode (ή καπως έτσι) που έχει το νήμα λέει θα συνεχίσει να τις δίνει κανονικά. Με άλλα λόγια τίποτα δεν αλλάζει. Απλά ο onecosmic κατάφερε να γεμίσουν καμια 10αριά σελίδες με ευχαριστώ και συγνώμες και γενικότερο as*-kissing...
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

περασα αυτην την εκδοση ολα λειτουργουν σωστα εκτος απο οταν συνδεω το κινητο μου στο λαπτοπ μου λει (στο κινητο)δυστηχος η διαδικασια android.process.media εχει σταματησει

και δεν κανει εγκατασταση της συσκευης με αποτελεσμα το κινητο να μην αναγνωριζεται απο τα windows

edit:τωρα για να επαναφερω την ics rc1 που εχω κανει backup κανω wipe data/cache και μετα restore?

αν εχεις κανει backup απο ics και θες να επιστρεψεις σε ics ενω εισαι σε ics θεωρητικα δεν υπαρχει προβλημα :) good luck

(εμενα που το testαρα πριν σε mac το αναγνωρισε κανονικα παντως..)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

περασα αυτην την εκδοση ολα λειτουργουν σωστα εκτος απο οταν συνδεω το κινητο μου στο λαπτοπ μου λει (στο κινητο)δυστηχος η διαδικασια android.process.media εχει σταματησει

και δεν κανει εγκατασταση της συσκευης με αποτελεσμα το κινητο να μην αναγνωριζεται απο τα windows

edit:τωρα για να επαναφερω την ics rc1 που εχω κανει backup κανω wipe data/cache και μετα restore?

Ναι θεωρητικά επαναφέρετε η RC1 πάνω από την RC2. Το άλλο που λες το γνωρίζει ο developer και το φτιάχνει...

Στράβωσε λέει ο onecosmic που παρότι δούλευε πρωτοχρονιάτικα για να δώσει σαν δώρο την RC2 αντί να ακούσει ευχαριστώ άρχισε ο καθένας να γκρινιάζει για το μακρύ και το κοντό του και κόβει λέει τις αναβαθμίσεις στο XDA. Ο PaulFrode (ή καπως έτσι) που έχει το νήμα λέει θα συνεχίσει να τις δίνει κανονικά. Με άλλα λόγια τίποτα δεν αλλάζει. Απλά ο onecosmic κατάφερε να γεμίσουν καμια 10αριά σελίδες με ευχαριστώ και συγνώμες και γενικότερο as*-kissing...

Λες και έβγαλε καμία stable ξέρω γω για να του γκρινιάξουν για bugs που και πάλι έλεος... Αλλά δεν κατάλαβα αφού δε θέλει να δίνει τα updates στο xda, πως επιτρέπει σε άλλον να τα δώσει? Από ότι κατάλαβα θα τα δίνει εδώ? (Που για κάποιο λόγο ξαφνικά δεν μπαίνει!)

 

Και κάτι άλλο για να ξεμπερδευτώ λίγο. Η teamHacksung είναι οι cyanogen? :worry:

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η RC 2.1

 

εχω δυο ερωτήσεις:

 

1. Δεν έχω google maps. πρεπει να τα εγκαταστήσω ξεχωριστά; και απο που;

 

2. Τι γίνεται με ελληνικό πληκτρολογιο;

Link to comment
Share on other sites

H teamhacksung είναι ομάδα της Cyanogen.

 

Ο onecosmic έχει ένα δίκιο. Ο άνθρωπος έδωσε την RC2, ξεκαθάρισε ότι το release είναι λίγο βιαστικό καθότι ήθελε να κάνει παραμονή με τους δικούς του, δυστυχώς αποφάσισε να δοκιμάσει έναν νέο kernel που προκάλεσε μερικά bugs και άρχισε ο κόσμος να κράζει. Και που ειναι το mass storage, και που είναι το auto brightness που θα έφτιαχνες, και που είναι το % στο battery icon... Απαντούσε που και που ο άνθρωπος απο tapatalk και εξηγούσε ότι αν πας στον παλιό kernel, τα bugs δεν θα υπάρχουν. Τίποτα αυτοί. Ε τα πήρε και είπε τέρμα τα δημόσια releases. Απο εδώ και στο εξής θα τα δίνω private σε όσους με έχουν βοηθήσει και αυτοί ας κάνουν ότι νομίζουν. Ε ο PaulFrode δήλωσε ότι θα τα δίνει κανονικά. Α! Την έκανε την μαγκιά του πάντως στην νέα έκδοση ο onecosmic. Αναφέρουν οι χρήστες ότι έλυσε το πρόβλημα με τα σπασίματα στο 720p recording! Ωραίος ο παίκτης! Γενικά είναι δυνατός developer και είναι κρίμα να τον χάσουμε απο το developing της συσκευής μας. Καλή είναι και η cyanogen αλλά λίγος ανταγωνισμός ποτέ δεν έβλαψε.

