Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του GN.

Έχοντας ξεσκίσει όλα τα προηγούμενα κινητά (hero, dhd, dz) είμαι όλη μέρα με stock rom και δε μπορώ κάτι με έχει πιάσει :P

Το κινητό τρέχει 4.0.2 και δεν βγάζει αναβαθμίσεις. Αυτή έχουμε ακόμα από την google?

 

Ποια θα προτείνατε σαν καλή σταθερή χωρίς πρόβλήματα rom (αν υπάρχει και CM που δεν εμφανίζει θέματα ακόμα καλύτερα); OC στην συσκευή δε με ενδιαφέρει, θέλω στοκ συχνότητες και καλή διάρκεια μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η navigon δεν θα υποστιριξει το galaxy nexus.. ετσι τουλαχιστον μου ειπαν σε email… χειτε παρακατω:

Dear Sir,

 

First and foremost, we would like to apologise for the inconveniences you have encountered with your app.

 

Unfortunately I have to inform you, that we won't support Samsung Galaxy Nexus beacuse technical conditions.

 

If you have other Android device, you can use Navigon software there.

 

If you bought this app new for Nexus, you will get your money back. (does not apply, if app was originally purchased for different device)

 

If you have any further queries please do not hesitate to contact us.

 

Yours sincerely _____________________ NAVIGON Support Team

 

Krzysztof Kulaj CSR

 

GARMIN Würzburg GmbH Beethovenstraße 1a+b 97080 Wuerzburg Germany

 

Phone for United Kingdom: 020 - 33 64 56 69 (rate depends on local provider)

 

E-Mail: support.uk@garmin.com Web: http://www.navigon.com

 

If you have any further questions, please attach previous e-mails. Any questions about our products? Our opening times are from 7am to 7pm Monday to Friday.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Σημερα μου ηρθε κι εμενα το παντοφλακι μου και ειμαι στη φαση που το μαθαινω.

Μια ερωτηση: Ενεργοποιω το WiFi αλλα δεν μου βγαζει το δικτυο του σπιτιου μου ή καποιο αλλο διαθεσιμο για να διαλεξω ή να βαλω κωδικο. Που παω για να τα βρω?

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Σημερα μου ηρθε κι εμενα το παντοφλακι μου και ειμαι στη φαση που το μαθαινω.

Μια ερωτηση: Ενεργοποιω το WiFi αλλα δεν μου βγαζει το δικτυο του σπιτιου μου ή καποιο αλλο διαθεσιμο για να διαλεξω ή να βαλω κωδικο. Που παω για να τα βρω?

 

 

Πηγαινεις ρυθμισεις και πατας πανω στο wifi (που το εχεις on).Εκει θα βρεις τη λιστα με τα διαθεσιμα δικτυα

 

 

@airdread Ειλικρινά φίλε μου λυπάμαι.Κρίμα.Υπάρχει video με αποσυναρμολόγηση του gnexus (στο youtube το είχα δει).Είναι αλήθεια ότι είναι αρκετά ευαίσθητο στην οθόνη και σε αντίθεση με τα προηγούμενα κινητά μου (s1, s2 ,desire hd ακόμα και το nexus s).

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεις ρυθμισεις και πατας πανω στο wifi (που το εχεις on).Εκει θα βρεις τη λιστα με τα διαθεσιμα δικτυα

 

Χιλια ευχαριστω, εγω πατουσα πανω στον "διακοπτη" και απλα το ανοιγοκλεινα. :blink:

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Δυο ωρες προλαβα να το χαρω το κινητο και πανω που με ειχε εντυπωσιασει με την οθονη του, το παγωτο λειτουργικο του και το οτι μου φορτωνε μονο του οτι εφαρμογη ειχα κατεβασει στο ταμπλετ μου ,εγινε το κακο...επεσε απο το ενα μετρο κ η οθονη εγινε σαν να την κοπανησα με σφυρι.έκανε αραχνες σε τρια σημεια κ εσπασε και σε δυο σημεια.Να το κλαις και να με κλαις μολις το ειχα αγορασει επειδη το νοκια χ7 που ειχα χαλασε απο νερο μετα απο τρεις μηνες που το ειχα. 500 ειχα σκασει κι εμαθα οτι η οθονη παει σετ με το τζαμι στα 200+τοποθετηση. Αν ξερει κανεις τιποτα καλυτερο απο αυτο ας μου το πει να με παρηγορησει..οποτε καταλαβαινετε με ποση ευλαβεια πρεπει να το μεταχειριζεστε αφου η τουμπα ισουται με απιθανη καταστροφη.ποτε αλλοτε κινητο που.μου εχει πεσει δεν εχει παθει κατι περισσοτερο απο γρατζουνια,τοση ζημια ειναι ανεξηγητη
Link to comment
Share on other sites

