Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Επειδή λέω να κάνω την (τρελή) υπέρβαση και να το πάρω το κινητό από amazon.de, μπορεί κάποιος να μου πει για θήκη και προστασία οθόνης να τα παραγγείλω μαζί; Το πρώτο το μου μη-nokia κινητό μετά από 18 χρόνια...

 

Φίλε ότι θες θα το βρεις στην πρώτη σελίδα :)

 

Εγκαταλείπω την ιδέα του να περιμένω κάποια μουράτη θήκη. Θέλω να την χαρώ την συσκευή οπότε θα το ρισκάρω με pouch.

Με λίγο ψάξιμο σκέφτομαι να χτυπήσω κάποιο από τα παρακάτω:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150713529482&ssPageName=STRK:MESE:IT#ht_2995wt_1163

http://www.ebay.ca/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250955028179#ht_4031wt_1163

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, την είδα την 1η σελίδα. Ο OP έχει αναλύσει διεξοδικά το θέμα.

Απλά έλεγα για μία πιο προσωπική γνώμη. Π.χ. αν κάποιος πήρε μία θήκη ή ένα protector και ήταν καλό/κακό. Θα την βρω την άκρη πάντως, ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι στο in-call ακουστικο Σακη. Εκει στις 2 τελευταιες κλιμακες της εντασης του ακουστικου ο ηχος απο το συνομιλητη παραμορφωνεται ξεκαθαρα...

 

Αμα ξαναπέσει Nexus στα χέρια σου δοκίμασε να φλασάρεις το τελευταίο Radio (I9250XXKK6).

 

Για το θέμα της έντασης του ήχου: supercurio François Simond

@sakiss yea #GalaxyNexus will get the #VoodooSound treatment. Louder too, but more noticeably with sound quality improvements. No ETA.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα αλα τα ποστ του δεκεμβριου και εχω να κανω μερικες ερωτησεις μιας και λογικα το nexus θα ειναι το επομενο μου τηλεφωνο.

εχω εμπειρια απο (iphone 3gs-4 και sensation).

 

1. το κινητο δεν εχει gorilla glass οποτε αναγκαστικα θελει screen protector σωστα; επειδη διαβάζω οτι δεν χαραζεται σε διαφορα σιτες.

2. δεν παίζει το viber;;;

3. υπαρχει προβλημα με τις εφαρμογες λογο της υψηλης αναλυσης;

4. με 3g on, data on, wireless on, google talk on, και φως στο 50-60% και χρηση data εως 20-30mb. βγάζει την ημερα;

5. στο sensation το touch ειτε στο keyboard ειτε στο μενου δεν ειναι τοσο ομαλο οσο ειναι σε ενα iPhone. ισχυει το ιδιο και στο nexus;

6. τελικα ποιο εχει πιο δυνατο wireless. το 4ρι ή το nexus;

7. βραζει και αυτο σαν το htc sensation;; στο 4 δεν εχω παρατηρησει να ανεβαζει θερμοκρασια.

8. εχει παραλαβει κανεις τις μεγαλυτερες μπαταριες που εγιναν ποστ στο φορουμ που ειναι 2000+mah ;; ποσο καλύτερα να ειναι απο τα 1750 στα 2000;

Link to comment
Share on other sites

1. Το αν θα βάλεις screen protector ή όχι είναι κάτι υποκειμενικό. Δες το scratch test στην πρώτη σελίδα χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι.

2. Οχι προς το παρόν.

3. Οι περισσότερες δουλεύουν πλέον και συνεχώς αναβαθμίζονται.

4. Ναι

5. Κανένα android δεν είναι τόσο ομαλό όσο το iphone. Πρέπει να το φλασάρεις για να δεις βελτίωση.

7. Αν έχεις εμπειρία απο GS2 ανεβάζει περί το 1/3... σε καμία περίπτωση δεν βράζει.

 

Βγήκε και η mesh case: http://goo.gl/rA0HT

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.de/gp/product/B005Y5SE6I/ref=s9_simh_bw_p23_d1_g23_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=09VP3CDXAR2FHK05QZZH&pf_rd_t=101&pf_rd_p=248108627&pf_rd_i=571954

 

 

Oριστε λοιπον η παραγγελεια που θελω να κανω... Ο αριθμος του μοντελου ειναι ο σωστος ετσι??(i9250)

Δεν θα εχω καποιο προβλημα με αναβαθμησεις, ασυμβατοτητες με COSMOTE η κατι τετοιο???

