Jump to content

Ελληνική τηλεοπτική Σεζόν 2011/12 - Post Season


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Ποιό κανάλι πιστεύετε ότι έχει το καλύτερο πρόγραμμα για τη φετινή σεζόν;  

43 members have voted

  1. 1. Ποιό κανάλι πιστεύετε ότι έχει το καλύτερο πρόγραμμα για τη φετινή σεζόν;

    • Ant1
    • Mega
    • Alpha
      0
    • Star
    • Κρατικά Κανάλια (ΝΕΤ, ΕΤ3)
    • Άλλο ( ποιό; )


Recommended Posts

και τι θα βαζει δευτερες??...δεν καταλαβαινω αν εχουν μυαλο εκει στο mega

Απότι φαινεται εχουν αχυρο στο κεφαλι αντι για μυαλο.Το Με λενε Βαγγελη ειναι η καλυτερη σειρα για φετος.Αμα θελουν ντε και καλα να κοψουν κατι(που δεν ειναι λογικο αφου εχουν μονο 3 εβδομαδιεες σειρες,αμα κοψουν κιολας τι θα μεινει?) ας εκοβαν το πισω στο σπιτι που ειναι χαζοσειρα.Αμα κοπει το με λενε βαγγελη λογικα θα βαζουν Βασιλιαδες και την δευτερα στις 21:00 και μετα πισω στο σπιτι.Τουλαχιστον αμα εχουν προβλημα για φετος,ας δειξουν μεχρι το 13ο επεισοδιο και ας δειξουν τα υπολοιπα απο Οκτωμβριο.Ειναι κριμα μια τετοια σειρα να την φαει το μαυρο χωμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και τι θα βαζει δευτερες??...δεν καταλαβαινω αν εχουν μυαλο εκει στο mega

αχχ κριση τι μας εκανες

Το οτι κοβουν το "Βαγγελη" νομιζω ειναι το λιγοτερο..

 

μόλις ξεκίνησε. βάλε αντ1 να τον δεις:lol:

 

Τον πετυχα τωρα τυχαια!

 

Ειναι σαν να γυρναει ο χρονος πισω.. Παρακμη..!!

 

Ο Χρονης μας παντως, γλυκουλης ειναι! :Ρ

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Ο ANT1 εβαλε επαναληψη το "Αγγιγμα Ψυχης" Ζαλμας, Παπαθωμα (προ προσθετικης), καλυτερα να εβαζε το αλλο που ηταν στην Αφρικη με τον Νινιο, να χαιροταν και το ματι. Αντε τωρα να βαλει και το MEGA το "Ψιθυροι Καρδιας" να τρελαθουμε τελειως κυρια μου! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Οικογενειες συμφορας..τελειο ηταν..αχχαχααχ

ελπιζω την αλλη φορα να εχει αλλους ηθοποιους αν και δεν νομιζω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Οικογενειες συμφορας..τελειο ηταν..αχχαχααχ

ελπιζω την αλλη φορα να εχει αλλους ηθοποιους αν και δεν νομιζω

 

Το περιμενα πως και πως και πραγματικα δεν με απογοητευσε! Πολυ γελιο!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πως σας φανηκε το Καψε το σεναριο χτες?Εγω το βρηκα αρκετα διασκεδαστικο.Περιμενουμε και το Minute to win it αυριο
Link to comment
Share on other sites

Aκουσα πολυ καλα λογια απο κατι συμμαθητες στο σχολειο που το ειδαν. Θα το δω αυριο στο web tv, για να καταλαβω και εγω τι ακριβως ειναι.

Minute to win it. Πιστευω θα το ψιλοχαλαει ο Ουγγαρεζος... Θα δειξει ομως..

