Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τις prerooted LSC το εχω διαβασει οτι υπαρχει θεμα με restart

 

αλλα με την pure.... δεν υπαρχει κανενα θεμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με τις prerooted LSC το εχω διαβασει οτι υπαρχει θεμα με restart

 

αλλα με την pure.... δεν υπαρχει κανενα θεμα...

 

μονο θεμα υπαρχει?

:lol::lol:

το χαος φιλε μου αστο..!

εγω χωρις root στο κινητο μου δεν καθομαι λεπτο!

περιμενω να επανέλθει και αντε "γεια":)

Link to comment
Share on other sites

μονο θεμα υπαρχει?

:lol::lol:

το χαος φιλε μου αστο..!

εγω χωρις root στο κινητο μου δεν καθομαι λεπτο!

περιμενω να επανέλθει και αντε "γεια":)

 

Freddy με την LSC που ειμαι , μπορω να του αλλαξω kernel μεσω odin ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αλλα δεν υπαρχει λογος να φορτωνεις με φλασαρισματα και ανεβαζεις το μετρητη. Εγω παντως με galactus 3.1 (LSC ) δεν ειχα ποτε το παραμικρο κόλλημα. Και με οποια αλλη lsc δοκιμασα. Θελει βεβαια καθαρισμα τα περιτα γιατί με γεματο το system σερνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμα στην official LSC υπαρχει ? ΟΧΙ prerooted ρομ.

 

και αν υπαρχει κανενας οδηγος δοκιμασμενος.

Link to comment
Share on other sites

Την περασα.οντως τα εχει ολα αλλα εχει αρκετα lag.Δε ξερω αν ειναι μονο σε μενα η υπαρχει και σε σας αυτο το ψιλοκολλημα
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την εγκατασταση εκανες ''επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων'' ?

 

εκτος απο αυτη που σου κανει το Odin.

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμα στην official LSC υπαρχει ? ΟΧΙ prerooted ρομ.

 

και αν υπαρχει κανενας οδηγος δοκιμασμενος.

 

Απλα βαζεις philz jernel απο το στοκ recovery canτης συσκευης powerr +home +vln down λειει στον theard του pholz στο xda. Οπως αοριβως κανεις root και την ics

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με την LSC αλλά έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Απο 100% στο 84%,ΧΩΡΙΣ χρήση, σε διάστημα 5 ωρών.

Please help.

 

Μετα απο την εγκατασταση εκανες ''επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων'' ?

 

εκτος απο αυτη που σου κανει το Odin.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεσα απο το μενου..... ε, κανε για να σβηστουν τυχον υπολειματα απο την προηγουμενη ρομ.

 

Εμενα με 2 ωρες ανοιχτη οθονη συνολο πλεον ειμαι στην 1 μερα και υπολοιπο μπαταριας 77%

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εργοστασιακη επαναφορα,ειναι καλυτερα τωρα αλλα ψιλοζοριζεται..λογικα με την επισημη θα λυθουν ολα και θα τρεχει νερακι,παντως ειναι αλλο τηλεφωνο με την jb πανω!Ξερει κανεις πως γυριζουμε σε στοk ICS να γυρισει οταν βγει η επισημη να μπορεσω να την περασω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία, πήρα το note πρόσφατα με την προσφορά του πλαισίου στα 350€ με ics rom. Δεν έχει όμως εγκατεστημένο το Samsung Apps με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανοίξω την εφαρμογή S choice η οποία μου ζητάει να εγκαταστήσω το Samsung Apps πρώτα. Αυτό απ'ότι ξέρω δεν γίνεται εφόσον δεν είμαι root. Δεν έπρεπε όμως να είναι προεγκατεστημένο από τη samsung?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία, πήρα το note πρόσφατα με την προσφορά του πλαισίου στα 350€ με ics rom. Δεν έχει όμως εγκατεστημένο το Samsung Apps με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανοίξω την εφαρμογή S choice η οποία μου ζητάει να εγκαταστήσω το Samsung Apps πρώτα. Αυτό απ'ότι ξέρω δεν γίνεται εφόσον δεν είμαι root. Δεν έπρεπε όμως να είναι προεγκατεστημένο από τη samsung?