Και η τιμη θα ειναι η αναγραφομενη η υπαρχουν και μεταφορικα??

 

Α επισης ηθελα να ρωτησω αποδειξη θα μου την στειλουν ηλεκτρονικα ετσι?? Και αν χρειαστω σερβις το παω στην Samsung hellas η το στελνω με καποιο τροπο στο Amazon??

Edited by manosf23
CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.de/gp/product/B005Y5SE6I/ref=s9_simh_bw_p23_d1_g23_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=09VP3CDXAR2FHK05QZZH&pf_rd_t=101&pf_rd_p=248108627&pf_rd_i=571954

 

 

Oριστε λοιπον η παραγγελεια που θελω να κανω... Ο αριθμος του μοντελου ειναι ο σωστος ετσι??(i9250)

Δεν θα εχω καποιο προβλημα με αναβαθμησεις, ασυμβατοτητες με COSMOTE η κατι τετοιο???

Και η τιμη θα ειναι η αναγραφομενη η υπαρχουν και μεταφορικα??

 

Α επισης ηθελα να ρωτησω αποδειξη θα μου την στειλουν ηλεκτρονικα ετσι?? Και αν χρειαστω σερβις το παω στην Samsung hellas η το στελνω με καποιο τροπο στο Amazon??

 

1. Ναι

2. Οχι

3. Γύρω στα 20 ευρώ είναι τα μεταφορικά ας μας πει και κάποιος που το έχει παραγγείλει.

4. Samsung Hellas

Link to comment
Share on other sites

1. Το αν θα βάλεις screen protector ή όχι είναι κάτι υποκειμενικό. Δες το scratch test στην πρώτη σελίδα χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι.

2. Οχι προς το παρόν.

3. Οι περισσότερες δουλεύουν πλέον και συνεχώς αναβαθμίζονται.

4. Ναι

5. Κανένα android δεν είναι τόσο ομαλό όσο το iphone. Πρέπει να το φλασάρεις για να δεις βελτίωση.

7. Αν έχεις εμπειρία απο GS2 ανεβάζει περί το 1/3... σε καμία περίπτωση δεν βράζει.

 

ευχαριστω sakiss !

 

δεν εχω εμπειρια απο gs2 απλα το sensation που εχω βραζει αν πειραζεις το τηλεφωνο.

 

αυτο το μαγαζι που το εχει 515 που ποσταρε παραπανω ο φιλος τι μειονεκτημα εχει;; γιατι ψωνιζουν απο το expansys αφου εδω το εχει 515;; η διαφορα ειναι οτι το expansys κοβει τιμολογιο ενω απο το amazon δεν εχει τιμολογιο;

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

αυτο το μαγαζι που το εχει 515 που ποσταρε παραπανω ο φιλος τι μειονεκτημα εχει;; γιατι ψωνιζουν απο το expansys αφου εδω το εχει 515;; η διαφορα ειναι οτι το expansys κοβει τιμολογιο ενω απο το amazon δεν εχει τιμολογιο;

 

Στο expansys, clove.co.uk, handtec.co.uk όσοι έχουν εταιρικό AΦΜ δεν καταβάλουν το Φ.Π.Α/VAT. Το amazon.de είναι εξίσου αν όχι πιο αξιόπιστο eshop.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω sakiss !

 

δεν εχω εμπειρια απο gs2 απλα το sensation που εχω βραζει αν πειραζεις το τηλεφωνο.

 

αυτο το μαγαζι που το εχει 515 που ποσταρε παραπανω ο φιλος τι μειονεκτημα εχει;; γιατι ψωνιζουν απο το expansys αφου εδω το εχει 515;; η διαφορα ειναι οτι το expansys κοβει τιμολογιο ενω απο το amazon δεν εχει τιμολογιο;