Δυο ωρες προλαβα να το χαρω το κινητο και πανω που με ειχε εντυπωσιασει με την οθονη του, το παγωτο λειτουργικο του και το οτι μου φορτωνε μονο του οτι εφαρμογη ειχα κατεβασει στο ταμπλετ μου ,εγινε το κακο...επεσε απο το ενα μετρο κ η οθονη εγινε σαν να την κοπανησα με σφυρι.έκανε αραχνες σε τρια σημεια κ εσπασε και σε δυο σημεια.Να το κλαις και να με κλαις μολις το ειχα αγορασει επειδη το νοκια χ7 που ειχα χαλασε απο νερο μετα απο τρεις μηνες που το ειχα. 500 ειχα σκασει κι εμαθα οτι η οθονη παει σετ με το τζαμι στα 200+τοποθετηση. Αν ξερει κανεις τιποτα καλυτερο απο αυτο ας μου το πει να με παρηγορησει..οποτε καταλαβαινετε με ποση ευλαβεια πρεπει να το μεταχειριζεστε αφου η τουμπα ισουται με απιθανη καταστροφη.ποτε αλλοτε κινητο που.μου εχει πεσει δεν εχει παθει κατι περισσοτερο απο γρατζουνια,τοση ζημια ειναι ανεξηγητη

Το ενδεχόμενο για Dead On Arrival το σκέφτηκες; Να πεις ότι και καλά ήταν έτσι μόλις το έβγαλες απ' το κουτί (λίγο παράλογο βέβαια) και να στο αντικαταστήσουν (ανάλογα το μαγαζί απ' όπου το πήρες).

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δυο ωρες προλαβα να το χαρω το κινητο και πανω που με ειχε εντυπωσιασει με την οθονη του, το παγωτο λειτουργικο του και το οτι μου φορτωνε μονο του οτι εφαρμογη ειχα κατεβασει στο ταμπλετ μου ,εγινε το κακο...επεσε απο το ενα μετρο κ η οθονη εγινε σαν να την κοπανησα με σφυρι.έκανε αραχνες σε τρια σημεια κ εσπασε και σε δυο σημεια.Να το κλαις και να με κλαις μολις το ειχα αγορασει επειδη το νοκια χ7 που ειχα χαλασε απο νερο μετα απο τρεις μηνες που το ειχα. 500 ειχα σκασει κι εμαθα οτι η οθονη παει σετ με το τζαμι στα 200+τοποθετηση. Αν ξερει κανεις τιποτα καλυτερο απο αυτο ας μου το πει να με παρηγορησει..οποτε καταλαβαινετε με ποση ευλαβεια πρεπει να το μεταχειριζεστε αφου η τουμπα ισουται με απιθανη καταστροφη.ποτε αλλοτε κινητο που.μου εχει πεσει δεν εχει παθει κατι περισσοτερο απο γρατζουνια,τοση ζημια ειναι ανεξηγητη

τι να πεις..κρίμα φίλε μου.

και μένα την πρώτη μέρα μου πέσει και πήρε σβάρνα καμιά 20αρια μαρμάρινα σκαλοπάτια..:shock:

ευτυχώς όμως δεν έπαθε τίποτα..είχε βεβαία θήκη,αλλιώς ακόμα θα μάζευα.

αυτή η κερβντ οθόνη είναι πολύ επικίνδυνη.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα χτες την νέα έκδοση του viber 2.1.3...και νομίζω έχω τρελό battery drain...20% σε 6 ώρες (βράδυ), ενώ κανονικά χάνω 4% σε σχεδόν 7 ώρες (βράδυ)...δεν εγκατέστησα άλλη εφαρμογή, ούτε κάποιο άλλο update...

για πείτε, συμβαίνει και σε σας ή να ψάξω αλλού το πρόβλημα..?

