Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία σου δεν έχει πρόβλημα είναι φυσιολογική η θερμοκρασία. Οπότε κάποια πλακέτα θερμαίνεται πάνω από το μέγιστο επιτρεπτό όριο για να το νοιώθεις τόσο ζεστό... τώρα το ξέρω ότι είναι ταλαιπωρία αλλά μπορείς να απαιτήσεις ακόμα και αντικατάσταση συσκευής δεν είναι φυσιολογικό, καλά τα έσκασες ζεστά ζεστά τα ευρουλάκια σου :(

 

θα το παρακολουθήσω και θα ενημερώσω...έχει ακουστεί ξανά σαν πρόβλημα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα το παρακολουθήσω και θα ενημερώσω...έχει ακουστεί ξανά σαν πρόβλημα???

 

Εγώ προσωπικά δεν το έχω ακούσει και λίγο που έψαξα όταν διάβασα το ποστ σου δεν βρήκα και πολλά πράγματα.. Παρακολούθησέ το και μην το αφήσεις αν συνεχίζει.. Ας ελπίσουμε για το καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά η μπαταρία μου μετά την αναβάθμιση σε παγωτό δεν κρατάει... Είναι λογικα αυτα τα νούμερα;; Νομίζω πως όχι...
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πηγαίνω στην μουσική, διαλέγω ένα κομμάτι, κάνω δεξί κλικ και βάζω "ορισμός ως ήχος κλήσης" . Χάνεται μετά η επιλογή. Οκ, πηγαίνω ρυθμίσεις , ήχοι, αλλάζω απο εκεί τον ήχο κλήσης (πάλι μουσικό κομμάτι) , πάλι μετα απο κάποια χρήση(ίσως και απο restart/shut down δεν έχω παρατηρήσει ) χάνεται πάλι ο ήχος και μπαίνει ο default. Τι είναι αυτό ? bug της 4.0.3 ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σου δεν έχει πρόβλημα είναι φυσιολογική η θερμοκρασία. Οπότε κάποια πλακέτα θερμαίνεται πάνω από το μέγιστο επιτρεπτό όριο για να το νοιώθεις τόσο ζεστό... τώρα το ξέρω ότι είναι ταλαιπωρία αλλά μπορείς να απαιτήσεις ακόμα και αντικατάσταση συσκευής δεν είναι φυσιολογικό, καλά τα έσκασες ζεστά ζεστά τα ευρουλάκια σου :(

 

@nxrys Πάτα άνοιγμα εκεί να δεις ανοίγει? Επίσης κοίταξε στις εφαρμογές σου δεν παίζει να μην εγκαταστάθηκε!!

 

Πλακα πλακα ποια ειναι η μεγιστη υψηλη θερμοκρασια που θεωρειται νορμαλ;

 

επιτυχης εγκατασταση του gosms pro γραφει.. αλλα σε αλλες εφαρμογες με του που κατεβαινουν δινει δυο επιλογες: ανοιγμα η κατ. εγκαταστ. εδω δινει μονο το δευτερο και στις εφαρμογες δεν φαινετε πουθενα!

 

update

 

κατεβασα για δοκιμη και το παιχνιδι το drag racing. εμφανιστηκε στισς εφαρμογες αμεσως...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Ειμαι σιγουρος πως εχεις εγκαταστησει το plugin για τα ελληνικα μονο.

Κατεβασε αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qYi5nb3NtcyJd

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα ποια ειναι η μεγιστη υψηλη θερμοκρασια που θεωρειται νορμαλ;

 

Aυτο που γνωριζω ειναι οτι οταν φτασεθ 55C, κανει reboot η συσκευη...

Γενικα γυρω στα 31-35 ειναι σε κατασταση αναμονης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μια απορία με την ICS. όταν το συνδέω στο pc δε το βλέπει σαν δύο δίσκους όπως πριν (ένα για το εσωτερική μνήμη και έναν για την storage card). βασικά δε το βλέπει καν.. είτε σε windows είτε σε mac. μου βγάζει δύο επιλογές

ή να συνδεθεί σαν Media device (MTP) ή σαν Camera (PTP) . και στις δύο περιπτώσεις και τα δύο λειτουργικά δε βλέπουν τους χώρους μνήμης του κινητού. πήγα στις ρυθμίσεις -> developer options και τσέκαρα το USB debugging. με αυτό τα windows το είδαν σαν δύο σκληρούς αλλά το mac δε το βλέπει.

τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή?

 

 

ακυρος ο παραπανω παραλληλισμός μου :D το USB debbuging πρέπει να είναι ξετσεκαρισμένο. το θέμα είναι αλλού, πρέπει να πάω settings -> more... -> USB utilities -> να πατήσω connect storage to pc και μετά να συνδέσω το καλώδιο στη συσκευή. αυστηρά αυτή η σειρά αλλιώς θα σου πει να βγάλεις το καλώδιο και να το βάλεις μετά. χμ... παλιά ήταν ένα 2 click όλη αυτή η υπόθεση τώρα πρεπει να έχει όλη αυτή την ταλαιπωρία? υπάρχει άλλος τρόπος?

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα ποια ειναι η μεγιστη υψηλη θερμοκρασια που θεωρειται νορμαλ;

 

 

 

Ειμαι σιγουρος πως εχεις εγκαταστησει το plugin για τα ελληνικα μονο.

Κατεβασε αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qYi5nb3NtcyJd

 

αδελφε εχεις ακουση την εκφραση:''ΜΑΓΟΣ ΕΙΣΑΙ???'' αυτο ηταν!!! το κατεβασα και ολα οκ!!! :D :D :D

να υποθεσω οτι κατι αναλογο γινεται και με το Handcent SMS? σε αυτο τι πρεπει να κατεβασω πρωτα?

thanks!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Απο το βραδυ ακουγα tune in radio και σημερα το πρωι σταματησε,παταω το power button και μου κανει pixel salad,το κλεινω και με το που το ανοιγω μου βγαζει το τριγωνακι.Το κινητο δουλευει κανονικα αλλα μου εβγαλε το τριγωνο και δεν ξερω αν ανεβηκε και ο counter.Το κινητο ειναι μονο root με μαμα ROM.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Απο το βραδυ ακουγα tune in radio και σημερα το πρωι σταματησε,παταω το power button και μου κανει pixel salad,το κλεινω και με το που το ανοιγω μου βγαζει το τριγωνακι.Το κινητο δουλευει κανονικα αλλα μου εβγαλε το τριγωνο και δεν ξερω αν ανεβηκε και ο counter.Το κινητο ειναι μονο root με μαμα ROM.

 

Καλημερα.

Τριγωνακι στην επαννεκινηση?

Για να δεις αν εχει αυξηθει ο counter μπες σε download mod για να τσεκαρεις.

 

Anyway, αν εχεις το yellow triangle, εγκατεστησε αυτη την εφαρμογη και θα εξαφανιστει, plus οτι θα μηδενισει τον counter ΑΝ δεν ειναι μηδενικος...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Τριγωνακι στην επαννεκινηση?

Για να δεις αν εχει αυξηθει ο counter μπες σε download mod για να τσεκαρεις.

 

Anyway, αν εχεις το yellow triangle, εγκατεστησε αυτη την εφαρμογη και θα εξαφανιστει, plus οτι θα μηδενισει τον counter ΑΝ δεν ειναι μηδενικος...:)

 

Σευχαριστω φιλε!Ο counter εγραφε 2 αλλα τωρα εφυγε και ο counter και το τριγωνο!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να αλλαξουμε τις φιξ εφαρμογες που βρισκονται κατω χαμηλα, πχ τα μηνυματα; εννοω να τις αντικαταστησουμε με καποιες αλλες εφαρμογες δικης μας προτιμησης.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

εχω feedback για την LQ2.

 

γρηγορη και ομαλη εναλλαγη στις εφαρμογες.

μεγαλη οικονομια μπαταρτιας σε σχεση με την LPY.

παραμενει το προβλημα οτι στο ημερολογιο δεν μπορω να ορισω δικο μου ηχο, ετσι ωστε να ακουω τις υπενθυμισεις.

