Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία stock rom (XXLSZ) έχει ελληνικά;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα απο αρκετο ψαξιμο μπορεσα να κανω το κιν ροθτ και να περασω asylum με thor.ειναι λογικο που πλεον εχω για launcher το nova?και τωρα που ειμαι ρουτ πως μπορω να διαγραψω ολη τη σαβουρα της samsung?
Link to comment
Share on other sites

Nαι ειναι λογικό που έχεις nova.Βάζοντας asylum έχεις ήδη διαγράψει όλη την σαβούρα της samsung και όχι μόνο.Δηλαδή πλέον δεν έχεις βιντεοκλήση με 3g,για το fm radio χρειάζεσαι την εφαρμογή spirit fm,s-note δεν υπάρχει αλλά υπάρχουν εναλλακτικές π.χ. memo

Aν αυτά δεν τα χρησιμοποιούσες,δε θα σου λείψουν και θα έχεις ένα ταχύτατο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.ηδη απο τα backup που εκανα και λιγο που επαιξα ειδα πως οντως εχει γινει πιο γρηγορο το κινητο αυτα που λες ουτως η αλλως δεν τα χρησιμοποιουσα οποτε ολα κομπλε!
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει ενα μηνυμα καθε λιγο και λιγακι πως δυστυχως η διαδικασια android process εχει σταματησει και δε συνδεεται και με kies.εχει κανεις ιδεα τι ειναι αυτο? Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει ενα μηνυμα καθε λιγο και λιγακι πως δυστυχως η διαδικασια android process εχει σταματησει και δε συνδεεται και με kies.εχει κανεις ιδεα τι ειναι αυτο?

 

Kies δεν πρόκειται να συνδεθεί γιατί δεν έχει σχέση με Samsung πλέον Να στο πω χονδρικά, είναι σαν να έχεις ένα nexus. Το nexus δεν θα το αναγνώριζε το Kies. Οσο για το άλλο, ξανάκανε clean install με όλα τα wipes γιατί εκεί έχει γίνει κάποιο λαθάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια μια χαρα μεχρι εδω.το προβλημα λυθηκε.τις επαφες μου που τις εχω στο pc πως θα τις μεταφερω στο τηλ χωρις kies?κατευθειαν απο εκει που τις εχω αποθηκευμενες copy paste?
Link to comment
Share on other sites

Ωραια μια χαρα μεχρι εδω.το προβλημα λυθηκε.τις επαφες μου που τις εχω στο pc πως θα τις μεταφερω στο τηλ χωρις kies?κατευθειαν απο εκει που τις εχω αποθηκευμενες copy paste?

 

Να σου πω την αλήθεια, επειδή τις έχω στο Google account και τις κάνει αυτόματα sync, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. Φαντάζομαι δεν τις έχεις στο Google καθόλου σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Google account κι εγώ εδώ και χρόνια...

Δε νομίζω ότι υπαρχει απλούστερος και πιο βολικός τρόπος...

Αμα δε θες samsung συσκευή ,τι θα κάνεις;

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ενα δικιο το εχεις απλα εγω απο iphone περασα στο note οποτε το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να συγχρονισω με το αντιστοιχο itunes τη συσκευη.τεσπα παθαινεις και μαθαινεις που λεει.
Link to comment
Share on other sites

Αν τα έχεις σε csv μορφή,μπορείς να τα πετάξεις στο google account σου απο pc,η ακόμα πιο εύκολα να τα κάνεις εισαγωγή απο την καρτα sd σου
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Αν τα έχεις σε csv μορφή,μπορείς να τα πετάξεις στο google account σου απο pc,η ακόμα πιο εύκολα να τα κάνεις εισαγωγή απο την καρτα sd σου

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας μετα απο πολυ ψαξιμο και προσπαθεια δεν καταφερα να τις περασω οποτε τις περασα μια μια εκανα και ενα backup στο google και ολα οκ.ουτε απο sd καταφερα να τις βαλω ουτε απο app το οποιο εκανε restore τις επαφες.οτι app κατεβασα δεν εβλεπε το αρχειο σαν επαφες για να το κανει restore και χυμα δεν εμπαιναν για κανεναν λογο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας μετα απο πολυ ψαξιμο και προσπαθεια δεν καταφερα να τις περασω οποτε τις περασα μια μια εκανα και ενα backup στο google και ολα οκ.ουτε απο sd καταφερα να τις βαλω ουτε απο app το οποιο εκανε restore τις επαφες.οτι app κατεβασα δεν εβλεπε το αρχειο σαν επαφες για να το κανει restore και χυμα δεν εμπαιναν για κανεναν λογο.

