Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνω αλλα για ποιο λογο να καθυστερησει πανω απο κανα 15πενθημερο..;;

 

Παιζονται πλλα με τις συμφωνειες απο τους παρουχους,με τη διαθεσιμοτητα του εργοστασιου και τις προτεραιοτητες της εταιριας κτλ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιζονται πλλα με τις συμφωνειες απο τους παρουχους,με τη διαθεσιμοτητα του εργοστασιου και τις προτεραιοτητες της εταιριας κτλ.

θελω να το παρω αρχες δεκεμβρη στα γενεθλια μου..πιστευεις οτι δεν θα το εχει ,π.χ το πλαισιο, σαν συσκευη οχι μεσω προγραμματων και τετοια..

Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

θελω να το παρω αρχες δεκεμβρη στα γενεθλια μου..πιστευεις οτι δεν θα το εχει ,π.χ το πλαισιο, σαν συσκευη οχι μεσω προγραμματων και τετοια..

 

Αυτο δε μπορω να το γνωριζω φιλε μου και πλεον ουτε να υποθεσω.Πχ το samsung Note που εχει κυκλοφορησει αρκετες μερες στην Ευρωπη,εδω μολις χθες ηρθε.Θελω να πιστευω οτι λογω της εμπορικοτητας του κινητου θα το φερουν συντομα.

Αλλα θα σου προτινα να το φερεις απο εξω (me too) για να κανεις χαρουμενα γενεθλια και να εχεις να ξοδεψεις καποια ευρω παραπανω για ποτα,μιας που Ελλαδα θα ερθει σαφως ακριβοτερο...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

με βρισκεις συμφωνο αλλα δυσκολευομαι να εμπιστευτω αγορες απο το εξωτερικο γιατι δεν το γνωριζω..:/( καλα θα μου πεις ε ωραια περιμενε..)
Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/google-galaxy-nexus-16gb-black-224349/

 

 

Πάρτο από εδώ,το παραγγέλνεις σε Έλληνες και στο στέλνουν από Γαλλία.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

3 δεκεμβρίου λέει.

Link to comment
Share on other sites

Got dammit...πήρε αναβολή για 23ις Νοεμβρίου.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=14x9kKgvHkg&sns=em]Samsung Galaxy Nexus - Which? first look review - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Got dammit...πήρε αναβολή για 23ις Νοεμβρίου.

 

δεν ξέρω τι φταίει για τις αναβολές, αλλά samsung και google έχουν κάνει μεγάλο λάθος με το launch του κινητού. εντάξει δεν έγινε και τίποτα αλλά χάνουν το παιχνίδι των εντυπώσεων.

 

ps. το συγκεκριμένο video δεν ξέρω τι διαφορετικό είχε από τα άλλα που έχω δει, αλλά εδώ πραγματικά μου φάνηκε ότι το κινητό πετούσε...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι φταίει για τις αναβολές, αλλά samsung και google έχουν κάνει μεγάλο λάθος με το launch του κινητού. εντάξει δεν έγινε και τίποτα αλλά χάνουν το παιχνίδι των εντυπώσεων.

 

ps. το συγκεκριμένο video δεν ξέρω τι διαφορετικό είχε από τα άλλα που έχω δει, αλλά εδώ πραγματικά μου φάνηκε ότι το κινητό πετούσε...

 

Τι εννοείς ότι έχουν κάνει λάθος? το νέο ui φαίνεται πολύ πιο όμορφο από το προηγούμενο.Η Samsung έχει το δικό της από την άλλη που πλέον πάμε σε υποκειμενικά κριτήρια όπως και με το αγαπημένο sense της htc.

Για τις αναβολές σίγουρα φταίει η ζήτηση και η παραγωγή τεμαχίων από το εργοστάσιο.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι έχουν κάνει λάθος? το νέο ui φαίνεται πολύ πιο όμορφο από το προηγούμενο.Η Samsung έχει το δικό της από την άλλη που πλέον πάμε σε υποκειμενικά κριτήρια όπως και με το αγαπημένο sense της htc.

