Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα, χρυσα ολα που συζηταμε. Το ξαναλεω - επειδη ειχα τη δυνατοτητα να παιξω και σημερα με ενα- οταν το δειτε (δουμε) απο κοντα σε stand καταστηματος οσοι το σκεφτομαστε θα ψαξουμε τροπο να το αποκτησουμε. Εγω προειδοποιησα... :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ με τον v@gelis και ας μην το έχω δει από κοντά :D

 

Όσο για το πρόβλημα με το volume, βάζω ότι έχω στοίχημα πως δεν είναι hardware....

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον v@gelis και ας μην το έχω δει από κοντά :D

 

Όσο για το πρόβλημα με το volume, βάζω ότι έχω στοίχημα πως δεν είναι hardware....

 

Δυο πραγματα θα πω.

1) Η μονη οθονη που "επιασε" την αποδοση της retina του iphone 4 σε αναλυση (απιστευτα καλοσχεδιασμενα τα εικονιδια και υπερ το δεον ελκυστικες γραμματοσειρες)

2) Απλα το πιο ολοκληρωμενο και -χωρις συζητηση απο την πλευρα μου- λειτουργικο σε κινητο τηλεφωνο σημερα.-

Ε αυτα αρκουν για τη συνταγη της επιτυχιας. Θα πουλησει πολυ η συσκευη (για τα δεδομενα των 4.65 ιντσων οθονης)...

 

Υ.Γ. Δεν ξερω αν εχει ξαναδοθει, παρτε το πιο επαγγελματικο site για παρουσιασεις κινητων που εχω βρει. Επαγγελματικη παρουσιαση υψηλων standards κι ενας τυπος που λεει to the point σχολια και μονο (αποθεωνει τη συσκευη και λεει αυτο που ειπα κι εγω - οτι υστερει μονο στα αστεια πλαστικα του)...

http://www.theverge.com/2011/11/17/2568348/galaxy-nexus-review

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Το "πρόβλημα" μου παραμένει.....Galaxy Note or Galaxy Nexus???

 

Όμορφα πρόβλημα, δεν συμφωνείτε; :)

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Το "πρόβλημα" μου παραμένει.....Galaxy Note or Galaxy Nexus???

 

Όμορφα πρόβλημα, δεν συμφωνείτε; :)

 

Οποιο και να παρεις θα μεινεις σουπερ ευχαριστημενος. Για μενα ειναι με διαφορα οι 2 καλυτερες προτασεις στην αγορα για φετος. Για του χρονου βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Οποιο και να παρεις θα μεινεις σουπερ ευχαριστημενος. Για μενα ειναι με διαφορα οι 2 καλυτερες προτασεις στην αγορα για φετος. Για του χρονου βλεπουμε...

Γνώμη μου ότι

το Note είναι ένα μεγάλο S ΙΙ με όλα τα καλά του και με κακό ότι η τεχνολογία είναι ήδη 6 μηνών παλιά.

το Galaxy Nexus είναι η νέα τεχνολογία με όλα τα βρεφικά προβλήματα που μπορεί αν έχει.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλα, χρυσα ολα που συζηταμε. Το ξαναλεω - επειδη ειχα τη δυνατοτητα να παιξω και σημερα με ενα- οταν το δειτε (δουμε) απο κοντα σε stand καταστηματος οσοι το σκεφτομαστε θα ψαξουμε τροπο να το αποκτησουμε. Εγω προειδοποιησα... :lol:

Εγω πιστευω οτι οσο "αρρωστακι" και να ειναι καποιος με τα γκατζετ,αν βαλει κατω λογικα τα πραγματα και κανει τις συγκρισεις του,το Nexus με αυτα που προσφερει out of the box (ΟΧΙ flash-εστω για λιγο καιρο,ΟΧΙ USB HOST),οχι μονο δεν ειναι καλυτερο απο το iphone 4s,αλλα υπολειπεται κατα πολυ και του Galaxy S2...

Αλλωστε τα 3 μεγαλυτερα "ατου" του S2,σε καθε συγκριση με το iphone 4,ηταν ο flash στον browser,η δυνατοτητα να προσθεσεις μνημη (με microSD) και η λειτουργια USB OTG..

