Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

omega δεν υπάρχει για το GT-N7000 (NOTE 1)..κάτι άλλο πήγε να περάσει.. τεσπα οτι εγινε, έγινε.

λοιπόν κοιτάξε αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1656635 πιστεύω θα σε βοηθήσει..

κάτι ακόμα.. το κινητό πόση ωρα περιμένεις να μπουτάρει..?.. γιατί μπορεί να χρειάζεται λίγο παραπάνω χρόνο ειδικά όταν περνάς επίσημη με odin..[/QUOΤΕ

το εχω αφησει και κανενα μισαωρω αλλα τπτ,τπτ σε ελληνικα δεν εχει ε?ποιο λες να δοκιμασω?

Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν πειράζει άλλα αρχεία η απεγκατάσταση του launcher αλλά πρέπει να είσαι root.

 

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.τωρα το μονο που μενει ειναι να διαβασω να κανω και να πεταξω ολα τα αχρηστα αρχεια της σαμσουνγκ που και δεν χρησιμοποιω ποτε και χωρο πιανουν!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να βαλει την omega απο οτι ξερω ειχε την τελευταια ελληνικη,εγω προσπαθησα με την ελληνικη παλι και την γερμανικι απο το σαμφιρμουεαρ της επισημες αλλα τπτ.

βοηθεια κανεις?

http://img40.imageshack.us/img40/7287/p1020273.JPG' alt='p1020273.JPG'> Uploaded with ImageShack.us[/img] οταν μπαινο σε ρεκοβερι εχει αυτα εδω,το κιν εξακολουθη να μην ανοιγη κολαει στο λογοτυπο σαμσουνγκ

 

βρε φιλε μου καλε ποια ομεγκα?:(

οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω ελπιζω να μην διαλύσατε το κινητο γιατι ομεγκα δεν υπαρχει...

ευχομαι να μην εχει μπρικαρει....

Link to comment
Share on other sites

βρε φιλε μου καλε ποια ομεγκα?:(

οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω ελπιζω να μην διαλύσατε το κινητο γιατι ομεγκα δεν υπαρχει...

ευχομαι να μην εχει μπρικαρει....

 

ομεγα μου ειπε το παλικαρι,λοιπον κατεβασα το AbyssNotekernel42CWTouchOriginalLogo πως το φλασαρο μεσο odin?εχει ενα αρχειο zImage .μαλλων εχει μπρικαρει.

Link to comment
Share on other sites

omega δεν υπάρχει για το GT-N7000 (NOTE 1)..κάτι άλλο πήγε να περάσει.. τεσπα οτι εγινε, έγινε.

λοιπόν κοιτάξε αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1656635 πιστεύω θα σε βοηθήσει..

κάτι ακόμα.. το κινητό πόση ωρα περιμένεις να μπουτάρει..?.. γιατί μπορεί να χρειάζεται λίγο παραπάνω χρόνο ειδικά όταν περνάς επίσημη με odin..

 

υπαρχει κατι αντιστοιχο σε ελληνικα?εχω κατεβαση ολα τα αρχεια που εχουν οι οδηγοι αλλα μεχρι εκει,λεει να φλασαρο μεσω οντιν ρνα αρχειο zImage αλλα δεν βλεπω να γινετε.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι αντιστοιχο σε ελληνικα?εχω κατεβαση ολα τα αρχεια που εχουν οι οδηγοι αλλα μεχρι εκει,λεει να φλασαρο μεσω οντιν ρνα αρχειο zImage αλλα δεν βλεπω να γινετε.

 

βρε φιλε μου περιμενε λιγο ενα ενα....

το κινητο σε download mode μπανει?

 

κατω πλήκτρο κετρικο μενου power κτλ.....

Link to comment
Share on other sites

βρε φιλε μου περιμενε λιγο ενα ενα....

το κινητο σε download mode μπανει?

 

κατω πλήκτρο κετρικο μενου power κτλ.....

ναι μπαινει κανονικα και οποια ρομ τοθ περασω σταματαει να μπουταρι

Link to comment
Share on other sites

ναι μπαινει κανονικα και οποια ρομ τοθ περασω σταματαει να μπουταρι

 

λοιπόν εδώ είναι η τελευταία έκδοση του odin..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1985471

κατέβασε αυτή.. επίσης για να φλασάρεις θα πρέπει προηγουμένως να έχεις κλείσει το kies και antivirus που έχεις..