 

Και εγώ στο χειροκινητο θα πηγαινα:). Μιας και εχεις το backup σου τώρα δεν θα ξαναεχεις τέτοιο πρόβλημα στο μέλλον και με το που βάζεις το email σου για λογαριασμό θα στις περνάει αυτοματα. Οποτε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ενα Note με περασμένη την 4.1.2 - επίσημη

Είδα λοιπόν μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας και σχετικά αργή απόκριση.

μετα από λίγο διάβασμα αποφάσισα να το γυρίσω πίσω και να δοκιμάσω άλλες επίσημες εκδόσεις. και βλέπουμε για custom

 

Μέσω Odin μπήκα στη διαδικασία να φλασάρω την πιο πάνω έκδοση.

Ολά καλά. Αφού τελείωσε ο Odin επιτυχώς, κάνει restart το κινητό και μένει εκτοτε στην οθόνη που γραφει το "Samsung"

εκλεισα, ξανα ανοιξα τίποτα. Περνάει το animation στην αρχη και μένει στο "Samsung"

 

Οταν ξεκίνησα τη διαδικασία είδα και τον counter: 7, άρα είχαν προηγηθεί πειράματα

 

καμιά βοήθεια πως ξεκολλάμε από εδώ ;;

έγινε κάποιο λάθος σοβαρό; - ελπίζω να μπορω να βγω!

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ενα Note με περασμένη την 4.1.2 - επίσημη

Είδα λοιπόν μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας και σχετικά αργή απόκριση.

μετα από λίγο διάβασμα αποφάσισα να το γυρίσω πίσω και να δοκιμάσω άλλες επίσημες εκδόσεις. και βλέπουμε για custom

 

Μέσω Odin μπήκα στη διαδικασία να φλασάρω την πιο πάνω έκδοση.

Ολά καλά. Αφού τελείωσε ο Odin επιτυχώς, κάνει restart το κινητό και μένει εκτοτε στην οθόνη που γραφει το "Samsung"

εκλεισα, ξανα ανοιξα τίποτα. Περνάει το animation στην αρχη και μένει στο "Samsung"

 

Οταν ξεκίνησα τη διαδικασία είδα και τον counter: 7, άρα είχαν προηγηθεί πειράματα

 

καμιά βοήθεια πως ξεκολλάμε από εδώ ;;

έγινε κάποιο λάθος σοβαρό; - ελπίζω να μπορω να βγω!

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εδω εισαι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114 αλλα με πολυ προσοχη μην μπρικαρει

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114 αλλα με πολυ προσοχη μην μπρικαρει

([2013.03.21][ROOT] TriangleAway v2.90)

Το είδα, είχα διαβάσει για το μηδενισμό αυτό, αλλά δεν ειμαι root και δεν με καιει τόσο ο counter.

Να ξεκολλήσω χρειάζομαι.

Να προσθέσω πως ο Odin το βλέπει κανονικά έστω και κολλημένο εκεί. Εκανα flash ξανά.. αλλά τα ίδια).

 

edit:

βρήκα σχετικό άρθρο από το φόρουμ για το Note 2.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354955

Οντως έβγαλα-έβαλα μπαταρία, μπήκα σε recovery, έκανα factory reset και ξεκίνησε .

θα κοιτάξω τώρα αν χρειάζεται να καθαρίσω τίποτα .. και να ψαχτώ με ρομ

Edited by Costas_v
βρέθηκε λύση
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει βαλει κανεις αυτην την ρομ? Team Union ROM JB 4.1.2.

επειδη διαβασα σε καποια σελιδα πως εχει καλη αυτονομια ειπα να ρωτησω αν την εχει δοκιμασει κανεις να μου πει αν υστερει σε κατι αλλο σε σχεση με την asylum που εβαλα προσφατα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει βαλει κανεις αυτην τγνώμη μουμ? Team Union ROM JB 4.1.2.

