Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Οντως χαζομάρα να έφτασε στην 4 έκδοση και ακόμα να μην κάνει βιντεοκληση. Ουτε με προγραμμα;

 

δηλαδή για να καταλάβω δεν έχει καθόλου video κλίση το android?

εγώ έχω πάρει το nexus και προσπάθησα να βρω την video κλίση μιας και υπάρχει η μπροστινή κάμερα αλλα δεν κατάφερα να βρω κάτι...

τι γίνετε σε αυτήν την περίπτωση?

τιποτα δε γινεται σε αυτη την περιπτωση. προφανως εχουν τα σχεδια τους και δεν το βαλανε(βλ. gtalk, g+) :p

Εγώ πάντως που προσπάθησα με Skype δεν τα κατάφερα.

Όταν ξεκινά να καλεί ενεργοποιείται η μπροστινή κάμερα αλλά μόλις απαντά ο άλλος απενεργοποιειται η κάμερα και η συνομιλία μετατρέπεται σε απλή τηλεφωνική κλήση.

Από όσο έψαξα δείχνει να είναι bug του Skype.

το skype ειναι λιγο προβληματικο. εχω κανει βιντεοκληση με το gtalk και πολυωρο hangout στο google+ με επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας. Μόλις πηρα στα χέρια μου το κινητο και προσπαθω να κατατοπισθω με το android 4.

Πρώτες αποριες: - Δεν βρισκω το εικονίδιο "Σημειωση" (οπως υπήρχε απο την μανα του στο galaxy s).

- Υπάρχει κάτι αντιστοιχο του "διαχειριση εργασιών" ?

- Υπάρχει πιο ευκολος τρόπος για root?? ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1392310 )

 

το κινητό φοραει την 4.0.2 stock (δεν θελω να περασω custom)

i9250XXKK6, 3.0.8-gaaa2611, ICL53F.I9250XWKL2

ευχαριστω εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήγα να ξεκλειδώσω το κινητο και κολλησε και οταν ξαναπατησα το wake button η οθονη εβγαλε ενα γκρι με φοντο με γραμμες σαν τηλεοραση που δεν εχει αναλογικο σημα ας πω...

 

Πολυ περιεργο...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου κανει αυτόματα unlock root εγώ προσωπικά το έκανα με fast boot επειδή είμαι σε Mac και είναι υπόθεσή 3'. Μπορείς να βάλεις μια άλλη ρομ 4.03 η 4.0.4(modaco σχεδόν στοκ) που θα είναι μαμά χωρίς μετατροπές καθόλου άπλα για να είσαι στην τελευταία ρομ.

 

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2 Beta-4

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήγα να ξεκλειδώσω το κινητο και κολλησε και οταν ξαναπατησα το wake button η οθονη εβγαλε ενα γκρι με φοντο με γραμμες σαν τηλεοραση που δεν εχει αναλογικο σημα ας πω...

 

Πολυ περιεργο...

επανήλθε ή έκανε reboot μετά από αυτό?

λογικα πρεπει να ειναι ενα απο ta bugs της 4.0.2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. Μόλις πηρα στα χέρια μου το κινητο και προσπαθω να κατατοπισθω με το android 4.

Πρώτες αποριες: - Δεν βρισκω το εικονίδιο "Σημειωση" (οπως υπήρχε απο την μανα του στο galaxy s).

- Υπάρχει κάτι αντιστοιχο του "διαχειριση εργασιών" ?

- Υπάρχει πιο ευκολος τρόπος για root?? ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1392310 )

 

το κινητό φοραει την 4.0.2 stock (δεν θελω να περασω custom)

i9250XXKK6, 3.0.8-gaaa2611, ICL53F.I9250XWKL2

ευχαριστω εκ των πρωτερων

το ποιο ευχρηστο για μενα ειναι αυτο

http://www.galaxynexusforum.com/forum/galaxy-nexus-hacking-mods-lte-cdma/1445-wugs-galaxy-nexus-root-toolkit.html

να προσεξεις βεβαια να εχεις βαλει τους σωστους drivers στον υπολογιστη σου για να σου βρισκει το κινητο σωστα και σε fastbbοot mode..κανεις και root και unlock και επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις πανευκολα

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

επανήλθε ή έκανε reboot μετά από αυτό?

λογικα πρεπει να ειναι ενα απο ta bugs της 4.0.2

 

Έπρεπε να βγάλω την μπαταρία γιατί δεν έκανε τίποτα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα και εγώ το ασχημόπαπο (πιο πολύ γιατί είχα περίσσευμα εταιρικής επιδότησης και ήθελα να δω τι απίδια πιάνει η ναυαρχίδα της Google). Πέρα από την αδιάφορη εμφάνιση, η οθόνη είναι πράγματι πολύ καλή. Θα έλεγα μάλιστα ότι στην απόδοση του λευκού είναι καλύτερη και από του Galaxy Note (με το γαλαζοπράσινο λευκό). Το κινητό δε μου έχει κάνει κανένα restart, παρότι το φόρτωσα με εφαρμογές. Έχω όμως και 2 προβλήματα. Μετά το συγχρονισμό με τον google account μου, μου πέρασε μόνο 5 επαφες (από πάνω από 600 που έχω). Σε όλα τα υπόλοιπα Android τηλέφωνά μου δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Επίσης, όταν το συνδέω με το PC, δεν γινεται τίποτα, παρά μόνο φορτιση. Δοκίμασα και με USB debugging on, αλλά και off. Έχω περασμένους τους drivers από το Nexus S μου. Χρειάζεται άλλους και από που θα τους κατεβάσω;

Ευχαριστώ πολύ!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις πως δεν βλεπει το κινητο σου ο υπολογιστης σου; Εγω περασα κανονικα τις 200 επαφες μου απο το google. Το μόνο πρόβλημα που εχω ειναι πως γινεται να συγχρονίσω τα bookmarks από το google chrome (pc) στο android (μεσω Google account)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις πως δεν βλεπει το κινητο σου ο υπολογιστης σου; Εγω περασα κανονικα τις 200 επαφες μου απο το google. Το μόνο πρόβλημα που εχω ειναι πως γινεται να συγχρονίσω τα bookmarks από το google chrome (pc) στο android (μεσω Google account)

 

Ναι, αυτό εννοώ. Αυτή τη στιγμή κατεβάζω διαφορα updates μέσω του Android SDK Manager και βλέπουμε.

