Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε λεω καλες οι rom της samsung αλλα το οτι το iphone4 με το μισης ισχυος hardware

ειναι πιο γρηγορο απο το note δε λεει κατι? παροτι ακολουθει φθινουσα πορεια το ios δε συγκρινεται με android το οποιο αν και παραμετροποιησημο και σχετικα open κρινοντας απο τις twroms του note ειναι για τα μπαζα. Ακομα και το windows phone πλεον το ξεπερναει σε ταχυτητα και διαχειρηση μνημης

 

Για να γίνει σύγκριση του iphone 4 kai και samsung το αντηστιχο θα έλεγα οτι είναι το s2 να φανταστεις και ακόμα και αυτό είναι καλητερο του iphone .εκτός και αν το θες μονο για τηλεφονο,εφέ,και ποιότητα υλικων σε όλα τα αλλά υστερεί φιλέ ακόμα και σε ταχιτητα μην βλέπεις πχ πως ανοίγει μια εφαρμογή αλλά δες την ταχητητα το ίντερνετ. Στις επαφες το έχουμε πειτο ios βγάζει ενα παιχνιδι για να τρέχει σε 2_3 κινητά iphone 4-4s-5 ενω to android ββγάζει για 2-3-4 εκατοντάδες σησκεβες και δεν νομιζω με το Νότε να έχεις πρόβλημα και το λες αργό ή οτι δεν είναι γρηγορότερο του phone μην τρελαθουμε τώρα.

Και κάτσε να δεις και την jb εγώ την έχω αλλά όταν δεις τοτε πες.

Σε 2-3 χρωνια αν συνεχίσει έτσι η μηλοεταιρια ουτε που θα ασχολούμαστε μαζί της... Το καλητερο που εχει να δειξει το 2013 είναι το 5 χαχαχ τρελή τεχνολογία....χαχα

Είχα iphone και έλεγα οτι θα τα αγοράζω όλα για παντα αλλά ημαρτον παραμιθιαζομουν ....

 

Παντα φιλικά και αναφέρω το πως τα βλέπω εγώ δεν έχω αντηπαραθεση με κανέναν μονο με τα iphone χσχχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και επισης επειδή τα wp πάνε smooth τις οθόνες δεξιά-αριστερά δε σημαίνει ότι ειναι πιο γρήγορα από το android σε ότι κάνει ένα android smartphone και ειδικά το note.Οταν τα wp αποκτήσουν multiwindow τότε το ξανασυζητάμε.Εγώ π.χ. τώρα γράφω το μήνυμα στο φόρουμ μέσω tapatalk στο κάτω παράθυρο και στο πάνω βλέπω youtube.Πριν απο αυτό στο κάτω παράθυρο ειχα τον internet browser και έβλεπα flash video και επαιζε χωρίς κολλήματα και το youtube app και το flash video.Τι να μου πει δηλαδή το wp phone επειδή έχει smooth κινηση στο μενού :lol:

Σαφώς κάπου-κάπου λαγκάρει αλλά συνολικά αυτά που κάνει ως smartphone δε συγκρίνεται με wp

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Για όσους λένε πως το noteli μας είναι αργό τους παροτρύνω να βάλουν άλλο launcher.Εγώ έβαλα τον next launcher.Είναι σαν να έχω άλλο τηλέφωνο.Πολύ γρήγορος κ πολύ όμορφος.(ακόμη κ απ τον tsf shell)Σε σχέση με τον tw auncher που έχει η samsung είναι μέρα με την νύχτα.Κ το κυριότερο είναι πως παίζουν όλα τα κολπάκια που έχει η samsung.

Επίσης το καψερό το ios είναι γρήγορο δεν λέω αλλά δεν έχει ούτε επιφάνειες να φορτώσει ούτε widget ούτε τίποτε.Αυτό έλειπε να μην ήταν γρήγορο.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Αμα θελει κάποιος να συγκρίνει το smooth στα apps με το ios,ας μπει στο μενου του android launcher και να κουνάει πέρα-δώθε τα εικονίδια.Γιατι το μενού του android launcher ειναι ουσιαστικά ο "launcher" του ios
Link to comment
Share on other sites

Για όσους λένε πως το noteli μας είναι αργό τους παροτρύνω να βάλουν άλλο launcher.Εγώ έβαλα τον next launcher.Είναι σαν να έχω άλλο τηλέφωνο.Πολύ γρήγορος κ πολύ όμορφος.(ακόμη κ απ τον tsf shell)Σε σχέση με τον tw auncher που έχει η samsung είναι μέρα με την νύχτα.Κ το κυριότερο είναι πως παίζουν όλα τα κολπάκια που έχει η samsung.

Επίσης το καψερό το ios είναι γρήγορο δεν λέω αλλά δεν έχει ούτε επιφάνειες να φορτώσει ούτε widget ούτε τίποτε.Αυτό έλειπε να μην ήταν γρήγορο.