 

Εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι???Γιατι ειναι πολυ περιεργο!!!Κι εγω απο το Πλαισιο το πηρα και ηταν ολα οκ!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι???Γιατι ειναι πολυ περιεργο!!!Κι εγω απο το Πλαισιο το πηρα και ηταν ολα οκ!!!

 

Ναι είμαι σίγουρος. Κι εμένα μου φαίνεται περίεργο. Πήρα και στη samsung να τσεκάρω αν είναι Ελληνικό το τηλ και μου είπαν πως είναι. Τους είπα και για το πρόβλημα και μου είπαν να το πάω από εκεί να μου κάνουν αναβάθμιση. Υποθέτω όμως πως αν περιμένω την επίσημη JB θα διορθωθεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεσα απο το μενου..... ε, κανε για να σβηστουν τυχον υπολειματα απο την προηγουμενη ρομ.

 

Εμενα με 2 ωρες ανοιχτη οθονη συνολο πλεον ειμαι στην 1 μερα και υπολοιπο μπαταριας 77%

 

Τίποτα πάλι τα ίδια κατέβασα και ένα battery calibration απο το μαρκετ μπας και αλλα τπτ.

4 ώρες με μπαταρία απο το 100% στο 75% με κατανάλωση απο την οθόνη 20 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα πάλι τα ίδια κατέβασα και ένα battery calibration απο το μαρκετ μπας και αλλα τπτ.

4 ώρες με μπαταρία απο το 100% στο 75% με κατανάλωση απο την οθόνη 20 λεπτα.

 

Η κάποια εφαρμογή σου τρέχει συνέχεια... η η μπαταρία σου θέλει αλλαγή.. θα σου πρότεινα να κατεβάσεις την εφαρμογή better battery stats και να δεις τι παίζει με την κατανάλωση ενέργειας.. αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που σου τρέχει συνεχώς στο background..

Link to comment
Share on other sites

Περασα και την lsa και την lsc.H lsc πιστευω ειναι η καλυτερη.Αλλα λογω οτι καταναλωνει γρηγορα την μπαταρια ξαναφορεσα την 4.0.4που ειχα.Παντως η 4.1.2 κανει το κινητο να πεταει.Καμια σχεση με την 4.0.4.τωρα πια περιμενω την τελικη jb απο samsung και πιστευω να λυση το θεμα καταναλωσης μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα: όταν η μπαταρία πέσει περίπου στο 25-26%, η οθόνη αρχίζει να τρεμοπαίζει (όπως όταν υπήρχαν παρεμβολές σε crt περίπου), χάνεται το σήμα και μετά από λίγο κολλάνε τα πάντα εκτός από την πάνω μπάρα που φαίνεται να είναι λειτουργική (κάποια εικονίδια τουλάχιστον, αλλά χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα) και η μόνη λύση είναι αφαίρεση μπαταρίας και σύνδεση με φορτιστή, όπου ξεκινάει η φόρτιση από το 1%. Εμφανίστηκε ξαφνικά εδώ και κάνα δυο βδομάδες και το κινητό είναι με την ελληνική 4.0.4 (χωρίς root). Εδώ http://goo.gl/Hrhpr από ότι φαίνεται λένε ότι είναι καθαρά θέμα μπαταρίας που αργοπεθαίνει (και συμβαίνει σε τηλέφωνα περίπου ενός έτους όπως το δικό μου). Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; Επίσης, επειδή η μπαταρία καλύπτεται από 6 μήνες εγγύηση αν δεν κάνω λάθος, καμιά πρόταση για αντικατάσταση πέραν της αυθεντικής;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...