Jump to content

All about Volkswagen


nicos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, σκούρο χρωματάκι ήταν. Εστίασα στα πίσω φώτα και όχι στον σχεδιασμό. Το έχω δει πάρα πολλές φορές και σταματημένο και εν κινήσει αλλά ποτέ βράδυ απο πίσω. :)
Link to comment
Share on other sites

Όχι, σκούρο χρωματάκι ήταν. Εστίασα στα πίσω φώτα και όχι στον σχεδιασμό. Το έχω δει πάρα πολλές φορές και σταματημένο και εν κινήσει αλλά ποτέ βράδυ απο πίσω. :)

 

Νύχτα με αναμμένα το φωτα πισω είναι σαν τα μάτια του Γκουφι, εμένα μου αρέσει πιο πολυ το 5αρι

Link to comment
Share on other sites

βασικα κ σε εμενα το πισω μερος με ξενιζει αρκετα κ αυτο οφειλεται κατα κυριο μερος στα πισω φαναρια αλλα κ στο γεγονος οτι μικρυνε το τζαμι πισω.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκλεισα ενα Polo 1,2 με ζαντες μεταλικες, πολυ καλη κατασταση, του 06, συναγιαρμο, φωτα xenon(καλα τα ειπα?) και το πηρα 7.200 απο μαντρα! Μονο π εχει κανει 60.000 χιλ. αυτο με προβληματιζει λιγο:confused:

Ειδα κ το βιβλιο μια χαρα ηταν καθαρο, τα σερβις του κανονικα!!! Τι λετε? Με πιασαν κοροιδο η εκανα καλη επιλογη?

Σαν μοντελο ειναι αξιοπιστο? Απο ανταλλακτικα κ service ειναι ακριβο οπως ακουγεται?:confused: Παντως δηλωνω ψιλοασχετος απο αυτοκινητα παροτι οδηγω εδω και 10 χρονια!!! Για πειτε μου αποψεις!! Ευχαριστω:p

Link to comment
Share on other sites

Τι οδηγούσες μέχρι τώρα;

Το οδήγησες πριν το πάρεις;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Τι οδηγούσες μέχρι τώρα;

Το οδήγησες πριν το πάρεις;

 

Ξεκινησα με ενα Nissan Sunny του 86 του πατερα θηριο! Αλλα βαρυ αμαξι! Εκει εμαθα! Μετα οδηγουσα εταιρικο Atos και Getz για περιπου 4 χρονια! Και τα τελευταια 3 χρονια ενα Opel Corsa comfort 1,4 του 2001 το οποιο ειναι παρα πολυ καλο κ αξιοπιστο χωρις ποτε να μου βγαλει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα με ενα Nissan Sunny του 86 του πατερα θηριο! Αλλα βαρυ αμαξι! Εκει εμαθα! Μετα οδηγουσα εταιρικο Atos και Getz για περιπου 4 χρονια! Και τα τελευταια 3 χρονια ενα Opel Corsa comfort 1,4 του 2001 το οποιο ειναι παρα πολυ καλο κ αξιοπιστο χωρις ποτε να μου βγαλει τιποτα!

 

Και από κόρσα 1.4 πας σε πόλο 1.2 ; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Και από κόρσα 1.4 πας σε πόλο 1.2 ; :worry:

 

βασικα δεν ηταν δικο μου το Corsa ηταν της μητερας μου που δεν το επαιρνε ποτε κ ηταν σαν δικο μου! Αλλα μετακομισα προσφατα σε αλλη περιοχη και αναγκαστηκα πηρα δικο μου:lol: Αλλα το Corsa θηριο!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το καλοκαίρι θα βγει το νέο GTI με τα 210 άλογα και το 270άρι R20 (αν λέγεται έτσι), τέλη του 2009 με πρώτο τρίμηνο του 2010.