(any suggestions??? )

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να αλλαξουμε τις φιξ εφαρμογες που βρισκονται κατω χαμηλα, πχ τα μηνυματα; εννοω να τις αντικαταστησουμε με καποιες αλλες εφαρμογες δικης μας προτιμησης.

 

Το έχουμε απαντήσει λιγάκι πιο πίσω.. Πας στις εφαρμογές (app drawer) , πατάς επεξεργασία και εκεί μπορείς να σύρεις εκτός και εντός dock εφαρμογές ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη το ειχα δει πιο πανω αλλα συνεχιζω να μην μπορω να βρω το app drawer! Παω απο στις ρυθμισης μετα εφαρμογες και μετα στις εφαρμογες παταω το αριστερο πληκτρο αλλα μου βγαζει την επιλογη ταξινομηση ανα μεγεθος! Μαλλον καπου εχω μπερδευτει.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη το ειχα δει πιο πανω αλλα συνεχιζω να μην μπορω να βρω το app drawer! Παω απο στις ρυθμισης μετα εφαρμογες και μετα στις εφαρμογες παταω το αριστερο πληκτρο αλλα μου βγαζει την επιλογη ταξινομηση ανα μεγεθος! Μαλλον καπου εχω μπερδευτει.

 

Οχι ρυθμίσεις! Θα πας εκεί που είναι οι εφαρμογές σου από την επιλογή που έχει στα εικονίδια στο dock.. Εκεί θα κάνεις τα υπόλοιπα, είναι πιο απλό από ότι φαντάζεσαι!

 

http://www.google.gr/imgres?start=80&um=1&hl=el&sa=N&biw=1280&bih=675&tbm=isch&tbnid=IzLRI7tXC4hDzM:&imgrefurl=http://www.zdnet.com.au/samsung-galaxy-s-ii-339309232.htm&docid=OMHQfiWPZL2ojM&imgurl=http://cdn.cbsi.com.au/story_media/339309232/gs2-editing-mode.jpg&w=480&h=527&ei=_rHQT_zyKoWl8gPt0pzZDA&zoom=1&iact=rc&dur=221&sig=103963579806618126849&page=4&tbnh=147&tbnw=134&ndsp=29&ved=1t:429,r:11,s:80,i:28&tx=71&ty=52

 

Δες εδώ και ας είναι για άλλη έκδοση android αλλά έχει την ίδια λογική

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη το ειχα δει πιο πανω αλλα συνεχιζω να μην μπορω να βρω το app drawer! Παω απο στις ρυθμισης μετα εφαρμογες και μετα στις εφαρμογες παταω το αριστερο πληκτρο αλλα μου βγαζει την επιλογη ταξινομηση ανα μεγεθος! Μαλλον καπου εχω μπερδευτει.

 

πανε στο μενου που ειναι ολες οι εφαρμογες,πατα το soft button κατω αριστερα(το κουμπι επιλογων)μετα επεξεργασια και μετα μπορεις να προσθεσεις και να αφαιρεσεις τις εφαρμογες απο το dock.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ, εγινε. Τοσο ευκολο μα ταυτοχρονα τοσο δυσκολο!

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μετά από κάποιο προβλημα που είχα με το κινητό το πήγα στο σέρβις και μου αλλάξανε πλακέτα μου είπε ο τεχνικός όλα οκ παίρνω το τηλ το ανοίγω και τσεκαρω τη μνήμη του και βλέπω ελεύθερη μνήμη 10gb το λέω στο τεχνικό και μου λέει ότι πιάνουν κάποια μνήμη οι εφαρμογές το δικό μου τηλ είναι όμως 32gb και καταλαβαίνω ότι βάλανε πλακέτα από 16αρι μιλάμε οι άνθρωποι είναι αλλού τελείως απαράδεκτοι
Link to comment
Share on other sites

το ξενέρωμα που έχω φάει δεν περιγράφεται...:vava:

σε οτι και να κάνω από τη στιγμή που είναι αναμμένη η οθόνη(είναι τέρμα χαμηλωμένη σε φωτεινότητα)

μέσα σε 4-5 λεπτά από τη μέση και πάνω αρχίζει να ζεσταίνεται αρκετά...

