Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς αν φέρεις το κινητό από Αμερική Verizon θα μπορέσει να δουλέψει εδώ ;

 

Sent from my Transformer 32 gb TF101

 

Απο τη Verizon οχι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση...οταν το κινητο ειναι σε landscape αλλα και χωρις να ειναι εχω παρατηρησει οτι οπως οταν μπαινεις στις ρηθμισεις και το κινητο απο κατω προς τα πανω ειναι ανοιχτο πολυ το γκρι και οσο παει προς τα πανω σκουραινει ετσι ειναι και σε μερικες ιστοσελιδες παραδειγμα οι οποιες εχουν γκρι φοντο η πιο σκουρο η περιοχη πανω απο τα 3 ..κουμπια αφης ειναι λιγο πιο ανοιχτοχρωμη απο τη περιοχη που ειναι απτην αλλη μερια ..ετσι πρεπει να ειναι;

οπως επισης η αφη της οθονης κανει κατι σα διακοπες οταν παταω συνεχομενα πληκτρα εκει στην περιοχη πανω αποτα πληκτρα αφης σε σχεση με τη πανω μερια ειναι πολυ πιο ευαισθητο απτην αλλη..ρε παιδια τι γινεται το εχει παρατωρωσει κα.εις αλλος ειναι καποιο bug..παρακαλω απαντηστε κααι στα 2 που εγραψα :(

Edited by bili_xatzi
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Για τους επιφιλακτικους ως προς τβν αγορα του νεξους...:

 

Η καλυτερη συσκευη που εχω πιασει μεχρι στιγμης... το ηχειο δεν με απασχολει καθ πολυ, η καμερα σουπερ ( ουτε αυτη με απασχολεί)

 

Το ics ειναι πααρα πολυ μπροστά

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση...οταν το κινητο ειναι σε landscape αλλα και χωρις να ειναι εχω παρατηρησει οτι οπως οταν μπαινεις στις ρηθμισεις και το κινητο απο κατω προς τα πανω ειναι ανοιχτο πολυ το γκρι και οσο παει προς τα πανω σκουραινει ετσι ειναι και σε μερικες ιστοσελιδες παραδειγμα οι οποιες εχουν γκρι φοντο η πιο σκουρο η περιοχη πανω απο τα 3 ..κουμπια αφης ειναι λιγο πιο ανοιχτοχρωμη απο τη περιοχη που ειναι απτην αλλη μερια ..ετσι πρεπει να ειναι;

οπως επισης η αφη της οθονης κανει κατι σα διακοπες οταν παταω συνεχομενα πληκτρα εκει στην περιοχη πανω αποτα πληκτρα αφης σε σχεση με τη πανω μερια ειναι πολυ πιο ευαισθητο απτην αλλη..ρε παιδια τι γινεται το εχει παρατωρωσει κα.εις αλλος ειναι καποιο bug..παρακαλω απαντηστε κααι στα 2 που εγραψα :(

 

Για την κλιμακα του μαυρου που ρωτας ναι ετσι ειναι.Σε καποιες εφαρμογες ειναι ανοιχτο στην κατω μερια και σκουρο στην επανω.Δες το screenshot απο την εφαρμογη root explorer.

Για το δευτερο δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.Γενικα στην 4.0.2 ειχα παρατηρησει οτι εκανε νερα στο multitouch.Στην 4.0.3 δεν μου το κανει καθολου

Edited by sakiss

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για την κλιμακα του μαυρου που ρωτας ναι ετσι ειναι.Σε καποιες εφαρμογες ειναι ανοιχτο στην κατω μερια και σκουρο στην επανω.Δες το screenshot απο την εφαρμογη root explorer.

Για το δευτερο δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.Γενικα στην 4.0.2 ειχα παρατηρησει οτι εκανε νερα στο multitouch.Στην 4.0.3 δεν μου το κανει καθολου

 

τη 4.0.3 πως τη βαζω μεσω ρουτ ε;

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

τη 4.0.3 πως τη βαζω μεσω ρουτ ε;

 

Οχι.Το root σου δινει access σε αρχεια συστηματος για να κανεις διαφορα mods κτλ κτλ

 

Επισημη 4.0.3 δεν υπαρχει.Αλλα οι περισσοτερες custom rom ειναι 4.0.3.