KAI TA 3 ΛΕΙΠΟΥΝ απο το Nexus..(εστω και αν καποια στιγμη στο μελλον,θα υποστηριξει flash)...

 

Αλλωστε το επιασα στα χερια μου και ξερω τι σας λεω...

Εχει πανεμορφη οθονη που σε κανει να το ερωτευτεις,αλλα μολις δεις λογικα ποσες ελλειψεις εχει,"κανεις πισω"...;)

Αλλο ενα σημειο υπεροχης ειναι βεβαια και το ICS...Αλλα ετσι κι αλλιως,σε λιγες μερες,αντε κανα μηνα,θα υπαρχει custom rom και για το S2...Και στο πρωτο τριμηνο του 2012 και official...

Kαι ολα αυτα δεν ειναι μονο διkη μου αποψη...Μια βολτα στα διαφορα φορουμ του εξωτερικου,τωρα που αποκαλυφθηκε πως η ελλειψη USB HOST,ειναι θεμα hardware και οχι software,θα σας πεισει για το κραξιμο που εχει αρχισει να πεφτει...

Γιατι ολα τα reviews εγιναν με ΔΕΔΟΜΕΝΟ οτι θα υποστηριζει USB HOST...

Μολις εφταναν στο θεμα "μνημη" ελεγαν οτι ενταξει,μπορει να μην υπαρχει removable storage,αλλα συνδεοντας του ενα στικακι επανω,θα μπορεις να του προσθεσεις οτι αρχεια θελεις μεσα...

Τωρα που αποκαλυφθηκε η αληθεια,δε ξερω αν ολοι αυτοι που το "αποθεωναν",θα εξακολουθησουν να εχουν την ιδια αποψη.

Google...ΚΡΙΜΑ...:mad:

Και ειναι τοσο υπεροχη αυτη η οθονη...:(

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι οσο "αρρωστακι" και να ειναι καποιος με τα γκατζετ,αν βαλει κατω λογικα τα πραγματα και κανει τις συγκρισεις του,το Nexus με αυτα που προσφερει out of the box (ΟΧΙ flash-εστω για λιγο καιρο,ΟΧΙ USB HOST),οχι μονο δεν ειναι καλυτερο απο το iphone 4s,αλλα υπολειπεται κατα πολυ και του Galaxy S2...

Αλλωστε τα 3 μεγαλυτερα "ατου" του S2,σε καθε συγκριση με το iphone 4,ηταν ο flash στον browser,η δυνατοτητα να προσθεσεις μνημη (με microSD) και η λειτουργια USB OTG..

KAI TA 3 ΛΕΙΠΟΥΝ απο το Nexus..(εστω και αν καποια στιγμη στο μελλον,θα υποστηριξει flash)...

 

Αλλωστε το επιασα στα χερια μου και ξερω τι σας λεω...

Εχει πανεμορφη οθονη που σε κανει να το ερωτευτεις,αλλα μολις δεις λογικα ποσες ελλειψεις εχει,"κανεις πισω"...;)

Αλλο ενα σημειο υπεροχης ειναι βεβαια και το ICS...Αλλα ετσι κι αλλιως,σε λιγες μερες,αντε κανα μηνα,θα υπαρχει custom rom και για το S2...Και στο πρωτο τριμηνο του 2012 και official...

Kαι ολα αυτα δεν ειναι μονο διkη μου αποψη...Μια βολτα στα διαφορα φορουμ του εξωτερικου,τωρα που αποκαλυφθηκε πως η ελλειψη USB HOST,ειναι θεμα hardware και οχι software,θα σας πεισει για το κραξιμο που εχει αρχισει να πεφτει...

Γιατι ολα τα reviews εγιναν με ΔΕΔΟΜΕΝΟ οτι θα υποστηριζει USB HOST...

Μολις εφταναν στο θεμα "μνημη" ελεγαν οτι ενταξει,μπορει να μην υπαρχει removable storage,αλλα συνδεοντας του ενα στικακι επανω,θα μπορεις να του προσθεσεις οτι αρχεια θελεις μεσα...