Για τις αναβολές σίγουρα φταίει η ζήτηση και η παραγωγή τεμαχίων από το εργοστάσιο.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

λάθος ως προς την κυκλοφορία εννοώ. με το launch όχι με το launcher:p:D

όχι με το ui δεν έχω ιδιαίτερες ενστάσεις, μου αρέσει και μένα. αυτό που ίσως θα ήθελα να δω θα ήταν αφού δεν υπάρχουν πλήκτρα στην συσκευή, τα τρία soft buttons κατά την περιστροφή της συσκευής να βρίσκονται πάλι στο κάτω μέρος της οθόνης και όχι στο πλάι. βέβαια αυτό μπορεί να μην βολεύει καθόλου σε μικρές οθόνες κινητών και να δημιουργεί και πρόβλημα στις εφαρμογές, για αυτό το κρατάνε μόνο για τα tablets

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η camera του θα ειναι καλη?γιατι δεν εβαλαν μια 8mp?

 

Γιατί κάτι έπρεπε να αφήσουν ατελές...

 

λάθος ως προς την κυκλοφορία εννοώ. με το launch όχι με το launcher:p:D

όχι με το ui δεν έχω ιδιαίτερες ενστάσεις, μου αρέσει και μένα. αυτό που ίσως θα ήθελα να δω θα ήταν αφού δεν υπάρχουν πλήκτρα στην συσκευή, τα τρία soft buttons κατά την περιστροφή της συσκευής να βρίσκονται πάλι στο κάτω μέρος της οθόνης και όχι στο πλάι. βέβαια αυτό μπορεί να μην βολεύει καθόλου σε μικρές οθόνες κινητών και να δημιουργεί και πρόβλημα στις εφαρμογές, για αυτό το κρατάνε μόνο για τα tablets

 

LoL...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι στην Ελλάδα στην αρχή θα το φέρει μόνο η Vodafone.:(
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Για τις αναβολές σίγουρα δε φταίει η παραγωγή κι η αδυναμία αυτης. Η Σάμμυ πιέζει να βγει το συντομότερο δυνατο γιατι θέλει να τηρεί τα χρονικά deadlines της στη σειρά galaxy, αλλα η google έχει διαφορετική άποψη. Μόλις κυκλοφορήσει θα δούμε και μερικά απανωτά updates μέσα σε μικρο χρονικό διάστημα...
Link to comment
Share on other sites

Για τις αναβολές σίγουρα δε φταίει η παραγωγή κι η αδυναμία αυτης. Η Σάμμυ πιέζει να βγει το συντομότερο δυνατο γιατι θέλει να τηρεί τα χρονικά deadlines της στη σειρά galaxy, αλλα η google έχει διαφορετική άποψη. Μόλις κυκλοφορήσει θα δούμε και μερικά απανωτά updates μέσα σε μικρο χρονικό διάστημα...

 

Δηλαδη τα φορτηγα της sammy ειναι φορτωμενα με ανοιχτες μηχανες και η google τα πηγαινει μπρος πισω???Γιατι οι ανακοινωσεις των καταστηματων αλλαζουν καθε μερα!...Πλακα θα εχει.:p

Παντως το τι ''παιχνιδια'' παιζονται απο πισω τα γνωριζουν λιγοι...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα φορτηγα της sammy ειναι φορτωμενα με ανοιχτες μηχανες και η google τα πηγαινει μπρος πισω???Γιατι οι ανακοινωσεις των καταστηματων αλλαζουν καθε μερα!...Πλακα θα εχει.:p

Παντως το τι ''παιχνιδια'' παιζονται απο πισω τα γνωριζουν λιγοι...

Φαντάζομαι ότι το πρόβλημα καθυστέρησης έχει να κάνει περισσότερο με το software από την Google παρά από το hardware της Samsung γιατί είναι ευκολότερο να προγραμματίσεις παραγωγή από το να λύσεις προβλήματα της τελευταίας στιγμής.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι το πρόβλημα καθυστέρησης έχει να κάνει περισσότερο με το software από την Google παρά από το hardware της Samsung γιατί είναι ευκολότερο να προγραμματίσεις παραγωγή από το να λύσεις προβλήματα της τελευταίας στιγμής.

 

λέτε αυτό το bug με την αναγνώριση προσώπου που ξεκλειδώνει και με φωτογραφία να μας την κάνει την ζημιά?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και από ελλάδα δεν βλέπω άμεσα φως στο τούνελ... απο εξωτερικό (πχ αμαζον) αν το πάρουμε, με εγγύηση τι παίζει; έχουμε ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και από ελλάδα δεν βλέπω άμεσα φως στο τούνελ... απο εξωτερικό (πχ αμαζον) αν το πάρουμε, με εγγύηση τι παίζει; έχουμε ιδέα;

 

Διάβασε αυτό το post μου. Στο τέλος καλύπτω το θέμα της πανευρωπαϊκής εγγύησης.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό το post μου. Στο τέλος καλύπτω το θέμα της πανευρωπαϊκής εγγύησης.