γενικα μια υψηλη θερμοκρασια που φτανει ειναι στους 40 βαθμους, εννοω υψηλη, οχι συνηθισμενη(προσωπικα τη θεωρω φυσιολογικοτατη). προχθες τραβαγα βιντεο timelapse μπροστα σε τζακι και εφτασε τους 46 αλλα το σημειο μπροστα στη φωτια ζεματαγε. νομιζω ζεσταινεται λιγοτερο απο το htc desire που εχω παρ' ολο που ειναι πιο λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα από κοντά και είχα την ευκαιρία να ασχοληθώ λιγάκι μαζί του. Απλά το κινητό είναι τέλειο και δεν δείχνει το μεγεθός του. Η οθόνη είναι απλά ΑΨΟΓΗ!!! Εσείς που το έχετε σας ζηλεύω πολύ και ελπίζω να γίνω και εγώ ένας από εσάς τον επόμενο καιρό!!! Είναι απλά ο,τι καλύτερο κυκλοφορεί για κινητό!!!!
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω μια ερωτηση... ημουν για χρονια με iphone θελω να παρω κινητο ειχα και το 4s αλλα μετα απο μεγαλο τρεξιμο λογω προβληματων τησ συσκευησ με κιτρινες οθονες και τετοια το εδωσα πισω και πηρα το samsung galaxy s2 απο τι φεοταν και αυτο ειχε θεμα με ροζ αποχρωση στη καμερα τελικα το εδωσα και αυτο πισω και πηρα τα λεφτα μου πισω...δεν ειμαι ασχετος ειμαι γενικα ψαγμανοσ απτο θεμα smartphone αλλα θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας αναμεσα σε iphone 4s samsung galaxy s2 kai samsung galaxy nexus ποια απο αυτες τις συσκευες να κυνηγησω γιατι ακουω πολυ καλα λογια για το nexus αλλα με ανυσηχει λιγο απο θεμα επεξεργαστη και chip γενικοτερα
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω μια ερωτηση... ημουν για χρονια με iphone θελω να παρω κινητο ειχα και το 4s αλλα μετα απο μεγαλο τρεξιμο λογω προβληματων τησ συσκευησ με κιτρινες οθονες και τετοια το εδωσα πισω και πηρα το samsung galaxy s2 απο τι φεοταν και αυτο ειχε θεμα με ροζ αποχρωση στη καμερα τελικα το εδωσα και αυτο πισω και πηρα τα λεφτα μου πισω...δεν ειμαι ασχετος ειμαι γενικα ψαγμανοσ απτο θεμα smartphone αλλα θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας αναμεσα σε iphone 4s samsung galaxy s2 kai samsung galaxy nexus ποια απο αυτες τις συσκευες να κυνηγησω γιατι ακουω πολυ καλα λογια για το nexus αλλα με ανυσηχει λιγο απο θεμα επεξεργαστη και chip γενικοτερα

 

Απευθύνσου εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα περισσότερο από αυτά που θα δεις με την ολοκλήρωση της παραγγελίας. Δεν πιστεύω να είναι κάτι διαφορετικό στο nexus από το note που πήρα εγώ από εκεί! Και είναι και αστραπιαίοι!Και βέβαια το τι θα πληρώσεις τελικά φαίνεται στο σύνολο,μετά κάτι άλλο δεν έχει να πληρώσεις.

 

Οταν λες αστραπιαιοι;; εγω απο 21/12 ακομα προκοπη δεν εχω δει... Με τι σου παραδοθηκε; ΕΛΤΑ η καποια μεταφορικη;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους! Μολις πηρα τηλεφωνο τον γερμανο και με ειπαν τον κινητο υπαρχει στις αποθηκες και θα ειναι διαθεσιμο στα καταστηματα στις 3 ιανουαριου. Ελπιζω αυτην την φορα να ειναι αληθεια:mad:
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες αστραπιαιοι;; εγω απο 21/12 ακομα προκοπη δεν εχω δει... Με τι σου παραδοθηκε; ΕΛΤΑ η καποια μεταφορικη;

 

Λογικα με DHL αλλα αν θυμαμαι καλα υπαρχει μια βασικη διαφορα.Το συγκεκριμενο ερχεται με το γερμανικο ταχυδρομειο (το εχει αγορασει η dhl αν δεν κανω παλι λαθος) και οταν φτασει Ελλαδα στο παραδιδει η dhl αλλα στη συγκεκριμενη υπηρεσια η παραδοση γινεται μονο καθημερινες και σε συγκεκριμενο ωραριο (μεχρι 2?).Με το tracking number αν πας στο site της dhl.de δεν σου δινει πληροφοριες που ειναι το δεμα;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχουν δωσει καθολου tracking δυστυχως και εχουμε και προβλημα στο ταχυδρομειο στο γερακα (δεν εχουμε ταχυδρομο) οποτε πιασε το αυγο και κουρευτο...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Κατ αρχήν για όσους έχουν πρόβλημα μπαταρίας έχω να προτείνω μια πολυ καλη εφαρμογή που ανακάλυψα τυχαία το juice defender! Οι περισσότεροι σας θα το ξέρετε αλλα μου έχει βελτιώσει απίστευτα την μπαταρία..Άνετα βγάζει την μέρα επίσης αντέχει μέχρι το απόγευμα της δεύτερης μέρας..