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φανηκε το Καψε το σεναριο χτες?Εγω το βρηκα αρκετα διασκεδαστικο.Περιμενουμε και το Minute to win it αυριο

 

Το "Καψε το σεναριο" δεν ελεγε και πολλα, ο αυτοσχεδιασμος δεν σημαινει απολυτα οτι μπορεις να βγαινεις εκτος ροης και θεματος, και να χανεται η συνοχη της σκεψης. Βεβαια αρχη ηταν ακομα... δεν βοηθανε και οι ηθοποιοι. Νομιζω κατι τετοιο ταιριαζει καλυτερα σε ηθοποιους που κανουν (καλο) stand up comedy και εχουν αμεση επαφη με διαφορετικο κοσμο συνεχεια.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Sunshine girls. Δεν υπαρχουν πολλα λογια.. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ... Και αυτες που μας δειχνουν οτι εχουν κοτερα και βιλες με πισινες και οι αλλοι οι πανεξυπνοι που ενεκριναν κατι τετοιο σε μια τετοια εποχη.. ΝΤΡΟΠΗ τους...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ανθρωπος που μπορει να βλεπει μελλον σε αυτη τη βλ@κεια; Απορω ποιος ανθρωπινος νους ενεκρινε την εναρξη αυτης της εκπομπης.
Link to comment
Share on other sites

αχ, γιατί να μη μπορούμε να εκφραστουμε ελεύθερα στο Myphone; :lol:

να φανταστείς δε βλέπω, απλά ακούω... που να παρακαλοθούσα κιόλας!

ε ρε κράξιμο που θα φαν οι.....

Link to comment
Share on other sites

Sunshine girls. Δεν υπαρχουν πολλα λογια.. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ... Και αυτες που μας δειχνουν οτι εχουν κοτερα και βιλες με πισινες και οι αλλοι οι πανεξυπνοι που ενεκριναν κατι τετοιο σε μια τετοια εποχη.. ΝΤΡΟΠΗ τους...

 

Εδω ο κοσμος δεν εχει δευτερο εσωρουχο να βαλει και αυτοι μας δειχνουν τις πλουσιες που ειναι στην κοσμαρα τους και ασχολουνται μονο με τις βιλες,τα spa,τα ακριβα ρουχα και κοσμηματα και τα μποτοξ.Εδω κολλαει γαντι το ρητο "Εδω ο κοσμος καιγεται και το μ#*&! χτενιζεται"Απορω πως ο alpha στην μετα-RTL εποχη εγκρινε την προβολη αυτου του εκτρωματος.Και ο ant1 ειχε περσι αντιστοιχο reality το οποιο πατωσε.Θα μπορουσε ο alpha με το ιδιο budget να βγαλει κατι καλυτερο αντι για αυτην την λαλακια.Παλι καλα που θα κρατησει μονο 6 επεισοδια.Ετσι κι αλιως δεν τους επαιρνε για παραπανω γιατι ειναι σιγουρο πως θα παει απατο.E ρε κραξιμο που τους χρειαζετε....

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Sunshine girls. Δεν υπαρχουν πολλα λογια.. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ... Και αυτες που μας δειχνουν οτι εχουν κοτερα και βιλες με πισινες και οι αλλοι οι πανεξυπνοι που ενεκριναν κατι τετοιο σε μια τετοια εποχη.. ΝΤΡΟΠΗ τους...

 

τι ειναι αυτο σε πιο καναλι?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη προκαταβολικά για τον τόνο των γραφομένων μου, αλλά είμαι πραγματικά έξαλλος. :mad:

 

Προς Alpha και κάθε Alpha:

Μας έχετε σπάσει τα νεύρα με τις αηδίες που προβάλετε. Από τη μια προκαλείτε με την κάθε ανεγκέφαλη κ@ριολ@ στο προαναφερθέν σκουπίδι, από την άλλη μας προκαλείτε και με τα τούρκικα. Έλεος. Η κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο. Μου φαίνεται πρέπει να πέσει καμιά πέτρα στα γραφεία του Alpha και του κάθε καναλιού, για να σφίξουν λίγο οι πισινοί... :mad:

Προσωπικά δεν μπορώ να το δω ως τίποτα άλλο εκτός από πρόκληση ή ως διαφήμιση για βίζιτα. Ας μη γράψω τίποτα παραπάνω γιατί θα παρεκτραπώ... :X

 

