Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το παρέλαβα, wow! Δυο γρήγορες ερωτήσεις: 1. μπορώ να έχω σε ένα panel κάποιο favourite group από contacts? Κάτι αντίστοιχο με τα HTC Contacts με φωτογραφίες κλπ. που είχα στο HD2? 2. Το weather widget της Accuweather που έχει στο background του Home screen δεν βρίσκει αυτόματα μέσω του location την περιοχή έτσι ώστε να δείχνει τον καιρό της περιοχής που βρισκόμαστε?

Ευχαριστώ!

 

Καλοριζικο φιλε μου και καλως ηρθες...:)

 

Για το 1ο δε ξερω να απαντησω γιατι δε το εχω ψαξει.Για τη 2η ερωτηση σου,φυσικα,μπαινεις μεσα στην εφαρμογη και θα βρεις την επιλογη για αυτοματη ευρεση της περιοχη σου...:)

 

Αντε να γινομαστε πολλοι!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστώ, για το νο. 2 μάλλον έφταιγε το network connection, γιατί μου έδινε 'location failed' κάθε φορά που προσπαθούσα να να το κάνω να πάρει σαν default το current location για τον καιρό (συγνώμμη που έχω όλα στα Αγγλικά αλλά χρησιμοποιώ όλα τα menu κλπ. στα Αγγλικά). Με το που βρέθηκα σε 3G περιοχή μου δούλεψε κανονικά. Για το νο. 1 μέχρι στιγμής έχω βρεί μόνον contact shortcuts για ξεχωριστές επαφές (δηλ. μια-μια να προστεθούν στο panel) αλλά όχι ολόκληρο favourites group...
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ, για το νο. 2 μάλλον έφταιγε το network connection, γιατί μου έδινε 'location failed' κάθε φορά που προσπαθούσα να να το κάνω να πάρει σαν default το current location για τον καιρό (συγνώμμη που έχω όλα στα Αγγλικά αλλά χρησιμοποιώ όλα τα menu κλπ. στα Αγγλικά). Με το που βρέθηκα σε 3G περιοχή μου δούλεψε κανονικά. Για το νο. 1 μέχρι στιγμής έχω βρεί μόνον contact shortcuts για ξεχωριστές επαφές (δηλ. μια-μια να προστεθούν στο panel) αλλά όχι ολόκληρο favourites group...

 

Favourite groups στις επαφές έχει το spb shell 3D αν και μπορείς να κάνεις και μεμονωμένα μια μια προσθήκη επαφής σε όποιον launcher θες

Εγώ με το spb έχω φτιάξει 1 φάκελο τον έχω ονομαση αγαπημένα και έχω βάλει τους πιο συχνά καλούμενες επαφές.

Το καλό είναι ότι μόλις καλέσω μια επαφή μέσα απ το φάκελο μετά όταν τελειώσω τη κλήση δε μένει ανοικτός ο φάκελος όπως στο tw launcher αλλά σε γυρίζει στην οθόνη αναμονής.

Αυτό βεβαίως το κάνουν και άλλοι launcher αλλά εγώ προτιμώ τοη spb και για τα διάφορα futures που έχει.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλε κανεις την καινουργια εκδοση ; με odin thn περναμε ;εχει βγει ροοτ ;

 

Όσοι την έχουν περάσει λένε τα καλύτερα.

Τη περνάς κανονικα με odin και ακόμα γίνεται root, αυτή τη στιγμή, μόνο με το Mobile Odin PRo (απο market).

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τελικά μιας και ναυάγησε η παραγγελία που θα έκανα από Γερμανία, λέω να το πάρω από Ελλάδα. Το θέλω όμως σε λευκό, που είναι πιο όμορφο κατά τη γνώμη μου. Κάποιος που έχει λευκό μπορεί να μου πεί για το πίσω καπάκι; Έχουν ακουστεί διάφορα για την ποιότητα σε σχέση με το μαύρο. Το καπάκι είναι καθόλου σκληρό ή γλυστράει και ιδρώνει στο χέρι;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Είχα χρόνια να γράψω και μου έλλειψε και λέω κάτσε να ενεργοποιηθώ ξανά με την ευκαιρία του Note :-) Καλά εννοείται ότι το imei θα πρέπει να είναι το ίδιο, απλά νόμιζα μήπως υπάρχει και κάτι άλλο. Αν δεν κάνω λάθος, το συγκεκριμένο κατάστημα, επειδή είχα πάρει το πρώτο ipad πριν έρθει επίσημα Ελλάδα, δεν ανέγραφε το imei της συσκευής. Δεν το θυμάμαι να πω την αλήθεια. Αλλά πες και ότι δεν το αναφέρει στην απόδειξη. Πως θα ξέρω...

 

Καλημερα φιλε.Δεν υπαρχει προβλημα ακομη και αν ειναι παραεισαγωγης το τηλεφωνο.Απλα στα παραεισαγωγης η samsung ζηταει αποδειξη και πανευρωπαικη καρτα εγγυησης (waranty card) ειναι μεσα στο κουτακι.Χτες μιλησα με την εταιρια για να ειμαι σιγουρος.Προχωρα αφοβα.