 

πολυ καλο post.

Απλα να προσθεσω οτι η περιπτωση που ΔΕΝ ισχυει μια εγγυηση σε μια ευρωπαικη συσκευη (τα παραεισαγωγης που λεμε) ειναι οταν το φερει ενα καταστημα Ελληνικο απο καποια ευρωπαικη χωρα και στη πωληση ΔΕ σου δωσει/στειλει την αποδειξη/τιμολογιο απο εκει που το εφερε, αλλα δικη/ο του.

 

Υ.Γ.:Υπαρχουν μερικες περιπτωσεις σε εταιριες/service οπως η HTC που εχουν παρει συσκευες για επισκευη χωρις αποδειξη/τιμολογιο απο τον πελατη και χρησιμοποιησαν απλα το imei της συσκευης χωρις παρατραγουδα.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο post.

Απλα να προσθεσω οτι η περιπτωση που ΔΕΝ ισχυει μια εγγυηση σε μια ευρωπαικη συσκευη (τα παραεισαγωγης που λεμε) ειναι οταν το φερει ενα καταστημα Ελληνικο απο καποια ευρωπαικη χωρα και στη πωληση ΔΕ σου δωσει/στειλει την αποδειξη/τιμολογιο απο εκει που το εφερε, αλλα δικη/ο του.

 

Ας μην μπερδεύουμε τα πράγματα. Άλλο η ευθύνη του πωλητή και άλλο η εγγύηση της εταιρίας κατασκευής. Και τα δύο ισχύουν ταυτόχρονα στην προκειμένη περίπτωση:

 

1) Το ελληνικό κατάστημα, ως πωλητής, ευθύνεται απέναντί σου με βάση τον ελληνικό νόμο.

2) Η κατασκευάστρια εταιρία ευθύνεται απέναντί σου με βάση αυτό: "Άρθρο 559 Παροχή εγγύησης: Αν ο πωλητής ή τρίτος έχει παράσχει εγγύηση για το πράγμα που πουλήθηκε, ο αγοραστής έχει, έναντι εκείνου που εγγυήθηκε, τα δικαιώματα που απορρέουν από τη δήλωση της εγγύησης σύμφωνα με τους όρους που περιέχονται σε αυτήν ή τη σχετική διαφήμιση, χωρίς να παραβλάπτονται τα δικαιώματά του που πηγάζουν από το νόμο.". Το κρίσιμο σε αυτήν την περίπτωση είναι αν έχουν παραβιαστεί οι όροι της εγγύησης. Και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχουν παραβιαστεί. Εφόσον αγοράζεις εάν προϊόν νόμιμα και με απόδειξη δεν οφείλεις να γνωρίζεις από που προήλθε αυτό. Μπορεί να έχει αγοραστεί από κάποιον έμπορο και να έχει μεταπωληθεί σε άλλους τρεις εμπόρους. Αδιάφορο. Η διάρκεια της εγγύησης αρχίζει από την στιγμή που έφτασε στα χέρια του καταναλωτή. Τέλος. Οποιαδήποτε άλλη ερμηνεία είναι εκ του πονηρού για να αποφύγουν κάποιοι (κατασκευαστές) τις ευθύνες τους.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να το αγοράσω το τηλέφωνο κι εγώ απλά αυτό που θέλω να έχει είναι "βιδεοκλισι" όπως έχει το gs2.Το nexus s ενώ είχε κάμερα δεν έκανε video κλίση.Γνωρίζουμε αν έχει τέτοια δυνατότητα?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να το αγοράσω το τηλέφωνο κι εγώ απλά αυτό που θέλω να έχει είναι "βιδεοκλισι" όπως έχει το gs2.Το nexus s ενώ είχε κάμερα δεν έκανε video κλίση.Γνωρίζουμε αν έχει τέτοια δυνατότητα?

 

Εχει βιντεοκληση...Στις παρουσιασεις το λενε...

Αληθεια αυτο για το nexus s???Τοτε γιατι ειχε τη προστινη καμερα??Για να χτενιζομαστε?????:confused:Δε νομιζω να ισχυει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Skype σου κάνει;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Skype σου κάνει;

 

Όχι για ελλάδα.Όταν είναι να καλέσω εξωτερικό τότε το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...