Εξαιρετικά επίκαιρο και εξαιρετικά αφιερωμένο:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη προκαταβολικά για τον τόνο των γραφομένων μου, αλλά είμαι πραγματικά έξαλλος. :mad:

 

Προς Alpha και κάθε Alpha:

Μας έχετε σπάσει τα νεύρα με τις αηδίες που προβάλετε. Από τη μια προκαλείτε με την κάθε ανεγκέφαλη κ@ριολ@ στο προαναφερθέν σκουπίδι, από την άλλη μας προκαλείτε και με τα τούρκικα. Έλεος. Η κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο. Μου φαίνεται πρέπει να πέσει καμιά πέτρα στα γραφεία του Alpha και του κάθε καναλιού, για να σφίξουν λίγο οι πισινοί... :mad:

Προσωπικά δεν μπορώ να το δω ως τίποτα άλλο εκτός από πρόκληση ή ως διαφήμιση για βίζιτα. Ας μη γράψω τίποτα παραπάνω γιατί θα παρεκτραπώ... :X

 

Εξαιρετικά επίκαιρο και εξαιρετικά αφιερωμένο:

 

Τηλεκοντρόλ.

Η καλύτερη λύση στα προβλήματά σου.

Όσο συνεχίζετε να τα βλέπετε (έστω και αν τα θάβετε μετά), θα συνεχίζουν να τα βάζουν.

 

ΥΓ: Από ΌΛΟΥΣ αυτούς που θέλουν να τους πάρουμε με τις πέτρες, ο Alpha μας μάρανε ρε συ;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τηλεκοντρόλ.

Η καλύτερη λύση στα προβλήματά σου.

Όσο συνεχίζετε να τα βλέπετε (έστω και αν τα θάβετε μετά), θα συνεχίζουν να τα βάζουν.

 

ΥΓ: Από ΌΛΟΥΣ αυτούς που θέλουν να τους πάρουμε με τις πέτρες, ο Alpha μας μάρανε ρε συ;

 

Δεν το βλέπω έτσι. Εφόσον κατέχουν έστω υπό μορφή παραχώρησης ή ενοικίου μία δημόσια συχνότητα, που αποτελεί δημόσια περιουσία, θα πρέπει να προσέχουν με ποιον τρόπο την διαχειρίζονται. Τα περί τηλεκοντρόλ τα θεωρώ καθωσπρεπισμούς, και δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά, να μην παρεξηγηθώ. Και τις εν λόγω εκπομπές δεν είναι ανάγκη να τις δεις για να τις κράξεις, από τη στιγμή που αναπαράγονται από πλήθος άλλων εκπομπών, όχι αναγκαστικά όλες ασόβαρες. ;)

Και ο Alpha (και ο Ant1, και το Mega, και ο Skai και όλα τα υπέροχα κανάλια που εκπέμπουν στην ταλαίπωρη χώρα μας) είναι απλά η αρχή. Συμφωνώ ότι η λογική της αποδοκιμασίας θα πρέπει να εφαρμοστεί παντού.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη προκαταβολικά για τον τόνο των γραφομένων μου, αλλά είμαι πραγματικά έξαλλος. :mad:

 

Προς Alpha και κάθε Alpha:

Μας έχετε σπάσει τα νεύρα με τις αηδίες που προβάλετε. Από τη μια προκαλείτε με την κάθε ανεγκέφαλη κ@ριολ@ στο προαναφερθέν σκουπίδι, από την άλλη μας προκαλείτε και με τα τούρκικα. Έλεος. Η κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο. Μου φαίνεται πρέπει να πέσει καμιά πέτρα στα γραφεία του Alpha και του κάθε καναλιού, για να σφίξουν λίγο οι πισινοί... :mad:

Προσωπικά δεν μπορώ να το δω ως τίποτα άλλο εκτός από πρόκληση ή ως διαφήμιση για βίζιτα. Ας μη γράψω τίποτα παραπάνω γιατί θα παρεκτραπώ... :X

 

Εξαιρετικά επίκαιρο και εξαιρετικά αφιερωμένο:

 

Φακιολες νο2 φορ δε γουιν! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω έτσι. Εφόσον κατέχουν έστω υπό μορφή παραχώρησης ή ενοικίου μία δημόσια συχνότητα, που αποτελεί δημόσια περιουσία, θα πρέπει να προσέχουν με ποιον τρόπο την διαχειρίζονται. Τα περί τηλεκοντρόλ τα θεωρώ καθωσπρεπισμούς, και δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά, να μην παρεξηγηθώ. Και τις εν λόγω εκπομπές δεν είναι ανάγκη να τις δεις για να τις κράξεις, από τη στιγμή που αναπαράγονται από πλήθος άλλων εκπομπών, όχι αναγκαστικά όλες ασόβαρες. ;)

Και ο Alpha (και ο Ant1, και το Mega, και ο Skai και όλα τα υπέροχα κανάλια που εκπέμπουν στην ταλαίπωρη χώρα μας) είναι απλά η αρχή. Συμφωνώ ότι η λογική της αποδοκιμασίας θα πρέπει να εφαρμοστεί παντού.

 

Με όλο το σεβασμό, διαφωνώ.

Καθωσπρεπισμός είναι (και επίσης δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά, αλλά γενικά σε όλους όσους έχουν πρόβλημα με μια σειρά/εκπομπή) να μας ενοχλούν κάποια πράγματα, να τα κράζουμε συνεχώς και δημοσίως για το πόσο χαμηλής ποιότητας και trash είναι αλλά να χτυπάνε 30άρια και 40άρια. Ή με πιο απλά λόγια, ναι το τηλεκοντρόλ όντως είναι η λύση.

 

Γιατί αν σταματήσεις να βλέπεις μια εκπομπή που θεωρείς χαμηλού επιπέδου και το ίδιο κάνουν και όλοι οι άλλοι τότε η εκπομπή θα σταματήσει να υπάρχει αθόρυβα και απλά. Όσο το συζητάμε, όσο το κάνουμε μείζον κοινωνικό θέμα και το "διαφημίζουμε" δυσφημίζοντάς το, τόσο μεγαλύτερα νούμερα θα κάνει και τόσο περισσότερους μιμητές θα βρίσκει. Αυτή είναι η αρχή της αγοράς.

 

Η παραχώρηση της δημόσιας συχνότητας, όπως αναφέρεις, δεν συνεπάγεται και καταναγκαστική γραμμή στον τρόπο λειτουργίας ενός καναλιού. Όσο δεν ξεφεύγει από τα νόμιμα, δεν μπορεί - και δεν πρέπει - κανένα κράτος να παρεμβαίνει στο τι βλέπουμε, γιατί αυτό πρώτον είναι στέρηση των ελευθεριών μας και δεύτερον γιατί προσωπικά το βρίσκω προσβλητικό να περιμένω να αποφασίζει το κράτος μου τι θα βλέπω και τι μορφή θα έχει το κάθε κανάλι. Πόσο ηλίθιος είμαι δηλαδή και δε μπορώ να κρίνω μόνος μου αν βλέπω σκουπίδια ή όχι και να ανταμείψω ή τιμωρήσω το εκάστοτε κανάλι με το να το παρακολουθήσω ή μη;

 

π.χ. τα τούρκικα που ανέφερες στο προηγούμενο post σου είναι πραγματικά σκουπίδια. Όχι επειδή είναι τούρκικα, αλλά απλά επειδή είναι σκουπίδια με όλη την έννοια της λέξης. Ξέρεις όμως τι νούμερα κάνουν; Τι σημαίνει αυτό για τον κόσμο που τα παρακολουθεί;; Γιατί κάνουν τόσο μεγάλα νούμερα, μεγαλύτερα από ότι έκανε το 80% των ελληνικών σειρών τα τελευταία χρόνια; Μήπως αυτά θέλουμε να βλέπουμε;

 

