Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πακέτο είναι με τον κουριερ... αναμονή λίγες ώρες (!) ακόμα!:)

 

Ξέρει κανείς εαν το GN εχει Carrier IQ ρουφιάνο ?:cry:

 

 

Απο supercurio.

https://market.android.com/details?id=org.projectvoodoo.simplecarrieriqdetector

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από ότι λένε, όχι! :D

 

Εγώ δεν άντεξα και άρχισα τα φλασαρίσματα :lol:

 

Kαι πολύ καλά έκανες. Οτι επίσημο update βγαίνει απο την Google το ενσωματώνουν στις custom rom πριν το πάρεις σε OTA.

 

Ηρθε και το δικό μου. Μιας και φορτίζει και δεν το έχω ακόμα ανοίξει να πω ότι στο χέρι δεν έχω ξαναπιάσει καλύτερο smartphone.... το φοράς γάντι. Αλλά υπάρχει ένα αλλά... το κινητό είναι μεγάλο και το δείχνει... μεγαλύτερο του GS2 το οποίο με τις 4.3 ίντσες του και το μικρότερο πάχος το θεωρώ ιδανικό. Μακάρι να μην δούμε τίποτα 4.8 ίντσες στο GS3 εκτός και αν καταργήσουν το bezel που δεν το βλέπω.... νομίζω έχουμε υπερβεί τα όρια μας με αυτά τα μεγέθη. Από μπροστά δείχνει σαν ένα μεγενθυμένο Nexus S ενώ σίγουρα έχει πιο στιβαρή συναρμογή από το GS2 με καλύτερη υφή στο battery cover (μαλακή αίσθηση τα πλήκτρα έντασης/power σου δίνουν την αίσθηση ότι στο μέλλον δεν θα τζογάρουν).

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρέλαβα.Με μια λέξη Εντυπωσιακό! well done Google και samsung

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... εχω νεα... το Swype πληκτρολόγιο (με ελληνικά) δεν παιζει :(

Καμία άλλη λύση έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... εχω νεα... το Swype πληκτρολόγιο (με ελληνικά) δεν παιζει :(

Καμία άλλη λύση έχουμε?

Γενικά δεν λειτουργεί ακόμα το Swype.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... εχω νεα... το Swype πληκτρολόγιο (με ελληνικά) δεν παιζει :(

Καμία άλλη λύση έχουμε?

 

Αυτό?

 

και με το plugin για ελληνικα? Δεν το εχω δοκιμασει.Το θυμαμαι απο το nexus s

 

https://market.android.com/details?id=com.klye.ime.latin&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rbHllLmltZS5sYXRpbiJd

 

 

Μια χαρα παίζει το multiling με το plugin για ελληνικα

 

και το firmware με το οποιο μου ήρθε ITL41F (χωρίς το sound bug)

 

 

@geovass Είχες μια φαγούρα στο χέρι έτσι?Δεν άντεξες :-)))

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Θα το δοκιμάσω όταν τελειώσει η φόρτιση! Και μένα χωρίς το big sound ήρθε με ITL41F, αλλά έβαλα την MDC ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδία, επειδή ενδιαφέρομαι να το πάρω άμεσα, θέλω να μου πείτε τί γίνεται με το Hardware Acceleration.

 

Δηλαδή είναι σε όλο το λειτουργικό (μέσα σε μενού και τη γενικότερη πλοήγηση του κινητού) ή είναι μόνο σε εφαρμογές συγκεκριμένες???

 

Είναι πιο smooth από το Galaxy S που έχω τώρα??? Έχει διαφορές με την 2,3,3 που φοράει τώρα το δικό μου???

 

Για παράδειγμα, όταν πηγαίνει κάποιος μέσα στον τηλεφωνικό του κατάλογο, το ρολάρισμα πως είναι??? Είναι εντάξει ή έχει τα γνωστά "σπασίματα"

 

Αξίζει κάποιος να το πάρει σε σύγκριση με το Galaxy SII ή όχι??? (ξέρω υποκειμενικό, αλλά θέλω να ακούσω γνώμες και εντυπώσεις)

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδία, επειδή ενδιαφέρομαι να το πάρω άμεσα, θέλω να μου πείτε τί γίνεται με το Hardware Acceleration.

 

Δηλαδή είναι σε όλο το λειτουργικό (μέσα σε μενού και τη γενικότερη πλοήγηση του κινητού) ή είναι μόνο σε εφαρμογές συγκεκριμένες???

 

Είναι πιο smooth από το Galaxy S που έχω τώρα??? Έχει διαφορές με την 2,3,3 που φοράει τώρα το δικό μου???

 

Για παράδειγμα, όταν πηγαίνει κάποιος μέσα στον τηλεφωνικό του κατάλογο, το ρολάρισμα πως είναι??? Είναι εντάξει ή έχει τα γνωστά "σπασίματα"

 

Αξίζει κάποιος να το πάρει σε σύγκριση με το Galaxy SII ή όχι??? (ξέρω υποκειμενικό, αλλά θέλω να ακούσω γνώμες και εντυπώσεις)

 

Ευχαριστώ.