 

 

πολυ καλη η RC 2.1

 

εχω δυο ερωτήσεις:

 

1. Δεν έχω google maps. πρεπει να τα εγκαταστήσω ξεχωριστά; και απο που;

 

2. Τι γίνεται με ελληνικό πληκτρολογιο;

 

Για ελληνικό πληκτρολόγιο βάλε το swype που δίνει ο Lakerdas (νομίζω) στο νήμα της CM7

Για τα maps, έχει ανεβάζει ο nikos523 κάπου ένα αρχειάκι που το κάνεις restore μέσω titanium. Είχε δουλέψει καλά. Ψάξτο λίγο.

Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι σε αυτή την έκδοση διορθώθηκε το Superuser. Αυτό σημαίνει ότι οι εφαρμογές θα μπορούν να αποκτήσουν Superuser access; Αν ναι, τότε θα μπορώ να κάνω restore τις εφαρμογές μου από προηγούμενες εκδόσεις με το Titanium Backup, έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι σε αυτή την έκδοση διορθώθηκε το Superuser. Αυτό σημαίνει ότι οι εφαρμογές θα μπορούν να αποκτήσουν Superuser access; Αν ναι, τότε θα μπορώ να κάνω restore τις εφαρμογές μου από προηγούμενες εκδόσεις με το Titanium Backup, έτσι δεν είναι;

 

γιατι σε ποια εκδοση δεν ειχες ροοτ?

superuser fix

ενα φλασαρισμα απο cwm ηθελε μονο σε ολες τις εκδοσεις

Link to comment
Share on other sites

γιατι σε ποια εκδοση δεν ειχες ροοτ?

superuser fix

ενα φλασαρισμα απο cwm ηθελε μονο σε ολες τις εκδοσεις

 

δεν θυμάμαι αν ήταν σε έκδοση του onecosmic ή teamhacksung :/

έχω φλασάρει τόσα τον τελευταίο καιρό που έχασα το μπούσουλα!

και αυτό το superuser fix πού το βρίσκω;

άρα λοιπόν, θα μπορώ να επαναφέρω τις εφαρμογές μου από προηγούμενες εκδόσεις, ε; :-)

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι αν ήταν σε έκδοση του onecosmic ή teamhacksung :/

έχω φλασάρει τόσα τον τελευταίο καιρό που έχασα το μπούσουλα!

και αυτό το superuser fix πού το βρίσκω;

άρα λοιπόν, θα μπορώ να επαναφέρω τις εφαρμογές μου από προηγούμενες εκδόσεις, ε; :-)

 

στο πρωτο ποστ του thread του onecosmic παντα υπαρχει το superuser fix ;)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα έχω κάποιους ενδοιασμούς για την RC2.1 και για την ώρα έχω μείνει στην RC1... η διάρκεια της μπαταρίας και η αποκρισιμότητα με έχουν αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο! :)

 

Υ.Γ. Λίγο πριν πέσει ο server με τα αρχεία του onecosmic για την ICS είδα ότι η τελευταία έκδοση από 2.1 έγινε 2.11

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια, οσοι εχετε βαλει ics παιζει βιντεο (mkv,mp4,avi) σε 720p;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν αλλάζω την rc1.

Δεν κολλάει πουθενά το κινητό μου όπως είναι, ούτε έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Αν βάλω την 2.1 στην καλύτερη περίπτωση δεν θα καταλάβω τίποτα. Γιατί να το παίξω κορώνα γράμματα?

 

Διαβάζω διάφορα για την 2.1 στο ΧΔΑ ( :lol: ) αλλα δεν ξέρω τι να πιστέψω.. Είναι φουλ απο βλαμμένους και τρολ..

 

Όταν βγει update με τρανταχτές αλλαγές και πολλά φιξ κλπ, τότε θα ξαναφλασαρω.

 

(εγώ τα λέω αυτά?? Δεν είμαι καλά μάλλον..! :lol:!)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...