Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσι εχετε native rom δηλαδη την επισημη ,αλλα και οι υπολοιποι ελεγξτε λιγο το παρακατω.ανοιξτε την φωτογραφικη μηχανη ,την εφαρμογη του ics και στοχευστε ενα μαυρο ή καφε καναπέ.επανω αριστερα φαινεται ενα τριγωνακι ενα χιλιοστο στην βαση του να ασπριζει?σαν μια γραμμη δηλαδη που στην αριστερη πλευρα ειναι πιο παχια?

αν εννοείς το τελείωμα της οθόνης στο πάνω μέρος, ναι και μένα φαίνεται λίγο πιο έντονα το ''άσπρο τελείωμα'' στην αριστερή πλευρά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορείς να μας πεις τι ακριβώς ρυθμίζουμε στο Go SMS pro για να έχουμε 160 χαρακτήρες?

έχω κατεβασμένο και το Greek pack άλλα πάλι,μόλις γράψω το 2 γραμμα πέφτει στο 60...

εκτός αν εννοείς ότι στέλνει 160 χαρακτήρες με greeklish

 

Settings->advanced->sent settings επιλεγεις το enable locale support και στο supported languages διαλεγεις το greek support.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Με την καμερα παντα ανοιχτη ετσι?δηλαδη οταν ειναι να παρει φωτο.

Γμωτο δεν μπορω να ανεβασω screenshot .και δεν εχω εδω υπολογιστη.:(

Εχω αλλες δυο μερες doa και εαν αυτο ειναι γενικο bug και οχι θεμα hardware δεν θελω να το αλλαξω ασκοπα γιατι αλλο προβλημα δεν εχει.

Καποιος που ξερει μπορει να ανεβασει δικο του screenshot να σιγουρευτω 100% οτι λεμε το ιδιο πραγμα?

Τον παρακαλω πολυ!!!

φιλε μου το ιδιο πραγμα λεμε μην ανυσηχεις απτη πρωτη μερα το εχω παρατηρησει

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

http://img835.imageshack.us/img83

Δεν ξερω αν το εκανα σωστά. Δειτε επανω αριστερα αφου μεγενθυνετε την φωτο

error βγαζει το Link...

Uploaded with ImageShack.us[/img]

έχω την m3 4.0.3

άλλα με την μανησια ρομ είχε μια γραμμή στην άκρη της οθόνης

Edited by agligoros
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου.σε εσενα δεν υπαρχει.με την μανισια η γραμμη γινοταν παχυτερη επανω αριστερα της οθονης ή στην φωτογραφια που εχεις οπως την βλεπουμε σωστα?

Ναι το λινκ δεν τοκανα σωστα γ.μ..το:(

όπως βλέπεις αυτές τις φώτο,οριζόντια στο πάνω μέρος(εκεί που είναι το κεραυνάκι)είχε μια λευκή-γκρι γραμμή αν θυμάμαι καλά..

βασικά τώρα που το διάβασα εδώ,παρατήρησα ότι έχει φύγει η γραμμή,με αυτήν την ρομ:p

 

άρα το πρόβλημα δεν είναι harware,είναι sw..από τη στιγμή που στο επιβεβαιώνουν και τα άλλα παιδιά που έχουν την μαμά 4.0.2;)

όποτε τζάμπα αγχώνεσαι :D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

 

Εδώ και μία εβδομάδα περίπου είμαι κάτοχος ενός Samsung Galaxy Nexus (Android 4). Πρώτη φορά σε πλατφόρμα Android, έχοντας χρησιμοποιήσει Iphone από την εποχή του Iphone 2G. Έχω λοιπόν μερικές απορίες για τις οποίες έψαξα στο φόρουμ αλλά δεν μπόρεσα να πάρω απαντήσεις

 

1. Δεν έχω unread sms ένδειξη στο εικονίδιο της εφαρμογής ή στο σχετικό widget. Αυτό ισχύει τόσο για την native εφαρμογή όσο και στο Go sms Pro που εγκατέστησα