Τωρα που αποκαλυφθηκε η αληθεια,δε ξερω αν ολοι αυτοι που το "αποθεωναν",θα εξακολουθησουν να εχουν την ιδια αποψη.

Google...ΚΡΙΜΑ...:mad:

Και ειναι τοσο υπεροχη αυτη η οθονη...:(

 

2 facts για τα δικα μου δεδομενα. Η οποια συγκριση με το iphone ειναι ακαιρη πλεον. Για μενα το ICS ειναι ΠΟΛΥ πιο μπροστα πλεον απο το ios - στα ματια μου φανταζει χαοτικη η διαφορα. Στο ios το μονο που απεμεινε ειναι το appstore, τιποτα αλλο...

Fact No2:

Συμφωνω για αυτα που λες για τις ελλειψεις, αλλωστε αυτες ειναι ο λογος που επελεξα το note κι οχι το galaxy nexus.

Αυτο που θελω ειναι να χαρω το Note με την υπεροχη 2.3.6 (πλεον) rom του και με την πρωτη ευκαιρια να παω σε ICS κι εκει, χωρις τις παιδικες ασθενειες πλεον...

Link to comment
Share on other sites

2 facts για τα δικα μου δεδομενα. Η οποια συγκριση με το iphone ειναι ακαιρη πλεον. Για μενα το ICS ειναι ΠΟΛΥ πιο μπροστα πλεον απο το ios - στα ματια μου φανταζει χαοτικη η διαφορα. Στο ios το μονο που απεμεινε ειναι το appstore, τιποτα αλλο...

Fact No2:

Συμφωνω για αυτα που λες για τις ελλειψεις, αλλωστε αυτες ειναι ο λογος που επελεξα το note κι οχι το galaxy nexus.

Αυτο που θελω ειναι να χαρω το Note με την υπεροχη 2.3.6 (πλεον) rom του και με την πρωτη ευκαιρια να παω σε ICS κι εκει, χωρις τις παιδικες ασθενειες πλεον...

Πρωτον,εκτος απο το appstore,το iphone 4s εχει καλυτερα υλικα απο τις πλαστικουρες της Samsung και πολυ καλυτερη καμερα...(Και απο το Note)...Οσον αφορα βεβαια αυτο καθεαυτο το λειτουργικο,το ICS ειναι σαφεστατα μπροστα..

Δευτερον,για οποιον μπορει να συνηθισει το μεγεθος του Note,ειναι μακραν η κορυφαια προταση της αγορας μεχρι την ελευση του SIII..

"Ψηνομαι" ακομα να το χτυπησω...;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον,εκτος απο το appstore,το iphone 4s εχει καλυτερα υλικα απο τις πλαστικουρες της Samsung και πολυ καλυτερη καμερα...(Και απο το Note)...Οσον αφορα βεβαια αυτο καθεαυτο το λειτουργικο,το ICS ειναι σαφεστατα μπροστα..

Δευτερον,για οποιον μπορει να συνηθισει το μεγεθος του Note,ειναι μακραν η κορυφαια προταση της αγορας μεχρι την ελευση του SIII..

"Ψηνομαι" ακομα να το χτυπησω...;)

 

Φίλε μου αν είχαμε ενδοιασμούς για iPhone vs nexus θα πηγαίναμε στους διαξιφισμους. Προσωπικά το ios δεν μου κάνει για πολλούς λόγους που δεν θα αναλύσω εδώ. Επίσης με πάνω από μια ιντσα διάφορα στην οθόνη είναι σε άλλη κατηγορία.

 

Πάντως εμένα μου αρέσει πολύ το κινητό, θα περιμενω να ξεπεράσει τις παιδικές ασθένειες και αν όλα πάνε καλά θα το τσιμπησω...

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν είχαμε ενδοιασμούς για iPhone vs nexus θα πηγαίναμε στους διαξιφισμους. Προσωπικά το ios δεν μου κάνει για πολλούς λόγους που δεν θα αναλύσω εδώ. Επίσης με πάνω από μια ιντσα διάφορα στην οθόνη είναι σε άλλη κατηγορία.

