Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Μπορείς πολύ εύκολα να κάνεις sync με το gmail σου (email, contacts, calendar). Νομίζω ότι μπορείς να συγχρονίσεις και με το Outlook.

Τα SMS μάλλον τα ξεχνάς. Ξεκίνα εκ νέου στο GN.

 

ευχαριστώ:up:

ναι από οτι φαίνεται τα sms τα χάνω,εκτός αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να τα αποθηκεύσω στο pc?

 

sto android ta sms κρατάνε ιστορικό οπως στο ios?

Edited by mastelos
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ:up:

ναι από οτι φαίνεται τα sms τα χάνω,εκτός αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να τα αποθηκεύσω στο pc?

 

sto android ta sms κρατάνε ιστορικό οπως στο ios?

Kαι τα sms μπορεις να τα περασεις με το Myphone Explorer.(εφαρμογη για PC):ninja:

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ:up:

ναι από οτι φαίνεται τα sms τα χάνω,εκτός αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να τα αποθηκεύσω στο pc?

 

sto android ta sms κρατάνε ιστορικό οπως στο ios?

 

Αν εννοείς αν μπορείς να τα κάνεις backup και restore τότε ναι.Κορυφαία εφαρμογη sms backup and restore https://market.android.com/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&hl=el

 

Τώρα αν μπορείς να τα σώσεις κοίτα για το εξής.Το sms backup and restore τα κάνει backup και restore σε/από xml αρχείο.Στο iphone μηπως υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή που να κάνεις backup σε xml αρχείο?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο κατι βρήκα τώρα που το είπες http://android.riteshsahu.com/tips/import-sms-iphone-android :up:

 

και αυτό http://faked.org/isms2droid/

Edited by mastelos
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την εγγυηση του expansys τι παιζει ?

η ελληνικη samsung τη δεχεται ?

κανονικα. σου στελνουν αποδειξη με pdf και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

κανονικα. σου στελνουν αποδειξη με pdf και εισαι οκ.

 

σου στελνει το expansys εξτρα αποδειξη η η ισχυει το τιμολογιο που σου στελνει στην αρχη ?

Link to comment
Share on other sites

σου στελνει το expansys εξτρα αποδειξη η η ισχυει το τιμολογιο που σου στελνει στην αρχη ?

τη μερα που εστειλαν τη συσκευη, μου εστειλαν και την αποδειξη σε pdf..δεν ξερω αν εννοεις αυτο, δε θυμαμαι κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω απο τα Media Markt... Καποιος ειχε πει σε προηγουμενο ποστ οτι ειναι παραεισαγωγη.

Αν ειναι, ξερει κανενας απο που?? Και αν θα εχω καποιο προβλημα με την εγγυηση???

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή μου επικοινωνία με την Media Markt μου είπαν πως θα είναι διαθέσιμο από τον Ιανουάριο λόγω του ότι οι συσκευές που παρέλαβαν ήταν ελαττωματικές και τις επέστρεψαν. Στην Vodafone μου είπαν ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση μάλλον από Ιανουάριο.
Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή μου επικοινωνία με την Media Markt μου είπαν πως θα είναι διαθέσιμο από τον Ιανουάριο λόγω του ότι οι συσκευές που παρέλαβαν ήταν ελαττωματικές και τις επέστρεψαν. Στην Vodafone μου είπαν ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση μάλλον από Ιανουάριο.

 

Ουπς ακυρο τοτε....Πωωωω ποση υπομονη να κανω ακομα???? Ειναι και η επιδοτηση στη μεση....

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

εγω εστειλα e-mail στην voda και μου ειπαν οτι θα τοχουν την τελευταια βδομαδα του μηνα

 

Εμένα την προηγούμενη Πέμπτη μου είχαν πει για αυτή την εβδομάδα αλλά τζίφος. Απορώ με την ασυνέπεια και τον αντιεπαγγελματισμό τους.

Και δεν μιλάω για τα καταστήματα που δεν ξέρουν την τύφλα τους, αλλά σε επίσημο email από τα κεντρικά της εταιρίας.

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Το βαλανε και στο γερμανο!!

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=58811&selectedCategoryId=93

Θα παρω τηλ να δω αν ειναι αληθεια γιατι δεν το πιστευω:X

Link to comment
Share on other sites

οπου και να το εχουν βαλει απο Ιανουαριο ειναι σε ολα τα καταστηματα..(100% για vodafone)
Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

Το βαλανε και στο γερμανο!!

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=58811&selectedCategoryId=93

Θα παρω τηλ να δω αν ειναι αληθεια γιατι δεν το πιστευω:X

 

αν πηρες τηλ πες μας αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Πηρα 2 καταστηματα που ειναι στην γειτονια μου κανενα δεν ειχε ιδεα για το ποτε θα ερθει στα καταστηματα τους. Στο καπακι πηρα τα κεντρικα και με ειπαν το κλασικο το τελευτεο 15θημερο του δεκεμβριου αλλα δεν κοβω. Ας ελπισουμε οτι θα το φερουν:worry:
Link to comment
Share on other sites

Το βαλανε και στο γερμανο!!

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=58811&selectedCategoryId=93

Θα παρω τηλ να δω αν ειναι αληθεια γιατι δεν το πιστευω:X

 

αν πηρες τηλ πες μας αποτελεσματα

 

Τι σημαίνει ρε παίδες ενδεικτική τιμή?:confused:

Αστείοι

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μετά απο τέσσερεις ημέρες λειτουργίας του gn παρατήρησα ότι το gmail δεν γίνεται sync όταν είναι εκτός wireless... ξέρει κανεις τι μπορεί να φταίει? υπάρχει κάποια ρύθμηση που πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μετά απο τέσσερεις ημέρες λειτουργίας του gn παρατήρησα ότι το gmail δεν γίνεται sync όταν είναι εκτός wireless... ξέρει κανεις τι μπορεί να φταίει? υπάρχει κάποια ρύθμηση που πρέπει να κάνω?

 

Εννοείς ότι δεν σου κάνει sync παρά μόνο αν είσαι συνδεδεμένος σε wifi?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν σου κάνει sync παρά μόνο αν είσαι συνδεδεμένος σε wifi?

 

Ακριβώς αυτό... όταν ειμαι σε mobile data κανει sync μονο manualy

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό... όταν ειμαι σε mobile data κανει sync μονο manualy

 

settings-accounts and sync εκει εχει το gmail σου.το sync gmail ειναι τικαρισμενο?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις των data μηπως εχεις βαλει καταλαθος να μην χρησιμοποιει το gmail τα data ή μηπως εχεις τικαρει το restrict background data;
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις των data μηπως εχεις βαλει καταλαθος να μην χρησιμοποιει το gmail τα data ή μηπως εχεις τικαρει το restrict background data;

Δυστυχώς δεν έχω κάνει τίποτα απο αυτά τα δύο... έχω ψάκσει τα πάντα... δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...