Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τα λόγια είναι περιττά, στοκ android 4.3 και στον στοκ κερνελ...όλη ή ώρα σε browsing και Facebook chat, και 20 λεπτά ομιλίας...ακόμη 62% μπαταρία...φοβερή δουλειά ή Google...μπράβο.

 

Η μπαταρια το ειδα κι εγω οτι κραταει πολυ καλητερα απο πριν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά κάτι δεν πήγε καλά σε εμένα....

 

Μια χαρά κατέβασε έκανε install αλλά μόλις άνοιξε κάτι δεν μπόρεσε να κατεβάσει και τώρα στο play store μου βγάζει error με τον server.

 

Στην αρχή δεν εμφάνιζε τις επαφές και τα εικονίδια των widgets.

 

Το είχα κάνει yakzu... και με unlocked τον boot loader.

 

Δοκίμασε να αφαιρέσεις τον λογαριασμό σου και να τον ξαναβάλεις.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Galaxy nexus toolkit , full wipe , reinstall 4.2.2 και μετά ΟΤΑ την 4.3 δυστυχώς.

 

Απλά να φλασαρει μια άλλη ρομ από xda, για ποιο λόγο να χάσει τα πάντα;

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αφαιρέσεις τον λογαριασμό σου και να τον ξαναβάλεις.

 

Πως θα τον αφαιρέσω? Μόνο να προσθέσω άλλο βλέπω επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω για όποιον αντιμετώπιζε τα ίδια προβλήματα, ότι σήμερα είμαι όλη μέρα με bluetooth και δεν είχα κανένα θέμα ούτε με ποιότητα ήχου, ούτε με αποσυνδέσεις ενώ η επανασύνδεση πλέον γίνεται κάθε φορά χωρίς χειροκίνητη παρέμβαση.

 

TL;DR Όλα τα προβλήματα με το bluetooth φαίνεται να έχουν λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα στον λογαριασμο και απο εκει θα δεις την επιλογη καταργηση

 

Οκ το βρήκα, το play store έφτιαξε.

 

Ο καιρός όμως δεν βρίσκει τοποθεσία με τίποτα....

 

Πως μπορώ να ξαναγυρίσω στην 4.2.2 και να ξαναπεραστει η 4.3? Χωρίς nexus toolkit γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την χειροκίνητα με το NRT... Κατέβασε το image της 4.3 ξεκλείδωσε τον bootloader, φλάσαρε το image, πέρασε και το TWRP και μετά επανεκκίνησε το τηλέφωνο. Αφού βάλεις τα στοιχεία σου σύνδεσε το με το PC πέρασε και το flashable αρχείο του chainfire με το root, μπες σε recovery mode και φλάσαρε το. Μετά θα κάνεις επανεκκίνηση και θα είσαι έτοιμος!

 

Υ.Γ. Αν θες κλειδώνεις στο τέλος τον bootloader...

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω μετα την καταργηση λογαριασμου στη προσθηκη λογαριασμου τι παταμε; υπαρχων ή νεος λογαριασμος;
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω μετα την καταργηση λογαριασμου στη προσθηκη λογαριασμου τι παταμε; υπαρχων ή νεος λογαριασμος;

 

Προφανώς άμα έχεις ήδη λογαριασμό υπάρχων. Διαφορετικά φτιάχνεις νέο! Εσύ το θέμα είναι τι θες...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω μετα την καταργηση λογαριασμου στη προσθηκη λογαριασμου τι παταμε; υπαρχων ή νεος λογαριασμος;

 

Βαζεις τον λογαριασμο που εχεις....δεν κανεις καταργησηλογαριασμου κανεις καταργηση του λογαριασμου απο το τηλ....και μετα τον ξαναπερνας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι δεν πήγε καλά σε εμένα....

 

Μια χαρά κατέβασε έκανε install αλλά μόλις άνοιξε κάτι δεν μπόρεσε να κατεβάσει και τώρα στο play store μου βγάζει error με τον server.

 

Αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα.Εκανα καταργηση λογαριασμου, μετα στην προσθηκη πατησα υπαρχων αλλα ακομη αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα.Στην ενημερωση των εφαρμογων βγαζει error με τον server.Τι πρεπει να κανω;

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα κατάργηση, μετά επανεκκίνηση και ξαναπερασα τον ίδιο λογαριασμό.

