Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα.Χωρις να εχω ΚΑΝΕΝΑ προβλημα με την 4.0.4 περασα την περασμενη εβδομαδα την 4.1.2 απο sammobile.Ειμαι πολυ ικανοποιημενος ολα λειτουργουν τελεια.Εχω την europe η οποια ειναι γερμανιας αλλα εχει ελληνικο μενου και πληκτρολογιο.Πιστευω πως δινει αλλο αερα στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Eχει πανω και τα καλουδια του note 2?premium suite,airview,multiwindow κτλπ? Αμα ειναι να την περασω σημερα μεχρι να βγει η επισημη
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια γερμανική απο samfirmware ειναι η XXLSA η οποία δεν ηταν οτι καλύτερο. Καλυτερη ειναι η XXLSC
Link to comment
Share on other sites

Πολυ battery drain αποσο διαβαζω και προβλημα με την αναγνωριση δικτυου,μαλλον θα περιμενω την επισημη
Link to comment
Share on other sites

LSA εχω και δεν εχω παρατηρησει battery drain....

 

Με κανα 2ωρο οθονη και 1,5 ωρα ομιλια, αισιως εφτασα 4η μερα και εχω ακομα 49%......

 

την LSC που την βρισκουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι μεσω CWM σωστα ? μεσω Odin δεν παιζει να το κανω ?

 

Επισης, τωρα που εχω την LSA θα εχω προβλημα με τον kernel που λενε οτι brikarei ή ειναι μονο για την ics ?

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι μεσω CWM σωστα ? μεσω Odin δεν παιζει να το κανω ?

 

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;; να το γυρίσεις σε φουλ στοκ μορφή ή θέλεις στοκ ρομ rooted;; για το πρώτο υπάρχει οδηγός εδώ στο σαιτ.. η βίβλος.. για το δεύτερο δες την υπογραφή μου και βρες το στους xda..

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-N7000&pcode=OXA&os=1&type=1#firmware Εγω παιδια εβαλα αυτη κια δεν ειδα ουτε μπαταρια να αδειαζει ουτε προβληματα.Ολα δουλευουν μια χαρα και απορω αφου ειναι ετοιμη γιατι δεν την δινουν και επισημα.
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-N7000&pcode=OXA&os=1&type=1#firmware Εγω παιδια εβαλα αυτη κια δεν ειδα ουτε μπαταρια να αδειαζει ουτε προβληματα.Ολα δουλευουν μια χαρα και απορω αφου ειναι ετοιμη γιατι δεν την δινουν και επισημα.

 

Και γω αυτη φοραω φιλε, και οπως εγραψα σε προηγουμενο ποστ 4 μερες και ακομα η μπαταρια 49% ειναι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδ ειμαι φουλ αμπαλος απο xda για να το κανω σε φουλ στοκ μορφή υπαρχει κανενας οδηγος; θυμαμαι οτι υπηρχε μια βιβλος για το ΝΟΤΕ .... τα εχω χασει τοοοσοοοο και δεν την βλεπω η την βγαλανε;

ΑΝ τα εχω χασει και ειναι καπου εδω πειτε το μου διακριτικά οκ ;

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτη φοραω φιλε, και οπως εγραψα σε προηγουμενο ποστ 4 μερες και ακομα η μπαταρια 49% ειναι.

 

για ποιαν ακριβως μιλατε ρε παιδες?

για την LSA?

 

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-N7000&pcode=OXA&os=1&type=1#firmware Εγω παιδια εβαλα αυτη κια δεν ειδα ουτε μπαταρια να αδειαζει ουτε προβληματα.Ολα δουλευουν μια χαρα και απορω αφου ειναι ετοιμη γιατι δεν την δινουν και επισημα.

 

φιλε νομιζω εχουν πολλα προβληματα και μπαγκς ακομη!

μπορει πχ το κινητο σου να μεινει απο μπαταρια και να μην ανοιξει ξανα!

να κολλάει στην αρχικη οθονη κτλ κτλ κτλ κτλ..και να πρεπει να φλασαρεις ξανα απο την αρχη!

την πατησα πανω απο πεντε φορες για αυτο στο λεω!

(αν καταλαβα καλα για την LSA μιλατε ετσι?)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

για ποιαν ακριβως μιλατε ρε παιδες?

για την LSA?

 

 

 

φιλε νομιζω εχουν πολλα προβληματα και μπαγκς ακομη!

μπορει πχ το κινητο σου να μεινει απο μπαταρια και να μην ανοιξει ξανα!

να κολλάει στην αρχικη οθονη κτλ κτλ κτλ κτλ..και να πρεπει να φλασαρεις ξανα απο την αρχη!

την πατησα πανω απο πεντε φορες για αυτο στο λεω!

(αν καταλαβα καλα για την LSA μιλατε ετσι?)

 

Yeap XXLSA φοραμε..... την LSC original που μπορουμε να την βρουμε ?

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

Yeap XXLSA φοραμε.....

 

οκκκ διαβασε λιγο πιο πανω και εδω!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2021817

την πατησα μια φορα στην δουλεια και μια στο αμαξι ενω οδηγούσα κιολας!

δεν ειχα κρατησει μπακ απ και εμεινα με το κινητο στο χερι!:)

μην σου τυχει οτι χειροτερο πραγματικα!

τις αλλες τρεις φορες ειχα μπακ απ αλλα και παλι εχανα sms κτλ μια και το μπακ απ το ειχα πανω απο 3 με 4 μερες!

απο τοτε αγανάκτησα και το γυρισα σε CM10.1 μεχρι να βγει κατι επισημο!