τώρα κατάβσε αυτή τη ρομ http://www.hotfile.com/dl/170547170/60ad618/N7000XXLRQ_N7000DBTLRQ_DBT.zip.html

1) την ξεζιπάρεις σε μορφή .tar

2) ανοίγεις το odin

3) πατάς το pda και βάζεις τη ρομ που κατάβασες πρίν ( το .tar). Re-partition, pit, CSC, Phone tab τα αφήνεις οπώς είναι, δεν τα τικάρεις

4) κλείσε το κινητό και βάλτο σε download mode

5) κλείσε τελείως το κίες και το antivirus

6) σύνδεσε τη συσκευή στο πσ και θα πρέπει το ID com να πάρει χρώμα..

πάτα start και περίμενε..

θα βγάλεις το ινητό όταν στο παραθυράκι σου γράψει 'removed'

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εδώ είναι η τελευταία έκδοση του odin..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1985471

κατέβασε αυτή.. επίσης για να φλασάρεις θα πρέπει προηγουμένως να έχεις κλείσει το kies και antivirus που έχεις..

τώρα κατάβσε αυτή τη ρομ http://www.hotfile.com/dl/170547170/60ad618/N7000XXLRQ_N7000DBTLRQ_DBT.zip.html

1) την ξεζιπάρεις σε μορφή .tar

2) ανοίγεις το odin

3) πατάς το pda και βάζεις τη ρομ που κατάβασες πρίν ( το .tar). Re-partition, pit, CSC, Phone tab τα αφήνεις οπώς είναι, δεν τα τικάρεις

4) κλείσε το κινητό και βάλτο σε download mode

5) κλείσε τελείως το κίες και το antivirus

6) σύνδεσε τη συσκευή στο πσ και θα πρέπει το ID com να πάρει χρώμα..

πάτα start και περίμενε..

θα βγάλεις το ινητό όταν στο παραθυράκι σου γράψει 'removed'

φιλε μου τα εχω κανει αυτα αλλα τπτ κολαει στο σαμσουγκ υπαρχει κατι αλλο που μπορει να γινει η πρεπει να παει στο σεβις?η καλυτερα για πεταμα μιας και μου εχει σπασει τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα εχω κανει αυτα αλλα τπτ κολαει στο σαμσουγκ υπαρχει κατι αλλο που μπορει να γινει η πρεπει να παει στο σεβις?η καλυτερα για πεταμα μιας και μου εχει σπασει τα νευρα.

Όχι ρε συ μην το πετάξεις είναι κρίμα...πήγαινε το στο σέρβις καλύτερα μην τα έχει παίξει κάποιο τσιπ...κοίτα τι θα σου πουν εκεί και πράξε αναλόγως..

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ μην το πετάξεις είναι κρίμα...πήγαινε το στο σέρβις καλύτερα μην τα έχει παίξει κάποιο τσιπ...κοίτα τι θα σου πουν εκεί και πράξε αναλόγως..

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν επανερχετε τι να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν επανερχετε τι να φταιει?

 

δεν πάει κάπου το μυαλό μου.. κανοικά θα έπρεπε να λειτουργούσε κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

 

Επιτελους Βγηκε!!!! Η καλη μερα απο το πρωι φαινεται!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ακριβως περναω το λογισμικο με το odin??εχει μονο ενα αρχειο μεσα κατεβασα το γερμανικο jb
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ακριβως περναω το λογισμικο με το odin??εχει μονο ενα αρχειο μεσα κατεβασα το γερμανικο jb

 

Φιλε μολις τελειωσα την εγκατασταση με odin3 v3.04 .βαζεις το αρχειο tar.md5 στο pda και στο odin το αφηνεις οπως ειναι οτι εχει τικαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μολις τελειωσα την εγκατασταση με odin3 v3.04 .βαζεις το αρχειο tar.md5 στο pda και στο odin το αφηνεις οπως ειναι οτι εχει τικαρισμενο

 

ευχαριστω φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου :)

 

Αλλο τηλ :) τωρα απο μπαταρια θα δουμε..αντε να βγει και ρουτ ;) και επιτελους ελληνικα παντου :)

Link to comment
Share on other sites

Αλλο τηλ :) τωρα απο μπαταρια θα δουμε..αντε να βγει και ρουτ ;) και επιτελους ελληνικα παντου :)

Εννοείς οτι με γερμανική ρομ παίζει σωστά και το spen στα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οτι με γερμανική ρομ παίζει σωστά και το spen στα ελληνικά?

 

Ναι ολα ok ;) μονο τωρα προσεξα το airview δεν μου παιζει.δεν ειχα δοκιμασει σε αλλες στοκ ρομ να δω αν δουλευε. μονο σε custom το ειχα δοκιμασει

Edited by koza1971
Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα ok ;) μονο τωρα προσεξα το airview δεν μου παιζει.δεν ειχα δοκιμασει σε αλλες στοκ ρομ να δω αν δουλευε. μονο σε custom το ειχα δοκιμασει

 

Το airview δεν θα έρθει ποτέ στο note 1;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...