 

Πάντως εμένα μου αρέσει πολύ το κινητό, θα περιμενω να ξεπεράσει τις παιδικές ασθένειες και αν όλα πάνε καλά θα το τσιμπησω...

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Δυστυχώς το Nexus για μένα,εχει αρκετά κοινά με το iPhone,και συγκεκριμένα αυτα που δε μου αρέσουν..

Πολλα ΜΗΝ και ΔΕΝ,που δε συναντάμε σε άλλες android συσκευές...

Κάποια απο αυτα ανήκουν στις "παιδικές ασθένειες" και αργά η γρήγορα θα λυθούν...

Η μη ύπαρξη όμως removable μνήμης και προπαντως USB Host,δεν είναι "παιδικη αρρώστια",αλλα ανίατη "οξεία iphone-ιτιδα"...:ninja:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ολα τα reviews εγιναν με ΔΕΔΟΜΕΝΟ οτι θα υποστηριζει USB HOST...

 

Γιατι ηταν δεδομενο? Ειχε πει επισημα η google ή η samsung οτι θα το υποστηριζει?

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ηταν δεδομενο? Ειχε πει επισημα η google ή η samsung οτι θα το υποστηριζει?

Βεβαίως.

Το ICS ανακοινωθηκε επισημα πως θα υποστηρίζει το USB HOST...

Στην αρχη όλοι νόμιζαν πως αυτο θα ισχύει για όλες τις συσκευές με ICS...

Μετα όμως ανακαλύψαμε πως θα ισχύει για όλες τις συσκευές ΕΚΤΌΣ απο το Nexus και οποία άλλη συσκευη δεν εχει removable storage.

Edited by djdog

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι οσο "αρρωστακι" και να ειναι καποιος με τα γκατζετ,αν βαλει κατω λογικα τα πραγματα και κανει τις συγκρισεις του,το Nexus με αυτα που προσφερει out of the box (ΟΧΙ flash-εστω για λιγο καιρο,ΟΧΙ USB HOST),οχι μονο δεν ειναι καλυτερο απο το iphone 4s,αλλα υπολειπεται κατα πολυ και του Galaxy S2...

Αλλωστε τα 3 μεγαλυτερα "ατου" του S2,σε καθε συγκριση με το iphone 4,ηταν ο flash στον browser,η δυνατοτητα να προσθεσεις μνημη (με microSD) και η λειτουργια USB OTG..

KAI TA 3 ΛΕΙΠΟΥΝ απο το Nexus..(εστω και αν καποια στιγμη στο μελλον,θα υποστηριξει flash)...

 

Αλλωστε το επιασα στα χερια μου και ξερω τι σας λεω...

Εχει πανεμορφη οθονη που σε κανει να το ερωτευτεις,αλλα μολις δεις λογικα ποσες ελλειψεις εχει,"κανεις πισω"...;)

Αλλο ενα σημειο υπεροχης ειναι βεβαια και το ICS...Αλλα ετσι κι αλλιως,σε λιγες μερες,αντε κανα μηνα,θα υπαρχει custom rom και για το S2...Και στο πρωτο τριμηνο του 2012 και official...

Kαι ολα αυτα δεν ειναι μονο διkη μου αποψη...Μια βολτα στα διαφορα φορουμ του εξωτερικου,τωρα που αποκαλυφθηκε πως η ελλειψη USB HOST,ειναι θεμα hardware και οχι software,θα σας πεισει για το κραξιμο που εχει αρχισει να πεφτει...

Γιατι ολα τα reviews εγιναν με ΔΕΔΟΜΕΝΟ οτι θα υποστηριζει USB HOST...

Μολις εφταναν στο θεμα "μνημη" ελεγαν οτι ενταξει,μπορει να μην υπαρχει removable storage,αλλα συνδεοντας του ενα στικακι επανω,θα μπορεις να του προσθεσεις οτι αρχεια θελεις μεσα...

Τωρα που αποκαλυφθηκε η αληθεια,δε ξερω αν ολοι αυτοι που το "αποθεωναν",θα εξακολουθησουν να εχουν την ιδια αποψη.