Άλλωστε βλέπεις και μόνος σου ποιά είναι τα αποτελέσματα του "ελέγχου" στην τηλεόραση: ένα από τα πιο χυδαία, ηλίθια και ανούσια όργανα στην ιστορία της ελληνικής κοινωνίας, το ΕΣΡ, που αφήνει εκπομπές και σειρές που εκχυδαΐζουν την ανθρώπινη ζωή, εκμεταλλεύονται τον ανθρώπινο πόνο, επιτρέπει βουλευτές και αρχηγούς κομμάτων να έχουν δικά τους κανάλια και βήμα μέσα από αυτά να λένε ό,τι βλακεία τους κατέβει και να πουλάνε την πραμάτεια τους και βάζουν υποκριτικά πρόστημα αν ακουστεί η λέξη "μαλ..κας" ή "καρ...λης", αν πέσει κανα λεσβιακό φιλί.

 

Επιμένω λοιπόν πως το τηλεκοντρόλ (όπως η "βελόνα" του ραδιοφώνου, η ψήφος μας κτλ) έχουν δύναμη και δε χρειαζόμαστε να μας κόβουν ή να μας επιτρέπουν εκπομπές ανάλογα με τα γούστα και τα συμφέροντά τους.

 

Προσωπικά, και στο λέω με απόλυτη ειλικρίνεια, νιώθω πολύ πιο έξυπνος απλά κλείνοντας την τηλεόραση και αφήνοντας όλες τις ηλίθιες κυράτσες να κράζουν στα παράθυρα, τους ιεροκήρυκες με τα θαύματα και τα βιβλία και τις τούρκικες Ξανθοπουλιές να υπάρχουν. Πολύ περισσότερο απ'ότι θα ένιωθα αν μου επέβαλαν να μην τα βλέπω "για το καλό μου" κάποιοι άλλοι που δε θέλουν το καλό μου. Οφείλουμε να σκεφτόμαστε.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον τα τουρκικα κανουν νουμερα.Αυτη η αηδια του alpha μονοψηφια εκανε στην πρεμιερα.Αναμενομενο οτι θα πατωνε.
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον τα τουρκικα κανουν νουμερα.Αυτη η αηδια του alpha μονοψηφια εκανε στην πρεμιερα.Αναμενομενο οτι θα πατωνε.

Αυτό είναι καλό; Δεν αμφιβάλλω ότι υπάρχει πολύς κόσμος (κυρίως νοικοκυρές προχωρημένης ηλικίας), που βλέπουν μανιωδώς τα εν λόγω σήριαλ και μέχρι ενός σημείου δικαίωμά τους, αλλά έχω κι εγώ δικαίωμα να το θεωρώ νοσηρό. Όπως βέβαια ήταν νοσηρό και το κύμα των μεταγλωττισμένων λατινοαμερικάνικων πριν κάποια χρόνια. Γενικά, όπως και οποιοσδήποτε άλλος τομέας της ελληνικής πραγματικότητας, αντικατοπτρίζει πλήρως το μίζερο κλίμα... :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αλλο πραγμα τα τουρκικα και αλλο το sunchine callgirls... Και τις δυο κατηγοριες τις απεχθανομαι αφανταστα ΑΛΛΑ

 

Τα πρωτα (τουρκικα κτλ) που τα βλεπουν οι μαναδες γιαγιαδες παππουδες θειοι θειες κτλ πιστευετε οτι ειναι απολιτιστοι, ηλιθιοι, μιζεροι, Ελληναραδες και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις? Δηλαδη εσεις που ειστε πολιτισμενοι ξεφυγατε απο τα σπηλαια και την αμορφωσια της οικογενιας σας?? Βλεποντας αυτα δεν πεφτει κανενα επιπεδο και προφανως δεν χαρακτηριζονται οι ανθρωποι που τα παρακολουθουν. Ειναι πολυ απλο... καποιος ανθρωπος μεγαλης ηλικιας ειτε κουρασμενος απο τη δουλεια, ειτε επειδη ειναι η ωρα που χαλαρωνει θελει να δει κατι "ευκολο" και διασκεδαστικο. Ουτε ντοκιμαντερ ουτε εκπομπη με αναλυση τι ειναι τα cds θελει να δει. Απο την αλλη στα τουρκικα, οπως ειχε πει και ο Μπεζος, οι σκηνες προβαλουν μια μεστοτητα πιο κοντινη στην Ελληνικη πραγματικοτητα μερικες φορες κοντινοτερη και απο αυτη στις Ελληνικες σειρες, οπου η καθε οικογενεια ζει σε βιλα, ο πρωταγωνιστης ειναι δικηγορος η ιδιοκτητης εταιρειας και η πισινα ειναι παντα πρωτο πλανο.

