Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος κάποια λύση για τις τυχαίες επανεκκίνησης?Εμένα πάντως μου κάνει και ανεξήγητες απενεργοποιήσεις...Έχω βγάλει ότι εφαρμογή είχα και κάποιους καστομ λανσερς αλλά πάλι τα ίδια...Εννοείτε πως έχω κάνει και επαναφορά αρχικών!Έχω μαμά ρομ και η συχνότητα είναι από 2-3 φόρες την μέρα μέχρι και το ίδιο νούμερο στις 3-4 μέρες.Στο δίκτυο που έψαξα όλοι είχαν και από κάποια ιδέα αλλά τίποτα σίγουρο.

 

Ειπες για custom kernel.Ποια rom εχεις????

Για μενα η καλυτερη λυση ειναι η εξης.Περασε μια τελευταια (lc1-lc2) prerooted rom μεσω mobile και μετα τον abyssnote kernel. (διαδικασια και links θα βρεις στον οδηγο στην υπογραφη μου, στην ενοτητα ''ευκολος τροπος root'').

Ασε την μια μερα (η καποιες ωρες) χωρις να εγκαταστησεις καποια εφαρμογη να δεις τη συμπεριφορα της.

Αν δε σου κανει επανεκκινησεις, αρχισε να περνας τις εφαρμογες σου (απο market χωρις restore απο titanium), λιγες-λιγες ομως και ενδιαμεσα τσεκαρε παλι συμπεριφορα.

Αληθεια, μηπως εχεις επαναφερει system data απο titanium και οχι μονο τις εφαρμογες σου???

Δυο ειναι οι περιπτωσεις:

α)Καποια εφαρμογη σου προκαλει το προβλημα.(το πιθανοτερο σεναριο)

β)καποιο προβλημα η συσκευη.(δινω πολυ ελαχιστες πιθανοτητες)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειπες για custom kernel.Ποια rom εχεις????

Για μενα η καλυτερη λυση ειναι η εξης.Περασε μια τελευταια (lc1-lc2) prerooted rom μεσω mobile και μετα τον abyssnote kernel. (διαδικασια και links θα βρεις στον οδηγο στην υπογραφη μου, στην ενοτητα ''ευκολος τροπος root'').

Ασε την μια μερα (η καποιες ωρες) χωρις να εγκαταστησεις καποια εφαρμογη να δεις τη συμπεριφορα της.

Αν δε σου κανει επανεκκινησεις, αρχισε να περνας τις εφαρμογες σου (απο market χωρις restore απο titanium), λιγες-λιγες ομως και ενδιαμεσα τσεκαρε παλι συμπεριφορα.

Αληθεια, μηπως εχεις επαναφερει system data απο titanium και οχι μονο τις εφαρμογες σου???

Δυο ειναι οι περιπτωσεις:

α)Καποια εφαρμογη σου προκαλει το προβλημα.(το πιθανοτερο σεναριο)

β)καποιο προβλημα η συσκευη.(δινω πολυ ελαχιστες πιθανοτητες)

Έχω την επίσημη ρομ!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την επίσημη ρομ!!

 

Sorry...Αντι για custom launcher διαβασα custom kernel...:p

Ωραια λοιπον, κανε ενα factory reset και δοκιμασε τον μια μερα χωρις να εγκαταστησεις καμια εφαρμογη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το επιλεγεις εσυ απο τις ρυθμισεις της συσκευης.Ετσι γινεται σε ολες τις συσκευες android.

Ρυθμισεις-ασυρματο και δικτυα-δικτυα κινητης-gsm/cdma.

 

πρεπει δηλαδη να κανω συνεχεια ολη την διαδικασια ? δεν λειτουργει οπως τοsymbian οπου οταν πας να συνδεθεις σε ρωταει μεσω wifi η cosmote gprs ?