Εμένα το πρόβλημα μου είναι άλλο..Έχω την έκδοση 4.0.2 και όταν πατάς παρατεταμένα στην οθόνη δεν βγαίνει το σύμβολο για να προσθέσω widget επίσης όταν πάω να διαλέξω απο το μενού ένα widget o launcher κλείνει και με εκνευριζει πολυ..

Μπορείτε να μου πείτε ποια προγράμματα χρησιμοποιήτε για τα notification?

Ο Θεός δεν παίζει ζάρια...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Κατ αρχήν για όσους έχουν πρόβλημα μπαταρίας έχω να προτείνω μια πολυ καλη εφαρμογή που ανακάλυψα τυχαία το juice defender! Οι περισσότεροι σας θα το ξέρετε αλλα μου έχει βελτιώσει απίστευτα την μπαταρία..Άνετα βγάζει την μέρα επίσης αντέχει μέχρι το απόγευμα της δεύτερης μέρας..

Εμένα το πρόβλημα μου είναι άλλο..Έχω την έκδοση 4.0.2 και όταν πατάς παρατεταμένα στην οθόνη δεν βγαίνει το σύμβολο για να προσθέσω widget επίσης όταν πάω να διαλέξω απο το μενού ένα widget o launcher κλείνει και με εκνευριζει πολυ..

Μπορείτε να μου πείτε ποια προγράμματα χρησιμοποιήτε για τα notification?

 

'Έχω την έκδοση 4.0.2 και όταν πατάς παρατεταμένα στην οθόνη δεν βγαίνει το σύμβολο για να προσθέσω widget'

δεν δουλεύει έτσι το ICS .Μονο αν έχεις custom launcher (πχ adw launcher) παίζει αυτό.Τώρα τα widgets τα διαλέγεις μέσα από το app drawer.

 

"επίσης όταν πάω να διαλέξω απο το μενού ένα widget o launcher κλείνει και με εκνευριζει πολύ.."

ποιον launcher έχεις?τον stock?αν ναι τότε επιλεγεις το widget που θες και το κρατάς ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ και το βάζεις στην οθόνη που θες.

 

Δεν χρησιμοποιώ κάποιο πρόγραμμα αλλα πολύ γνωστό είναι το lightflow notification

https://market.android.com/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite αυτο ειναι το free

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχουν δωσει καθολου tracking δυστυχως και εχουμε και προβλημα στο ταχυδρομειο στο γερακα (δεν εχουμε ταχυδρομο) οποτε πιασε το αυγο και κουρευτο...

 

Εντάξει τον ταχυδρόμο τον καταβρόχθισε η κρίση :X

Στο mail που σου έστειλαν από amazon.de ότι το δέμα σου έφυγε δεν αναφέρουν πουθενά τη λέξη Paketverfolgungsnummer?

 

Το site της dhl deutsche post αν εχεις tracking number ειναι http://www.dhl.de/en/paket/kundenservice/sendungsverfolgung.html

 

Στο λέω γιατί παρήγγειλα χθες ένα παιδικό καθισματάκι από amazon.de και στο mail που μου έστειλαν μου έγραψαν κανονικά το track number

 

"Guten Tag,

 

unser Logistikzentrum hat den unten stehenden Artikel verschickt!

 

Unser Hinweis:

 

Sie koennen Ihr Kundenkonto jederzeit ueber "Mein Konto"

http://www.amazon.de/mein-konto einsehen und verwalten.

 

Ihre Bestellnummer xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (eingegangen Dezember 28, 2011)

---------------------------------------------------------------------

Bestellt Titel Preis Versandt Zwischen-

summe

 

---------------------------------------------------------------------

 

Artikel von

Amazon.de (verkauft durch Amazon EU S.a.r.L.):

 

1 RECARO 6143.20904.66 - Mon...

Versendet mit Deutsche Post DHL (Lieferung voraussichtlich: Januar 09, 2012).