 

Μπορείς να βάλεις ένα λινκ για τον next....

Link to comment
Share on other sites

Για όσους λένε πως το noteli μας είναι αργό τους παροτρύνω να βάλουν άλλο launcher.Εγώ έβαλα τον next launcher.Είναι σαν να έχω άλλο τηλέφωνο.Πολύ γρήγορος κ πολύ όμορφος.(ακόμη κ απ τον tsf shell)Σε σχέση με τον tw auncher που έχει η samsung είναι μέρα με την νύχτα.Κ το κυριότερο είναι πως παίζουν όλα τα κολπάκια που έχει η samsung.

Επίσης το καψερό το ios είναι γρήγορο δεν λέω αλλά δεν έχει ούτε επιφάνειες να φορτώσει ούτε widget ούτε τίποτε.Αυτό έλειπε να μην ήταν γρήγορο.

 

Φοβερος ο nextleuncher επαθα πλακα πολυ γρηγορος. Δεν ξερω απο μπαταρια τι γινεται.αλλαγη γλωσσας εχει?

Link to comment
Share on other sites

Δε λεω καλες οι rom της samsung αλλα το οτι το iphone4 με το μισης ισχυος hardware

ειναι πιο γρηγορο απο το note δε λεει κατι? παροτι ακολουθει φθινουσα πορεια το ios δε συγκρινεται με android το οποιο αν και παραμετροποιησημο και σχετικα open κρινοντας απο τις twroms του note ειναι για τα μπαζα. Ακομα και το windows phone πλεον το ξεπερναει σε ταχυτητα και διαχειρηση μνημης

 

Μάλλον δεν έχεις βάλει ακόμα jelly bean στο κινητό σου..

Αν όχι δοκίμασε την και τα ξαναλέμε..

Είναι σαν να αγοράζεις άλλο κινητό.. πίστεψε με

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Την ics την έβγαλα απο την πρωτη μερα και αφου περασα ολες τις 4.2 .εδω και αρκετο καιρο ειμαι lsc και τωρα στην καινουρια. Δοκιμασα τον next αλλα δε μου αρεσε και γυρισα σε nova. Οντως ο tw ιδιαιτερα ο 5 ειναι τελειως αχρηστος αλλα και με nova εχει τα κολληματακια του. Τωρα για browsing μονο ο naked συναγωνίζεται τον safari ακομα και στο note2
Link to comment
Share on other sites

Την ics την έβγαλα απο την πρωτη μερα και αφου περασα ολες τις 4.2 .εδω και αρκετο καιρο ειμαι lsc και τωρα στην καινουρια. Δοκιμασα τον next αλλα δε μου αρεσε και γυρισα σε nova. Οντως ο tw ιδιαιτερα ο 5 ειναι τελειως αχρηστος αλλα και με nova εχει τα κολληματακια του. Τωρα για browsing μονο ο naked συναγωνίζεται τον safari ακομα και στο note2

 

Για μένα η σύγκριση μήλου και note είναι άκυρη τελείως..Και είναι και off topic..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ένα λινκ για τον next....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gtp.nextlauncher&hl=el

Είναι βέβαια κ άλλοι lawncher πολύ καλοί όπως ο nova που ειπώθηκε αλλά κ ο tsf που διαφέρει σε φιλοσοφία από τους περισσότερους.Με λίγα λόγια οποιοσδήποτε απ τους γνωστούς lawncher θα κάνει το κινητό να πετάει σε σχέση με τον άθλιο που έχει βάλει η samsung.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gtp.nextlauncher&hl=el

Είναι βέβαια κ άλλοι lawncher πολύ καλοί όπως ο nova που ειπώθηκε αλλά κ ο tsf που διαφέρει σε φιλοσοφία από τους περισσότερους.Με λίγα λόγια οποιοσδήποτε απ τους γνωστούς lawncher θα κάνει το κινητό να πετάει σε σχέση με τον άθλιο που έχει βάλει η samsung.

Εγώ παντα ΝΟΒΑ αλλά αν θες για δοκιμή και παιχνίδια παραμετροποιησεις με θέματα και Πόλα