Google...ΚΡΙΜΑ...:mad:

Και ειναι τοσο υπεροχη αυτη η οθονη...:(

 

Πρωτον,εκτος απο το appstore,το iphone 4s εχει καλυτερα υλικα απο τις πλαστικουρες της Samsung και πολυ καλυτερη καμερα...(Και απο το Note)...Οσον αφορα βεβαια αυτο καθεαυτο το λειτουργικο,το ICS ειναι σαφεστατα μπροστα..

Δευτερον,για οποιον μπορει να συνηθισει το μεγεθος του Note,ειναι μακραν η κορυφαια προταση της αγορας μεχρι την ελευση του SIII..

"Ψηνομαι" ακομα να το χτυπησω...;)

 

 

1. Η πλειοψηφία δεν ενδιαφέρεται για την απουσία της microSD και του usb host. Εμένα προσωπικά το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να παίξω με την καθαρή έκδοση του λειτουργικού, να χαρώ το design και την καλύτερη οθόνη της αγοράς για το επόμενο 6μηνο τουλάχιστον. Αν εσένα το usb host είναι λόγος υπεροχής του GS2 πάω πάσο.

2. Για το Flash το είπαμε είναι θέμα της adobe και λειτουργικού και δεν αφορά μόνο το Nexus αλλά όλες τις συκευές που θα αναβαθμιστούν σε παγωτό.... και όπως είπαν η adobe θα το υποστηρίξει για τελευταία φορά... το μέλλον είναι το HTML5/WebGl.

3. Μέχρι το καλοκαίρι θα είναι το δεύτερο κινητό σε κίνηση στο XDA (ήδη σε views έχει ξεπεράσει το Note κατά πολύ) οπότε σε 1 μήνα το πολύ δεν θα υπάρχει bug είτε από devs είτε από την Google. Δυστυχώς δεν είχες παρακολουθήσει τα topics στο λανσάρισμα του Nexus S.... έπρεπε και τότε να κάνεις βόλτα στα forum του εξωτερικού για να δεις τι εστί κράξιμο.... στην συνέχεια ξεπέρασε σε πωλήσεις το επιτυχημένο Nexus One.

4. Ακόμα και με τα πλαστικά του έχει πολύ πιο ωραίο design από το "κοντόχοντρο" iphone 4 και η ομορφιά δεν είναι υποκειμενική.... πιστεψέ με κανείς δεν ασχολείται με αυτό το κινητό ειδικά σε αυτό το section οπότε τσάμπα το αναφέρεις στα συγκριτικά σου. Αστο να πάει στο δ..... δεν μπορώ να ακούω για iphone :p (Φιλικά πάντα)

5. Δεν το αποθεώνουμε εμείς. Σε όλα τα reviews είναι η συσκευή για το 2012. Πάρε ένα ακόμα:

http://www.androidcentral.com/samsung-galaxy-nexus-review-international-version

6. H sammy αρχίζει να ασχολείται με το θέμα του ήχου. Στην χειρότερη αν αποδειχθεί θέμα hardware θα γίνει αντικατάσταση.

Samsung UK Hi *, to ensure we investigate thoroughly could you please send the following details to uk.technical@samsung.com: Serial Number, IMEI number, date of purchase, place of purchase, details of issue

your name, address and phone number. We will get in touch as soon as we have more information.

7. Σου ξαναλέω κάνε υπομονή εκτος και αν δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς usb host...που και αυτό τα devonia το ψάχνουν. Μη νομίζεις και εγω είμαι σε δίλημμα με το Note για το πως θα είναι το ISC στο touchwiz αλλά σε θέμα διαστάσεων είμαι σίγουρος δεν θα την παλέψω. Το GS2 δε με ενδιαφέρει καν. Το είχα 2 μήνες κινητάρα με τα όλα του αλλά ότι και να λέτε εμένα η οθόνη του όταν πέρασα από GS1 με ξενέρωσε day one....πολύ σκούρα χρώματα και αισθητή παντού η μικρή ανάλυση για τις 4.3 ίντσες. Τα περισσότερα κινητά θα πάρουν το παγωτό αλλά το Nexus ως πιο νέα συσκευή θα έχει μεγαλύτερο "lifespan support"...ότι νέο καλούδι θα προστίθεται στο ISC, 1 μήνα πριν θα το έχουμε πρώτοι εμείς! Kρατήστε μικρό καλάθι για το GS2 όταν πάρει το παγωτό... η CPU του Nexus είναι underclocked.