2. Δεν έχω unread mail ένδειξη, τόσο για το gmail μου όσο και για 3 ακόμα email accounts που έχω σετάρει. Αυτό ισχύει είτε στα σχετικά εικονίδια (που θα έπρεπε να δείχνουν το σύνολο ΟΛΩΝ των λογαριασμών) είτε στο σχετικό widget που ορίζω να τραβάει data από συγκεκριμένο account

3. Μπορώ να βγάζω desktop shortcuts για web pages από τον Firefox όπως μπορώ από τον native browser;

4. Στο εταιρικό μου email (exchange) έχω δημιουργήσει 2 calendar labels (personal & business αντίστοιχα). Ενώ στο iPhone μου τα εμφάνιζε κανονικά αμφότερα, στο Android μου τραβάει μόνο το ένα από τα 2 (business) με αποτέλεσμα οτιδήποτε είναι περασμένο με label "personal" να μην συγχρονίζει και άρα να μην περνάει στο κινητό. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;

 

Ευχαριστώ πολύ. Αν οι διαχειριστές κρίνουν οτι τα ερωτήματά μου πρέπει να μεταφερθούν σε άλλο section/topic ας με ενημερώσουν και θα το πράξω αμεσα...

 

Να συμπληρώσω στα παραπάνω πως σε άλλο Samsung τηλέφωνο με Android 2.3.5 (;;;) τα προβλήματα 1&2 δεν εμφανίζονται. Ούτε σε native ούτε σε κατεβασμένες εφαρμογές...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα! Πρώτες εντυπώσεις, μεγαλύτερο σε μέγεθος από το s2 μου και απίστευτη οθόνη!

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

κανε λιγο ενα ελεγχο την καμερα του που εγραψα λιγο παραπισω.Δηλαδη βαλε να βλεπεις ενα σκουρο μαυρο αντικειμενο και ελεγξε στην πανω αριστερη πλευρα εαν φαινεται η ασπρη γραμμη που εχει παχος 1 χιλιοστο και κατι και μισο στην δεξια πλευρα.

 

 

Την βλέπω.

Edited by jonk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

καλλημερα φιλε και σε ευχαριστω.Σε σενα δεν βλεπω να υπαρχει αρα το προβλημα ηταν στο δικο μου.Ευτυχως χρησιμοποιησα το doa.

 

αφου σου λεει τη βλεπει...ολοι την εχουμε και ειναι του ics το πιθανοτερο ειναι να την εχει και το καινουργιο ..

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

καλλημερα φιλε και σε ευχαριστω.Σε σενα δεν βλεπω να υπαρχει αρα το προβλημα ηταν στο δικο μου.Ευτυχως χρησιμοποιησα το doa.

 

Φιλε μου,στο screenshot,δεν φαινεται.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε αυτό το θέμα με τη γραμμή είστε 4.0.2 μαμά,σωστά?

γιατί και μένα μου την έβγαζε αυτή τη γραμμή,άλλα όταν έβαλα 4.0.3 παρατήρησα (μετά από τα ποστ του φίλου)ότι έχει φύγει.

δεν υπάρχει καμιά γραμμή στο κάδρο!!

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε αυτό το θέμα με τη γραμμή είστε 4.0.2 μαμά,σωστά?

γιατί και μένα μου την έβγαζε αυτή τη γραμμή,άλλα όταν έβαλα 4.0.3 παρατήρησα (μετά από τα ποστ του φίλου)ότι έχει φύγει.

δεν υπάρχει καμιά γραμμή στο κάδρο!!

 

Εχεις δικιο!Εβαλα 4.0.3 και δεν υπαρχει πλεον.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

volume- μαζι με power button
ευχαριστω φιλε μου.,

 

απιστευτη αυτονομια η μπαταρια του παντωσ.. εχω ξαχασει να το βαζω για φορτιση.. και με wifi παντα on..