 

Κάτι δεν έκαναν καλά αυτή τη φορά, θα έχουν αρκετοί μάλλον πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα κατάργηση, μετά επανεκκίνηση και ξαναπερασα τον ίδιο λογαριασμό.

 

Κάτι δεν έκαναν καλά αυτή τη φορά, θα έχουν αρκετοί μάλλον πρόβλημα.

 

Τιποτε εκανα τα ιδια αλλα δεν εστρωσε.Στην προσθηκη λογαριασμου τι πατησες υπαρχων ή νεος λογαριασμος;

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Τον υπάρχων , έβαλα όμως κανονικά κωδικό ξανά και είχε κάνα πεντάλεπτο μέχρι να συνδεθεί.

 

Διόρθωση.

 

Αφού κάνεις αυτό ξαναπηγαινε στο λογαριασμό και κοίτα να δεις αν έχει κάνει συγχρονισμό, αν είναι κόκκινο πάτα εσύ να κάνει μέχρι να συγχρονιστει.

Link to comment
Share on other sites

djkostas20 &nexus82 ευχαριστω για τη βοηθεια.Ολα καλα πλεον.Απλα επειδη ειχα δυο λογαριασμους επρεπε να καταργησω και τους δυο.Και πακι ευχαριστω.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

εχω την αναβαθμηση μια ωρα περιπου και το πρωτο που ςχω δει να φτιαχνει αισθητα ειναι το bluetooth.....εκανα 3 κλησεις,δεν ειχα καμια αποσυνδεση και μεχρι στιγμης δειχνει να λειτουργει μια χαρα.....η καμερα κολαει οταν κανεις αλλαγη απο καθετη σε πλαγια ληψη,εχουν αλλαξει και οι ρυθμησεις,γενικα αυτα μεχρι στιγμης....οσο για το αν εχει καλυτερεψει η μπαταρια αυτο μετα απο μερικες μερες θα μπορω να το δω,και φυσικα οταν θα κανω μερικες πληρεις φορτησεις και να δω την αυτονομια της.....
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω wifi κατεβάζει την OTA? με data plan δεν την κατεβάζει?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω wifi κατεβάζει την OTA? με data plan δεν την κατεβάζει?

 

Νομίζω ότι την κατεβάζει και με data plan... Τουλάχιστον η 4.2.2 κατέβαινε και με data plan γιατί δεν το είχα καταλάβει ότι την κατέβαζα και έφαγα τα MB που μου είχαν μείνει χωρίς να το καταλάβω!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι την κατεβάζει και με data plan... Τουλάχιστον η 4.2.2 κατέβαινε και με data plan γιατί δεν το είχα καταλάβει ότι την κατέβαζα και έφαγα τα MB που μου είχαν μείνει χωρίς να το καταλάβω!

 

Παράξενα πράγματα. Έχει βγει ειδοποίηση στης δικιάς μου το nexus εδώ και 3 ώρες και δεν έχει κατεβάσει ούτε kb :lol: :p

 

Υπάρχει πρόβλημα που χει bootload unlocked και είναι rooted? Γιατί δοκίμασα πρίν μερικές ώρες στο Nexus 7 μου που χει και τα 2 και μου έβγαλε σφάλμα εγκατάστασης μετά το reboot για να την εγκαταστήσει.. Συνεπώς μπορώ μόνο να το φλασάρω με την 4.3 εξ αρχής και όχι να την περάσω απο πάνω απο την 4.2.2.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παράξενα πράγματα. Έχει βγει ειδοποίηση στης δικιάς μου το nexus εδώ και 3 ώρες και δεν έχει κατεβάσει ούτε kb :lol: :p

 

Υπάρχει πρόβλημα που χει bootload unlocked και είναι rooted? Γιατί δοκίμασα πρίν μερικές ώρες στο Nexus 7 μου που χει και τα 2 και μου έβγαλε σφάλμα εγκατάστασης μετά το reboot για να την εγκαταστήσει.. Συνεπώς μπορώ μόνο να το φλασάρω με την 4.3 εξ αρχής και όχι να την περάσω απο πάνω απο την 4.2.2.

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Η ΟΤΑ για να εγκατασταθεί θέλει στοκ system,radio,kernel,bootloader(lock ή unlock δεν έχει σημασία).Το root δεν επιρρεάζει επίσης. Οπότε όταν βγαίνει σφάλμα κάτι έχεις πειράξει από system files συνήθως.Τα σημεία που δεν εγκαθίσταται τα λέει στα error. Πες τι βγάζει να δούμε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...