επειδη διαβασα σε καποια σελιδα πως εχει καλη αυτονομια ειπα να ρωτησω αν την εχει δοκιμασει κανεις να μου πει αν υστερει σε κατι αλλο σε σχεση με την asylum που εβαλα προσφατα...

 

Αν και αυτά πρέπει να τα συζητάμε στο Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)

εδώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321524

 

γνωμη μου είναι να τις δοκιμασεις και τις δυο για να έχεις δικιά σου άποψη.

δεν υστερεί σε τίποτα και μην φανταστεις καμία τρελή διάφορα σε αυτονομία.

εγώ απο τειμ γιούνιον χθες έβαλα ασυλουμ με θορ κερνελ και λεω οτι ειναι λιγο καλητερη δλδ λιγο λιγοτερη μπαταρια πολυ πιο γρηγορη σε ολα.και χωρις την σαβουρα της σαμσουνγκ...

Link to comment
Share on other sites

Αν και αυτά πρέπει να τα συζητάμε στο Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)

εδώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321524

 

γνωμη μου είναι να τις δοκιμασεις και τις δυο για να έχεις δικιά σου άποψη.

δεν υστερεί σε τίποτα και μην φανταστεις καμία τρελή διάφορα σε αυτονομία.

εγώ απο τειμ γιούνιον χθες έβαλα ασυλουμ με θορ κερνελ και λεω οτι ειναι λιγο καλητερη δλδ λιγο λιγοτερη μπαταρια πολυ πιο γρηγορη σε ολα.και χωρις την σαβουρα της σαμσουνγκ...

 

Δεν ηξερα πως υπαρχει αλλο υοπικ για τροποποιησεις.απο εδω και περα θα ποσταρω εκει για τετοια θεματα.για να κλεισω αυτο που ανοιξα εδω θελω να πω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την asylum με thorσε ολα τα επιπεδα εκτος απο αυτονομια.γιαυτο εψαχνα για κατι αλλο με τα προνομια της asylum αλλα με μεγαλυτερη αυτονομια.αν μου λες πως δεν εχει καμια μεγαλη διαφορα δε υπαρχει και λογος να την αλλαξω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα πως υπαρχει αλλο υοπικ για τροποποιησεις.απο εδω και περα θα ποσταρω εκει για τετοια θεματα.για να κλεισω αυτο που ανοιξα εδω θελω να πω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την asylum με thorσε ολα τα επιπεδα εκτος απο αυτονομια.γιαυτο εψαχνα για κατι αλλο με τα προνομια της asylum αλλα με μεγαλυτερη αυτονομια.αν μου λες πως δεν εχει καμια μεγαλη διαφορα δε υπαρχει και λογος να την αλλαξω!

 

έτσι νομιζω και εγώ δεν υπάρχει κανένας λογος . αν θες ψάξε και στο μάρκετ υπαρχουν Πόλα θέματα για cm που θα το κανουν και πολύ όμορφο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Μου έχεις σπάσει το τζαμάκι (digitizer νομιζω ) αλλά η αφή λειτουργεί κανονικά. Ξέρετε αν μπορώ να αλλάξω μόνο αυτό ή αν θέλει όλη η οθονή αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο full wipe εβαλα ξανα την 4.1.2 και βελτιωθηκαν τα πραγματα. (Μπαταρια, ταχύτητα )

Υπαρχει τροπος με τη στοκ ROM να ξεφορτωθω τον TW;

Μου αρεσει ο Nova αλλα κάθε τόσο μου βγάζει να επιλέξω μεταξυ των δυο - εκνευριστικό. Σιγουρα θα τρώει και μνήμη.

Δοκίμασα διακοπή και "ανενεργό" από τη διαχείριση εφαρμογών αλλα μαλλον δεν αρκεί.

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

έτσι νομιζω και εγώ δεν υπάρχει κανένας λογος . αν θες ψάξε και στο μάρκετ υπαρχουν Πόλα θέματα για cm που θα το κανουν και πολύ όμορφο..

 

Σε ευχαριστω φιλε οντως υπαρχουν αρκετα δωρεαν θεματα στο μαρκετ που αλλαζουν πολυ το κινητο.ειχε πεσει πολυ μαυριλα με το θεμα της asylum ειναι η αληθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...