και από την οθόνη μπροστά αλλά και από το πίσω μέρος της συσκευής...

 

υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα software?

είναι δυνατόν να το εμφάνισε μετά από 20 μέρες χρήσης?

να επιχειρήσω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

είχαμε πει οτι δεν μπορώ να πάρω backup αν δεν είμαι root σωστά?

πωωω η ξενέρα μου δεν περιγράφεται λέμε....:(

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που γνωριζω ειναι οτι οταν φτάσει 55C, κανει reboot η συσκευη...

Γενικα γυρω στα 31-35 ειναι σε κατασταση αναμονης.

 

Αυτό το είχα διαβάσει και εγώ, ότι δηλαδή στους 55C κάνει reboot η συσκευή. Γενικά μιλώντας πάντως ποια είναι η υψηλότερη θερμοκρασία που "επιτρέπεται" να ανεβάσει το κινητό μας χωρίς να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα; Ρωτάω γιατί εμένα σύμφωνα με το battery monitor widget χτυπάει "κόκκινο" δηλαδή 42C-44C όταν είμαι στο internet (είτε μέσω wifi, είτε μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας) και δεν ξέρω κατά πόσο είναι λογικό. Να συμπληρώσω ότι σε κατάσταση αναμονής είναι λιγότερο από 31C.

Link to comment
Share on other sites

με πρόλαβες στο τσακ

αυτό ήθελα να αναφερω..

σε κατάσταση αναμονής είμαι στο 33οC

έπαιξα 5 λεπτά ενα παιχνιδάκι για να δω πόσο θα πάει ...

45οC...

καμιά συμβουλή στα ερωτήματα μου πιο πάνω???

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με πρόλαβες στο τσακ

αυτό ήθελα να αναφερω..

σε κατάσταση αναμονής είμαι στο 33οC

έπαιξα 5 λεπτά ενα παιχνιδάκι για να δω πόσο θα πάει ...

45οC...

καμιά συμβουλή στα ερωτήματα μου πιο πάνω???

 

Δεν είναι φυσιολογικό πάει και τελείωσε! Έπαιζα για 10 λεπτά asphalt 6 και είδα ότι είναι στις 36°C και δεν νοιώθω καθόλου ζέστη την πλάτη ή ότιδηποτε άλλο.. Οπότε πρέπει να επικοινώνησεις με κάποιο service οπωσδήποτε και να απαιτήσεις καινούριο τηλέφωνο γιατί στο κάνει από τις πρώτες μέρες..

Για backup χωρίς root δες αυτό.. Δεν το εχω τρέξει αλλά δείχνει καλο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackupPro

 

Επίσης κάνε υπομονή, είσαι λιγάκι άτυχος τώρα, κρίμα να έπεσες σε τέτοιο note

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό πάει και τελείωσε! Έπαιζα για 10 λεπτά asphalt 6 και είδα ότι είναι στις 36°C και δεν νοιώθω καθόλου ζέστη την πλάτη ή ότιδηποτε άλλο.. Οπότε πρέπει να επικοινώνησεις με κάποιο service οπωσδήποτε και να απαιτήσεις καινούριο τηλέφωνο γιατί στο κάνει από τις πρώτες μέρες..

Για backup χωρίς root δες αυτό.. Δεν το εχω τρέξει αλλά δείχνει καλο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackupPro

 

Επίσης κάνε υπομονή, είσαι λιγάκι άτυχος τώρα, κρίμα να έπεσες σε τέτοιο note

 

Ας κάνει μια επαναφορά εργοστασιακών πρώτα και μετά να δει αν είναι ελαττωματικό το κινητό και να το πάει στο σερβις καλύτερα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει μια επαναφορά εργοστασιακών πρώτα και μετά να δει αν είναι ελαττωματικό το κινητό και να το πάει στο σερβις καλύτερα.

 

Φυσικά και να κάνει μια επαναφορά μήπως και βοηθήσει και γλυτώσει την ταλαιπωρία αλλά δείχνει hardware κατ' εμε πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...