Στο thread για τις τροποποιησεις/βελτιωσεις ο Σακης εχει links αν δεν κανω λαθος(1ο ποστ)

 

 

Ο κανονας για να βαλεις custom rom ειναι

 

Unlocked bootloader και

CWM recovery

 

οι περισσοτερες custom rom ειναι prerooted

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Οχι.Το root σου δινει access σε αρχεια συστηματος για να κανεις διαφορα mods κτλ κτλ

 

Επισημη 4.0.3 δεν υπαρχει.Αλλα οι περισσοτερες custom rom ειναι 4.0.3.

Στο thread για τις τροποποιησεις/βελτιωσεις ο Σακης εχει links αν δεν κανω λαθος(1ο ποστ)

 

 

Ο κανονας για να βαλεις custom rom ειναι

 

Unlocked bootloader και

CWM recovery

 

οι περισσοτερες custom rom ειναι prerooted

 

αυτο παντως με τα χρωματα το βλεπεις και στο ιντερνετ φιλε μου; οχι μονο σε εφαρμογες

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πληκτρολόγιο μεγάλο δεν έχει το τηλ?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

H συζήτηση περί Nexus Vs μεταφέρθηκε σε off topic. Θα παρακαλέσω να παραμείνουμε στο θέμα μας, που είναι το Galaxy Nexus. Οι συγκρίσεις ανήκουν στην παρακάτω ενότητα:

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Link to comment
Share on other sites

αυτο παντως με τα χρωματα το βλεπεις και στο ιντερνετ φιλε μου; οχι μονο σε εφαρμογες

 

Οχι στο internet δεν υπαρχει πχ

 

http://www.blackle.com/

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

μολις δοκιμασα αυτο το καλωδιο με ασυρματο ποντικι και πληκτρολογιο και εντυπωσιαστηκα.. :p

τα πληκτρα στο πληκτρολογιο λειτουργουν σχεδον ολα, ενταση ηχου, search, win+tab key, calculator, mail, browser, music buttons κλπ..εχει πολυ γελιο. και το mouse βεβαια φαινεται αψογο. δεν εχει ιδιαιτερο νοημα αν δεν το συνδεσεις με καποια tv αλλα οκ. δοκιμασα και usb stick, μονο το fat32 δουλευει με την εφαρμογη stickmount τουλαχιστον, αλλα ειναι γρηγορο και δουλευει μια χαρα. ωραιο accessory :p

Link to comment
Share on other sites

Οχι στο internet δεν υπαρχει πχ

 

http://www.blackle.com/

 

ωχ ναι ουτε εμενα ...λαθος συναγερμος τοτε ...σε ποιο ανοιχτοχρωμα σαιτ βεβαια κατι παρατηρεις αλλα υποθετω ειναι φυσικο

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει on the go usb οπως το galaxy s2 και το note?ή πρεπει να ειναι root και να κατεβασεις εφαρμογη?

 

Ο stock kernel δεν υποστηριζει.Θες custom kernel προφανως root και τη δωρεαν εφαρμογη stickmount του Chainfire

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

πηγα και το ειδα διπλα διπλα με το s2 δεν νομιζω οτι αξιζει τα 150-180 ευρω παραπανω που κανει......
Link to comment
Share on other sites

πηγα και το ειδα διπλα διπλα με το s2 δεν νομιζω οτι αξιζει τα 150-180 ευρω παραπανω που κανει......

 

150-180 ευρω διαφορά? Μα στο skroutz το πιο φτηνό άμεσα διαθέσιμο s2 εχει 520 και το nexus εχει 539

 

 

@Μανώλης είναι αξιόπιστο ιντερνετομάγαζο?

 

@djdog Μάλιστα.Ευχαριστώ για την διευκρίνιση

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο site μας δουλεύει ψιλό γαζί,γιατι ΔΕΝ εχει διαθεσιμότητα στο S2..

Φίλος το παρήγγειλε εδω και ένα μήνα και ακόμα να του το στείλουν...:mad:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για όποιον παιδεύεται όπως εγώ, για να κάνει stream .mkv απο Windows 7 στο Gnexus. Μόνο το dice player τα παίζει. Κόντεψα να ξηλώσω την ROM που είχα βάλει γιατί νόμιζα οτι αυτή έφταιγε.
Link to comment
Share on other sites

μολις δοκιμασα αυτο το καλωδιο με ασυρματο ποντικι και πληκτρολογιο και εντυπωσιαστηκα.. :p