 

Απο την αλλη τα sunshine callgirls ειναι αξια χλευασμου γιατι ειναι reality και τη συγκεκριμενη περιοδο προκαλουν. Δεν μπορει ο Alpha στις ειδησεις του να μιλαει για την υπαλληλο του ΙΚΑ και το εφοριακο που προσπαθησαν να πλουτισουν γρηγορα και μετα να σου πεταει πως καποιες υπερφιαλιες προσωπικοτητες καλοπερνανε στα κοτερα (που αναρωτιεμαι αν δουλεψαν για αυτα που προβαλουν). Ειναι σαν να δικαιωνει τους πρωτους και να σου λεει αμα μπορεις να κανεις την αρπακτη καν'τη γιατι μετα θα "εχεις και κοτερο".... Ισως πριν 7-8 χρονια να προβαλονταν και στο τελος να αγνοουνταν μια τετοια εκπομπη. Σημερα ομως ειναι ακαταλληλη:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλο... καποιος ανθρωπος μεγαλης ηλικιας ειτε κουρασμενος απο τη δουλεια, ειτε επειδη ειναι η ωρα που χαλαρωνει θελει να δει κατι "ευκολο" και διασκεδαστικο. Ουτε ντοκιμαντερ ουτε εκπομπη με αναλυση τι ειναι τα cds θελει να δει. Απο την αλλη στα τουρκικα, οπως ειχε πει και ο Μπεζος, οι σκηνες προβαλουν μια μεστοτητα πιο κοντινη στην Ελληνικη πραγματικοτητα μερικες φορες κοντινοτερη και απο αυτη στις Ελληνικες σειρες, οπου η καθε οικογενεια ζει σε βιλα, ο πρωταγωνιστης ειναι δικηγορος η ιδιοκτητης εταιρειας και η πισινα ειναι παντα πρωτο πλανο.

 

Kαι δηλαδή υπάρχει άνθρωπος που χαλαρώνει με αυτή τη μαύρη δυστυχία που επικρατεί σε αυτά τα σίριαλ;

Επίσης, διαφωνώ με τον Μπέζο. Καμιά μεστότητα και καμιά αμεσότητα δεν υπάρχει στα Τούρκικα σίριαλ. Και εκεί η πλούσια (με τη βίλα, τις πισίνες κτλ) θέλει το φτωχό, και εκεί κλαίνε με το που αρχίζει μέχρι που τελειώνει κτλ. Καμιά διαφορά, με την εξαίρεση ότι είναι φτηνά και ότι έχει διαφορετικά πρόσωπα και όχι τους ίδιους και τους ίδιους που μας έβαζαν να βλέπουμε εδώ τόσα χρόνια - χαρακτηριστικό παράδειγμα μια και αναφέρθηκε, ο κ. Μπέζος που εμφανίζεται στην τηλεόραση ξανά και ξανά σχεδόν χωρίς διακοπή, από την εποχή των Απαράδεκτων. Όσο καλός και αγαπητός και αν είναι, το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο τηλεθεατής.

 

Δεν είναι θέμα χαλάρωσης - είναι ότι η ελληνική TV δεν κατάφερε να πιάσει το τι θέλει αυτή την περίοδο η μέση Ελληνίδα (γιατί σε αυτή απευθύνονται αυτές οι σειρές έτσι κι αλλιώς). Τα κανάλια θεώρησαν ότι ο κόσμος θα θέλει να γελάσει μέσα στα προβλήματά του, αλλά ο κόσμος τελικά θέλει να δει κλισέ και κακόγουστα δράματα που ωστόσο να κάνουν τα δκά του προβλήματα να μοιάζουν μικρά στη σύγκριση.