360 lawncher δωρεάν στο πλαιστορ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα nova prime και καποιο plugin που φαινεται τα μη αναγνωσμενα μηνυματα και οι αναπαντητες καθως και με android pro widget με καποιο theme που μοιαζει με το splaner αντικαθιστα πληρως τον tw. Επιλεγονας και ics animation με fade τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα.τελικα αν βγει η επισημη και βγει και καποιος αξιολογος custom kernel τα πραγματα θα ειναι πολυ καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει ένα πρόγραμμα που μου δείχνει την διαθέσιμη μνήμη ραμ που έχω και βλέπω πως αυτή κυμαίνεται από 60-100 μβ διαθέσιμη, είναι φυσιολογικό να αφήνει τόσο λίγο διαθέσιμη μνήμη ραμ; Να πω πως το κινητό είναι χωρίς ρουτ, δηλαδη έχω μέσα και τις εφαρμογές της σαμσουνγκ και κάπου στις 70 εφαρμογές από το μάρκετ.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σος εχω στα χερια μου ενα νοτε ενος παιδιου αυτς το εδωσε σε καποιον να του αλλαξη την ρομ και απο τοτε δεν ανοιγη με τπτ κολαει στο σαμσουνγ και αναβοσβηνη,του περασα και αλλη ρομ μεσω οντιν αλλα τπτ τι κανω;δεν θελει να το στειλει στην σαμσουνγκ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σος εχω στα χερια μου ενα νοτε ενος παιδιου αυτς το εδωσε σε καποιον να του αλλαξη την ρομ και απο τοτε δεν ανοιγη με τπτ κολαει στο σαμσουνγ και αναβοσβηνη,του περασα και αλλη ρομ μεσω οντιν αλλα τπτ τι κανω;δεν θελει να το στειλει στην σαμσουνγκ.

 

Κάτι κάνεις λάθος κανονικά θα έπρεπε να ανάβει.. σίγουρα ακολουθείς όλες τις οδηγίες..;

Link to comment
Share on other sites

Το σέρβις της σαμσουνγκ που ειναι;χάλασε η υποδοχή της sim

 

Αν μπεις στη σελιδα της(την Ελληνικη),λεει...Ψαξε λιγο...!!!Και δε μας ειπες και περιοχη!!!Φιλικα...:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνεις λάθος κανονικά θα έπρεπε να ανάβει.. σίγουρα ακολουθείς όλες τις οδηγίες..;

 

τα διαβασα ολα κανονικα ξαναπροσπαθησα αλλα τπτ γιατι δεν ανοιγη ρε γ.....?τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

τα διαβασα ολα κανονικα ξαναπροσπαθησα αλλα τπτ γιατι δεν ανοιγη ρε γ.....?τι φταιει?

 

Ξέρεις μήπως τι ρομ είχε πριν και τι προσπάθησε να βάλει..;;

Επίσης βάλε μου αν μπορείς ένα λινκ από τη ροκ που προσπαθείς εσύ να περάσεις..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν και πως γινεται καποιος που δεν ειναι ρουτ να απεγκαταστησει τον tw αν εχει εγκαταστησει καποιον αλλο launcher.και αν σβηνοντας τον tw υπαρχει πιθανοτητα να σβηστουν και αλλα αρχεια.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις μήπως τι ρομ είχε πριν και τι προσπάθησε να βάλει..;;

Επίσης βάλε μου αν μπορείς ένα λινκ από τη ροκ που προσπαθείς εσύ να περάσεις..

προσπαθησε να βαλει την omega απο οτι ξερω ειχε την τελευταια ελληνικη,εγω προσπαθησα με την ελληνικη παλι και την γερμανικι απο το σαμφιρμουεαρ της επισημες αλλα τπτ.

βοηθεια κανεις?

http://img40.imageshack.us/img40/7287/p1020273.JPG' alt='p1020273.JPG'> Uploaded with ImageShack.us[/img] οταν μπαινο σε ρεκοβερι εχει αυτα εδω,το κιν εξακολουθη να μην ανοιγη κολαει στο λογοτυπο σαμσουνγκ

Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν και πως γινεται καποιος που δεν ειναι ρουτ να απεγκαταστησει τον tw αν εχει εγκαταστησει καποιον αλλο launcher.και αν σβηνοντας τον tw υπαρχει πιθανοτητα να σβηστουν και αλλα αρχεια.

 

Δεν πειράζει άλλα αρχεία η απεγκατάσταση του launcher αλλά πρέπει να είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να βαλει την omega απο οτι ξερω ειχε την τελευταια ελληνικη,εγω προσπαθησα με την ελληνικη παλι και την γερμανικι απο το σαμφιρμουεαρ της επισημες αλλα τπτ.

βοηθεια κανεις?

http://img40.imageshack.us/img40/7287/p1020273.JPG' alt='p1020273.JPG'> Uploaded with ImageShack.us[/img] οταν μπαινο σε ρεκοβερι εχει αυτα εδω,το κιν εξακολουθη να μην ανοιγη κολαει στο λογοτυπο σαμσουνγκ

 

omega δεν υπάρχει για το GT-N7000 (NOTE 1)..κάτι άλλο πήγε να περάσει.. τεσπα οτι εγινε, έγινε.

λοιπόν κοιτάξε αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1656635 πιστεύω θα σε βοηθήσει..

κάτι ακόμα.. το κινητό πόση ωρα περιμένεις να μπουτάρει..?.. γιατί μπορεί να χρειάζεται λίγο παραπάνω χρόνο ειδικά όταν περνάς επίσημη με odin..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...