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι ετοιμος να το αγορασω ασπρο 16αρι απο εδω

 

http://www.mobilehellas.com/

 

λεει εγγυηση 2 χρονια ελληνικης αντιπροσωπιας. απο καταστημα που εψαξα εδω ακριβοτερο μου ειπε αν ειναι παραεισαγωγης οτι δεν θα με καλυψουν στην εγγυηση. ισχυει???? καποια εμπειρια με το συγκεκριμενο καταστημα εχουμε????

ευχαριστω

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει δηλαδη να κανω συνεχεια ολη την διαδικασια ? δεν λειτουργει οπως τοsymbian οπου οταν πας να συνδεθεις σε ρωταει μεσω wifi η cosmote gprs ?

 

To android δε λειτουργει ετσι.Εσυ επιλεγεις πως θες να συνδεθεις πρωτα.

 

παιδια ειμαι ετοιμος να το αγορασω ασπρο 16αρι απο εδω

 

http://www.mobilehellas.com/

 

λεει εγγυηση 2 χρονια ελληνικης αντιπροσωπιας. απο καταστημα που εψαξα εδω ακριβοτερο μου ειπε αν ειναι παραεισαγωγης οτι δεν θα με καλυψουν στην εγγυηση. ισχυει???? καποια εμπειρια με το συγκεκριμενο καταστημα εχουμε????

ευχαριστω

 

Θα πρεπει να τους παρεις και να τους ρωτησεις.

Προσωπικα δεν εχω εμπειρια απο το καταστημα αλλα μπορεις χωρις φοβο να παραγγειλεις απο amazon.de η απο extreme mobile με 463+screen protector (και πολυ καλο μαλιστα) δωρο.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του note, είχα το galaxy s2 και τώρα το galaxy nexus, αλλά πιστεύω πως οι ανάγκες μου θέλουν όλο και μεγαλύτερη οθόνη απλά προβληματιζομαι με το κατα πόσο είναι πρακτικό στην καθημερινοτητα-μεταφορά το συνολικό του μέγεθος! Και κάτι ακόμα που θέλω να ρωτήσω τους κατόχους είναι αν έχετε λάβει ics;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του note, είχα το galaxy s2 και τώρα το galaxy nexus, αλλά πιστεύω πως οι ανάγκες μου θέλουν όλο και μεγαλύτερη οθόνη απλά προβληματιζομαι με το κατα πόσο είναι πρακτικό στην καθημερινοτητα-μεταφορά το συνολικό του μέγεθος! Και κάτι ακόμα που θέλω να ρωτήσω τους κατόχους είναι αν έχετε λάβει ics;

 

Οσοι ειμαστε κατοχοι εδω το εχουμε βολευτει λιγο πολυ.

Οσοι το δοκιμασαν γενικα, κι ας ηταν στην αρχη προβληματισμενοι, στεριωσαν μαζι του.

Αν το εχεις δει απο κοντα και πιστευεις οτι σε βολευει, η μεταφορα του δε θα σε προβληματισει.Ανετα στη τσεπη του τζιν, στο τσαντακι, και γενικα οπου εβαζες και τις προηγουμενες συσκευες σου.

 

Ακομα δεν εχει παρει αναβαθμιση σε ics.Μεσα στο Μαιο η τον Ιουνιο μαζι με τη σουιτα για το Spen.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

θα παρω αυριο να δω. ειναι 470 με τα μεταφορικα καπου απο το site αυτο κ λεει κ ελληνικης αντιπροσωπειας, το τονιζει, οποτε πιστευω οτι ειναι καλυτερα να το παρω απο ελλαδα ;)

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μολις βρηκα ενα προβλημα στην εφαρμογη της καμερας,μους της βγαζει ποιο σκοτεινες και σαν να ειναι σε 16Bit τα χρωματα,απο ρυθμησεις δεν πειραξα τπτ,κατεβασα την ics camera και μου τα βγαζει ολα κανονικα και τελεια,τι μπορει να φταιει παιδια,εχει τυχει και σε κανεναν αλλον αυτο??
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειμαστε κατοχοι εδω το εχουμε βολευτει λιγο πολυ.