 

Εχουν απαντηθεί όλα φίλε μου στις προηγούμενες σελίδες. Ρίξε ένα διάβασμα ελάχιστες είναι. :)

 

Τι model code έχει? το έχω και φορτίζει και δεν θέλω να το διακοψω... :)

 

GT-I9250

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Αυτό?

 

και με το plugin για ελληνικα? Δεν το εχω δοκιμασει.Το θυμαμαι απο το nexus s

 

https://market.android.com/details?id=com.klye.ime.latin&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rbHllLmltZS5sYXRpbiJd

 

 

Μια χαρα παίζει το multiling με το plugin για ελληνικα

 

και το firmware με το οποιο μου ήρθε ITL41F (χωρίς το sound bug)

 

 

@geovass Είχες μια φαγούρα στο χέρι έτσι?Δεν άντεξες :-)))

 

Τελικά δεν μου παίζει εμένα... το ενεργοποίησα, αλλά πάλι βλέπω το stock keyboard... πως το αλλάζω ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μου παίζει εμένα... το ενεργοποίησα, αλλά πάλι βλέπω το stock keyboard... πως το αλλάζω ?

 

Language & Input από ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα... ήθελε παρατεταμένο πάτημα στο default χωρο και δεν έπαιζε πριν. Ολα οκ τωρα, thanks!
Link to comment
Share on other sites

Εχουν απαντηθεί όλα φίλε μου στις προηγούμενες σελίδες. Ρίξε ένα διάβασμα ελάχιστες είναι. :)

 

 

 

GT-I9250

 

Φίλε μου... διάβασα όλες τις σελίδες.....

 

Επίσης έκανα και αναζήτηση.... και ειδικά για το Hardware Acceleration δεν βρήκα τίποτα.... εκτός αν είμαι τόσο απρόσεκτος.

 

Θα μπορούσε να μου απαντήσει κάποιος που έχει πάρει τη συσκευή.

 

Ευχαριστώ.

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωνω αυτους που ενδιαφερονται να το παρουν απο Ελλαδα κ εχουν υπομονη φυσικα οτι απο SAMSUNG μου ειπαν οτι μεχρι της 15 το πολυ θα ειναι στα μεγαλα καταστηματα.(πλαισιο-Multirama κ.τ.λ)

THAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANK YOUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ευτυχως δεν θα αργησει παρα πολυ..

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Ας παμε λοιπον τις πρωτες εντυπωσεις και συγκριση με το iphone που εχω διπλα διπλα...

 

α)Το κινητο ειναι ταχυτατο,δεν λαγκαρει ιδιαιτερα,αλλα τα "περι smoothness" ειναι πραγματικο ανεκδοτο...

Οτι και να κανουν εκει στη Google και γενικα οι κατασκευαστες android συσκευων,το smoothness του iphone,αν οχι ακατορθωτο,ειναι πολλα χρονια μακρια ακομα...Να ξεχωρισουμε βεβαια,οτι αλλο smoothness και αλλο ταχυτητα...Γιατι απο ταχυτητα ειναι εφαμιλλο του iphone...

β)Η οθονη ειναι εντυπωσιακη,αλλα του iphone εχει πολυ ανωτερο sharpness...Βεβαια,αλλο 4.65 ιντσες και αλλο η οθονουλα του iphone...Γενικα παντως,ουδεποτε συμπαθησα τις amoled οθονες..Μου φαινονται καπως ψευτικες...

Περαν αυτου η οθονη του GN,πασχει απο φωτεινοτητα...Την εχω βαλει να ειναι μονιμα στο τερμα,αλλα και παλι δε πιστευω πως ειναι αρκετη..

γ)Η καμερα δεν ειναι και τοσο κακη...Αλλα και παλι δε μπορει να συγκριθει ουτε για αστειο με του iphone 4,ποσο μαλλον του 4s.

δ)Δεν εχω δοκιμασει καποιο mp3,αλλα η ενταση του ηχου απο τα ενσωματωμενα ringtones ειναι πολυ χαμηλης εντασης...Θα πρεπει να του βαλω ενα mp3 επεξεργασμενο σε τερμα ενταση γιατι προβλεπω οτι θα χανω κλησεις...

ε)Μετα απο μιση ωρα που το ειχα στα χερια μου,ζεσταθηκε αρκετα,οπως και το iphone βεβαια...

στ)Η ιδια ΧΑΖΟΜΑΡΑ του iphone υπαρχει και εδω..ΠΩΣ μπορουμε να μεταφερουμε τις επαφες που ειναι στην εσωτερικη μνημη στη SIM??..ΟΕΟ???:mad:

 

Αυτα σαν πρωτη αποψη και αφου το λιωσω περνωντας του καποια αναγκαια προγραμματα θα επανερθω...:D

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τό είδα ζωντανα σέ πολυκατάστημα ηλεκτρικών .Όμορφο δείχνει από κοντά .

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τό είδα ζωντανα σέ πολυκατάστημα ηλεκτρικών .Όμορφο δείχνει από κοντά .

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

εξωτερικο είσαι?

που είσαι?

Edited by sakiss
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...