Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη διάβασα χτες την είδηση. Σε εμένα τουλάχιστον δεν ισχύει.

 

Μία χαρά λειτουργεί σε μένα και με στοκ Jelly Bean και με jelly Bean 4.1.1 deodexed by bigxie

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όσουν ψάχνουν screen protector δείτε κι αυτό

http://www.xgearlive.com/products/android/samsung/fantom

http://www.youtube.com/watch?v=C8bAUU6RK2g

 

Το fantom με βλέπω να το τσιμπάω κάποια στιγμή...

 

Τη skinomi την πήρα καθαρά επειδή τη βολεύτηκα τρελά στο Nexus S. Ελπίζω να έχω τις ίδιες εντυπώσεις και από το Galaxy Nexus...

Link to comment
Share on other sites

Το fantom το "χτύπησα" και τώρα περιμένω την αποστολή. Φαίνεται να είναι το μόνο που σε άγγιγμα είναι το ίδιο όπως την οθόνη και επίσης δεν χαλάει την ποιότητά της.
Link to comment
Share on other sites

Το fantom το "χτύπησα" και τώρα περιμένω την αποστολή. Φαίνεται να είναι το μόνο που σε άγγιγμα είναι το ίδιο όπως την οθόνη και επίσης δεν χαλάει την ποιότητά της.

 

Απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Από το site τους, http://www.xgearlive.com/products/android/samsung/fantom παραγγελία.

 

Και ποσο εχουν τα μεταφορικα? Στο συνολο δηλ ποσο σου κοστισε? Paypal εχουν?

Link to comment
Share on other sites

Και ποσο εχουν τα μεταφορικα? Στο συνολο δηλ ποσο σου κοστισε? Paypal εχουν?

 

Με paypal πλήρωσα, αλλά δεν στέλνουν ακόμα, αρχές αυγούστου. Μπες στο site για πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με την εγγύηση μετά την μετατροπή σε yakju ;

 

Οχι. Εχει γραφτει πολλες φορες

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με την εγγύηση μετά την μετατροπή σε yakju ;

 

Οχι οπως έχει ειπωθεί, αρκεί να θυμηθείς να ξανακλειδώσεις τον bootloader!!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω με το toolkit να κανω οτι χρειαζεται για αλλαγη σε yakju αλλα μου βγαζει προβλημα οταν κανω την εγκατασταση των drivers και ενω τα windows αναγνωριζουν τη συσκευη..Στο toolkit δεν μου βγαζει πανω πανω τον σειριακο αριθμο της συσκευης με αποτελεσμα να μην μπορω να προχωρησω..Εχω win7 64bit και ετρεξα το toolkit ως διαχειριστης...Καμια ιδεα;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω με το toolkit να κανω οτι χρειαζεται για αλλαγη σε yakju αλλα μου βγαζει προβλημα οταν κανω την εγκατασταση των drivers και ενω τα windows αναγνωριζουν τη συσκευη..Στο toolkit δεν μου βγαζει πανω πανω τον σειριακο αριθμο της συσκευης με αποτελεσμα να μην μπορω να προχωρησω..Εχω win7 64bit και ετρεξα το toolkit ως διαχειριστης...Καμια ιδεα;

 

Αφου κούμπωσες το κινητό στο PC έκανες refresh το toolkit και δε σου εμφανίζει το serial? Αν δε στο δείξει μετά απο 3-4 plug/unplug τότε απεγκαθιστάς drivers και ξανα εγκαθιστας!

 

Επίσης κοίταξες καθόλου τον οδηγό μου? Έχει ολα τα βήματα ενα-ενα!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα μια χαρα με toolkit και εχασα αρκετες ωρες μεχρι να καταλαβω τι παιζει και στο τελος ειδα οτι ο ελληνικος οδηγος του φιλου λεει ακριβως οτι χρειαζεται! Ειναι πληρης αν απλα πας λογικα. Ειδες στο device manager αν οταν βαλεις το κινητο το βλεπει χωρις θαυμαστικο, ωστε να ξερεις οτι δε παιζει θεμα με drivers?

 

6 ωρες για να φτασω στο 2% αφου πρωτα το ειχα φορτισει πληρως πριν το toolkit και μετα την jb. Το ελιωσα βεβαια αλλα τα 250 παραπανω χωρητικοτητα τα βλεπω να ερχονται γρηγορα...Ωραιο κινητακι, οι πολλες ιντσες ολα τα λεφτα

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα μια χαρα με toolkit και εχασα αρκετες ωρες μεχρι να καταλαβω τι παιζει και στο τελος ειδα οτι ο ελληνικος οδηγος του φιλου λεει ακριβως οτι χρειαζεται! Ειναι πληρης αν απλα πας λογικα. Ειδες στο device manager αν οταν βαλεις το κινητο το βλεπει χωρις θαυμαστικο, ωστε να ξερεις οτι δε παιζει θεμα με drivers?

