Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι εχει και βουλες αλλα εχει και ισιες οριζοντιες γραμμες γιαυτο το λεω ...ειναι φυσιολογικο λες ε?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι εχει και βουλες αλλα εχει και ισιες οριζοντιες γραμμες γιαυτο το λεω ...ειναι φυσιολογικο λες ε?

 

Πολύ φυσιογικες το έχουμε όλοι... Άνοιξε κιαλο τη φωτεινότητα και θα φύγουν... Αλλά μαζί θα φεύγει και η μπαταρία ;-)

Link to comment
Share on other sites

Φουλ την εχω τη φωτεινοτητα αλλα με το ζορι φαινονται.μου διωξατε το αγχοσ ρε μαγκεσ
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη θα το χω στα χερια μου απο vodafone Ναυπλιου.Αρα στην αθηνα μπορει και πιο νωρις.

Ποσες ωρες χρειαζεται η πρωτη φορτιση;;:O

Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρε ενας φιλος και μου λεει οτι δεν συνδεεται σαν mass storage ισχυει αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρε ενας φιλος και μου λεει οτι δεν συνδεεται σαν mass storage ισχυει αυτο?

 

Επειδη έχω το s2 συγχώρα με φίλε μου αν κάνω λάθος.. Αν ενεργοποιήσεις τον έλεγχο σφαλμάτων και έπειτα το συνδέσεις με τον υπολογιστή σου το βλέπει σαν mass storage..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω το βραδυ να καταλαβω τι λεει,να κανω και μια συγκριση με το S2

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιοσ να μου πει πωσ σταματαω τελειωσ καποιεσ εφαρμογες να τρεχουν απο πισω πραδειγμα το zynga poker το σταματαω με μια εφαρμογη απο android market to advanced task killer και συνεχεια επανεμφανιζεται.γινεται μεσω του κινβτου η χρειαζεται αλλη εφαρμογη?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

τελικα ποσες ωρες χρειαζεται η πρωτη φορτιση;;απλα να φορτισει ή κανα 8ωρο;;

 

Απλά να φορτίσει. Σκέτο :p

Επίσης μπορείς να μην το βάλεις κατευθείαν στη μπρίζα. Άστο πρώτα να αποφορτιστεί τελείως και μετά βάλτο να φορτίσει. Κάνε το ίδιο για 3 κύκλους φόρτισης.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιοσ να μου πει πωσ σταματαω τελειωσ καποιεσ εφαρμογες να τρεχουν απο πισω πραδειγμα το zynga poker το σταματαω με μια εφαρμογη απο android market to advanced task killer και συνεχεια επανεμφανιζεται.γινεται μεσω του κινβτου η χρειαζεται αλλη εφαρμογη?

 

Στη navigation bar έχει το multitask button που σου δείχνει ποιες είναι ανοιχτές. Τις κλείνεις με swype δεξιά ή αριστερά.

 

Σημερα το πηρε ενας φιλος και μου λεει οτι δεν συνδεεται σαν mass storage ισχυει αυτο?

 

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω πολυ ξερεις και ποια ειναι περιπου η φυσιολογικη θερμοκρασια του κινητου γιατι απο ενα προγραμματακι μου βγαζει γυρω στους 35 βαθμους..και επισης αν ξερεις καποιο καλο widjet για τη ραμ και τη σπυ
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω πολυ ξερεις και ποια ειναι περιπου η φυσιολογικη θερμοκρασια του κινητου γιατι απο ενα προγραμματακι μου βγαζει γυρω στους 35 βαθμους..και επισης αν ξερεις καποιο καλο widjet για τη ραμ και τη σπυ

 

1. 25 με 30 σε idle. 30 με 45 ανάλογα την χρήση.

 

2. https://market.android.com/details?id=com.electricsheep.asi&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση? το galaxy nexus υποτιθεται οτι εχει ραμ 1gb ...

εβαλα ενα προγραμματακι το android system info και μου λεει οτι εχω

695 max και 245 free

τι γινεται 700 ειναι τελικα η ram ?

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Απλά να φορτίσει. Σκέτο :p

Επίσης μπορείς να μην το βάλεις κατευθείαν στη μπρίζα. Άστο πρώτα να αποφορτιστεί τελείως και μετά βάλτο να φορτίσει. Κάνε το ίδιο για 3 κύκλους φόρτισης.

ευχαριστω πολυ τερας

Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση? το galaxy nexus υποτιθεται οτι εχει ραμ 1gb ...

εβαλα ενα προγραμματακι το android system info και μου λεει οτι εχω

695 max και 245 free

τι γινεται 700 ειναι τελικα η ram ?