Link to comment
Share on other sites

έβαλα χτες την νέα έκδοση του viber 2.1.3...και νομίζω έχω τρελό battery drain...20% σε 6 ώρες (βράδυ), ενώ κανονικά χάνω 4% σε σχεδόν 7 ώρες (βράδυ)...δεν εγκατέστησα άλλη εφαρμογή, ούτε κάποιο άλλο update...

για πείτε, συμβαίνει και σε σας ή να ψάξω αλλού το πρόβλημα..?

 

με ics γενικά έχει κάποια θεματάκια.. Πάντως κυκλοφόρησε η 2.1.4, για δες μήπως διορθώνει το πρόβλημα ;)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με ics γενικά έχει κάποια θεματάκια.. Πάντως κυκλοφόρησε η 2.1.4, για δες μήπως διορθώνει το πρόβλημα ;)

 

Battery drain παντου το viber...και σε ics αλλα και σε gingerbread 2,3..τσεκαρισμενο..το εχω βγαλει απο πολου....:(

Link to comment
Share on other sites

και στην 2.1.4 υπάρχει θέμα..από τις 6:30 το πρωί ως τώρα (ούτε 2 ώρες δηλαδή έχει πέσει 6%)!!

εν αναμονή νέας έκδοσης..

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση...μερικες φορες οταν κατεβαζω παιχνιδια κυριως απο τον υπολογιστη και τα ανοιγω μεσω file manager κανουν κανονικα εγκατασταση και μετα οταν τα ξεκιναω πριν κατεβασουν to additional data αναβοσβηνει η οθονη και δειχνουν οτι φωρτονει και κανει επανεκκινηση το παιχνιδι και ξανα το ιδιο ...εχει τυχει σε κανεναν ?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δευτερη φορα σημερα μεσα σε 8 μερες που η συσκευη μου

Κανει restart απο μόνη της. Τι ειναι τουτο παλι?

 

 

Thank you

 

Σε αυτές τις περιπτώσεις το πρώτο πράγμα που κάνουμε είναι factory data reset. Πρώτα κάνε backup τις εφαρμογές σου.

http://www.technipages.com/how-to-hard-reset-samsung-galaxy-nexus.html

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ..να κανω μια ερωτηση..εχω μια ζελατινα οθονης και θελω να τη βαλω αλλα ειναι ενιαια χωρις κοψιματα στους αισθητηρες δεξια απτο ακουστικο και τους καλυπτει..να γην κοψω θα εχω προβλημα αν τους καλυψει;
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μπορει καποιος κατοχος του NEXUS να μου πει :

Μπορεις να εχεις ΑΓΓΛΙΚΟ μενου κ να γραφεις SMS στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ με 160 χαρακτηρες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μπορει καποιος κατοχος του NEXUS να μου πει :

Μπορεις να εχεις ΑΓΓΛΙΚΟ μενου κ να γραφεις SMS στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ με 160 χαρακτηρες?

οχι, αλλα αν βαλεις αλλη εφαρμογη για sms μπορεις(που ειναι και καλυτερη δηλαδη κατ' εμε)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις περιπτώσεις το πρώτο πράγμα που κάνουμε είναι factory data reset. Πρώτα κάνε backup τις εφαρμογές σου.

http://www.technipages.com/how-to-hard-reset-samsung-galaxy-nexus.html

 

 

Το είχα κάνει πρίν 6 μέρες , αλλά σήμερα το πρωί μου το ξαναπαρουσίασε το πρόβλημα. Δέν ξέρω τι να πώ?

 

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει πρίν 6 μέρες , αλλά σήμερα το πρωί μου το ξαναπαρουσίασε το πρόβλημα. Δέν ξέρω τι να πώ?

 

 

Thank you

 

Τι rom φοράς?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εμενα χθες εσβησε ξαφνικα ...το ειχα ζορισει λιγο βεβαια αλλα ξαφνικα εκει που το χρησιμοποιουσα εσβησε ξαφνικα και μετα επρεπε να το ξαναανοιξω...λογικο ειναι πστευω ετσι?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου προτεινει καποια καλη θηκη σε καλη τιμη και να μη παχαινει το κινητι? απο eclick αν γινεται?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου προτεινει καποια καλη θηκη σε καλη τιμη και να μη παχαινει το κινητι? απο eclick αν γινεται?

 

http://www.amazon.com/Incipio-Samsung-Galaxy-feather-Ultralight/dp/B0060AHUB6?tag=notebookscom-20

λεω για αυτην ..ειναι καλη τη ξερει καποιος?

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...