8. Τέλος αυτό με την κάμερα σε σχέση με το GS2 για μένα είναι επιλογή της Sammy για να μην σκοτώσει εμπορικά το δεύτερο & για να γίνεται κουβέντα στα forum καλή ώρα εμείς που "γκρινιάζουμε" με το παραμικρό.

 

http://www.theverge.com/2011/11/21/2577825/galaxy-nexus-owners-complain-of-odd-volume-bug

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

@sakiss

Είμαι κάτοχος iPhone 4 και ο λόγος που δεν αναβαθμιστηκα σε 4s,ήταν ότι καψουρευτηκα το ICS..

Δε πίστευα ποτε ότι πρόκειται εγω να ξαναγυρισω στο android (είχα το Galaxy),που θεωρούσα απαράδεκτο σαν λειτουργικο...Το ICS όμως είναι κάτι διαφορετικο...Δεν είναι απλά μια αναβάθμιση,αλλα ένα ξανασχεδιασμενο απο την αρχη λειτουργικο...

Το μόνο πράγμα που πραγματικά ζηλευα στον κολλητό μου που εχει το S2,ήταν το USB host...

Ε,συσκευη χωρίς USB host,ΔΕΝ αγοράζω...Κρατάω το iPhone,και τρώω τα χρήματα σε στραγαλια..:lol:

 

το μέλλον είναι το HTML5/WebGl.

Όταν το έλεγε ομως ο "συγχωρεμενος",τον κραζατε...;)

(Κι εγω μαζι..:p)

Edited by sakiss

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

@sakiss

Είμαι κάτοχος iPhone 4 και ο λόγος που δεν αναβαθμιστηκα σε 4s,ήταν ότι καψουρευτηκα το ICS..

Δε πίστευα ποτε ότι πρόκειται εγω να ξαναγυρισω στο android (είχα το Galaxy),που θεωρούσα απαράδεκτο σαν λειτουργικο...Το ICS όμως είναι κάτι διαφορετικο...Δεν είναι απλά μια αναβάθμιση,αλλα ένα ξανασχεδιασμενο απο την αρχη λειτουργικο...

 

Όταν το έλεγε ομως ο "συγχωρεμενος",τον κραζατε...;)

(Κι εγω μαζι..:p)

 

Δλδ σου άρεσε αυτό που είδες στο GNexus?... ναι μεν είναι πιο μουράτο από Gingerbread αλλά και πάλι δεν είναι τόσο user friendly για τον μέσο χρήστη. Οπότε εσύ που έχεις αποδεχτεί το λειτουργικό του iphone (sorry δεν ήξερα ότι είσα κάτοχος) δεν έχεις λόγο να μεταβείς σε android.... μιας και γουστάρεις τα ποιοτικά υλικά και την καλύτερη κάμερα του iphone. Aν δεν σε κέρδισε το Galaxy μείνε στην dark side :p

 

Ο μακαρίτης είχε όραμα να ελέγχει τα πάντα μέχρι και δικό του carrier λένε οι φήμες ότι είχε στην άκρη του μυαλού του (μέσα σε αυτή την "άρρωστη" μεγαλομανία οτιδήποτε θεωρούσε ότι θα προκαλέσει ρωγμή στο κλειστό του οικοσύστημα όπως το flash στo οποίo στηρίζονται οι cross platform apps το σούταρε).... η μετάβαση θα γίνει σταδιακά (με convert σε html5 σε πρώτο στάδιο) όχι μαχαίρι γιατί την είδε λίγο μαμάω και δέρνω...... επειδή αυτός κατήργησε το flash νόμιζε με την δύναμη του iphone ότι θα ακολουθούσε και ο ανταγωνισμός.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φύγω απο το iOS και "δε με αφήνουν ν´αγιασω"..:lol:

 

Υ.Γ...Εγω λέω να κάνουμε παραγγελία το Note παρέα...Σε 1-2 μήνες θα έχουμε και το ICS..;)

Καλημέρα σε όλα τα "αρρωστακια" (και μη) των γκατζετ...:)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ είχα τη μοναδική εμπειρία,να περιεργαστω το nexus,έστω και για μερικά λεπτά.