Πώς μπορώ να περάσω τις επαφές μου με άλλο τρόπο; Σκέφτηκα μέσω vCard, αλλά και πάλι δεν πρέπει να δει πρώτα το κινητό ο υπολογιστής; Εκτός αν δοκιμάσω μέσω e-mail...

Σχετικά με GPS, ποιό πρόγραμμα δουλεύει σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

, όταν το συνδέω με το PC, δεν γινεται τίποτα, παρά μόνο φορτιση. Δοκίμασα και με USB debugging on, αλλά και off. Έχω περασμένους τους drivers από το Nexus S μου. Χρειάζεται άλλους και από που θα τους κατεβάσω;

Ευχαριστώ πολύ!

στο PC δε σου βγαζει τιποτα,μετα απο μερικα δευτερολεπτα???

στο τηλεφωνο δεν βγαζει κατι ετσι κ αλλιως παρα μονο οτι ειναι συνδεμενο με usb κ οτι φορτιζει

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως το συνδεεις με το δικο του καλωδιο και κατα προτίμηση απο τις θυρες USB Που υπαρχουν ΠΙΣΩ στον υπολογιστη σου
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το δοκίμασα σε λάπτοπ με 32μπιτα windows και δούλεψε αμέσως! Χρησιμοποίησα Nokia καλώδιο, αλλά το συνέδεσα απευθείας, χωρίς hub. Ίσως φταιει αυτό...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε το Hub φταιει για αυτο πρεπει να το συνδεσεις απευθειας απο πισω και καλο θα ηταν με δικο του καλωδιο
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εγω το συνδεω και στην οθονη και στα μπροστα usb και το βλεπει παντου.

ισως να ειναι και οι drivers απο το nexus...

Link to comment
Share on other sites

Στο διαγράμμα της μπαταρίας μπορεί κανείς να διακρίνει πως ανεβαίνει η γραμμή λίγο στο τέλος χωρίς να το φορτίσω εγώ.

 

Το κάνει και σε άλλους ;

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Root-αρα το κινητο μου με το galaxy nexus root toolkit και όλα πήγαν μια χαρά! εγκατεστησα και 2 εφαρμογες που απαιτουν root δικαιωματα.. Τις ανοιγω, τους δινω την αδεια και δουλεουν μια χαρα. Μόλις παω να τις κλεισω ομως, κανει reboot το κινητο και κολλαει στην οθονη με τα τετραγωνακια που πηγαινοέρχονται και συνεχεια κανει αυτην την κίνηση.... καμια ιδέα για το πως διορθώνεται?

 

το κινητό φοραει την 4.0.2

i9250XXKK6, 3.0.8-gaaa2611, ICL53F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Root-αρα το κινητο μου με το galaxy nexus root toolkit και όλα πήγαν μια χαρά! εγκατεστησα και 2 εφαρμογες που απαιτουν root δικαιωματα.. Τις ανοιγω, τους δινω την αδεια και δουλεουν μια χαρα. Μόλις παω να τις κλεισω ομως, κανει reboot το κινητο και κολλαει στην οθονη με τα τετραγωνακια που πηγαινοέρχονται και συνεχεια κανει αυτην την κίνηση.... καμια ιδέα για το πως διορθώνεται?

 

το κινητό φοραει την 4.0.2

i9250XXKK6, 3.0.8-gaaa2611, ICL53F

 

unlock εκανες πρωτα?

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

ναι, έκανα. Ακολούθησα ολα τα βηματα που έλεγε.

ξανα κανε το απο την αρχη πρωτα unroot και μετα OEM lock ..και ξανα κανε τα απο την αρχη ..μου ακουγεται περιεργο αυτο που σου κανει δε το εχω παθει αρα κατι εχει γινει λαθος

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

bili_xatzi το ξαναλέω, γιατί κανένας εδώ μέσα δε θέλει να τρέχει τσάμπα και να μην φτάνει! δίνε συμβουλές για πράγματα που γνωρίζεις στάνταρ, και όχι πράγματα που εικάζεις, ειδικά όταν μιλάμε για τέτοιες διαδικασίες! Για να έχει ρουτ ο φίλος, εννοείται ότι έχει κάνει unlock πρώτα..:rolleyes:

Οπότε πριν τον ''συμβουλέψεις'' να τα ''ξεκάνει'' και να τα ''ξανακάνει'' όλα, ας τον ρωτήσουμε πρώτα τι εφαρμογές έβαλε...

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμοφη με την οποία έχω πρόβλημα ειναι το wifi kill.

 

edit: απο οτι βρηκα σε άλλα forum είναι γνωστο θέμα http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:9W4VOY0_zl4J:forum.xda-developers.com/showthread.php%3Ft%3D1282900%26page%3D94+after+closing+wifikill,+mobile+reboots&cd=2&hl=el&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-a

Edited by blackout
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...