τα πληκτρα στο πληκτρολογιο λειτουργουν σχεδον ολα, ενταση ηχου, search, win+tab key, calculator, mail, browser, music buttons κλπ..εχει πολυ γελιο. και το mouse βεβαια φαινεται αψογο. δεν εχει ιδιαιτερο νοημα αν δεν το συνδεσεις με καποια tv αλλα οκ. δοκιμασα και usb stick, μονο το fat32 δουλευει με την εφαρμογη stickmount τουλαχιστον, αλλα ειναι γρηγορο και δουλευει μια χαρα. ωραιο accessory :p

 

Το έχω πάρει και εγώ.Θα ήθελα βέβαια να δουλεύει και το ntfs το οποιο ειναι ομως θεμα kernel.O franco θεωρητικα το εχει ενεργοποιησει αλλα δεν παιζει σωστα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και εγω το κινητο στα χερια μου επιτελους!Το εβαλα να φορτιζει δεν το εχω ανοιξει ακομα αλλα μια ερωτηση πως μπορω να δω αν το κινητο φορτισε ή ποσο τις % εχει φορτιση γιατι δεν με βγαζει τπτ μονο μια ασπρη μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται να το φορτισεις..εκτος εαν δεν ειχε καθολου μπαταρια.αναψε το,παιξε κ μολις τελειωσει η μπαταρια βαλτο να φορτισει.

 

εαν δεν ανεβοκατεβαινει το ασπρο της μπαταριας σημαινει οτι φορτισε.

 

αναψε το τζαμπα περιμενεις:D

Link to comment
Share on other sites

έχω σβήσει το facebook, και ουσιαστικά εννοώ, αν αυτό που έκανα μέχρι τώρα, να συνδέω επαφές με αντίστοιχες του facebook, έχει ενσωματωθεί στο 4.0 δηλαδή, να μπορείς να συνδέσεις επαφές με το google+, και αν π.χ. όπως το friendstream στο htc που σου έβγαζε τα updates απο facebook twitter Κλπ έχει αντίστοιχα πλέον ενσωματώσει κάτι για το google+ κάποια αντίστοιχη εφαρμογή στο nexus..

θα στο περιέγραφα όλο αυτό αν είναι "google+ ready" αν καταλαβαίνεις τι εννοώ..

δε χρειαζεται screenshot βασικα..

http://www.addictivetips.com/mobile/whats-new-in-android-4-0-ice-cream-sandwich-feature-review/#people

http://www.androidpolice.com/2011/10/19/ice-cream-sandwich-feature-closer-look-the-dialer-and-people-app-because-you-know-its-still-a-phone/

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, χωρίς καμία διάθεση διαφήμισης..

τι διαφορά έχει αυτό?

http://www.skroutz.gr/products/show/8556879

 

με αυτό?

 

http://www.skroutz.gr/products/show/8580425

 

τι "μυστικό" κρύβει το αστεράκι..??

και τι εννοεί ο ποιητής εδώ "Promo"?

 

http://www.skroutz.gr/products/show/8498104

 

βασικά πσάχνω κατάστημα για δόσεις, αλλά έστειλα επιστολή με παράπονα στο vnp, διότι, λένε δόσεις..οκ, για να μην γράφουν άτοκες, προφανώς εννοούν έντοκες..αλλά στην επιλογή των δόσεων, δεν αναφέρεται πουθενά η επιβάρυνση ανά επιλογή, και το επιτόκιο, και με ενόχλησε, ενώ ήταν το επικρατέστερο για αγορά μέχρι στιγμής..

π.χ. στο msystems, ή σε άλλα καταστήματα, όταν επιλέγεις δόσεις, σου λένε πως διαμορφώνεται το τελικό ποσό..

 

αν έχει κανείς άλλο μαγαζί να προτείνει, και αν δεν επιτρέπεται για λογους διαφήμισης, ας μου στείλει και με πμ..

 

Τωρα αν τα οικονομικα δεν ειναι ευνοϊκα να καθισεις στα αυγα σου (χωρις παρεξηγηση).

 

καμία παρεξήγηση Αργύρη, έχεις απόλυτα δίκιο στο συλλογισμό σου, απλά και επειδή και αυτά είναι μια "αδυναμία" γι'αυτό συναρτήσει και του υπόλοιπου μηνύματος, που έγραψα, κοιτάω αν μπορώ να το "σπάσω" σε δόσεις 6 ή 9 καλύτερα..μετρητοίς προφανώς ούτε για αστείο δεν το συζητάω..

Edited by nik0las6600
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...