Κι ενω είχα ήδη μπει στη διαδικασία να παραγγειλω το Note,μετα απο ένα μισάωρο τουλάχιστον hands on στο Πλαίσιο,τελικά άλλαξα γνώμη.

.

Στο πλαίσιο? Στο πλαίσιο απ'οτι είδα έχουν το nexus s και όχι το galaxy nexus. Σιγουρα το φέρανε ? :confused:

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο? Στο πλαίσιο απ'οτι είδα έχουν το nexus s και όχι το galaxy nexus. Σιγουρα το φέρανε ? :confused:

Εγω φταίω που δε το έχω διατυπώσει σωστά...Το Note περιεργαστηκα...

Sorry για τη παρεξήγηση που δημιουργήθηκε..;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ...Εγω λέω να κάνουμε παραγγελία το Note παρέα...Σε 1-2 μήνες θα έχουμε και το ICS..;)

 

Eγώ λέω υπομονή 30 μερούλες να ρολάρει η συσκευή ;)

 

Θηκούλες:

http://goo.gl/FuvdA

http://goo.gl/tybxs

 

Reviews:

http://www.slashgear.com/galaxy-nexus-review-21196912/

http://www.pocket-lint.com/review/5644/samsung-galaxy-nexus-ice-cream-sandwich-review

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=6otMehZxQX4&feature=channel_video_title]Galaxy Nexus and Android ICS review - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

sakiss ειμαι σιγουρος προς τα Χριστουγεννα θα ειναι τελειο και δεν θα εχει προβληματα.

Προσωπικα θα το αγορασω αμεσως μετα τα Χριστουγεννα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

sakiss ειμαι σιγουρος προς τα Χριστουγεννα θα ειναι τελειο και δεν θα εχει προβληματα.

Προσωπικα θα το αγορασω αμεσως μετα τα Χριστουγεννα.

 

Κοίτα το καλό είναι ότι το πρώτο stock έχει σχεδόν εξαντληθεί.... για μένα αν έχεις χρήματα μόλις ξεκαθαρίσει το θέμα με τον ήχο το χτυπάς άφοβα!!

 

Τι έχουμε εδώ...? :)

http://googlesystem.blogspot.com/2011/11/youtubes-html5-player-gets-better.html

 

Surprise: Samsung Galaxy Nexus Front-Facing Camera Does 720p HD: http://goo.gl/1ZHrR

Link to comment
Share on other sites

Google:

"we are aware of the volume issue and have developed a fix. We will update devices as soon as possible"

http://goo.gl/7BNBN

http://www.android.com/about/ice-cream-sandwich/

 

PaulOBrien:

USB stick successfully mounted on the Galaxy Nexus. Handy.

http://s1-01.twitpicproxy.com/photos/large/453994996.png

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Sorry αν έχει αναφερθεί, αλλά μ' ένα search στο thread δεν βρήκα κάτι.

Παρακολουθώντας το thread στο xda για το ICS port στο Desire , γράφουν ότι δεν μπορείς να κάνεις sync τις επαφές σου με το facebook και φυσικά αναφέρθηκε ως bug, για να προσπαθήσουν να το διορθώσουν.

Οι devs απάντησαν ότι δεν είναι bug και ότι είναι πολιτική της Google να αφήσει 'εκτός' το δημοφιλές social network από το OS της, ως αντίποινα για το ότι οι του facebook δεν αφήνουν να κάνεις export τους φίλους σου έτσι ώστε να τους κάνεις import στο google+.

 

Μπορεί να απαντήσει κάποιος που έχει το GN, ότι όντως δεν μπορεί να γίνει sync;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...