 

Τα υπόλοιπα δεσμεύονται από την GPU και το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα ... και κατι τελευταιο ρε παιδια και συγνωμη για το πρηξιμο ...το εβαλα διπλα σε ενα nexus s και παρατηρησα οτι τα χρωματα του ειδικα με λευκο φοντο οπως στο ιντερνετ ειναι λιγο πιο θερμα προς το κιτρινο...ξερω τα παντα περι yellow tint γιατι ειχα iphone 4s και το επεστρεψα ...απλα ακουσα οτι ειναι θεμα της google οτι βγαζει τα κινητα ετσι και οτι μπορει να διορθωνεται με καποιο μελλοντικο update και απλα ελπιζω να μην ειναι προβλημα και να πρεπει να το επιστρεψω
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα ... και κατι τελευταιο ρε παιδια και συγνωμη για το πρηξιμο ...το εβαλα διπλα σε ενα nexus s και παρατηρησα οτι τα χρωματα του ειδικα με λευκο φοντο οπως στο ιντερνετ ειναι λιγο πιο θερμα προς το κιτρινο...ξερω τα παντα περι yellow tint γιατι ειχα iphone 4s και το επεστρεψα ...απλα ακουσα οτι ειναι θεμα της google οτι βγαζει τα κινητα ετσι και οτι μπορει να διορθωνεται με καποιο μελλοντικο update και απλα ελπιζω να μην ειναι προβλημα και να πρεπει να το επιστρεψω

 

To Νexus που είδες προφανώς είναι με την SLCD οθόνη γιαυτο δεν το παρατήρησες. Επειδή είχα το Amoled Nexus S το yellowish effect υπήρχε και σε αυτό.To έχουμε αναφέρει αρκετές φορές: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3937711#post3937711

Link to comment
Share on other sites

οποτε πιστευεις οτι δεν εχω θεμα ετσι ?τη γνωμη σου σα moderator θελω γιατι εχεισ και μεγαλυτερη πειρα
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

οποτε πιστευεις οτι δεν εχω θεμα ετσι ?τη γνωμη σου σα moderator θελω γιατι εχεισ και μεγαλυτερη πειρα

 

αμα σου πουν οτι ειναι καλο θα το πιστεψεις δλδ; ολοι το ιδιο λενε οτι υπαρχει αυτο το προβλημα. πως γινεται να επιστρεψεις τηλεφωνα για τετοιους λογους; αραγε τα δεχονται πισω;

Link to comment
Share on other sites

οποτε πιστευεις οτι δεν εχω θεμα ετσι ?τη γνωμη σου σα moderator θελω γιατι εχεισ και μεγαλυτερη πειρα

 

Yπάρχουν παιδιά που δεν είναι moderator και έχουν μεγαλύτερη πείρα απο εμένα :)..... η κιτρινίλα σε λευκό φόντο είναι έντονη (στον browser για π.χ.) σε όλους μας. Φλασαρέ του μια custom rom με franco kernel να δεις διαφορά.... υπάρχουν και brightness fix στο XDA.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1377410

 

actually the yellow issue on the GN appears to be because of the colour profiles that have been set in a similar way to how google updated the nexus S and altered the colors.

 

in AMOLED screens overtime the colours actually fade and become less vibrant now blue usually goes first and is at a much faster rate than the other colours.

 

considering that this fading occurs perhaps they deliberatly make the colours a bit 'warmer' to offset the blue fade time.

 

this was also interesting:

 

"Color balance issues

Additionally, as the OLED material used to produce blue light degrades significantly more rapidly than the materials that produce other colors, blue light output will decrease relative to the other colors of light. This variation in the differential color output will change the color balance of the display and is much more noticeable than a decrease in overall luminance.[63] This can be partially avoided by adjusting colour balance but this may require advanced control circuits and interaction with the user, which is unacceptable for some users. In order to delay the problem, manufacturers bias the colour balance towards blue so that the display initially has an artificially blue tint, leading to complaints of artificial-looking, over-saturated colors. More commonly, though, manufacturers optimize the size of the R, G and B subpixels to reduce the current density through the subpixel in order to equalize lifetime at full luminance. For example, a blue subpixel may be 100% larger than the green subpixel. The red subpixel may be 10% smaller than the green."

 

its quite possible that the tints that are experienced on oled devices are probably deliberate to offset the problems with oled technology.

Link to comment
Share on other sites

οποτε μου φευγει και το αγχος οτι εχω προβληματικη συσκευη και σε ευχαριστω πολυ γιαυτο...γιατι μολισ το συγκρινα με το galaxy s plus του αδελφου μου και ηταν κατακιτρινο και τρελαθηκα αλλα απο οτι λεει και αυτο που ποσταρες επιτηδες το κανουν για να διορθωσουν καποια θεματα με τισ οθονες,,, βεβαια σα καινουργιος σε android αυτα που μου γραφεις να κανω μου φενονται λιγο κινεζικα και δε ξερω απο που πρεπει να ξεκινησω να διαβαζω για να αρχισω να τα κανω :)
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια sos,,, σημερα το αγορασα, και δεν ξερω τι πληκτρολογιο να βαλω και που να το βρω,, θελω βοηθεια .......:(
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

χαλαρωσε αδελφε κατεβασε multilingual keyboard απο android market δωρεαν που εχει πολλες γλωσσεσ και ελληνικα και εισαι κομπλε
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...