Jump to content

Γιατί προτιμώ PC/android από Apple iSmugs


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην αρχή ξεκίνησε για πλάκα, για να γελάσουμε με τα τυπάκια που έπαιρναν i-products και νομίζαν ότι γινόντουσαν cool like Power Rangers.. Αφού μίλησα με κάποιους και έκαν έρευνα αγοράς σοκαρίστηκα.

 

Τα προϊόντα της apple μερικές φορές είναι μέχρι και 75% πιο ακριβά από τους ανταγωνιστές. Θέλω να μου πουν οι χρήστες της apple αξίζει τόσο αυτή η διαφορά? ας υπόθεσουμε ότι όντως έχουν καλύτερες επιδόσεις... Πόσο της % της διαφοράς εξηγείται από το καλύτερο performance και πόσο από την μάρκα και το cool factor.

 

Προσωπικά για εμένα δεν βλέπω την αξία στα προϊοντα της apple(μόνη διαφορά τα tablets όπου περιμένω η android να φτάσει το 2012 την apple).

 

Εσείς τι πιστεύετε?

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια φραση της τελευταιας απαντησης ειναι αυτη που με "εξοργιζει"

 

"there is no alternative to iphone, ipad and the ipod.

 

Ειναι μια απιστευτα δυνατη η πορωση του Apple user με τα αντικειμενα του. Δεν δεχεται ποτε την γνωμη του αντιλογου και ποτε δεν δεχεται γεγονοτα. Η κουβεντες που εχω κανει συνηθως καταληγουν στο "Ναι, αλλα ειναι Mac". Και?

Δε μπορω να διανοηθω πως σε ενα κοσμο τετοιας τεχνολογιας ανθρωποι πληρωνουν υπερογκα ποσα για να δεσμευονται τοσο δυνατα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπόν εγω μέχρι πριν 2 βδομάδες ήμουν κάτοχος pc laptop κ το αλλαξα να πάρω MacBook pro!!:)

Πίστεψε με δεν έχω μετανιώσει λεπτό που πήρα κάτι τόσο ακριβο!! Εάν με ρωταγες πριν καιρο την άποψη μου για τα Mac θα σου έλεγα "έλα μωρε που θα πάρω κάτι τοσο ακριβο μόνο γιατί είναι apple"μέχρι που το δούλεψα!!!ότι εκανα πριν στο pc το κάνω κ τώρα!!η ποιότητα κατασκευής είναι απίστευτη!!

Μην μιλήσω για την μεταπωληση!!pc laptop των 899€ κ το έδωσα για 150€:mad::mad:

Το σίγουρο είναι ότι δεν ξαναγυρναω σε πλαστικό laptop με τίποτα!!!

Μπορει τα apple προϊόντα να είναι ακριβά αλλα έχουν ποιότητα!!!αυτο κοστίζει ουσιαστικά όχι η τεχνολογια που έχουν!!!:cool:

Δεν νομίζω πάντως ότι όλοι παίρνουν apple products μόνο κ μόνο για μόδα!!!

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει χιλιάδες φορές. Ο καθένας αγοράζει κάτι αναλόγως τις ανάγκες του και τα γούστα του. Κάποιος μπορεί να σου πει ότι δεν πρόκειται να δώσει 500 Ευρώ παραπάνω για να κάνει ότι ακριβώς κάνει με κάτι που είναι 500 Ευρώ φθηνότερο. Κάποιος άλλος αντιτάσσει την ποιότητα κατασκευής. Ας μην αναλωνόμαστε σε τετριμμένες συζητήσεις που δεν οδηγούν πουθενά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει χιλιάδες φορές. Ο καθένας αγοράζει κάτι αναλόγως τις ανάγκες του και τα γούστα του. Κάποιος μπορεί να σου πει ότι δεν πρόκειται να δώσει 500 Ευρώ παραπάνω για να κάνει ότι ακριβώς κάνει με κάτι που είναι 500 Ευρώ φθηνότερο. Κάποιος άλλος αντιτάσσει την ποιότητα κατασκευής. Ας μην αναλωνόμαστε σε τετριμμένες συζητήσεις που δεν οδηγούν πουθενά.

 

Απλώς βρήκα το topic κ είπα να γράψω κ εγω τη γνώμη μου:O:O!!!!φυσικα κ παίρνουμε κάτι ανάλογα τις ανάγκες μας:lol: αλλα ήθελα να υπερασπιστώ την αγορα μου :D:D!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...