Οσοι το δοκιμασαν γενικα, κι ας ηταν στην αρχη προβληματισμενοι, στεριωσαν μαζι του.

Αν το εχεις δει απο κοντα και πιστευεις οτι σε βολευει, η μεταφορα του δε θα σε προβληματισει.Ανετα στη τσεπη του τζιν, στο τσαντακι, και γενικα οπου εβαζες και τις προηγουμενες συσκευες σου.

 

Ακομα δεν εχει παρει αναβαθμιση σε ics.Μεσα στο Μαιο η τον Ιουνιο μαζι με τη σουιτα για το Spen.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αύριο μάλλον θα γίνω και εγώ κάτοχος. Όταν το είδα από κοντά αυτό που μου έχει μείνει ακόμα και σήμερα είναι η εκπληκτική του οθόνη.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος κάποια λύση για τις τυχαίες επανεκκίνησης?Εμένα πάντως μου κάνει και ανεξήγητες απενεργοποιήσεις...Έχω βγάλει ότι εφαρμογή είχα και κάποιους καστομ λανσερς αλλά πάλι τα ίδια...Εννοείτε πως έχω κάνει και επαναφορά αρχικών!Έχω μαμά ρομ και η συχνότητα είναι από 2-3 φόρες την μέρα μέχρι και το ίδιο νούμερο στις 3-4 μέρες.Στο δίκτυο που έψαξα όλοι είχαν και από κάποια ιδέα αλλά τίποτα σίγουρο.

 

Σε ενα milestone 2 ειχα προβλημα με restart και τελικα εφταιγε η sim που ηταν λιγο παλια...τι να πω ψαξ' το και αυτο λιγο, ποτε δεν ξερεις.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος κάποια λύση για τις τυχαίες επανεκκίνησης?Εμένα πάντως μου κάνει και ανεξήγητες απενεργοποιήσεις...Έχω βγάλει ότι εφαρμογή είχα και κάποιους καστομ λανσερς αλλά πάλι τα ίδια...Εννοείτε πως έχω κάνει και επαναφορά αρχικών!Έχω μαμά ρομ και η συχνότητα είναι από 2-3 φόρες την μέρα μέχρι και το ίδιο νούμερο στις 3-4 μέρες.Στο δίκτυο που έψαξα όλοι είχαν και από κάποια ιδέα αλλά τίποτα σίγουρο.

 

Σε ενα milestone 2 ειχα προβλημα με restart και τελικα εφταιγε η sim που ηταν λιγο παλια...τι να πω ψαξ' το και αυτο λιγο, ποτε δεν ξερεις.

 

Και εγω ειχα restarts και αποφασισα να κανω hard reset και format την καρτα,ξανα περασα τις εφαρμογες μου,οχι ολες και ολες ηταν paid και μου ξανα εκανε restart την ιδια μερα,μαλλον φταιει η συσκευη,επισης την sim μου την ειχα αλλαξει οταν εκανα twin sim πριν 1,5 χρονο(ειχα μια Cosmote απο το 2003 παναρχαια)

Link to comment
Share on other sites

Με την alba που έχω υπάρχει πρόβλημα με το voodoo loader, δηλαδή δεν ενεργοποιειται, έκανα install το superuser elite και το superuser fixer, από το market χωρίς αποτέλεσμα. Βγάζει κάποιο error για λίγη μνήμη, αν είναι σωστό βέβαια. Με την LC1 που είχα δούλευε κανονικά. Αν ξέρει κάποιος κάτι σχετικά.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με την alba που έχω υπάρχει πρόβλημα με το voodoo loader, δηλαδή δεν ενεργοποιειται, έκανα install το superuser elite και το superuser fixer, από το market χωρίς αποτέλεσμα. Βγάζει κάποιο error για λίγη μνήμη, αν είναι σωστό βέβαια. Με την LC1 που είχα δούλευε κανονικά. Αν ξέρει κάποιος κάτι σχετικά.

