Jump to content

Huawei IDEOS X3


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το titanium backup μπορω να βγαλω το documents to go που δεν το χρειαζομαι;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν δοκίμασα και εγώ να περάσω μια custom_rom έβαλα την X3 ICS CM7 [teammat3] και τελικά έκανα κάποια λαλακια με αποτέλεσμα το τηλ να μην ανοίγει :( :( όταν βγάλω την μπαταρία και την βάλω ξανά το τηλ ξεκινάει να δουλεύει αλλά σβήνει πριν μπει στο μενού.

αν το έχω συνδεδεμένο με usb μπαίνει το μενού αυτό http://i862.photobucket.com/albums/ab189/eliasfot/th_100_0624.jpg σκέφτηκα οτικατι δεν πάει καλά με την ρομ που έβαλα κατέβασα και την cyanogen την πέρασα στην κάρτα μνήμης και δοκίμασα να την περάσω

Install zip fron sdcard 1η οθόνη

choose zip from sdcard 2η οθόνη

cyanogen κτλ απο την 3η οθόνη

και Yes - Install cyanogen κτλ απο την 4η

άρχισε να περνάει τα αρχεία μου έβγαλε μετά απο λιγο ότι ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση από την κάρτα

++++go back ++++

reboot system now .......... και τα ίδια :mad: http://i862.photobucket.com/albums/ab189/eliasfot/th_100_0625.jpgμετα http://i862.photobucket.com/albums/ab189/eliasfot/th_100_0626.jpgκαι σβήνει ......

 

εχει κανείς καμία ιδέα αν μπορώ να του κάνω κάτι η να το σκάσω στον τοίχο να ξεμπερδεύω μαζί του ................

Link to comment
Share on other sites

στην ICS CM7 του teammat3 ήθελε και ενα format system για να λειτουργήσει, βέβαια καλο ειναι πριν το κάνεις αυτο να έχεις ενα backup η τουλάχιστον ενα καλό zip για φλασαρισμα! θελει δηλαδη να μην κλήση το κινητό απο το format system μέχρι να ξαναπεράσει κατι γιατι θεωρητικά εισαι χωρίς σύστημα εκείνη την στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

τελικα το wallpaper

στο zeam launcher

ειναι 640 x 480

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά πέρασα μέσα την X3 ICS CM7 [teammat3] αλλά Ελληνικά δεν βρίσκω δηλαδή δεν βρίσκω από που αλλάζω την γλώσσα

κάποιος που την έχει περάσει ας μου πει ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο settings θα βρεις χαμηλά language & keyboard απλο

 

απλό και εύκολο θα ήταν γραμμένα στα Αγγλικά ;)

με τα Γερμανικά μου έπεσε κάπως βαρυ :):)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

βασικά ειναι εύκολο γιατι σε ολες τις GB ειναι στο ιδιο σημείο, αν το συνηθίσεις λιγο θα το βρίσκεις και με κινέζικα
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μερες το κινητακι παρουσιασε προβλημα στην οθονη

μια λεπτη μαυρη οριζοντια γραμμη απο την μια μερια εως την αλλη

λες και εχει καει pixel αλλα ολοκληρη γραμμη

 

ευτηχως ειναι εντος εγγυησης και το πηγα σημερα

εν αναμονη, να δουμε και τι λεει το service

Edited by thanos25

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

με την X3 ICS CM7 διαπίστωσα ότι οι επαφές δεν βγάζουν ομάδες όπως στην μαμά ρομ είναι θέμα ρυθμίσεων που δεν βρήκα εγώ η χρειάζεται να βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα απο το μάρκετ

 

ούτε και το ξυπνητήρι οταν το τηλ είναι απενεργοποιημένο

είναι θέμα Android, τηλεφώνου η προγράμματος ???

Edited by eliasfot
Link to comment
Share on other sites

σε μενα η απενεργοποιηση του ηχου της καμερας δεν δουλευει.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα αλλα υπάρχει πολυ εύκολος τρόπος: πας με ενα file explorer που εχει super user δικαιώματα (root exporer) πας στο system/media/audio/ui και σβηνεις μεταφέρεις η μετονομαζεις το camera_click.ogg και τελος
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα αλλα υπάρχει πολυ εύκολος τρόπος: πας με ενα file explorer που εχει super user δικαιώματα (root exporer) πας στο system/media/audio/ui και σβηνεις μεταφέρεις η μετονομαζεις το camera_click.ogg και τελος

 

η βαζεις το κινητο σε αθορυβη λειτουργια:wink:

 

σημερα παρελαβα το κινητο απο το service

εγινε οντως αλλαγη οθονης φυσικα χωρις καμια επιβαρυνση

ολα καλα και αψογα απο το service μονο αυτη η ξινη που εχει

στην υποδοχη με χαλασε αλλα δεν τρεχει τιποτα μιας και εγω

εκανα την δουλεια μου.