 

6 ωρες για να φτασω στο 2% αφου πρωτα το ειχα φορτισει πληρως πριν το toolkit και μετα την jb. Το ελιωσα βεβαια αλλα τα 250 παραπανω χωρητικοτητα τα βλεπω να ερχονται γρηγορα...Ωραιο κινητακι, οι πολλες ιντσες ολα τα λεφτα

 

Βάλε και ενα screenshot ειδικά απο ωρες λειτουργίας οθόνης!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και ενα screenshot ειδικά απο ωρες λειτουργίας οθόνης!!!

 

Καλα οχι οτι και εχει νοημα αφου ειναι αστρωτη η μπαταρια, αλλα η οθονη μου εφαγε ολη την μπαταρια! Ειναι χαρμα και ολη την ωρα την χαζευα και το πειραζα! Λιώσιμο κυριολεκτικα!

 

Παντως η συσκευή δεν είναι μεγάλη! Ειχα τρομαξει με ολα τα σχολια περι βαρκων, παντοφλών αλλα ειναι πολυ ανετο στη χρηση! Κριμα τη λασπη που πέφτει.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το δικό μου με extended πρώτη μέρα κατά τη διαδικασία calibration.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε λιγο καιρο θα αγορασω το galaxy nexus και πιθανοτατα απο το πλαισιο, υπαρχει τροπος να καταλαβεις αν το κινητο ειναι yakju? Δηλαδη στη συσκευασια του εχει καποιο συγκεκριμενο κωδικο ή serial number που να υποδεικνυει οτι ειναι yakju?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων usb στο τηλέφωνο?

 

Μμμμ...Οχι αυτο δεν το εκανα...Θα ξαναδοκιμασω το απογευμα...

 

 

 

 

 

Αφου κούμπωσες το κινητό στο PC έκανες refresh το toolkit και δε σου εμφανίζει το serial? Αν δε στο δείξει μετά απο 3-4 plug/unplug τότε απεγκαθιστάς drivers και ξανα εγκαθιστας!

 

Επίσης κοίταξες καθόλου τον οδηγό μου? Έχει ολα τα βήματα ενα-ενα!

 

Μεσω του οδηγου σου τα εκανα...Αλλα αν οφειλεται στο οτι δεν ειχα ενεργοποιησει τον εντοπισμο σφαλματων οπως μου ειπε ο φιλος λιγο πριν ε τοτε δεν θα γινοταν τιποτα ετσι κι αλλιως...Θα ξαναδοκιμασω αργοτερα...Παντα κατι ξεχναω....Παρεπιπτοντως αν θυμαμαι καλα μου εβγαζε καποιο error και στην εγκατασταση και στην απεγκατασταση των drivers...Θα δω για να πω με σιγουρια..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ...Οχι αυτο δεν το εκανα...Θα ξαναδοκιμασω το απογευμα...

 

 

 

 

 

 

 

Μεσω του οδηγου σου τα εκανα...Αλλα αν οφειλεται στο οτι δεν ειχα ενεργοποιησει τον εντοπισμο σφαλματων οπως μου ειπε ο φιλος λιγο πριν ε τοτε δεν θα γινοταν τιποτα ετσι κι αλλιως...Θα ξαναδοκιμασω αργοτερα...Παντα κατι ξεχναω....Παρεπιπτοντως αν θυμαμαι καλα μου εβγαζε καποιο error και στην εγκατασταση και στην απεγκατασταση των drivers...Θα δω για να πω με σιγουρια..

 

Το λαθος που βγάζει σου λέει από κάτω ότι δεν πειράζει! Διάβαζε ότι γράφει το toolkit...

 

*** να τι λείπει από τον οδηγό μου! Πριν απ'ολα ενεργοποίηση του usb debugging

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

 

Νεος χρηστης galaxy nexus και σχετικα νεος στο android (η προηγουμενη συσκευη ηταν ενα H1droid).

Ψαχνω για μια βαση για το παρπριζ του αυτοκινητου που να περνει το κινητο χωρις να χρειαζεται να το βγαλω από την gel case (αυτη που δινει το πλαισιο εχω) για οταν ταξιδευω ή το δουλευω σας gps.

Επισης εναν καλο φορτιστη αυτοκινητου.

 

Εχετε τιποτα να προτινετε; Φυσικα σε καλες τιμες, ας ειναι και απο ebay.

 

Τελος πως το γυρναω το κινητο σε google official. Εψαξα τους οδηγους αλλα δεν βρηκα κατι ξεκαθαρο.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, μπορείς να βάλεις το link να δω ποιά πήρες;

 

Όταν πάω σπίτι θα δώσω τα λινκ για την μπαταρια και για την βάση αυτοκινήτου που θέλει ο φίλος πιο πάνω.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...