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

1) Παιδια ποια η διαφορά των XW με των XX rom?

2) Επισης μια rom Open Europe ποιας χωρας/προελευσης ειναι?

TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τελικά μιας και ναυάγησε η παραγγελία που θα έκανα από Γερμανία, λέω να το πάρω από Ελλάδα. Το θέλω όμως σε λευκό, που είναι πιο όμορφο κατά τη γνώμη μου. Κάποιος που έχει λευκό μπορεί να μου πεί για το πίσω καπάκι; Έχουν ακουστεί διάφορα για την ποιότητα σε σχέση με το μαύρο. Το καπάκι είναι καθόλου σκληρό ή γλυστράει και ιδρώνει στο χέρι;

Αν ειδα καλα σε αυτο το video

το ασπρο ειναι πολυ πιο γυαλιστερο απο το μαυρο. Εγω πηγα σημερα κεντρο Αθηνας να το παρω και μου ειπανε οτι εχουν το μπλε...Και δεν ηξερα οτι υπηρχε μπλε, προφανως το καπακι. Ε και δεν το πηρα ακομα αν και το βρηκα στα 580, 630, 650 και 700 ευρω. Λογικα θα καταληξω συντομα

www.tplanet.eu

 

Ελληνικά Tutorials και Video Tutorials για web και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

Αν ειδα καλα σε αυτο το video

το ασπρο ειναι πολυ πιο γυαλιστερο απο το μαυρο. Εγω πηγα σημερα κεντρο Αθηνας να το παρω και μου ειπανε οτι εχουν το μπλε...Και δεν ηξερα οτι υπηρχε μπλε, προφανως το καπακι. Ε και δεν το πηρα ακομα αν και το βρηκα στα 580, 630, 650 και 700 ευρω. Λογικα θα καταληξω συντομα

 

Το μπλε ειναι ουσιαστικα το μαυρο....Δε βγαινει σε αλλο χρωμα εκτος απο μαυρο (blue-black αλλα που το ειδανε το μπλε δε ξερω...Μονο μαυρο μου φαινεται :p) και το λευκο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι πίσω που είναι μπλε, εξού και το blue navy. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι πίσω που είναι μπλε, εξού και το blue navy. ;)

 

Ετσι ειναι,απλα οταν ακους μπλε παει αλλου το μυαλο σου...;)

Το navy blue που βγαινει η συσκευη λοιπον, ειναι πολυ κοντα στο μαυρο....:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το άσπρο είναι χρώμα που μου αρέσει πάρα πολύ το έχω στο gs2, όμως είναι τόσο λείο το καπάκι που μπορεί πολύ εύκολα να γλιστρήσει από το χέρι, όμως το άλλο είναι πιο βολικό στο χέρι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως...και ενα τετοιο κινητό αν γλιστρήσει απο το χέρι μου, θα πονεσει παρα πολύ χαχα :) Κοιταζα το note διπλα στο 4s που έχω και ηταν...ο Δαβιδ με τον Γολιάθ!

www.tplanet.eu

 

Ελληνικά Tutorials και Video Tutorials για web και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το πήρα το Note, απλα πηγα σημερα να δω τις τιμές και γενικα να το ψαξω πιο πολύ. Όταν θα το αποκτήσω θα ενημερωσω :-)

www.tplanet.eu

 

Ελληνικά Tutorials και Video Tutorials για web και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα .εχω εκδοση ανροιδ 2.3.6

εκδοση βασικου φασματος Ν7000ΧΧΚΚ5

εκδοση kernel2.6.35.7=Ν7000ΧΧΚΚΑ-ΨΛ726566

rοοt@DELL87#2

αριθμος κατασκευης GINGERBREAD.XXKKA

ειναι η τελευταια εκδοση γιατι εχω μπερδευτει λογω οτι ειμαι ασχετος ?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα .εχω εκδοση ανροιδ 2.3.6

εκδοση βασικου φασματος Ν7000ΧΧΚΚ5

εκδοση kernel2.6.35.7=Ν7000ΧΧΚΚΑ-ΨΛ726566

rοοt@DELL87#2

αριθμος κατασκευης GINGERBREAD.XXKKA

ειναι η τελευταια εκδοση γιατι εχω μπερδευτει λογω οτι ειμαι ασχετος ?

 

αυτη ειναι η τελευταια N7000XXLA1 απο εδω κοιτα [η κατω κατω] χτες ανεβηκε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η τελευταια N7000XXLA1 απο εδω κοιτα [η κατω κατω] χτες ανεβηκε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

 

μην γελασεις:lol: την κατεβαζω και πως την περναω ? και φανταζομαι οτι εχει ελληνικα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Με odin,γραφει την διαδικασια πιο κατω .εαν θες διαβασε εχει πα παντα Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Με odin,γραφει την διαδικασια πιο πανω .εαν θες διαβασε εχει πα παντα

 

και εννοειται οτι θα ειμαι και εντος εγγυησης σωστα????.ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...