Ευχαριστώ.

 

Σε μένα δούλευε όταν την είχα..Κάτι άλλο φταίει.

Για το voodoo louder να υποθέσω μιλάμε.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιαυτην μιλάω, Ηλία, ανοίγοντας το superuser δεν υπάρχει μέσα στην λίστα του, αν αυτό λέει κάτι.

 

Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει.

Δοκίμασε να το απεγκαταστησεις και να το εγκαταστήσεις πάλι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει.

Δοκίμασε να το απεγκαταστησεις και να το εγκαταστήσεις πάλι.

 

Το έκανα ήδη, επίσης ξαναεβαλλα το superuser, βγάζει error, not enough free space. 0Kb, δεν ξέρω τι δεν πάει καλά. Σε ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μολις βρηκα ενα προβλημα στην εφαρμογη της καμερας,μους της βγαζει ποιο σκοτεινες και σαν να ειναι σε 16Bit τα χρωματα,απο ρυθμησεις δεν πειραξα τπτ,κατεβασα την ics camera και μου τα βγαζει ολα κανονικα και τελεια,τι μπορει να φταιει παιδια,εχει τυχει και σε κανεναν αλλον αυτο??

 

Το εχει παθει κανεις αυτο το προβλημα?

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε,

εχετε καποιο καλωδιο για usb-hdmi TV OUT να προτεινετε?? :p

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε,

εχετε καποιο καλωδιο για usb-hdmi TV OUT να προτεινετε?? :p

 

Εγώ εχω πάρει το original της Samsung από Amazon.de με 14€ και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

Εγώ εχω πάρει το original της Samsung από Amazon.de με 14€ και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

Edit: Να και το link:

http://www.amazon.de/Samsung-HDTV-Adapterkabel-EIA2UHUN-Galaxy/dp/B0051D3KQW/ref=sr_1_26?ie=UTF8&m=A20WB8COYJOGM3&s=generic&qid=1336484166&sr=1-26

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την μεταβαση απο galaxy nexus σε galaxy note οποτε καλως σας βρηκα. Απορω γιατι τοσο καιρο γιατι δεν το ειχα παρει; το κινητο αυτο ειναι το απολυτο εργαλειο.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την μεταβαση απο galaxy nexus σε galaxy note οποτε καλως σας βρηκα. Απορω γιατι τοσο καιρο γιατι δεν το ειχα παρει; το κινητο αυτο ειναι το απολυτο εργαλειο.

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες :) Το κακό με αυτό το κινητό είναι ότι όλα τα υπόλοιπα σου φαίνονται "λίγα" μετά από όλες τις απόψεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την μεταβαση απο galaxy nexus σε galaxy note οποτε καλως σας βρηκα. Απορω γιατι τοσο καιρο γιατι δεν το ειχα παρει; το κινητο αυτο ειναι το απολυτο εργαλειο.

 

Καλώς μας ήρθες και με το καλό να το χαρείς... είναι όπως το είπες το "απόλυτο εργαλείο"!!!

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες :) Το κακό με αυτό το κινητό είναι ότι όλα τα υπόλοιπα σου φαίνονται "λίγα" μετά από όλες τις απόψεις :lol:

 

Βασίλη βλέπω καλά πάει η συμβίωση με τον γίγαντα!!! Εγώ κανονικά θα γλυκοκοιτούσα το S3 (και το One X) αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τίποτα εκτός από το note... να πάρουμε και την αναβάθμιση κάποια στιγμή αν και δεν ακούω τίποτα.. πάλι καλά που έχουμε και Cyanofree!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος φίλος να βοηθησει. Όταν πάω να τρέξω το superuser, παίρνω το ακολουθο error. " There is no subinary install, and superuser cannot install it. There is a problem. "
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...