ειχα περασει original firmware και δεν πηραν γραμμη οτι

το κινητο εχει πειραχτει, φυσικα επεστρεψα σε custom

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

η βαζεις το κινητο σε αθορυβη λειτουργια:wink:

 

Δεν παίζει, αν ήταν αυτό τα πράγματά θα ήταν πολύ πιο εύκολα αλλά αρκετές custom το έχουν αυτό το bug οπότε θέλει να τον απενεργοποιήσεις χειροκίνητα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να βγαλω με καποιο ασφαλη τροπο το

Documents to go;

Δεν με αφηνει ειναι απο το CM7.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Έχω το κινητό εδώ και 2 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένη.Έχω μόνο ένα πρόβλημα. Όταν είναι συνδεδεμένο το handsfree η ένταση του ήχου κλήσης είναι αρκετά χαμηλή τόσο που αν δεν είμαι κοντά δεν το ακούω. Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα? Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Με το titanium αν βγαλω το documents to go ειναι ΟΚ;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

βαλε κάποιο filemanager με δικαιώματα root και πας στο system/apps όπου ψάχνεις το documents.apk (η κάπως έτσι)! Σβηστω και ολα ΟΚ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

Το εσβησα αφου εκανα πρωτα

Backup της εφαρμογης.

Αλλα δεν ελευθερωθηκε ο

Χωρος στη μνημη..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μετά από 6 μήνες συμβίωσης με το το Χ3 απόκτησα ένα μικρο πρόβλημα το ηχείο που χρησιμοποιεί το τηλ σαν ακουστικό παρέδωσε πνεύμα όποτε πρέπει να γυρίσω το τηλ στην εργοστασιακή κατάσταση για να το στείλω για επισκευή μια και έχει ακόμα εγγύηση ;)

δυστυχώς δεν βρίσκω το backup με την μαμά ρομ και την κατέβασα απο το σαιτ τς Huawei τώρα για να το πάω στο σέρβις πρέπει να μην είναι root το έχω κάνει με το Automatic-Root-Enabler--U8510--v1.1 πως το επαναφέρω ???

και κάτι ακόμα έχει κανείς ιδέα για το που είναι το σέρβις τς Huawei στην Αθήνα ???

Link to comment
Share on other sites

μετά από 6 μήνες συμβίωσης με το το Χ3 απόκτησα ένα μικρο πρόβλημα το ηχείο που χρησιμοποιεί το τηλ σαν ακουστικό παρέδωσε πνεύμα όποτε πρέπει να γυρίσω το τηλ στην εργοστασιακή κατάσταση για να το στείλω για επισκευή μια και έχει ακόμα εγγύηση ;)

δυστυχώς δεν βρίσκω το backup με την μαμά ρομ και την κατέβασα απο το σαιτ τς Huawei τώρα για να το πάω στο σέρβις πρέπει να μην είναι root το έχω κάνει με το Automatic-Root-Enabler--U8510--v1.1 πως το επαναφέρω ???

και κάτι ακόμα έχει κανείς ιδέα για το που είναι το σέρβις τς Huawei στην Αθήνα ???

 

η μαμα ρομ νομιζω εαν την κανεις extrance (ξεζιπαρεις) πρεπει να εχει μεσα εναν φακελο( dload) περνατον στην sd και πατα μαζι το πληκτρο αυξησης εντασης και το on ενεργοποιησης του τηλεφωνου ταυτοχρονα ..πρεπει να τα κανει μετα ολα μονοτου το τηλεφωνο.. σε βαζει σε regovery mod και περνα την μαμα rom γεινετε οπως το αγορασες ..ολες οι εφαρμογες και ρυθμησεις θα χαθουνε οπως και το root ..... για δοκιμασετο εγω το ειχα το τηλεφωνο το ειχα ρουταρει με το ιδιο οπως εσυ αλλα το εδωσα ετσι και δεν το δοκιμασα.... το Automatic-Root-Enabler υπαρχει και σε on root αρχειο το ειχα κατεβασει απο γερμανικο forum ... και οπως το κανεις root ετσι κανεις και on root ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

το κάνω αλλά κολλάει στην αρχική οθόνη.... και χρειάζεται να βγάλω την μπαταρία για να κάνω επανεκκίνηση

Στο pdf λέει με κλειστό το τηλ να πατήσουμε πρώτα το END μαζί με το Volume Up και μετά το power

πιο πλήκτρο είναι το end ???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei IDEOS X3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...