 

Εμένα για να πω την αλήθεια μου κάνει εντύπωση περισσότερο απ'όλα όχι το ότι τα βλέπουν ενώ είναι σκουπίδια - τόσα σκουπίδια έχουμε δει τόσα χρόνια, ελληνικότατα, αλλά ότι είναι τούρκικα και τα βλέπουν. Και ο μέσος Έλληνας...εεε.. δε φημίζεται κιόλας για τα φιλικά αισθήματα προς την Τουρκία ή γενικά τους ξένους...

 

Απο την αλλη τα sunshine callgirls ειναι αξια χλευασμου γιατι ειναι reality και τη συγκεκριμενη περιοδο προκαλουν. Δεν μπορει ο Alpha στις ειδησεις του να μιλαει για την υπαλληλο του ΙΚΑ και το εφοριακο που προσπαθησαν να πλουτισουν γρηγορα και μετα να σου πεταει πως καποιες υπερφιαλιες προσωπικοτητες καλοπερνανε στα κοτερα (που αναρωτιεμαι αν δουλεψαν για αυτα που προβαλουν). Ειναι σαν να δικαιωνει τους πρωτους και να σου λεει αμα μπορεις να κανεις την αρπακτη καν'τη γιατι μετα θα "εχεις και κοτερο".... Ισως πριν 7-8 χρονια να προβαλονταν και στο τελος να αγνοουνταν μια τετοια εκπομπη. Σημερα ομως ειναι ακαταλληλη:mad:

 

Γιατί άμα δεν τα δείξει, δεν υπάρχουν κιόλας;

Σαφώς και δεν είναι η καλύτερη ιδέα για να προβληθεί αυτή την περίοδο - γι'αυτό και δεν πάει και καλά από νούμερα, απ'όσο διαβάζω - αλλά αν δηλαδή δεν τις έδειχνε, δε θα υπήρχαν και αυτού του τύπου οι κοπέλες/γυναίκες/άνθρωποι γενικά;

Αυτό που δεν καταλαβαίνω σε αυτά που λες είναι το δίπτυχο "ΙΚΑ στο δελτίο - Αρπακτή σαν πρότυπο στην ψυχαγωγική μετά".

Πρώτα απ'όλα εγώ νόμιζα ότι αυτές ήταν πλούσιες από τους μπαμπάδες τους κτλ. Ακόμα και έτσι να μην είναι όμως και να έβγαλαν μόνες τους τα λεφτά τους, τι σε κάνει να πιστεύεις πως έχουν τη δύναμη να επηρεάσουν στάσεις ζωής;

 

Τέλος πάντων, για να το πω πιο ξεκάθαρα: Αυτές είναι ξε$#@. Το ριάλιτι είναι σκουπίδι που ούτε ρακοσυλλέκτης δε θα μάζευε. Αλλά σε μια χώρα που μας τρώνε τα λεφτά οι άνθρωποι που εκλέγουμε να μας αντιπροσωπεύσουν και ποτέ κανένας δεν τιμωρείται γι'αυτό, δε νομίζω πως έχει και ιδιαίτερη αξία να κατακεραυνώνουμε μια ηλίθια εκπομπή για "λάθος πρότυπα".

 

Επίσης, sorry, αλλά αυτό το "το έδειξε στην τηλεόραση και επηρεάστηκε ο κόσμος" είναι είναι απλά IQ υπό του 0. Αυτά μας φάγανε τόσα χρόνια και έχουμε γεμίσει διακοποδάνεια, εορτοδάνεια και... βυζοδάνεια. Άμα κάποιος είναι αρκετά ηλίθιος για να πέσει θύμα αυτών που του προβάλει η τηλεόραση, έχω να πω μεγαλοπρεπώς... ΚΑΛΑ. ΝΑ. ΠΑΘΕΙ. :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...