 

Κύριοι έχουμε τιμές για το GOLF VI GTI

 

Μπορώ να πω ότι δεν είναι και άσχημες..:)

Link to comment
Share on other sites

Ασχημες? Μια χαρα ειναι! :D:D:D
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί καταργήθηκε ο 3.2λιτρος V6 των 250 ίππων και αντικαταστάθηκε απο τον 2λιτρο 4κύλινδρο των 265 ίππων, στα πρότυπα του Audi S3.
Link to comment
Share on other sites

Στο σημερινό ελληνικό auto bild, το οδήγησαν και γράφει τα καλύτερα σχόλια. Απίστευτη ροπή για 1200άρη και μάλιστα απο πολύ χαμηλά και πολύ στρωτή λειτουργία.

 

Για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται οτι όλες οι εκδόσεις θα έχουν στανταρ το ESP. Ελπίζω να μην κάνουν πάλι την γνωστή π@#στιά οι έλληνες αντιπρόσωποι και το εισάγουν χρεώνοντάς το σαν έξτρα, όπως ακριβώς έγινε και με το 6άρι Golf.

 

To 2011 θα βγει και ο μικρότερος 1.2 TSI με απόδοση 85-90 άλογα που θα αντικαταστήσει τον σημερινό 1.4 FSI των 85 ίππων.

 

Το μόνο που μένει να μάθουμε είναι οι τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Και από κόρσα 1.4 πας σε πόλο 1.2 ; :worry:
γιατι οχι? στην ιδια κατηγορια μενει.. απλα η προταση της VW ειναι (καλως κατα τη γνωμη μου) 1.2Τ αντι για 1.4 ατμοσφαιρα..

 

κι εγω αν διαλεγα τωρα αμαξι, η αν πηγαινα ΠΑΛΙ στην ιδια κατηγορια θα εδινα το κορσα 1.4 που εχω για κατι σε 1.2Τ (δηλαδη με ιδια αλογα, πολλη περισσοτερη ροπη)...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι? στην ιδια κατηγορια μενει.. απλα η προταση της VW ειναι (καλως κατα τη γνωμη μου) 1.2Τ αντι για 1.4 ατμοσφαιρα..

 

κι εγω αν διαλεγα τωρα αμαξι, η αν πηγαινα ΠΑΛΙ στην ιδια κατηγορια θα εδινα το κορσα 1.4 που εχω για κατι σε 1.2Τ (δηλαδη με ιδια αλογα, πολλη περισσοτερη ροπη)...

 

Γιατί ναί;:p

Από corsa 1,4/90hp πήγε σε polo 1,2/65hp ή 70hp

Αυτό ήταν που μου έκανε εντύπωση και το σχολίασα.:)

Link to comment
Share on other sites

Στο σημερινό ελληνικό auto bild, το οδήγησαν και γράφει τα καλύτερα σχόλια. Απίστευτη ροπή για 1200άρη και μάλιστα απο πολύ χαμηλά και πολύ στρωτή λειτουργία.

 

Για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται οτι όλες οι εκδόσεις θα έχουν στανταρ το ESP. Ελπίζω να μην κάνουν πάλι την γνωστή π@#στιά οι έλληνες αντιπρόσωποι και το εισάγουν χρεώνοντάς το σαν έξτρα, όπως ακριβώς έγινε και με το 6άρι Golf.

 

To 2011 θα βγει και ο μικρότερος 1.2 TSI με απόδοση 85-90 άλογα που θα αντικαταστήσει τον σημερινό 1.4 FSI των 85 ίππων.

 

Το μόνο που μένει να μάθουμε είναι οι τιμές.

Ποσους ιππους θα εχει??δεν το εχω το εσωτερικο αλλα ελπιζω να μην ειναι "γεροντιστικο"...οταν ειχα παει να δω το παλιο ηταν το μονο που με χαλασε..οπως κ το golf..

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

O νέος 1.2 TSI έχει 105 ίππους και ~18 κιλά ροπής απο τις 1.500 στροφές.

 

Όσο για το εστερικό, για μένα αποτελεί την πιο ευχάριστη έκπληξη.

 

http://www.egmcartech.com/wp-content/uploads/2009/03/2010_volkswagen_polo_press_image_005.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...