 

Paketverfolgungsnummer: XXXXXXXXXXXX

 

---------------------------------------------------------------------"

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ούτε και σε μένα είχε tracking number. Ας ελπίσουμε ότι θα έρθει όντως στις 5/01 που γράφουν. Φαντάζομαι η μεγάλη πρεμούρα στο εξωτερικό είναι με τα Χριστούγεννα και όχι την πρωτοχρονιά.
Link to comment
Share on other sites

Τι ομορφη μικρη λεξουλα... δυστυχως δεν υπηρχε πουθενα στο mail ουτε στην παραγγελια.. :mad:

Του ταχυδρομου τελειωσε η συμβαση εδω και 2 βδομαδες κι απ οτι λενε θα τους παρει 1-2 μηνες να φερουν νεο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

'Έχω την έκδοση 4.0.2 και όταν πατάς παρατεταμένα στην οθόνη δεν βγαίνει το σύμβολο για να προσθέσω widget'

δεν δουλεύει έτσι το ICS .Μονο αν έχεις custom launcher (πχ adw launcher) παίζει αυτό.Τώρα τα widgets τα διαλέγεις μέσα από το app drawer.

 

"επίσης όταν πάω να διαλέξω απο το μενού ένα widget o launcher κλείνει και με εκνευριζει πολύ.."

ποιον launcher έχεις?τον stock?αν ναι τότε επιλεγεις το widget που θες και το κρατάς ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ και το βάζεις στην οθόνη που θες.

 

Δεν χρησιμοποιώ κάποιο πρόγραμμα αλλα πολύ γνωστό είναι το lightflow notification

https://market.android.com/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite αυτο ειναι το free

 

Φίλε μου έχω τον Launcher που είχε το κινητό όταν το αγόρασα..Όταν πατάω στο πληκτρο για να δω όλες τις εφαρμογές,βλέπω ότι επάνω αριστερά γράφει εφαρμογές και δεξιά Widgets Μέχρι εδώ όλα καλα αλλα όταν πάω να αλλάξω την σελίδα με τα Widgets ξαφνικά μου κλείνει ο launcher..αν πάω να διαλέξω έναν widget απο την πρώτη σελίδα τότε δεν έχω πρόβλημα..Εσυ ποιον launcher χρησιμοποιείς ή μάλλον τι μου προτείνεις;

Ο Θεός δεν παίζει ζάρια...
Link to comment
Share on other sites

ούτε και σε μένα είχε tracking number. Ας ελπίσουμε ότι θα έρθει όντως στις 5/01 που γράφουν. Φαντάζομαι η μεγάλη πρεμούρα στο εξωτερικό είναι με τα Χριστούγεννα και όχι την πρωτοχρονιά.

 

Τι ομορφη μικρη λεξουλα... δυστυχως δεν υπηρχε πουθενα στο mail ουτε στην παραγγελια.. :mad:

Του ταχυδρομου τελειωσε η συμβαση εδω και 2 βδομαδες κι απ οτι λενε θα τους παρει 1-2 μηνες να φερουν νεο!!!!!!!

 

Τι να πώ ρε παίδες! Η παραγγελία μου ηταν 190 ευρω για το καθισματάκι :confused:

 

 

 

 

Φίλε μου έχω τον Launcher που είχε το κινητό όταν το αγόρασα..Όταν πατάω στο πληκτρο για να δω όλες τις εφαρμογές,βλέπω ότι επάνω αριστερά γράφει εφαρμογές και δεξιά Widgets Μέχρι εδώ όλα καλα αλλα όταν πάω να αλλάξω την σελίδα με τα Widgets ξαφνικά μου κλείνει ο launcher..αν πάω να διαλέξω έναν widget απο την πρώτη σελίδα τότε δεν έχω πρόβλημα..Εσυ ποιον launcher χρησιμοποιείς ή μάλλον τι μου προτείνεις;

 

Ναι οκ τον μαμα χρησιμοποιεις.Και εγω αυτον χρησιμοποιω.Οπότε καθώς εισαι στα widgets και πηγαινεις στη δευτερη σελιδα των widgets σου κρασαρει ο launcher ή σε πετάει στη homescreen?

Ποιές εφαρμογές του έχεις βάλει εκτός των stock εφαρμογών?

Να σου πω την αλήθεια δεν μου εχει κάνει ποτέ ούτε κρασάρισμα ούτε να με πετάξει στο homescreen τόσο στην 4,0,1 όσο και στην 4,0,2.

Αλήθεια θα μπορούσες να το τραβήξεις ένα βίντεο αυτό που σου κάνει ?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...