ειναι ομως τοσο μεγαλη η εξέλιξη της CM που με βλεπω να μενω εδω και μετα την επισημη!...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ , με εβαλες σε σκεψεις..... απο αυτην που ειμαι (LSA) ποια μπορω να φλασαρω μεσω odin κατευθειαν για να μην εχω φοβο ?
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ , με εβαλες σε σκεψεις..... απο αυτην που ειμαι (LSA) ποια μπορω να φλασαρω μεσω odin κατευθειαν για να μην εχω φοβο ?

 

φιλε μπορει να μην σου τυχει ποτε!

αλλα ετυχε σε μενα και σε αρκετα παιδια απο εδω για αυτο σου λεω!

παρε (αν εισαι ευχαριστημένος απο την ρομ και θελεις να την κρατησεις μεχρι την επισημη )ενα μπακ απ καλού κακού σε περιπτωση που σου τυχει(αν σου τυχει) ωστε να μπορεσεις να επαναφέρεις το κινητο σου οπως ηταν αν κολλήσει στην αρχικη οθονη!

αυτος νομιζω ειναι ο σημαντικοτερος λογος που δεν την βγαζουν σαν επισιμη!

τωρα για το αλλο που ρωτας πες μας ακριβως τι θελεις να φλασαρεις για να σου πουμε απο εδω πως να το κανεις!

Link to comment
Share on other sites

ωραια.....

 

εγω θελω μια απλη διαδικασια, να το πεταξω στο οdin και να φλασαρω.

 

απο ρομ οποια θεωρειτε καλυτερη μεσω odin παντα.

 

thanks boys.... (ξερω σας εχω πρηξει) :D

Link to comment
Share on other sites

ωραια.....

 

εγω θελω μια απλη διαδικασια, να το πεταξω στο οdin και να φλασαρω.

 

απο ρομ οποια θεωρειτε καλυτερη μεσω odin παντα.

 

thanks boys.... (ξερω σας εχω πρηξει) :D

 

προφανως θελεις οφισιαλ ρομ που εγω εχω να βαλω απο την ωρα που αγορασα! το Note:lol:

ας σε πει καποιο παιδι που να γνωριζει ποια ηταν η τελευταια καλυτερη γιατι εγω ουτε καν θυμαμαι...:p

Link to comment
Share on other sites

Με οdin μονο official μπαινουν ? custom οχι ε ?

 

Οποτε τωρα ψαχνω την τελευταια LSC για να φλασαρω μεσω Odin....

 

αν γνωριζεται κατι ευπροσδεκτο.

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

οκκκ διαβασε λιγο πιο πανω και εδω!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2021817

την πατησα μια φορα στην δουλεια και μια στο αμαξι ενω οδηγούσα κιολας!

δεν ειχα κρατησει μπακ απ και εμεινα με το κινητο στο χερι!:)

μην σου τυχει οτι χειροτερο πραγματικα!

τις αλλες τρεις φορες ειχα μπακ απ αλλα και παλι εχανα sms κτλ μια και το μπακ απ το ειχα πανω απο 3 με 4 μερες!

απο τοτε αγανάκτησα και το γυρισα σε CM10.1 μεχρι να βγει κατι επισημο!

ειναι ομως τοσο μεγαλη η εξέλιξη της CM που με βλεπω να μενω εδω και μετα την επισημη!...

To καλό σε αυτή την περίπτωση ειναι ότι μπορείς να πάρεις backup και μετά το κόλλημα.Δηλαδή αφού σου κολλήσει,μπαίνεις recovery με power+home+volume down και παίρνεις backup.Μετά κάνεις επαναφορά του backup που μόλις πήρες και μπαίνει κανονικά στο λειτουργικό.Aρκει φυσικά να έχεις recovery και μια custom rom.Γιατι αν είσαι σε τελείως επίσημη φάση και σου τύχει...:worry:

Η cm πράγματι έχει φοβερή εξέλιξη αλλά κατά την προσωπική μου γνώμη οι tw roms συνεχίζουν να είναι καλύτερες στην ευαισθησία της οθόνης

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

To καλό σε αυτή την περίπτωση ειναι ότι μπορείς να πάρεις backup και μετά το κόλλημα.Δηλαδή αφού σου κολλήσει,μπαίνεις recovery με power+home+volume down και παίρνεις backup.Μετά κάνεις επαναφορά του backup που μόλις πήρες και μπαίνει κανονικά στο λειτουργικό.Aρκει φυσικά να έχεις recovery και μια custom rom.Γιατι αν είσαι σε τελείως επίσημη φάση και σου τύχει...:worry:

Η cm πράγματι έχει φοβερή εξέλιξη αλλά κατά την προσωπική μου γνώμη οι tw roms συνεχίζουν να είναι καλύτερες στην ευαισθησία της οθόνης

 

Αυτό φίλε μου δεν το ήξερα.

Με σοκαρες τώρα.

Το έχεις δοκιμάσει δηλαδή; πιάνει όντως το κόλπο αυτό;

με μπριζωνεις άσχημα τώρα να τις ξαναδοκιμασω:p

Με οdin μονο official μπαινουν ? custom οχι ε ?

 

Οποτε τωρα ψαχνω την τελευταια LSC για να φλασαρω μεσω Odin....

 

αν γνωριζεται κατι ευπροσδεκτο.

 

Διάβασε λίγο τι απάντησε ο φίλος bbbb λίγο πιο πάνω.

Οπότε νομίζω ότι είσαι καλυμμένος τώρα σε περίπτωση που σου τύχει.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...