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση παιδια...οταν εχω το wallpaper phase beam το μαμα του κινητου ολα καλα...οταν το αλλαξω και βαλω καποιο αλλο της συσκευης το microbes παραδειγμα αρχιζει κι λαγκαρει το κινητο στο μενου στο αλλαγμα σελιδων αριστερα δεξια γενικοτερα ξερεις κα εις γιατι;
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά!! Λοιπόν έχω το galaxy SII κάνα 3μηνο και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος... δεν ξέρω βέβαια τι με έχει πιάσει και σκέφτομαι εδώ και λίγο καιρό και το Nexus οπότε ήθελα να ρωτήσω πιο πολύ για την μπαταρία του... πόσο κρατά και με τι χρήση? Εγώ 3G έχω ελάχιστα ΜΒs γιατί είναι εταιρικό το τηλέφωνο οπότε μόνο wifi στο σπίτι το απόγευμα και μέτρια χρήση γενικά... επίσης με την κάμερα τι παίζει? Ξέρω ότι είναι 5Mpixels αλλά όλοι ξέρουμε ότι τα Mpixels δεν είναι πάντα αντιπροσωπευτικά για την απόδοση μιας κάμερας.. επίσης με τρώει να δοκιμάσω και το νέο λειτουργικό μέχρι να βγει και να έρθει το S3... ελπίζω να μην σας κούρασα και εκτιμώ την βοήθειά σας!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά!! Λοιπόν έχω το galaxy SII κάνα 3μηνο και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος... δεν ξέρω βέβαια τι με έχει πιάσει και σκέφτομαι εδώ και λίγο καιρό και το Nexus οπότε ήθελα να ρωτήσω πιο πολύ για την μπαταρία του... πόσο κρατά και με τι χρήση? Εγώ 3G έχω ελάχιστα ΜΒs γιατί είναι εταιρικό το τηλέφωνο οπότε μόνο wifi στο σπίτι το απόγευμα και μέτρια χρήση γενικά... επίσης με την κάμερα τι παίζει? Ξέρω ότι είναι 5Mpixels αλλά όλοι ξέρουμε ότι τα Mpixels δεν είναι πάντα αντιπροσωπευτικά για την απόδοση μιας κάμερας.. επίσης με τρώει να δοκιμάσω και το νέο λειτουργικό μέχρι να βγει και να έρθει το S3... ελπίζω να μην σας κούρασα και εκτιμώ την βοήθειά σας!

 

Καλημέρα.Η αποψη μου είναι να περιμένεις το s3.Τώρα η μπαταρία του nexus κρατάει μια χαρα ( εχει μεγαλυτερη μπαταρια απο το s2) και η κάμερα του ειναι ικανοποιητικη.Στο s2 δεν υπάρχουν ήδη custom ics roms?Νομίζω υπάρχουν αν απλά θες να δοκιμάσεις το Ics

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Η αποψη μου είναι να περιμένεις το s3.Τώρα η μπαταρία του nexus κρατάει μια χαρα ( εχει μεγαλυτερη μπαταρια απο το s2) και η κάμερα του ειναι ικανοποιητικη.Στο s2 δεν υπάρχουν ήδη custom ics roms?Νομίζω υπάρχουν αν απλά θες να δοκιμάσεις το Ics

 

Καλημέρα Αργύρη κι ευχαριστώ! Ναι υπάρχουν κάποιες Rom αλλά νομίζω δεν είναι ακόμα τόσο σταθερές οπότε δεν θέλω να το ρισκάρω γιατί έχω φέρει το S2 εκεί που θέλω δλδ 2 μέρες σχετικά άνετα... τώρα για την οθόνη με τρώει γιατί έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλή αλλά δεν την έχω δει... θα δούμε θα το ψάξω λιγάκι ακόμα και θα αποφασίσω... το S2 το έχω ουσιαστικά 2 μήνες, είναι και λευκό οπότε θα φύγει σχετικά εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εκτος απο το rom manager touch υπαρχει κ ενα αλλο recovery ,δεν θυμαμαι ονομα,δεν μπορω να το βρω με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...